Προς το περιεχόμενο

Αγορά παπουτσιών μέσω internet και απορίες


slipknot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

τα κουπόνια που δίνει το eastbay είναι μόνο για αποστολές σε US από ότι κατάλαβα;

 

Και τι ακριβώς παίζει με τα κουπόνια από άλλα sites που έχουν κάτι σαν ποσοστό επιτυχίας;

 

επίσης παίζει κάποιο ελληνικό eshop που μπορούμε να βλέπουμε πιο αντιπροσωπευτικές τιμές που έχει ένα παπούτσι αν πηγαίναμε να το πάρουμε απο μαγαζί εδώ Ελλάδα , ώστε να συγκρίνουμε και αν συμφέρει η αγορά απο eastbay;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παρήγγειλα από eastbay (μετά από το διάβασμα του θέματος εδώ) τα Nike Shox Deliver και μου ήραθν προχτές. Δεν ξέρω να πω εάν είναι αυθεντικά ή όχι αλλά 2 πράγματα μου έκαναν αρνητική εντύπωση.

 

1ο ότι είναι Made in China και αυτό μου ήρθε κάπως.

2ο ότι το σήμα πάνω στον εσωτερικό πάτο σβήστικε μετά από την μία φορά που τα φόρεσα.

 

Δεν ξέρω αλλά δεν μου άρεσαν αυτά τα 2 που ανέφερα , κάτι μου βρώμησε και ξενέρωσα κάπως ενώ στην αρχή ήμουν ενθουσιασμένος που πήρα παπούτσια που έκαναν πάνω από 150 ευρώ στην Ελλάδα με 93 ευρώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν παιζει ενδεχομενο να ειναι μαϊμού μιας και το eastbay ειναι θυγατρική της γνωστής foot locker, όσο για τη χώρα προελευσης τι περιμενες να γραφει; usa; όλα τα nike είναι made in china, vietnam κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσες μερες κανει να ερθει η παραγγελια περιπου με USPS?Ερχεται σπιτι σας η το παιρνετε απο το ταχυδρομειο?

15 εργασιμες. αν δε σε βρουν σπιτι, σου αφηνουν χαρτι και πας απο τα ελ.τα. και το παιρνεις

 

τα κουπόνια που δίνει το eastbay είναι μόνο για αποστολές σε US από ότι κατάλαβα;

 

Και τι ακριβώς παίζει με τα κουπόνια από άλλα sites που έχουν κάτι σαν ποσοστό επιτυχίας;

 

επίσης παίζει κάποιο ελληνικό eshop που μπορούμε να βλέπουμε πιο αντιπροσωπευτικές τιμές που έχει ένα παπούτσι αν πηγαίναμε να το πάρουμε απο μαγαζί εδώ Ελλάδα , ώστε να συγκρίνουμε και αν συμφέρει η αγορά απο eastbay;

1)για παντου ειναι

2)το ποσοστο βγαινει απο τον κοσμο οταν παει να το χρησιμοποιησει. αν ο κωδικος που εβαλε του εκοψε καποια χρηματα σημαινει οτι δουλεψε και ψηφιζει yes και οσο πιο κοντα στο 100% ειναι, τοσο πιο πολυ δουλευει.

3)δεν ξερω καποιο

 

Εγώ παρήγγειλα από eastbay (μετά από το διάβασμα του θέματος εδώ) τα Nike Shox Deliver και μου ήραθν προχτές. Δεν ξέρω να πω εάν είναι αυθεντικά ή όχι αλλά 2 πράγματα μου έκαναν αρνητική εντύπωση.

 

1ο ότι είναι Made in China και αυτό μου ήρθε κάπως.

2ο ότι το σήμα πάνω στον εσωτερικό πάτο σβήστικε μετά από την μία φορά που τα φόρεσα.

 

Δεν ξέρω αλλά δεν μου άρεσαν αυτά τα 2 που ανέφερα , κάτι μου βρώμησε και ξενέρωσα κάπως ενώ στην αρχή ήμουν ενθουσιασμένος που πήρα παπούτσια που έκαναν πάνω από 150 ευρώ στην Ελλάδα με 93 ευρώ

1)ειναι original 100%

2)πλεον και εμεις στην κινα θα γενναμε...

3)δεν ξερω περι σβησιματος...

 

δεν παιζει ενδεχομενο να ειναι μαϊμού μιας και το eastbay ειναι θυγατρική της γνωστής foot locker, όσο για τη χώρα προελευσης τι περιμενες να γραφει; usa; όλα τα nike είναι made in china, vietnam κλπ

σωστος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας και απο μενα.Διαβασα το φορουμ και ειδα τι παιζει με sites αλα cleverpurchases κλπ οπου τα παπουτσια ειναι πανομοιοτυπα και μπορεις να το καταλαβεις μονο απο καποιες λεπτομερεις στις ραφες κλπ. Και οντως κοιτωντας τις φωτο απο το nike lunar elite απο το ebay και απο το cleverpurchases ειδα διαφορες.

Πηγα λοιπον στο eastbay και τι να δω?Τρια χρωματα το ειχε και στα τρια τρεις διαφορετικες ραφες/λεπτομερειες!Τελικα τι να εμπιστευτεις?!

Δυστυχως ακομα δεν εχω πειστει ουτε για το eastbay αφου μονο δυο τρια ατομα απο δω μεσα το επιβεβαιωνουν..

Παραθετω και το λινκ με τα nike.

http://www.eastbay.com/product/model:136330/sku:36477002/Nike%20Lunar%20Elite%2B%20-%20Men's?supercat=home&cm=GLOBAL%20SEARCH:%20GENERAL%20SEARCH

Τσεκαρετε ραφες χαμηλα και γραμματα που λειπουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας και απο μενα.Διαβασα το φορουμ και ειδα τι παιζει με sites αλα cleverpurchases κλπ οπου τα παπουτσια ειναι πανομοιοτυπα και μπορεις να το καταλαβεις μονο απο καποιες λεπτομερεις στις ραφες κλπ. Και οντως κοιτωντας τις φωτο απο το nike lunar elite απο το ebay και απο το cleverpurchases ειδα διαφορες.

Πηγα λοιπον στο eastbay και τι να δω?Τρια χρωματα το ειχε και στα τρια τρεις διαφορετικες ραφες/λεπτομερειες!Τελικα τι να εμπιστευτεις?!

Δυστυχως ακομα δεν εχω πειστει ουτε για το eastbay αφου μονο δυο τρια ατομα απο δω μεσα το επιβεβαιωνουν..

Παραθετω και το λινκ με τα nike.

http://www.eastbay.com/product/model:136330/sku:36477002/Nike%20Lunar%20Elite%2B%20-%20Men's?supercat=home&cm=GLOBAL%20SEARCH:%20GENERAL%20SEARCH

Τσεκαρετε ραφες χαμηλα και γραμματα που λειπουν.

κοιτα κανα 2 σελιδες πισω που ενα παιδι εχει Mail απο nike με ποια καταστηματα ΔΕΝ τροφοδοτει με προϊοντα της. αν θυμαμαι καλα το cleverpurchases ειναι μεσα, που σημαινει οτι ειναι ζουγκλα --> φουλ στη μαϊμου. χωρια που και το site ειναι σαπιο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι, δεν ειπα οτι εχω αμφιβολια για το clever.Για το eastbay ειπα οτι το φοβαμαι κι αυτο.Ισως μας παραπλανει με τον καλο σχεδιασμο του site αλλα τα προιοντα ειναι μαιμου κι εκει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα τι να σου πω. θα σε γελασω. απλα οσοι εχουν παρει κατι απο εκει και μετα το εχουν διασταυρωσει με προϊοντα απο αλλα μαγαζια, δε βλεπουν διαφορες. απο κει και περα ο καθενας αναλαμβανει το «ρισκο» του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα και απο εμενα.

Γνωστος μου προσφατα αγορασε απο clever και η καταλληξη ηταν ακρος απογοητευτικη ως αναφορα την ποιοτητα τους κοινός μαιμου. Δεν υπαρχει κανενας λογος να δωσεις 50+ ευρο πηγαινε καλυτερα Αγια Βαρβαρα ή στην εξοδο Μεταμορφωσης που ειναι ενα βανακι μερα παρα μερα και τα δίνει 30-€.

Μολις παρήγγειλα και εγω απο EASTBAY μιας και υπαρχουν πολλοι ικανοποιημενοι φιλοι απο εδω.

Τα περισσοτερα Nikε ειναι απο China και Βιετναμ μιας και εκει ειναι τα μεγαλα εργοστασια πια.

Γενικα η Νικε χαμηλωνει την ποιοτητα της και ειναι κριμα αυτο.

Οσο για το φιλο που ρωταει για την εγγυρωτητα του eastbay ενα παιδι πριν ανεφερε οτι επισημα απο την Νικε η απαντηση ηταν οτι ειναι επισημος dealer της

Οταν εχω νεα με την παραγγελια θα ενημερωσω.

Επεξ/σία από kosvw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και απο εμενα.

Γνωστος μου προσφατα αγορασε απο clever και η καταλληξη ηταν ακρος απογοητευτικη ως αναφορα την ποιοτητα τους κοινός μαιμου. Δεν υπαρχει κανενας λογος να δωσεις 50+ ευρο πηγαινε καλυτερα Αγια Βαρβαρα ή στην εξοδο Μεταμορφωσης που ειναι ενα βανακι μερα παρα μερα και τα δίνει 30-€.

Μολις παρήγγειλα και εγω απο EASTBAY μιας και υπαρχουν πολλοι ικανοποιημενοι φιλοι απο εδω.

Τα περισσοτερα Nikε αιναι απο China και Βιετναμ μιας και εκει ειναι τα μεγαλα εργοστασια ποια.

Γενικα η Νικε χαμηλωνει την ποιοτητα της και ειναι κριμα αυτο.

Οσο για το φιλο που ρωταει για την εγγυρωτητα του eastbay ενα παιδι πριν ανεφερε οτι επισημα απο την Νικε η απαντηση ηταν οτι ειναι επισημος dealer της

Οταν εχω νεα με την παραγγελια θα ενημερωσω.

 

Ακριβώς!Εγώ μίλησα επίσημα με την nike k συνιστά ανεπιφύλακτα αγορές απο eastbay!Κανένας λόγος ανησυχίας!Τα παπούτσια είναι γνησιότατα!;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ντάξει σε αυτό που λέει ο φίλος πιο πριν , σιγά μην βγάζουν κάθε παπούτσι φωτό στο eastbay.

 

από το επίσημο site τις παίρνουν ή από το νετ γενικά , και έτυχε να είναι καμιά μούφα ή καμιά παλιότερη έκδοση η φωτό κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια σκεφτομαι κ εγω να παρω απο eastbay..

εβαλα ενα ζευγαρι παππουτσια για τη γυναικα κ ενα σορτς..τα μεταφορικα εβγαιναν 25$ κ με το κουπονι που εβαλα(απο το λινκ που αναφερει ενας φιλος πιο πανω) μου αφαιρει 18$....

προσθετοντας στο καλαθι κ ενα ρολοι της polar τα μεταφορικα αυξανονται στα 46.24$ (η μειωση λογω κουπονιου παει στα 40$)....

τα μεταφορικα πανε αναλογα με το βαρος?

τι ισχυει ακριβως?

ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...