Προς το περιεχόμενο

Αγορά παπουτσιών μέσω internet και απορίες


slipknot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σήμερα παρελαβα τον καταλογο του eastbay !! καθησαν κι εστειλαν απο Αμερική το περιοδικό εχοντας κανει μια μονο αγορα. Τι να πω, μπραβο τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

και εμενα μου ηρθε καταλογος την προηγουμενη βδομαδα.αυτα ειναι.

και χωρις καμια επιβαρυνση! (αυτο μας ελλειπε..)

βουρ για τις επομενες αγορες. στο μαζεμα ειμαι. ελπιζω σεπτεμβρη να παρω καμια μπλουζιτσα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παρηγγειλα ένα ζευγάρι nike deliver στις 10 του μήνα, μου το στείλανε στις 12, σήμερα μου ήρθε ειδοποίηση με 3 ευρώ τέλη εκτελωνισμού...Αύριο πάω να παραλάβω.

Αστραπή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα επειδή δεν παρακολουθώ το συγκεκριμένο site θα ήθελα να μου πείτε αν είναι καλή εποχή για να ψωνίσει κάνεις από εκεί… τέλος αν κάποιος που παίζει μπάσκετ έχει να μου προτείνει 2,3 αξιοπρεπή παπούτσια για μπάσκετ μέχρι 100 δολάρια θα του ήμουν ευγνώμων .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα επειδή δεν παρακολουθώ το συγκεκριμένο site θα ήθελα να μου πείτε αν είναι καλή εποχή για να ψωνίσει κάνεις από εκεί… τέλος αν κάποιος που παίζει μπάσκετ έχει να μου προτείνει 2,3 αξιοπρεπή παπούτσια για μπάσκετ μέχρι 100 δολάρια θα του ήμουν ευγνώμων .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα επειδή δεν παρακολουθώ το συγκεκριμένο site θα ήθελα να μου πείτε αν είναι καλή εποχή για να ψωνίσει κάνεις από εκεί…

μια χαρα εποχη ειναι...

τέλος αν κάποιος που παίζει μπάσκετ έχει να μου προτείνει 2,3 αξιοπρεπή παπούτσια για μπάσκετ μέχρι 100 δολάρια θα του ήμουν ευγνώμων .

δυστυχως δεν εχω ιδεα απο μπασκετ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα επειδή δεν παρακολουθώ το συγκεκριμένο site θα ήθελα να μου πείτε αν είναι καλή εποχή για να ψωνίσει κάνεις από εκεί…

μια χαρα εποχη ειναι...

τέλος αν κάποιος που παίζει μπάσκετ έχει να μου προτείνει 2,3 αξιοπρεπή παπούτσια για μπάσκετ μέχρι 100 δολάρια θα του ήμουν ευγνώμων .

δυστυχως δεν εχω ιδεα απο μπασκετ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά ειμαι καινουργιος και θα ηθελα να σας κανω μια ερωτηση μιας και δεν εχω ιδεα απο αυτα. καταρχας σκεφτομαι να αγορασω παπουτσια απο το ιντερνετ αξιας 145ε απο το tennis warehouse europe αν το εχετε ακουστα. ειναι μια μεγαλη αποθηκη στην αγγλια δηλ. χωρα ευρωπαικης ενωσης και θα ηθελα να μαθω με τι να το στειλω δηλ ποια υπερεσια ποια εταιρεια κλπ ετσι ωστε να μην πληρωσω τελωνειο η αν πληρωνω τελωνειο απο χωρα ευρωπαικης ενωσης κλπ. παρακαλω ενημερωτε με σχετικα με τα τελωνεια οχι μονο για αγορες απο ευρωπη αλλα και γενικα με τελωνεια και αγορες.

 

ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλ. θα τουσ πω να μου το στειλουν με απλο ταχυδρομιεο και δεν υπαρχει λογος να φοβαμαι γαι τελωνεια?? αααα και κατι ακομα η συγκεκριμενη ιστσελιδα δεν εχει εξοδα αποστλοης για αγορες ανω των 100ε αλλα στην αναλυση του συνολικου ποσου πχ 150ε τα παπουτσια λεει 25ε φορος VAT αλλα στο συνολικο ποσο δεν προσθετει το φορο μονο την αξια του προιονοτσ. χρειαζεται να ανησυχω για κατι οπωσ επιπλεον φορος κλπ? σορρυ αν σασ κουρασα αλλα ειμαι καινουργιος στισ αγορες μεσω net. ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σορρυ και παλι αλλα εχω ακουσει οτι to ups παιρναει απο τελωνειο και γιαυτο φοβαμαι καπωσ γιατι η συγκεκριμενη ιστοσελιδα μου λεει οτι θα το στειλει με ups standart kai me ups express. με το πρωτο αργει λιγο περισσοτερο και θελω να σιγουρευτω με ποιο να το στειλω για να μην περασει τελωνειο.και παλι ευχαριστω γαι το ενδιαφερον isay και παρακλω απαντησε αν γινεται στην τελευταια μου ερωτηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ειμαι καινουργιοσ και θελω να ρωτησω κατι σχετικα με αγορα παπουτσιων απο την σελιδα tennis warehouse europe. Εχω δει ενα ζευγαρι παπουτσια αξιας 100ε. Στην αναλυση του συνολικου ποσου αναφερει και τον φορο αποτι ξερω vat η κατι τετοιο γυρω στα 25ε.στο συνολικο ποσο τοταλ αναγραφεται μονο η αξια του παπουτσιου και 2-3 ευρω περισσοτερα χωρις να προστειθεται το πσσο του vat δηλ τα 25ε και θελω να ρωτησω μπας και υπαρξει κινδυνος να πληρωσω κατι επιπλεον σε κανα τελωνειο, κανα φορο η τιποτα τετοιο. η θα επρεπε να ανησυχω λιγοτερο μιας και παραγγελνω απο ευρωπη να δω το τοταλ ποσο και να σταματησω να ανησυχω μηπως με παρουν ενα τηλεφωνο απο τελωνειο και μου πουν φιλε πληρωνεις και κατι ακομα γαι φορο κλπ. παιδια απαντηστε αν γνωριζετε τιποτα σχετικο ειδικα η χρηστες του tennis warehouse. ευχαριστω

 

---------- Προσθήκη στις 15:38 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 15:35 ----------

 

κατι σαν αυτο.

 

subtotal: 163,32 €

VAT: 30,54 €

shipping: 0,00 €

TOTAL: 163,32 €

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γειά σας... ειχα παραγγείλει κοντα στα χριστούγεννα ένα ζευγάρι παπούτσια από το eastbay.Τότε...αφού είχα κάνει την παραγγελία,.μετά από 3 μέρες, ελαβα ένα μαιλ , στο οποίο μου ζητούσαν κάποια επιπρόσθετα στοιχεία. Όλα πήγανε καλά και μέσα σε 20 μέρες είχα παραλάβει το πακέτο μου! Πρόσφατα έκανα μια άλλη παραγγελία, κάνοντας όμως λάθος στο εμαιλ που τους έδωσα(αντί για gr έβαλα com,yahoo). Περίμενα λοιπόν και τώρα το αντίστοιχο εμαιλ , το οποίο δεν έχει έρθει ακομα και προβληματίστηκα....μπήκα να δω το odrer status και γράφει fully shipped!μπορει κάποιος που έχει παραγγείλει πρόσφατα να μου πει αν άλλαξε στρατηγική το eastbay και δεν στέλνει μαιλ μετά την παραγγελία, ή λόγω του λάθους που έκανα στο μαιλ δεν μου έχουν στείλει κάτι??

 

εδωσες λαθος διευθυνση και απορεις γιατι δεν ελαβες email? Αυτο ρωτας εαν καταλαβα καλα;

Ειναι ρητορικη η απορια σου ετσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά ειμαι καινουργιος και θα ηθελα να σας κανω μια ερωτηση μιας και δεν εχω ιδεα απο αυτα. καταρχας σκεφτομαι να αγορασω παπουτσια απο το ιντερνετ αξιας 145ε απο το tennis warehouse europe αν το εχετε ακουστα. ειναι μια μεγαλη αποθηκη στην αγγλια δηλ. χωρα ευρωπαικης ενωσης και θα ηθελα να μαθω με τι να το στειλω δηλ ποια υπερεσια ποια εταιρεια κλπ ετσι ωστε να μην πληρωσω τελωνειο η αν πληρωνω τελωνειο απο χωρα ευρωπαικης ενωσης κλπ. παρακαλω ενημερωτε με σχετικα με τα τελωνεια οχι μονο για αγορες απο ευρωπη αλλα και γενικα με τελωνεια και αγορες.

 

ευχαριστω πολυ

 

απο τη στιγμη που ειναι εντος EU το «πακετο» σου, δεν πληρωνεις τελωνειο... οπως ειπα και το παιδι απο πανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ρε παιδια αλλα σημερα πηγα στην ελτα να ρωτησω και μου ειπανε πως αν το στηλεις με ups standart περναει τελωνειο μιας και καθε χωρα εχει τελωνειο και μπλα μπλα μπλα και οτι αν στο στειλουν με ups δηλ ιδιωτικο δεν θα το παραλαβεις στην ελτα.εχω μπερδευτει μιας και ενας φιλος μου ειπε οτι το παιρνεις στην ελτα αλλα δεν ξερω τι να κανω. παντως το μονο σιγουρο οτι με ups standart δεν περανει τελωνειο σωστα??? απο ευρωπη. παρακαλω δωστε λιγο φωτιση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...