Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Adventurer's Corner - Συζήτηση για Adventure games


darian227

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατί το 2ο ήταν ωραίο..ζζζζ

 

Αν θελεις την γνωμη μου ηταν μαπα.Σε καποιους μπορει να αρεσε ομως.Το πρωτο ηταν καλο παντως και λενε οτι και το τριτο ειναι καλουτσικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Κοίτα τα reviews δεν πρόκειται να σε πείσουν για κάτι που δεν θα σε τραβήξει ή δεν θα κολλάει με την ιδιοσυγκρασία σου. Θα πάρεις μια γενική ιδέα για την ιστορία, τα γραφικά, τους γρίφους και τα όποια τεχνικά προβλήματα αλλά ως εκεί. Ας φέρω ένα απλό παράδειγμα, το Resonance είναι ένα εκπληκτικό παιχνίδι με εξαιρετική ιστορία, δημιουργικούς και εξαιρετικά προκλητικούς γρίφους αλλά με "απαρχαιωμένα" γραφικά. Εμένα μου άφησε θετικότατες εντυπώσεις. Κάποιος άλλος μπορεί να δει απλά τα γραφικά και να αλλάξει δρόμο. Όλα σχετικά είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έχει λείψει πάντως ένα καλό σαν το New Beginning ή το Lost Horizon. Τώρα έχω κάτσει στο youtube και βλέπω το walkthrough του Secret Files 2 γιατί μου έστειλε ο θείος το 3 και θέλω να το περάσω γρήγορα για να το ξεκινήσω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έχει λείψει πάντως ένα καλό σαν το New Beginning ή το Lost Horizon. Τώρα έχω κάτσει στο youtube και βλέπω το walkthrough του Secret Files 2 γιατί μου έστειλε ο θείος το 3 και θέλω να το περάσω γρήγορα για να το ξεκινήσω...

 

To Secret Files 3 δυστυχως δεν ηταν τοσο καλο οσο τα προηγουμενα. Συντομο, ευκολο, απλο και χωρις διαλογους και pizzaz. Του ελειπε το oompf.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλημέρα

 

Θα ήθελα προτάσεις για κάποια adventure παιχνίδια, νέα ή και παλαιότερα. Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με τέτοιου είδους games, το πιο κοντινό που έχω παίξει είναι το tomb raider 2 σε psx πριν δεκαπέντε χρόνια (!) Θέλω ένα παιχνίδι καθαρό adventure, χωρίς πιστολίδια κτλ και ει δυνατόν όχι πολύ μεγάλο, γτ δεν είμαι εξοικειωμένος και φοβάμαι μήπως βαρεθώ εύκολα...Μου έχουν προτείνει το siberia, αξίζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...