Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Adventurer's Corner - Συζήτηση για Adventure games


darian227

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κυκλοφόρησε το primordia, υπόψιν, επίσης από τον δημιουργό του Downfall http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Wx6j2I8v2Z0 για να γουστάρετε...

 

 

Πολύ καλό φαίνετε το cat lady και έχει πάρει και πολύ καλές βαθμολογίες στα review αν και λένε ότι πάει ποιο πολύ προς την interactive movie παρά στο καθαρό adventure.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό φαίνετε το cat lady και έχει πάρει και πολύ καλές βαθμολογίες στα review αν και λένε ότι πάει ποιο πολύ προς την interactive movie παρά στο καθαρό adventure.

 

Το ξεκίνησα, το κατέβασα από τον θείο, είναι τρομερό, εντάξει έχει στοιχεία adventure αλλά είναι πολύ ωραίο, και χωρίς κείμενο και Naration περνάει μηνύματα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μόλις τελείωσα το Alter Ego και ξεκινάω το Black Mirror 2. Τα πήρα όλα προσφορά από Green Man Gaming.

Καλούτσικο το Alter Ego, αλλά με σοβαρές ελλείψεις και πιο μεγάλη την απουσία έντασης...

Εντελώς flat σενάριο και πολύ μικρή διάρκεια... κατά τα άλλα καλοσχεδιασμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ακομα ψαχνω καλο adventure,χρονια εχω να παιξω κατι με ατμοσφαιρα οπως το syberi still life scratches κτλ.Ολα μπιανουν και μετα απο 2 ωρες γινονται unistall.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν βγει πολλά adventures υψηλού επιπέδου αλλά τα περισσότερα είναι χιουμοριστικά. Για κάτι που δεν είναι, ρίξε μια ματιά στο Gray Matter της Jensen και το A new beginning.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ακομα ψαχνω καλο adventure,χρονια εχω να παιξω κατι με ατμοσφαιρα οπως το syberi still life scratches κτλ.Ολα μπιανουν και μετα απο 2 ωρες γινονται unistall.

 

Δοκίμασε τα τρία Black Mirror, έχουν πολύ καλή ατμόσφαιρα. Επίσης τα The Testament of Sherlock Holmes και Gray Matter έχουν αυτό που ζητάς (ειδικά το πρώτο). Και το πρόσφατο The Cat Lady πολύ καλό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαυξάνω για τα προηγούμενα αναφερθέντα της σειράς Black Mirror, καθώς και Gray Matter και A New Beginning. Επίσης νέας γενιάς και αρκετά καλοφτιαγμένο το Lost Horizon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Walking Dead

Παρα πολυ καλο και ελπιζω η γενικοτερη αποθεωση του να τραβηξει ξανα το ενδιαφερον των εταιριων στο gameplay και στην ιστορια/βαθος των παιχνιδιων.

 

Book of Unwritten Tales : The Critter Chronicles

 

Μικρο σε διαρκεια αλλα με καλο χιουμορ, αν και σε λιγες στιγμες.

Σιγουρα δεν φτανει το πρωτο παιχνιδι 6/10.

 

Τestament of Sherlock Holmes

 

Κλασικος Sherlock (οπως στη σειρα) , ενα βημα παντα μπροστα απο τον αντιπαλο, με ωραια ιστορια.

Απο ενα σημειο και μετα εχει αρκετα και διαφορα παζλ, οχι κ ιδιαιτερα δυσκολα βεβαια,

αν και θα προτιμουσα να ειχε περισσοτερα ''συμπερασματικου'' στυλ.

8/10

 

Το Chains of Satinav να το αρχισω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Η Jensen έχει ανοίξει δικό της στούντιο, τα παιχνίδια του οποίου έχουν χρηματοδοτηθεί μέσω kickstarter, οπότε, πέρα από ότι είναι κακά νέα να χάνουν άνθρωποι τη δουλειά τους, δε θα επηρεάσει αυτό τα νέα της παιχνίδια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Gray Matter ήταν εκπληκτικό παιχνίδι, αλλά όπως λέει ο Vole Maulder, η Jensen βρήκε άλλη διέξοδο για τη δουλειά της, οπότε αναμένουμε.

 

Για το Critter Chronicles την άποψή μου την έχω καταθέσει εδώ.

 

Το Chains of Satinav το ξεκίνησα, αλλά δεν με κράτησε αρκετά για να το προχωρήσω. Είναι από τα παιχνίδια που σε βάζουν λίγο απότομα στον κόσμο τους, αλλά μπορεί να είναι αρκετά rewarding άμα τους δώσεις μια ευκαιρία μέχρι να εξοικειωθείς μαζί τους. Θα το συνεχίσω σήμερα και ελπίζω να μην πέσω έξω. Με την Daedalic γενικά έχω πολύ καλές adventurικές εμπειρίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Chains of Satinav δε θα σε απογοητεύσει, ξεκινά μουδιασμένα και από πλευράς κόσμου και από πλευράς δυσκολίας αλλά από ένα σημείο και μετά απογειώνεται. Για μένα ήταν από τα καλύτερα της Daedalic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...