Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Adventurer's Corner - Συζήτηση για Adventure games


darian227

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε υπολογιστή μέσω του telltale store και steam αγοράζεις ολόκληρο το παιχνίδι προς ~25 ευρώ.

Στο psn και xbox νομίζω κυκλοφορούν αυτοτελή με ~5 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε υπολογιστή μέσω του telltale store και steam αγοράζεις ολόκληρο το παιχνίδι προς ~25 ευρώ.

Στο psn και xbox νομίζω κυκλοφορούν αυτοτελή με ~5 ευρώ.

τι ενοεις ολοκληρο?Αφου εχουν βγει μονο δυο επισοδεια μεχρι στιγμης..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προπληρώνεις..

Πλακα κανεις

Ρε τους κλεφτες

ΤΙ να προπληρωσεις?Καθε επισοδειο βγαινει καθε 1.5 μηνα.Μεχρι να τελειωσει αθ εχει περασει χρονος.Ελεος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά δεν είναι τόσο τραγικό. Δες το σαν pre-order.

Καμια σχεση.Αυτο ειναι μεγαλη μακακια που κανουν.Τοσο καλη προσπαθεια και θα το θαψουν με αυτον τον τροπο.Χιλιες φορες να κοψουν την κυκλοφορια του και να το βγαλουν οταν ειναι ολοκληρο ετοιμο.Τωρα 3 ωριτσες καθε 1.5 μηνα ειναι μαλακια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Το μοντέλο είναι αποδεδειγμένα πετυχημένο για την Telltale, τόσο με το Monkey Island όσο και με το Sam & Max.

 

Στην περίπτωση του The Walking Dead, μάλιστα, έχει ενδιαφέρον το ότι (τουλάχιστον στα δύο πρώτα επεισόδια) ο χρόνος που έχει μεσολαβήσει πραγματικά (σχεδόν) ενσωματώνεται στην ιστορία του παιχνιδιού.

 

Φυσικά, τίποτε δεν εμποδίζει κάποιον να περιμένει και να τα αγοράσει όλα τα επεισόδια μαζί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ενα προβλημα με το παιχνιδι στο episode 2

 

 

Στο συμβαν με το ζομπι στο pick up truck δεν μπορω να ξεφυγω!Μου δειχνει την ενδειξη με τα δυο πορτοκαλι βελακια που σημαινει κινηση δεξια-αριστερα και ενω κανω ετσι δεν την γλυτωνω.Μηπως ειναι bug?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια πρώτη εντύπωση για το Chains of Satinav

 

ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ προσεγμένα και πάρα πολλά τοπία, και μιλάω αυστηρά για τις οθόνες. Επίσης τα 3D μοντέλα δεν ξεχωρίζουν από το background. Γενικά σε αυτό το κομμάτι έχει γίνει τρομερή δουλειά. Πολύ καλά voice overs επίσης.

 

ΑΘΛΙΟ animation σε ομιλίες, cutscenes κλπ και συχνά in game. Είναι 20 χρόνια πίσω, πραγματικά. Βίντεο για του λόγου το αληθές, χωρίς ιδιαίτερα spoilers.

 

http://www.youtube.com/watch?v=u6pS0DHl4Ds&feature=relmfu

 

Αρκετά καλό σενάριο, που σε κερδίζει κυρίως λόγω ποικιλίας. Οι διάφοροι χαρακτήρες είναι συμπαθείς αλλά δε σου μένουν κιόλας.

 

Μεγάλο μέγεθος.

 

Καλή κλιμάκωση δυσκολίας, δε σε πετάει από την αρχή στα βαθιά αλλά δεν κυλάει και νεράκι ενώ δυσκολεύει προοδευτικά. Απουσιάζουν σε μεγάλο βαθμό οι trial and error γρίφοι καθώς και γρίφοι με ομιλία - ό,τι κάνει ο παίκτης είναι σε μεγάλο βαθμό inventory based ενώ δεν είδα μέχρι στιγμής γρίφο που να αξιοποιεί το χρόνο (πχ χλέπες contest στο Monkey Island 2). Προσεγμένοι γρίφοι πάντως, χωρίς παραλογισμούς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ενα προβλημα με το παιχνιδι στο episode 2

 

 

Στο συμβαν με το ζομπι στο pick up truck δεν μπορω να ξεφυγω!Μου δειχνει την ενδειξη με τα δυο πορτοκαλι βελακια που σημαινει κινηση δεξια-αριστερα και ενω κανω ετσι δεν την γλυτωνω.Μηπως ειναι bug?

 

 

 

Τα βελάκια πατάς; Αν θυμάμαι καλά θέλει να κουνήσεις το ποντίκι δεξιά - αρτιστερά.

 

 

Με πρόλαβες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Τα βελάκια πατάς; Αν θυμάμαι καλά θέλει να κουνήσεις το ποντίκι δεξιά - αρτιστερά.

 

 

Με πρόλαβες.

 

Thanks anyway.:-D

 

 

Το τελειωσα το game,καλο ειναι αλλα επιμενω οτι θα ηταν ακομη καλυτερο αν στην χρηση των οπλων ειχε περισσοτερες δυνατοτητες.

 

Καμμια καινουργια περιπετεια με υπερφυσικο θεμα εχετε βρει?

Επεξ/σία από benign
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τι εγινε παιδια.Θα παιξουμε κανα καλο adventuraki.Αυτο τον χρονο δεν εχω παιξει καθολου

Παιζει τιποτα καλο.Κυριως σε θριλερ.Περιμενα καιρο το asylum[απο τον παραγωγους του scratches]αλλα ακομα να βγει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εγινε παιδια.Θα παιξουμε κανα καλο adventuraki.Αυτο τον χρονο δεν εχω παιξει καθολου

Παιζει τιποτα καλο.Κυριως σε θριλερ.Περιμενα καιρο το asylum[απο τον παραγωγους του scratches]αλλα ακομα να βγει.

 

Αυτα ειναι παιχνιδαρες,κατι τετοιο ψαχνω αλλα ακομη και αν δεν βρω κατι καινουργιο θα προσπαθησω για καποιο παλιο καλο.Αν βρει και κανεις αλλος και δεν εχει ηδη αναφερθει ας γραψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...