Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Adventurer's Corner - Συζήτηση για Adventure games


darian227

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Aναφέρεσαι στο The Walking Dead, σωστά;

 

Στο δικό μου σύστημα το μόνο τεχνικό "πρόβλημα" που είχα ήταν πως όταν κάποιες φορές χρειάστηκε να κάνω pause στη μέση ενός αυτόματου διαλόγου, επιστρέφοντας μία ή δύο φορές σκάλωσε ελάχιστα η φωνή (σε ένα rerun για να δω κάποιες άλλες επιλογές σκάλωσε μία φορά ο υπότιτλος -για δευτερόλεπτο ή λιγότερο, εννοώ).

 

Γενικά, ήταν μια σχεδόν άψογη εμπειρία στο τεχνικό σκέλος -έχω διαβάσει για κάποιες περιπτώσεις όπου υπάρχουν θέματα με τα γραφικά, σε εμένα τα γραφικά δεν είχαν απολύτως κανένα θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι, στο WD αναφέρομαι. Το δοκίμασα προχθές και μου έκανε αρκετά σπασίματα στα γραφικά (ενώ πχ το need for speed the run τρέχει απροβλημάτιστα άρα δε νομίζω να με κρεμάει η κάρτα γραφικών). Θα δοκιμάσω και αναβάθμιση στους drivers μήπως και..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, στο WD αναφέρομαι. Το δοκίμασα προχθές και μου έκανε αρκετά σπασίματα στα γραφικά (ενώ πχ το need for speed the run τρέχει απροβλημάτιστα άρα δε νομίζω να με κρεμάει η κάρτα γραφικών). Θα δοκιμάσω και αναβάθμιση στους drivers μήπως και..

Τα σπασιματα τα εκανε και σε εμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον σε μενα ετρεξε μια χαρα το WD εκτος απο μερικα cutscenes που για 2,3 δευτερα κολλησε λιγο.

 

Καλο παιχνιδι,αλλα θα προτιμουσα καλυτερο χειρισμο στην χρηση οπλων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ενας δεν το ειχε φτιαξει το gemini rue ή κανω λαθος?

 

Σωστός, ο κύριος Joshua Nuernberger. Ο άτιμος δαίμων του πληκτρολογίου χτύπησε.. Παρόλα αυτά το παιχνιδάκι μοιάζει εξαιρετικό ακολουθώντας τα χνάρια του gemini rue.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Έχω ήδη τη σειρά Blackwell και το Gemini Rue. Θέλω οπωσδήποτε να τσεκάρω και το Resonance. Φαίνεται πολύ καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπαιξα και τέλειωσα χτές το "Resonance". Παιχνιδάρα.

 

Ιδέα δεν είχα για αυτό το indie studio. Μπράβο τους τα παιδιά. Πάω τώρα να ψωνίσω και τα υπόλοιπα παιχνίδια.

 

ΥΓ: Η μηχανή του παιχνιδιού μου θυμίζει πολύ έντονα Adventure Game Studio. Ξέρετε αν χρησιμοποίησαν αυτήν ή έχουν δικιά τους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το έχω παίξει ακόμη αλλα έχοντας παίξει τα whispered world & a new beginning τότε πονταρω ότι πρόκειται για ένα ακόμη ολοκληρωμένο και προσεγμένο παιχνιδάκι. Επίσης αναμένουμε και το deponia απο την ίδια εταιρεία.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Resonance τί διάρκεια έχει? Σε σχέση με το Gemini Rue τί λέει?

 

Είχα αγοράσει το Gemini Rue full price και κάπως απογοητεύτηκα από τη διάρκειά του. Επίσης είναι αρκετά overrated σε σύγκριση με τα adventures που παίζαμε τη δεκαετία του 90.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...