Προς το περιεχόμενο

Windows 7 32bit VS 64bit - ποιο να προτιμήσω, γιατί, ιδιαιτερότητες, απορίες


.:VenoM:.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν μπορω να σε βοηθησω αλλο φιλε μου.εγω το εβαλα προχθες και μου το διαβασε και εβαλα τα 64αρια.και να φανταστεις οτι ειχα αγορασει τα upgrade.αν μπορει να σε βοηθησει καποιος αλλος.

 

εκανα λαθος εγγραφη το ξαναεγραψα με iso και το ετρεξε san boot απλα το προχωρησα να δω τι γινεται αν βγαζει τωρα format και με εβγαλε επιλογη απλα οταν εφτασα εκει στον σκληρο δισκο μου τον εβφανιζε τον σκληρο σε 2 κομματια

πχ το ενα 490gb και το αλλο 9 gb

 

μαλλον καποιος ειχε κανει τον σκληρο μου σε 2 κομματια partisional καπως ετσι λεγεται ε?

 

τωρα πρεπει να τα ενωσω παλι και μετα ν ακανω φορματ?

 

ας με πει καποιος γιαυτο τα βηματα σας παρακαλω....αν δεν καταλαβε τι λεω να τον στειλω πιο αναλυτικα φωτογραφιες...να το κανω απο την αρχη και να του το δειξω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποια δωρεάν έκδοση Windows (πχ για φοιτητές ή beta)? Αυτές που είχαν μοιράσει κάποτε τι γίνονται - ακόμα δουλεύουν? Δε θέλω να δώσω άλλα χρήματα ρε γμτ ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποια δωρεάν έκδοση Windows (πχ για φοιτητές ή beta)? Αυτές που είχαν μοιράσει κάποτε τι γίνονται - ακόμα δουλεύουν? Δε θέλω να δώσω άλλα χρήματα ρε γμτ ...

Από κάποιες σχολές έχεις πρόσβαση στο MSDNAA που μπορείς να κατεβάσεις τα Windows 7 Professional με τα στοιχεία του φοιτητικού σου λογαριασμού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα ! κατεβασα τα windows 7 απο το site της σχολης μου. Αυτο που δεν ξερω ειναι το πως θα κανω το dvd που θα τα περασω bootable ..

 

γράψτα σε dvd. αν είναι iso με το nero ( ή κάποιο image burner)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κανω κι εγω μια ερωτηση...τα windows 7 (64 bit) θελουν περισσοτερη μνημη απο τα windows 7 32 bit;Γιατι καπου ειδα οτι τα 32αρια θελουν 1gb μνημης ενω τα 64αρια2...

 

 

ελπιζω να μην πεταξα κανα τουβλο:-)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύμφωνα με τη microsoft είναι όπως τα λες.

 

Να πω την αλήθεια, όταν διάβασα το post σου, πήρε μια περίεργη έκφραση το πρόσωπό μου αλλά είδες τι μαθαίνεις τελικά :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύμφωνα με τη microsoft είναι όπως τα λες.

 

 

Χμ...οποτε περναω στην επομενη ερωτηση...αν εχω ενα pc με 4 giga μνημη,με συμφερει να βαλω τα win 7 64 bit που θα "βλεπει" ολη μου τη μνημη αλλα θα θελει 2 Giga για να τρεξει,η να βαλω win 7 32 bit που θα "βλεπει" γυρω στα 3,3 gb αλλα θα απαιτει και 1gb λιγοτερο;

 

 

Οεο; :-D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε 64bit θα έλεγα. Και μόνο ότι θα ξέρω πως το 1/4 της RAM κάθεται, μου είναι αρκετό για αποφύγω τα 32 :P

Δυστυχώς δεν έχω υπόψη κάποιο σχετικό συγκριτικό, αν και δεν νομίζω ότι ένα σύστημα με Win7 32 θα χει, γενικά, σημαντικές διαφορές στις επιδόσεις με ένα σύστημα με Win7 64 σ ένα τέτοιο παράδειγμα που αναφέρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...