Προς το περιεχόμενο

Windows 7 32bit VS 64bit - ποιο να προτιμήσω, γιατί, ιδιαιτερότητες, απορίες


.:VenoM:.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φαντάζομαι θα γίνεται όπως και στα Vista64. Δηλαδή, ναι στο σωστό φάκελο... Εγώ πάντως σήμερα που πειραματίστηκα με τα επτάρια στα 64, δεν είδα και σοβαρές διαφορές, όσον αφορά την ταχύτητα, σε σχέση με τα Vista... να δούμε μήπως καλυτερεύσει με τον χρόνο (superfetch κλπ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
Ερώτηση: Για Drivers στα 64Bit τις ψάχνω ή τις βρίσκει αυτοματα....?

Λογικα θα σου βρουν τα παντα τα 7.Τωρα αν εχεις κανενα tv tuner ή αρχαιο εκτυπωτη,θα πρεπει να τα ψαξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια να κανω μια ερωτηση γιατι δεν βρηκα κατι "σιγουρο" απο οσο εψαξα? Κατεβασα απο msdnaa την εκδοση Windows 7 Professional (x86) - DVD (English) και θελω να την εγκαταστησω σε 2 pc. Μπορω με το ιδιο κλειδι να το κανω? Κι αν οχι τι μπορω να κανω? Ευχαριστω πολυ! :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρετε και Χρόνια Πολλά!

Μια ερώτηση σχετικά με τον Intel Matrix Storage Manager. Θέλω να εγκαταστήσω τα Win7 στο λαπτοπ το οποίο έχει δύο Hitachi της ίδιας χωρητικότητας. Στο readme του Manager στο site της Intel αναφέρει πως δεν χρειάζεται η εγκατάσταση των drivers του Manager με την μέθοδο F6 κατά την εγκατάσταση των Vista. Ισχύει όμως το ίδιο για τα 7; Η Intel στη σελίδα της δεν διευκρινίζει. Χρειάζομαι την γνώμη σας...

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατα την εγκατάσταση των Windows 7 πως γίνεται να αλλάξω το γράμμα συσκευής του Drive...? Δεν νομίζω να μπορεί να αλλάχτεί μετα μέσα απο τα Windows....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατα την εγκατάσταση των Windows 7 πως γίνεται να αλλάξω το γράμμα συσκευής του Drive...? Δεν νομίζω να μπορεί να αλλάχτεί μετα μέσα απο τα Windows....

Μετά την εγκατάσταση των windows θα το κάνεις.

Κάπου από το control panel γίνεται αλλά δε θυμάμαι τώρα μιας και δεν είμαι σε 7άρια (στα XP είναι κάτω απ το administrative tools, αν βοηθάει καθόλου).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρετε και Χρόνια Πολλά!

Μια ερώτηση σχετικά με τον Intel Matrix Storage Manager. Θέλω να εγκαταστήσω τα Win7 στο λαπτοπ το οποίο έχει δύο Hitachi της ίδιας χωρητικότητας. Στο readme του Manager στο site της Intel αναφέρει πως δεν χρειάζεται η εγκατάσταση των drivers του Manager με την μέθοδο F6 κατά την εγκατάσταση των Vista. Ισχύει όμως το ίδιο για τα 7; Η Intel στη σελίδα της δεν διευκρινίζει. Χρειάζομαι την γνώμη σας...

Ευχαριστώ.

 

Κάποια βοήθεια εδώ;:fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν έβαλα τα Windows 7 σε άλλο δίσκο αλλά ούτε με ρωτάει με ποιο δίσκο θα κάνω boot και με βάζει με τα Windows 7....

 

Ενώ ο άλλος δίσκος περιέχει τα Windows XP..

 

Καμμία λύση....?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παιδια σε λίγο καιρό θα μεταβώ σε Win7 64bit μετά από πολλά χρονια 32bίτων ΧΡ(με μια μικρή παρένθεση στα Vista).

Υπάρχει καμια συμβουλή που μπορείτε να μου δώσετε στον χειρισμό η την αντιμετώπιση προβλημάτων είτε του νέου λειτουργικού είτε των 64bit.

 

Αυτό που ξέρω από τώρα είναι ότι καλύτερα να απενεργοποιήσω το UAC άμα και να τρέχω ως admin ότι δεν μου δουλεύει όπως θα έπρεπε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...