Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια καποιο link για τα νεα masteries για καθε ρολο.Τα ειδα αλλα τι masteries θα βαλουμε σε adc/top/mid/jungle κλπ?

 

 

Μπηκε το patch?Δεν εχω ανοιξει lol απο προχθες

 

Λογική του να μπεις να δοκιμάσεις κάτι νεο δεν υπάρχει??δώστε το έτοιμο φαγητό μην κουραζόμαστε??.... :mellow:  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παλικαρι ο Czaru. Απιστευτα καλα δαχτυλα. Αν και ο λογος που τα παει καλα ειναι το teamwork των MyM.

Θυμαμαι υπηρχε μια φαση που παιζαμε μαζι τους σχεδον καθε μερα. Στην αρχη μας ελιωναν αλλα μετα πηραμε το κολαι.

Εγω ετσι εμαθα να παιζω 2v1 lane πριν γινει μοδα.

Ηξερα οτι εχω ραντεβου με τους κομπλεξικους στο lv2 dive.

Νοσταλγια, αααχ

οι ιστοριες του παππου καστορα :P

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα χαλαρωσε δε σε εβρισε κιολας.Ενα link ζητησε και μια συμβουλη...

Γιατι εγω εβρισα??Δηλαδη ειπα κατι το τρομερο να μπεις απο μονος σου να παιξεις ειτε με bots ειτε σε Normals να δοκιμασεις τις αλλαγες????Πρεπει να εισαι Diamond ή Challenger για να το κανεις αυτο??Δηλαδη πρεπει να τα περιμενουμε ολα ετοιμα???Και αυτο το λεω γενικα οχι μονο για αυτο που ρωτησε ο Jonakos...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ οτι διαβασες δεν ειπα οτι εβρισες απλα απαντησες επιθετικα λες και ειπε κατι ο ανθρωπος. Το οτι μπορει να μπει και να μαθει δοκιμαζοντας νομιζω το γνωριζει και ο ιδιος. Εχει μπει σε ενα post του forum και ζηταει ενα σχετικο λινκ και μια συμβουλη για τα νεα masteries. Γιαυο ειναι τα forums για να συζηταμε πραγματα που δε γνωριζουμε..Δεν ζητησε να του δωσεις την πτυχιακη σου ουτε να τον κανεις να παει gold απο bronze σε μια μερα, απλα ενα link :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ οτι διαβασες δεν ειπα οτι εβρισες απλα απαντησες επιθετικα λες και ειπε κατι ο ανθρωπος. Το οτι μπορει να μπει και να μαθει δοκιμαζοντας νομιζω το γνωριζει και ο ιδιος. Εχει μπει σε ενα post του forum και ζηταει ενα σχετικο λινκ και μια συμβουλη για τα νεα masteries. Γιαυο ειναι τα forums για να συζηταμε πραγματα που δε γνωριζουμε..Δεν ζητησε να του δωσεις την πτυχιακη σου ουτε να τον κανεις να παει gold απο bronze σε μια μερα, απλα ενα link :)

Ναι και εγω ειπα ας δοκιμασεις 1-2μερες τα Masteries να δει και ο ιδιος στην πραξη πως δουλευουν και αργοτερα κοιταζει και συμβουλες/προτασεις σε Masteries απο τους Pro.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ γρήγορη εντύπωση από masteries.

 

Αρκετά ισορροπημένο και champion specific το offence tree. Μερικά masteries έχουν γραμμένο πάνω τους το όνομα του Fizz ή της Caitlyn (ή παρόμοιων χαρακτήρων), ενώ μου άρεσε αυτό που δίνει allied dmg bonus. Έχω σοβαρές αμφιβολίες για το Double - Edged Sword, γιατί όταν το adc είναι χαμηλά βλέπω να υπάρχει πρόβλημα. Ωραια τα jungling masteries επίσης.

 

Δε μου αρέσουν ΚΑΘΟΛΟΥ οι πρώτοι 8 - 9 πόντοι στο Defence. Μετά το +% AR/MR, άντε και το regen, το χάος μέχρι να ανοίξουν τα μεσαία. Τα αριστερά μου φαίνονται άχρηστα και το bonus health χάνει πολύ γρήγορα την αξία του. Τα mid - high tier είναι ωραία.

 

ΠΟΛΥ χρήμα στο utility, που είναι και το πιο προσεγμένο tree. Πανέξυπνα τα cookie / vision masteries, το πολύ CDR αντικαταστάθηκε με gold, ενώ καλύπτουν διάφορους τύπους support. Είναι τόσό το χρήμα που πέφτει που ένα 0 - 14 - 16 ή 14 - 0 - 16 μου φαίνεται απολύτως viable.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14/0/16 για support το βρισκω υπερβολικο οσο δεν παει προσωπικα

Οι κερδισμενοι απο τα supports ειναι τα ap supports τυπου Annie και Fiddledicks μιας και θα εχουν λεφτα  για να κανουν 1-2 items

Το ap scaling των υπολοιπων supports ειναι απειροελαχιστο κ καλυτερα να πας CDR παρα AP , παντα imo

 

Κατα τα αλλα , το page για τα AD ειναι ευκολο

Για jungle με 0/9/21 και παλι ειναι ψιλο ευκολα τι πρεπει να παρεις

Για AP τωρα υπαρχουν επιλογες αναλογα πως θελει να παιξει κανεις , εγω προτιμω τα masteries που δινουν τα heals/regen στο offensive tree και παλευω να τα χωρεσω

 

Τα % dmg που δινουν στους allies εχω την εντυπωση πως στη πραξη δεν αξιζουν

 

Anyways , οποιος θελει καποια πολυ βασικα για αρχη masteries κοιταει το link που εβαλα

Εδω κι ενα spreadsheet με τα GP/5 items

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παντως στα defence το +%armor/mr μου φαινεται τελειως αχρηστο σαν tier 1 mastery δηλαδη κατι που κανονικα θα επρεπε να ειναι χρησιμο early game. Εκτως και αν εχει σκοπο να παιξει full tank και να παει το παιχνιδι πολυ late για να αξιζουν εστω και λιγο οι 2 ποντοι δε βλεπω αλλο λογο να χρησιμοποιηθει αυτο το mastery.

Δε ξερω αν το προσεξατε αλλα λεει +%armor/mr based on BONUS armor/mr. Δηλαδη να βαλω 2 points για να εχω 0.5 armor/mr early? No thanks.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) 14/0/16 για support το βρισκω υπερβολικο οσο δεν παει προσωπικα

 

2) Οι κερδισμενοι απο τα supports ειναι τα ap supports τυπου Annie και Fiddledicks μιας και θα εχουν λεφτα  για να κανουν 1-2 items

Το ap scaling των υπολοιπων supports ειναι απειροελαχιστο κ καλυτερα να πας CDR παρα AP , παντα imo

 

1) Προφανώς και είναι υπερβολικό, είναι το καγκούρικο runepage "Κώστας Μήτρογλας". Ψήνομαι πάντως πολύ να το δοκιμάσω σε κάνενα normal, θα ενημερώσω.

 

2) Συμφωνώ, και αυτό φαίνεται καθαρά στα patch notes της Sona. Δε διάβασα προσεκτικά τι ισχύει για Nami / Zyra, αλλά για τη δεύτερη έχω ένα καλό προαίσθημα γιατί Morellonomicon/Grail θα βγαίνει αρκετά πιο εύκολα.

 

Δε ξερω αν το προσεξατε αλλα λεει +%armor/mr based on BONUS armor/mr. Δηλαδη να βαλω 2 points για να εχω 0.5 armor/mr early? No thanks.

 

Early game δεν προσφέρεί κάτι. Αν όμως βγάλεις Aegis - Randuins? Κατάφερνα να βγάζω, με Leona μάλιστα, και τα δύο σε αρκετά παιχνίδια στην τρίτη σαιζόν (και ναι αγόραζα wards και δεν είχα μόνο sightstone και pinks και oracle). Πιστεύω τώρα θα μπορούμε να μιλάμε σε άλλη βάση για τα στατιστικά των supports.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Early game δεν προσφέρεί κάτι. Αν όμως βγάλεις Aegis - Randuins? Κατάφερνα να βγάζω, με Leona μάλιστα, και τα δύο σε αρκετά παιχνίδια στην τρίτη σαιζόν (και ναι αγόραζα wards και δεν είχα μόνο sightstone και pinks και oracle). Πιστεύω τώρα θα μπορούμε να μιλάμε σε άλλη βάση για τα στατιστικά των supports.

Μα αυτο ειναι το προβλημα, εκτως και αν παιξεις ενα full tank champion, δεν εχει αξια αυτο το mastery. Ειναι ενα tier 1 mastery που υποτιθεται βοηθαει στο early για αυτο ειναι και τοσο χαμηλα στο tree.

Ακομα και randuins+aegis να βγαλεις, δηλαδη 90 armor απο items κερδιζεις 4.5 armor και το mr ειναι αστειο απλα. Πολυ πιο χρησιμο θα ειναι να παρεις -2dmg απο champions για να εχεις μεγαλυτερη ασφαλεια στην αρχη και αν φτασεις να παρεις αυτα που ειπες αργοτερα στο παιχνιδι, δε νομιζω οτι αυτο το bonus θα κανει την διαφορα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...