Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδια συνελθετε λιγο.Περα απο τον τεραστιο αριθμο παικτων που απεκτησε μεσα σε πολυ μικρο διαστημα το lol εχει θεματα λειτουργικοτητας με τον client.Το παιχνιδι ως παιχνιδι εχει προχωρησει και εχουνε αφησει τον client ανεπαφο με εξαιρεση μερικα tweeks.Εμενα αυτο με ενοχλει.Σιγουρα με ενοχλει να εχω spikes μεσα σε 4-5 συνεχομενα παιχνιδια αλλα αυτο το ηξερα ηδη απο πριν.Απλα μπηκα επειδη ειμαι καιδι.Αυτο που με ενοχλει περισσοτερο ειναι τα 100 προβληματα που εχει o client.

 

 

Θυμαμαι το 09 η το 10 που εγινε ενα split σε δυο ευρωπαικους σερβερ ειχε γινει της ποπης.Ολοι γκρινιαζανε στα forum.Ατελειωτα ποστ με ''omg riot ty'' και αλλες παπαριες.Αυτο γινεται και τωρα.Δεν θα αλλαξει.Οποτε αραξτε παιξτε το game.Οτι ειναι να κανει η riot θα το κανει ειτε κλαιμε ειτε οχι.

 

 

Edit:Φανταστειτε απο αυριο να ειχε μηνιαια συνδρομη το παιχνιδι 10 ευρω.Παω στοιχημα οτι οποιος εδω μεσα ειναι gold+ η εχει καμια 1500 normals στην πλατη του δεν θα αφησει το παιχνιδι.Αυτο γιατι πλεον εχουμε εθιστει σε αυτο.Εχει γινει πλεον η νεα μας ''dota''.Οσοι εισασταν καμενοι με dota θα καταλαβετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ρε παιδια συνελθετε λιγο.Περα απο τον τεραστιο αριθμο παικτων που απεκτησε μεσα σε πολυ μικρο διαστημα το lol εχει θεματα λειτουργικοτητας με τον client.Το παιχνιδι ως παιχνιδι εχει προχωρησει και εχουνε αφησει τον client ανεπαφο με εξαιρεση μερικα tweeks.Εμενα αυτο με ενοχλει.Σιγουρα με ενοχλει να εχω spikes μεσα σε 4-5 συνεχομενα παιχνιδια αλλα αυτο το ηξερα ηδη απο πριν.Απλα μπηκα επειδη ειμαι καιδι.Αυτο που με ενοχλει περισσοτερο ειναι τα 100 προβληματα που εχει o client.

 

 

Θυμαμαι το 09 η το 10 που εγινε ενα split σε δυο ευρωπαικους σερβερ ειχε γινει της ποπης.Ολοι γκρινιαζανε στα forum.Ατελειωτα ποστ με ''omg riot ty'' και αλλες παπαριες.Αυτο γινεται και τωρα.Δεν θα αλλαξει.Οποτε αραξτε παιξτε το game.Οτι ειναι να κανει η riot θα το κανει ειτε κλαιμε ειτε οχι.

 

 

Edit:Φανταστειτε απο αυριο να ειχε μηνιαια συνδρομη το παιχνιδι 10 ευρω.Παω στοιχημα οτι οποιος εδω μεσα ειναι gold+ η εχει καμια 1500 normals στην πλατη του δεν θα αφησει το παιχνιδι.Αυτο γιατι πλεον εχουμε εθιστει σε αυτο.Εχει γινει πλεον η νεα μας ''dota''.Οσοι εισασταν καμενοι με dota θα καταλαβετε

 

10ευρο συνδρομη να του βαλουν το εχω παρατησει.Στο λεω εγω τωρα που ειμαι gold και εχω τα μισα normal απο οσα ειπες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχας μερικοι εχετε μπερδεψει το donate με τις υπηρεσιες που αγοραζετε στο LOL με Rps (skins, wards, Rune pages, champions κτλπ)

Καμια σχεση δεν εχει το ενα με το αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια συνελθετε λιγο.Περα απο τον τεραστιο αριθμο παικτων που απεκτησε μεσα σε πολυ μικρο διαστημα το lol εχει θεματα λειτουργικοτητας με τον client.Το παιχνιδι ως παιχνιδι εχει προχωρησει και εχουνε αφησει τον client ανεπαφο με εξαιρεση μερικα tweeks.Εμενα αυτο με ενοχλει.Σιγουρα με ενοχλει να εχω spikes μεσα σε 4-5 συνεχομενα παιχνιδια αλλα αυτο το ηξερα ηδη απο πριν.Απλα μπηκα επειδη ειμαι καιδι.Αυτο που με ενοχλει περισσοτερο ειναι τα 100 προβληματα που εχει o client.

 

 

Θυμαμαι το 09 η το 10 που εγινε ενα split σε δυο ευρωπαικους σερβερ ειχε γινει της ποπης.Ολοι γκρινιαζανε στα forum.Ατελειωτα ποστ με ''omg riot ty'' και αλλες παπαριες.Αυτο γινεται και τωρα.Δεν θα αλλαξει.Οποτε αραξτε παιξτε το game.Οτι ειναι να κανει η riot θα το κανει ειτε κλαιμε ειτε οχι.

 

 

Edit:Φανταστειτε απο αυριο να ειχε μηνιαια συνδρομη το παιχνιδι 10 ευρω.Παω στοιχημα οτι οποιος εδω μεσα ειναι gold+ η εχει καμια 1500 normals στην πλατη του δεν θα αφησει το παιχνιδι.Αυτο γιατι πλεον εχουμε εθιστει σε αυτο.Εχει γινει πλεον η νεα μας ''dota''.Οσοι εισασταν καμενοι με dota θα καταλαβετε

Μην πας στοιχημα θα το χασεις :D. ή να στο πω αλλιως μιας και αναφερεις την συνδρομη που δεν προκειται να γινει αλλα λεμε τωρα,πες μου ενα λογο να πληρωσω 10ευρο το μηνα στο Lol για να παιζω ενα Map ολη την ωρα ,και να μην παιξω πχ Wow.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα βαλουν συνδρομη απο τους 100 που το παιζουν το εχουν παρατησει οι 80 γτ πολυ απλα οι 50 απλα δε θελουν να δινουν λευτα σε κατι που παιζουν μια φορα στο τοσο η για πλακα και οι αλλοι 30 που εχουν δωσει χρηματα για σκιν κτλ θα νιωσουν μλκες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το λολ προσέχεται πολύ από την εταιρεία του σε σχέση με πάααααρα πολλά παιχνίδια. Λόγω όμως του τρομακτικού community που έχει το παιχνίδι, οι απαιτήσεις σε όλα τα επίπεδα αυξάνονται ραγδαία. Λογικό είναι σε κάποιους τομείς να μην είναι οκ.... Φέρνω παράδειγμα ένα παιχνίδι που εγώ είχα λιώσει πριν το λολ, Company of Heroes, το οποίο για όσους δεν το ξέρουν είναι RTS με θέμα WW2. Ε λοιπόν το παιχνίδι είχε το μικρό αλλά σταθερό του community οπότε γενικά ο server δεν είχε προβλήματα και η εταιρεία (Relic) μπορούσε να ασχοληθεί εις βάθος με balance, bugs etc. Κι όμως, υπήρξε μια περίοδο ένα συγκεκριμένο όχημα που θεωρήθηκε από ΟΛΟ το community broken, και έκαναν πάνω από 9 μήνες για να το φτιάξουν. Όλο αυτό το διάστημα δηλαδή ξενέρωνε κόσμος, το όχημα γινόταν super exploit και δεν τους καιγόταν καρφί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το λολ προσέχεται πολύ από την εταιρεία του σε σχέση με πάααααρα πολλά παιχνίδια. Λόγω όμως του τρομακτικού community που έχει το παιχνίδι, οι απαιτήσεις σε όλα τα επίπεδα αυξάνονται ραγδαία. Λογικό είναι σε κάποιους τομείς να μην είναι οκ.... Φέρνω παράδειγμα ένα παιχνίδι που εγώ είχα λιώσει πριν το λολ, Company of Heroes, το οποίο για όσους δεν το ξέρουν είναι RTS με θέμα WW2. Ε λοιπόν το παιχνίδι είχε το μικρό αλλά σταθερό του community οπότε γενικά ο server δεν είχε προβλήματα και η εταιρεία (Relic) μπορούσε να ασχοληθεί εις βάθος με balance, bugs etc. Κι όμως, υπήρξε μια περίοδο ένα συγκεκριμένο όχημα που θεωρήθηκε από ΟΛΟ το community broken, και έκαναν πάνω από 9 μήνες για να το φτιάξουν. Όλο αυτό το διάστημα δηλαδή ξενέρωνε κόσμος, το όχημα γινόταν super exploit και δεν τους καιγόταν καρφί.

 

Λογικό... Συγκρίνεις ένα single player game με δευτερεύον multiplayer aspect με ένα καθαρό online competetive game. Το online play του LOL είναι, όχι απλά το κύριο, αλλά το "μοναδικό" στοιχείο του παιχνιδιού. Όταν λοιπόν το παρουσιάζεις ως την "επιτομή" των esports, οι χρήστες όχι απλά θεωρούν αυτονόητο, αλλά και απαιτούν από την εταιρία να δίνει μέγιστη προτεραιότητα στην κατάσταση των σερβερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διορθώνω ότι ο σκοπός ήταν κυρίως το multiplayer με συνοδευτικό single player, ενώ ο ανταγωνισμός είχε φτάσει σε ημι-επαγγελματικό επίπεδο, εννοώντας με αυτό ότι κάποιοι ελάχιστοι μπορεί ενίοτε να έπαιρναν κάτι λίγα λεφτά και στα μεγαλύτερα τουρνουά δίνονταν έπαθλα της τάξης των 500 ευρώ. Κατά τα άλλα όμως καλά τα λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο καιρο ,βρηκα εναν προ παικτη στο server μας.Φυσικα και με ξεκολιασε,οχι τοσο στο lane game αλλα υστερα .

http://www.lolking.net/summoner/eune/28553001#history/688031954

Αυτος

http://lol.gamepedia.com/Czaru

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Riot should, simply, instead of banning people found guilty in the Tribunal, put them in a special League. This League consists only of players found Guilty by the Tribunal. They then would put up a website where other players could watch 24/7 streams from this man-made Hell, for their amusement.

 

Το έχω βάλει και παλιότερα αλλά το ξαναβάζω, απλά γιατί αξίζει.

 

Απολαύστε υπεύθυνα.

 

http://www.reddit.com/r/bestoftribunal/top/?sort=top&t=all

 

Και ένα μικρό δείγμα.

 

 

 

 

post-128915-0-22669000-1384910386_thumb.jpg

 

post-128915-0-35921000-1384910396_thumb.pngpost-128915-0-66562800-1384910410_thumb.jpgpost-128915-0-95909900-1384910402_thumb.pngpost-128915-0-09488900-1384910579_thumb.jpg

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια το patch αυριο στις 4 η ωρα το πρωι νομιζω


Στα τρια game πριν το τελευταιο μου με lee sin εφαγα και στα τρια dc.Ηθικο διδαγμα:ΜΗΝ ΒΑΖΕΤΕ ΠΟΤΕ FORTHNET.

Απο 88 ποντους στους 44.jiji

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πραγματικότητα της ζωής στο Silver.

 

Μου κάθεται πρώτο pick, δηλώνω support στο chat. Δυο άτομα δηλώνουν μαζί adc. Αρχίζει μια μανούρα λοιπόν όπου ο ένας δεν άφηνε τον άλλο να πάει adc επειδή είμασταν premade και τα premade είναι χάλια και "I don't leave premade bot, carry from another position".

 

Ήμουν solo.

 

Επίσης σήμερα πέτυχα την καλύτερα Caitlyn που θυμάμαι να έχω δει ποτέ, ο τύπος για silver 1 που ήταν ήξερε υπερβολικά καλά τα mechanics, ήξερε να παίρνει kills, το damage που έκοβε ήταν αλλού για αλλού και είχε και πολύ σωστό positioning. Δεν ξέρω αν ήταν smurf ή boosting, αλλά τον παραδέχτηκα. Όταν παίρνει 2 - 3 kills σε κάθε μάχη δε μπορείς να κάνεις κι αλλιώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...