Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για free game μια χαρα ειναι μαζι με τα προβληματα του.

Νταξει υπαρχουν κι αυτοι που σκανε ευρωπουλα για skins κλπ, αλλα δεν ηρθε η riot να του πει "πληρωσε για να παιξεις", οποτε ουτε αυτο μετραει και τοσο σαν επιχειρημα.

Στην τελικη δεν αδιαφορουν για τα προβληματα, αντιθετως προσπαθουν να τα διορθωσουν και γενικα σαν support προς τοσα εκατομυρια παιχτων δεν τα πανε και τοσο ασχημα οσο το παρουσιαζουν καποιοι.

 

  Αυτοί (εμείς) που έχουν δώσει πολύ περισσότερα στο lol απο όσα θα ήθελαν να παραδεχτούν, είναι και αυτοί που συντηρούν το game. Προφανώς και το lol δεν αναπτύσσεται επειδή ο Tryndamere και ο Ryze είναι καλοί άνθρωποι αλλα επειδή υπάρχουν οι donators, οπότε μια χαρά μετράει σαν επιχείρημα.

 

Σε σχέση με άλλα παιχνίδια τα features και το stability είναι για γέλια.

 

  Η "απότομη αύξηση" του κόσμου δεν είναι δικαιολογία. Ήταν το 2010 με τα split κτλ όταν όντως δεν περίμεναν το μπάμ. Τώρα που αυτοσκοπός της Riot είναι το να αυξήσει το user base και ότι κάνει το κάνει προς αυτή την κατεύθυνση, το "απροετοίμαστοι" το ακούω βερεσέ.

 

  Τέλος τα features που είναι καθρεφτάκια για ιθαγενείς είναι πλέον θλιβερά. Είχε πλάκα κάποτε να τρολάρουμε με Soon tm για τα replay,  αλλα μερικά χρόνια μετά και όταν οι άλλοι μου βάζουν coaching, lanepicking, ai replacement, cs practice, έχουν replay απο πάντα και όλα αυτά σε ένα patch είναι τουλάχιστον αστείο να λέμε εμείς για μελλοντικά team builder, replay system και (wow) ONE FOR ALL MODE HIDE YO KIDS.

 

  Afaic αν δεν είχα ξοδέψει τόσα εγκεφαλικά κύτταρα στο lol θα είχα γυρίσει προς dota 2 (cyka mamue bliet) αλλα δυστυχώς έχει γίνει μεγάλη επένδυση χρόνου οπότε ακόμα ανέχομαι. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

μην μιλάτε για το παιχνίδι λες και είναι χθεσινό browser game με 1κ άτομα user base όταν:

 

ήταν το 1ο παιχνίδι που "έπαιζε" (και παίζει) σε NBA standards από θέμα viewers και followers

όταν έχει τεράστια βάση που κάνει donate και με τα πόδια για το παιχνίδι και κάνει το monthly fee του wow (11-12€/μήνα) να φαίνεται σαν να αγοράζεις τσίχλες από το περίπτερο

όταν σε κάθε event ακουμπάνε οι περισσότεροι 10€ με το καλημέρα έως και 30-40-50€.... 

και όταν οι /played hours δίνουν στα δόντια και παιχνίδια όπως το wow που τρέχει πόσα χρόνια και βλέπεις να έχει μια τρομερά active user base (βλέπε riot infographics). 

 

το παιχνίδι έχει ΤΕΡΑΣΤΙΑ δύναμη που απλά τώρα πρέπει να την αξιοποιήσουν  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φανταζομαι ειναι πολυ δυσκολο να υπαρχει μια μερα την εβδομαδα για καποιες ωρες Maintenace,οπως σε αλλα παιχνιδια βλεπε WoW.Πρεπει να μας ταλαιπωρει η εταιρια με προχειροδουλειες λες και ειναι καμια μικρη εταιρια αρχαρια στο χωρο.Ελεος δηλαδη. Εμενα προσωπικα δεν με πειραζει τοσο γιατι δεν εχω δωσει και λεφτα στο παιχνιδι(5ευρο μονο για ενα skin)αλλα για αλλους ειδικα που εχουν δωσει αρκετα λεφτα ειναι απλα απαραδεκτο. Τετοιου ειδους προβληματα δεν ειχαμε ουτε οταν ηταν να χωριστουν οι Servers σε East και West.

 

Για να μην σχολιασω την ιδεα του Live Maintenance ενω γνωριζουν οτι παιζουν εκ.χιλιαδες παικτες,και οτι δεν μπορεις να παιξεις οταν πετυχαινεις Random lag spikes,ή Random Dc λογω αυτου. Απλα απιστευτοι .

Γελαω με αυτο. Eκει κοντα στο split επι εποχες GOA ο server ηταν down 4 μερες μετα το patch.

Kαι για ονομα, αν εχει δειξει μια εταιρια οτι νοιαζεται για τους παιχτες της ειναι η Ριοτ. Ξερω κι εγω απο πρωτο χερι.

Αν κατι παει στραβα δεν ειναι οτι το αγνοουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον linkαρες λάθος post γιατί το 3/5

"It's just a matter of time before Riot catches up. Unlike Dota 2, who has the Dota legacy and heroes and Valve's full resources from the very start, League was made from scratches with a team too small and not qualified enough for the kind of success the game is having right now."

 

είναι αρκετά ignorant αν αναλογιστούμε το μέγεθος της Riot τα τελευταία 2 χρόνια.

 

Κατα τα άλλα αν ήθελες να linkάρει το top comment, είναι κάποιος με άπειρη υπομονή και μια γερή δόση denial.

 

Είμαι απο τους πρώτους που θα προωθήσουν τη Riot στα πάντα της, αλλα δεν είμαι και τυφλός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, σωστο permalink εκανα γιατι συμφωνω με αυτο που λεει ασχετα αν εχει φαει downboat.

Η εταιρεια εχει priorities και time plan, τωρα τι εχει στο top και τι οχι, δεν με απασχολει.
Χαζοι δεν ειναι, ξερουν τι ζηταει ο κοσμος γιατι βασιζονται στο community feedback.

Οτι εγραψες στο προηγουμενο post ειναι το σημερινο front page aka whining page.
Άλλα requests τα κανουν αμεσα, άλλα οχι. Και αμα αργησει κατι, το qq παει συνεφο απο τα μαμοθρεφτα του /r/leagueoflegends

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για free game μια χαρα ειναι μαζι με τα προβληματα του.

Νταξει υπαρχουν κι αυτοι που σκανε ευρωπουλα για skins κλπ, αλλα δεν ηρθε η riot να του πει "πληρωσε για να παιξεις", οποτε ουτε αυτο μετραει και τοσο σαν επιχειρημα.

Στην τελικη δεν αδιαφορουν για τα προβληματα, αντιθετως προσπαθουν να τα διορθωσουν και γενικα σαν support προς τοσα εκατομυρια παιχτων δεν τα πανε και τοσο ασχημα οσο το παρουσιαζουν καποιοι.

Ενταξυ ας μην εκανε ο κοσμος Donate και δεν πληρωνε κανεις τιποτα να σου ελεγα εγω αν θα υπηρχε αλλος Server εκτως NA. Εκτως αν θες να μου πεις οτι οι ανθρωποι πληρωνουν εγκαταστασεις,υπαλληλους,servers και οτι αλλα εξοδα μπορει να εχει μια τετοια εταιρια απο την τσεπη τους γιατι μας αγαπανε :-D .Το F2p ειναι απλα για διαφημιση και για τιποτα αλλο,και ας μην ξεχναμε οτι το Lol ειναι και 4χρονια στην αγορα,εχει αυξηθει ο κοσμος που παιζει σε σχεση με παλια δεν αντιλεγω αλλα ταυτοχρονα εχουν πολλαπλασιαστει και τα εσοδα της εταιριας,αρα λογικο ειναι καποιοι απο μας,ειδικα αυτοι που εχουν δωσει και αρκετα χρηματα να εχουν καποιες απαιτησεις.Και ολως τυχαιως παντα τα περισσοτερα προβληματα παρουσιαζονται στους Ευρωπαικους κυριως Servers...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηeyo Κοσμε! Σας ελειψα;

ΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΙ!! :D Περιμένω stream!

 

 

Personal preference.Εγω πιστευω οτι με bt κανεις περισσοτερο damage.Επισης περισσοτερο sustain.Σκεψου οτι κανει damage το current hp του αντιπαλου δηλαδη καθε φορα που θα κανεις hit/spell θα κανεις και λιγοτερο damage.Ενω το bt κανει flat Damage

 

 

 

Edit:

Disregarding the active ability and attack speed, to exceed damage gained by a fully stacked The Bloodthirster on a target, the target must have at least (100-25)/(0.05) = 1500 health. To deal more average damage to a target than a The Bloodthirster from full to no health, the target must have over 3000 health.

 

 

  • Botrk στην vayne δουλεύει γιατί δίνει και Lifesteal και Attack Speed κάτι που η vayne χρειάζεται. + το passive του BotRK που δουλεύει καλά με την w της.. 
  • Blood στην vayne δουλεύει για το επιπλέον lifesteal + extra dmg με την q.
  • Trinity δεν είναι και τόσο καλό γιατί βασίζεσαι πολύ στα procs από το q. Ενώ με τα άλλα build το q είναι απλά για reposition, με το trinity το χρησιμοποιείς πιο επιθετικά για περισσότερο damage. Βέβαια, αν είσαι καλός στο positioning χωρίς το q, είναι πολύ καλό item.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Afaic ούτε replay πρόκειται να χρησιμοποιήσω, ούτε coaching. Και ούτε καίγομαι και ιδιαίτερα για το team builder.

 

Αυτό όμως που με οργίζει είναι η ευκολία με την οποία η Dota ας πούμε βάζει όλα τα παραπάνω σε ένα patch και η Riot με το μέγεθος της κάνει 2 χρόνια και ακόμα ΔΕΝ τα έχει βάλει. Αυτό είναι και που μου γύρισε το μυαλό σήμερα. Τα μικρά γράμματα. Πραγματικά δεν είναι καν main. Eίναι στα "included with this update".

http://www.dota2.com/threespirits

 

Το έχουμε πει οτι φταίει ο client. Ε κάντε ένα νέο client. Χρόνια τώρα λέμε για το πόσο κακό είναι το air. Τα πρώτα χρόνια ήταν οκ το παραμύθι και λέγαμε μικρή εταιρία άχουτα κτλ. Δε νομίζω οτι είναι παράλογο να "απαιτεί" κανείς σε λογικές γραμμές μια φυσιολογική εξέλιξη σε βασικά στοιχεία του παιχνιδιού και να εκνευρίζεται οταν αυτή δεν υπάρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη λετε και ξαναλετε για το donate και ακρη δεν βγαινει:

Το donate ειναι donate, το λεει και η λεξη. Kανεις δεν σου βαζει το μαχαιρι στο λαιμο να κανεις donate, ουτε και χανεις εμπειρια παιχνιδιου ή balance αν δεν κανει donate. Αγοραζοντας RP λοιπον, αγοραζεις RP και οτι δινουν αυτα (skins , champs κλπ).

Δεν αγοραζεις ουτε εγγυηση για stable server, ουτε καν για το οτι θα υπαρχει server την επομενη ημερα. Αμα θελουν του βαζουν λουκετο που λεει ο λογος.

 

Οποτε, δεχομαι οτι το παιχνιδι γνωριζει αναπτυξη χαρη (και) στα donates, δεν δεχομαι τους gamers που κανουν σαν αλλοφρονες (δεν μιλαω για εδω, μιλαω κυριως για το forum της riot) επειδη τρωνε dc και επειδη αγορασαν skins.

 

ΥΓ. Κι εγω σπαζομαι με dc-lags μπορει παραπανω απο εσας, αλλα επειδη εχω φαει παπαροservers με το κουταλι, οπως και παπαροσυμπεριφορες απο admins προς community επισης με το κουταλι, αναγνωριζω οτι η riot προσπαθει αν και με καθυστερηση. Απο αυτους τους server ομως εμαθα και κατι αλλο: Οτι οι gamers εχουν παντα δικιο, ακομα και οταν εχουν αδικο. Ητοι, δεν τους βρισκεις την καλη πλευρα ΠΟΤΕ. Παντα κατι θα τους φταιει και παντα εχουν κι απο μια δικαιολογια ευκαιρη για να τους φταιει το οτιδηποτε. (εκανα donate, ελιωσα 23423423 ωρες κλπ).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη λετε και ξαναλετε για το donate και ακρη δεν βγαινει:

Το donate ειναι donate, το λεει και η λεξη. Kανεις δεν σου βαζει το μαχαιρι στο λαιμο να κανεις donate. Αγοραζοντας RP, αγοραζεις RP και οτι δινουν αυτα (skins , champs κλπ).

Δεν αγοραζεις ουτε εγγυηση για stable server, ουτε καν για το οτι θα υπαρχει server την επομενη ημερα. Αμα θελουν του βαζουν λουκετο που λεει ο λογος.

 

Οποτε, δεχομαι οτι το παιχνιδι γνωριζει αναπτυξη χαρη (και) στα donates, δεν δεχομαι τους gamers που κανουν σαν αλλοφρονες (δεν μιλαω για εδω, μιλαω κυριως για το forum της riot) επειδη τρωνε dc και επειδη αγορασαν skins.

 

Ενταξυ ας μην εκανε ο κοσμος Donate και δεν πληρωνε κανεις τιποτα να σου ελεγα εγω αν θα υπηρχε αλλος Server εκτως NA. Εκτως αν θες να μου πεις οτι οι ανθρωποι πληρωνουν εγκαταστασεις,υπαλληλους,servers και οτι αλλα εξοδα μπορει να εχει μια τετοια εταιρια απο την τσεπη τους γιατι μας αγαπανε :-D .Το F2p ειναι απλα για διαφημιση και για τιποτα αλλο,και ας μην ξεχναμε οτι το Lol ειναι και 4χρονια στην αγορα,εχει αυξηθει ο κοσμος που παιζει σε σχεση με παλια δεν αντιλεγω αλλα ταυτοχρονα εχουν πολλαπλασιαστει και τα εσοδα της εταιριας,αρα λογικο ειναι καποιοι απο μας,ειδικα αυτοι που εχουν δωσει και αρκετα χρηματα να εχουν καποιες απαιτησεις.Και ολως τυχαιως παντα τα περισσοτερα προβληματα παρουσιαζονται στους Ευρωπαικους κυριως Servers...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...