Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Tο ξερετε οτι η πλειοψηφια που παιζει ειναι 16-17 χρονων ε?

Οποτε τι παραπανω ψαχνετε?

 

Πιστευω πως αν καποιος εβλεπε στο champion select με facecam αυτους που τον εβγαλε να παιξει , θα εκανε insta dodge σε καθε game

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

σίγουρα όμως, και σκέψου να είχε και ήχο. Εκεί να δεις, με το καλημέρα να πούνε ρόλους και να πέσουν καντήλια.. Κουφό τώρα, μπαίνω ένα παιχνίδια με main na diamond II και είναι και ένας plat I στην ομάδα, το παιδί κρίμα δλδ , έφαγε τρελό flame επειδή έκανε το αστείο να ζητήσει role , και του κάνει ο άλλος, εδώ είμαστε diamond , πρώτα εμείς θα πάρουμε τα σοβαρά roles.. rofl

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tο ξερετε οτι η πλειοψηφια που παιζει ειναι 16-17 χρονων ε?

Οποτε τι παραπανω ψαχνετε?

 

Πιστευω πως αν καποιος εβλεπε στο champion select με facecam αυτους που τον εβγαλε να παιξει , θα εκανε insta dodge σε καθε game

 

Συγνώμη κιόλας που είμαστε 17 χρονών και παίζουμε ένα παιχνίδι.

Πρέπει να το σταματήσουν όλοι 10-17 χρονών και μετά τα 25-30 να το αρχίσουν πάλι έχεις δίκιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν εχω προβλημα να με βριζουν.....μπορουν ομως να παιζουν σωστα ? :)

 

Οπως ειπα απεχω πολυ απο την τελειοτητα αλλα οταν αρχιζουν και τον παιζουν πιο πολυ και απο μενα.....

 

Παιζω nidalee χτες...support και εχω varus adc...απεναντι μας ενας adc που δεν θυμαμαι τι ηταν και support pantheon.

 

Ποσες φορες εφαγε το stun και ποσες φορες πεθανε δεν βαζει ο νους σας...Να μου λεει γιατι δεν με heal-αρες? lvl 1-2 εντωμεταξυ που το heal ειναι απλα ετσι για το εφε.

Καποια στιγμη του λεω (ελληνας εντωμεταξυ)...ποοοοοοσες φορες θα πεθανεις μεχρι να το παρεις γραμμη οτι εχει STUN?εεε μου λεει να ηθελα να φαω το μεγαλο μινιον....... /facepalm

 

Xασαμε απο team με  2 mid και 2 adc...αυτο λεω μονο.....


Συγνώμη κιόλας που είμαστε 17 χρονών και παίζουμε ένα παιχνίδι.

Πρέπει να το σταματήσουν όλοι 10-17 χρονών και μετά τα 25-30 να το αρχίσουν πάλι έχεις δίκιο.

 

Ρε φιλε σορρυ κιολας αλλα 10-17 χρονων η κριση και η λογικη ειναι πολυ λιγη.

 

Η χριστοπαναγια και το τρολλινγκ και η μαλακια που εχω βιωσει σε αυτο το παιχνιδι προερχεται απο αυτες τις ηλικιες...

Ξερω θα πεις οτι εσυ δεν εισαι ετσι μπλα μπλα μπλα..κλασικο.... αλλα ειναι θεμας ηλικιας...προσωπικα δεν κατηγορω το ατομο ως ατομο...

 

Ολοι αυτης της ηλικιας νομιζουν οτι το παιχνιδι γυρναει γυρω απο αυτους...οτι ειναι ξερολες κλπ.

 

Ειχα ενα παλικαρι σε ενα παιχνιδι...που ενω χαναμε να κατηγορει τον adc για ks και να λεει...ενω ειμαστε στην πολη και αμυνομασταν "να δειτε που θα κανωωωωω ΡΕΝΤΑ" και εβγαινε εξω και τον ψωλιαζαν στα 2 βηματα.....

 

Αν εσυ βλεπεις λογικη σε αυτο.....πασο.

 

Η μεγαλη πλειοψηφια των "νεαρων" εχουν πανομοιοτυπη συμπεριφορα...που συνοψιζεται στα

 

1.Θελω να παιξω αυτον τον champ αλλιως θα τρολλ

2.Μην μου τρωτε μινιονς και kill.

3.Ειμαι γαματος και οταν πεθαινω καποιος αλλος φταιει /all report my team

4.Θελω νικη γιατι ειμαι σε promotion ....ξερεις σε φαση το παιχνιδι δουλευει για μενα μονο....

5.ειμαι νεκρος αλλα παρολα αυτα μου φαγατε το kill /all report my team for ks

 

και η λιστα συνεχιζεται :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα ηταν καθολου ασχημη ιδεα , /signed :D

 

Περα απο την πλακα λαθος το πιανεις , αυτο που εννοουσα ηταν η συμπεριφορα κ αν θες η ανωριμοτητα απο την οποια προκυπτουν ολα τα φαινομενα που γραφουμε εδω κατα καιρους . Διαφωνεις?

 

Οχι οτι οι μεγαλυτερες ηλικιες ειναι ιδιαιτερα καλυτερες , ουτε οτι ολοι οι πιτσιρικαδες ειναι πρηξομπαληδες . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλώς δεν τους νοιάζει παίδες, και σε άλλα παιχνίδια στυλ l2 και wow (δεν μιλάω για τώρα αλλά μέχρι και 2 -3 χρόνια πίσω ) δεν υπήρχαν αυτά τα προβλήματα, ειδικά σε servers l2 official bartz και κτλ υπήρχαν ΤΡΟΠΟΙ και όχι αυτά τα καραγκιοζιλίκια . Δεν υπάρχει περίπτωση να υπάρξει win σε σοβαρό lvl gaming 5 vs 5 χωρίς αμοιβαίος σεβασμός , ομαδικό είναι .

 

Ασε τα Mmo απεξω,ειδικα το Wow γιατι μιλαμε για παιχνιδι επι πληρωμης. Επισης στο Wow στα Raid αν καποιος ελεγε αυτα που λενε στο Lol οχι μονο θα ειχε φαει kick απο guild/lfr,αλλα θα ειχε φαει και ban και για το Ban το εχω δει απο γνωστο μου που ειχε γραψει σε καποιον το ’’στα @@ μου τον εκανε report ο αλλος και εφαγε μια μερα ban''

 

 

Οσο για το γιατι κραζουμε κυριως τους κατω των 17 μια βολτα απο τοπικα internet cafe θα πεισει τους παντες. 

 

Παλια σε ενα net cafe της περιοχης που πηγαινα γιατι δεν ειχα για 2 μερες internet,τοτε ηταν της μοδας η παλια Dota. Μου ελεγε ο ιδιοκτητης οτι ειχε τσακωθει με ατομα κατω των 16 γιατι του σπαγανε τα ποντικια(τραβαγανε τα 2 κουμπια του ποντικιου προς τα πανω και σπαγανε ,και χαλαγανε και τις καρεκλες. Δεν ειναι βεβαια ολα τα ατομα της ηλικιας αυτης ετσι αλλα οι περισσοτεροι που εχω δει εγω και μεσα στο παιχνιδι και σε internet cafe,μιας και σπουδαζα εκτως σχολης, ηταν κυριολεκτικα για λυπηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τα νετ μου παίζουν αρκετοί 25-30 χρονών όπως και πολλοί 12-15 χρονών.

Ε ναι οι μικροί είναι 1000 φορές καλύτεροι παίκτες.

Τους λες μια συμβουλή και την ακούνε.

Οι μεγάλοι είναι τύπου εγώ μαμάω και δέρνω #Bronze 5, 0 LP, αξίζω gold αλλά πάντα το team φτέει, και εσύ δεν ξέρεις τίποτα κτλπ κτλπ.

Οπότε για εμένα η ηλικία δεν μου λέει κάτι.

Έπαιζα Ikariam 12-13 χρονών 7ος στον σέρβερ από 16.000 παίκτες. Όχι για να το παίκω pro απλά η ηλικία δεν λέει κάτι.

Έτσι πιστεύω εγώ τουλάχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις τελειωσα ενα παιχνιδι και οι περισσοτεροι ημασταν ελληνες

 

1. vayne adc τελειωσε το game lvl14 με 97 μινιονς (ελληνας)

2.shaco jungler τελειωσε το game lvl14 (ελληνας)

 

oι υπολοιποι τρεις ειχαμε φτασει 17-18 lvl...

 

φυσικα τους εφταιγε η nidalee (εγω δηλ) που ειτε τους ετρωγα τα kills ή δεν τους support !!

 

 

Eπισης αυτη η μαλακια (οταν πεθαινει καποιος προφανως) 'αααα μου ρθατε ολοι μαζι...ελατε ενας ενας"....τι στο διαολο... 1vs1 παιζουμε? αραμ ξερωγω το νεο mode ?


Από τα νετ μου παίζουν αρκετοί 25-30 χρονών όπως και πολλοί 12-15 χρονών.

Ε ναι οι μικροί είναι 1000 φορές καλύτεροι παίκτες.

Τους λες μια συμβουλή και την ακούνε.

Οι μεγάλοι είναι τύπου εγώ μαμάω και δέρνω #Bronze 5, 0 LP, αξίζω gold αλλά πάντα το team φτέει, και εσύ δεν ξέρεις τίποτα κτλπ κτλπ.

Οπότε για εμένα η ηλικία δεν μου λέει κάτι.

Έπαιζα Ikariam 12-13 χρονών 7ος στον σέρβερ από 16.000 παίκτες. Όχι για να το παίκω pro απλά η ηλικία δεν λέει κάτι.

Έτσι πιστεύω εγώ τουλάχιστον.

 

καλα οκ και μενα ενας φιλος μου χτες first pick πηρε adc και τον counter-αρε ο αντιπαλος και οταν του πα οτι εκανε μαλακια στο pick μου απαντησε "ηθελα να παιξω quinn"

 

Λογικη 12χρονου σε 30χρονο...

 

Η ηλικια δεν λεει κατι...αλλα ειναι μια ενδειξη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τα νετ μου παίζουν αρκετοί 25-30 χρονών όπως και πολλοί 12-15 χρονών.

Ε ναι οι μικροί είναι 1000 φορές καλύτεροι παίκτες.

Τους λες μια συμβουλή και την ακούνε.

Οι μεγάλοι είναι τύπου εγώ μαμάω και δέρνω #Bronze 5, 0 LP, αξίζω gold αλλά πάντα το team φτέει, και εσύ δεν ξέρεις τίποτα κτλπ κτλπ.

Οπότε για εμένα η ηλικία δεν μου λέει κάτι.

Έπαιζα Ikariam 12-13 χρονών 7ος στον σέρβερ από 16.000 παίκτες. Όχι για να το παίκω pro απλά η ηλικία δεν λέει κάτι.

Έτσι πιστεύω εγώ τουλάχιστον.

Τους λες μια συμβουλη και την ακουνε??Μαλιστα. Παιζει να εισαι ο μονος που να το πιστευει αυτο.

Και για το Ikariam πολυ πετυχημένο παραδειγμα για την ηλικια που ανεφερες..Not!.

 

Και για NA υπαρχει μονο ενας Best Riven NA,απο θεμα ηλικιας ολως τυχαιως και ολοι οι υπολοιποι Pro ειναι κυριως απο 19χρονων και πανω όλως τυχαιως.

 

Δεν μιλησε κανεις για το αν ειναι καλυτεροι η χειροτεροι 

Για συμπεριφορα ingame μιλαμε

Αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ για συμπεριφορά μικροί-μεγάλοι εδώ το ίδιο είναι...

Βάζω και τον εαυτό μου μέσα αν και προσπαθώ να κόψω το flame όσο μπορώ.

Αλλά προσωπικά έχω βαρεθεί να τρώει κάποιος ban για flame και ποτέ για troll/feed κτλπ.

Έχει καταντήσει το game να είναι chat και όχι παιχνίδι.

Βρίζεις τρως ban. Trollάρεις/feedάρεις κτλπ no problem.

Εγώ προσωπικά προτιμώ skilled player και flamer παρά unskilled και να είναι οκ σε συμπεριφορά. Είναι παιχνίδι όχι chat.

Anyway όπως είπα προσωπικές απόψεις πάντα.

 

P.S Fulgore1 Τι εννούσες με το ικάριαμ δεν το έπιασα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

2.Μην μου τρωτε μινιονς και kill.

 

 

χαχαχα. παιζω support μια cait (ελληνας). ξεκιναμε στο lane και μου λεει αν παρεις minion πηγα afk. του παίρνω ένα και σηκώνεται και φεύγει. 4x report και gg  :lol:

 

Πάντως έχω καταλαβει τη λερα του bronze απ τα duo που παιζω με ενα gold 5 φιλαρακι. τα silver που τυχαινουνε οι περισσοτεροι παιζουνε σωστα. και λέω σωστά. όχι καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχα. παιζω support μια cait (ελληνας). ξεκιναμε στο lane και μου λεει αν παρεις minion πηγα afk. του παίρνω ένα και σηκώνεται και φεύγει. 4x report και gg  :lol:

 

Πάντως έχω καταλαβει τη λερα του bronze απ τα duo που παιζω με ενα gold 5 φιλαρακι. τα silver που τυχαινουνε οι περισσοτεροι παιζουνε σωστα. και λέω σωστά. όχι καλά.

Το Bronze elo επρεπε να διδασκοταν σε μαθηματα ψυχολογιας/ κοινωνιολογιας για τις συμπεριφορες των ατομων που παιζουν.

 

Αυτα ειναι τα ’’καλα’’ των F2p παιχνιδιων η καταχρηση του οτι δεν πληρωνουν για να παιξουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...