Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Nα βγω και λιγο offtopic, το chatban με ποιο κριτηριο μοιραζετε? Εδω και 6 μηνες εχω perma chatban, με το που τελειωνει το ενα τρωω καπακι αλλο. Και πριν πεταχτειτε, οχι δεν κραζω, ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ. Το χειροτερο που εχω πει τους τελευταιους 6 μηνες ειναι : "flaming doesnt help bro". Πραγματικα κανω το μαλακα σε καθε game και γλυφω το καθε αναπηρο 0/10 μπας και παιξει καλυτερα την ωρα που ολο το team τον flamari, και τρωω και chatban απο πανω. Αν καταλαβα καλα, τρως chatban απλα απτο report, χωρις να ελεγχεται απο το tribunal? Γιατι για παραδειγμα χτες μου εβαλε warning για τη συμπεριφορα μου, ενω παιζει να μην ειπα λεξη σε ολο το game. Ο καθε κατεστραμενος σε κανει report για offensive language επειδη κανεις split push ξερω γω...

Η αληθεια οτι ειδικα στα low elos (gold και κατω) αν κανεις splitpush οσο καλα και να το κανεις, κατα 90% δεν ξερουν να το παιξουν οι teammates σου και θεωρουν οτι τους αφηνεις ξεκρεμαστους στα tf/objects. Θα κανουν engage 4vs5 fights, θα χασουν και θα φταις εσυ-->report. Θα ερθουν 2-3 αντιπαλοι top να σε φανε, οι δικοι σου ακομα κι αν βλεπουν τους αντιπαλους να πηγαινουν top, θα κανουν ησυχες βολτες/ζωαρα στο jungle τους αντι να παρουν objects κι αν δεν κανεις escape απτους 3 που ερχονται τοπ για 1 ατομο και ψοφησεις--->report.

 

Παντως perma chatban χωρις να δινεις δικαιωματα με τη συμπεριφορα σου δεν τρως. Εγω ξεκινησα το season απο silver4, σταματησα μετα απο 100 games στο gold3, (εννοω οτι σε αυτα τα low elo ειμαι που μοιραζουν reports χωρις λογο) παιζοντας κυριως με splitpush , ενιοτε κανοντας και flame και δεν εχω παρει τιποτε περισσοτερο απο 1-2 warnings. So για να μαζευεις τοσα πολλα reports και να εισαι permachatbanned δινεις παραπανω δικαιωματα απο το "που και που καμια κουβεντα παραπανω" και το splitpush.

Να δεχτω οτι σταθηκες ατυχος και μαζεψες παραπανω reports απο μενα 1-2-3-4-5-10 φορες, αλλα για να φτασεις ως το perma σημαινει οτι μαζευεις πολλα περισσοτερα απο εμενα. Που και splitpush παιζω και κανω flame καποιες φορες (οχι καρκινους/μανες/οικογενειες, απλα flame).

 

Παντως, εκ προσωπικης πειρας μιλωντας, επι tribunal ηταν πολυ πιο αυστηρα τα πραγματα αποτι με τα chatbans, μην το αναπωλεις και πολυ γιατι θα ησουν σε φαση 15ημερου νομιζω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εκτος απο αυτα που ειπε ο Midi , που ειναι σωστα , καθε φορα που τρως ban παιρνεις ας το πουμε ban elo . Οσο πιο πολυ παιρνεις τοσο πιο ευκολα θα παιρνεις κ τα chat bans . Mπορει πλεον οντως να μην κανεις τιποτα κακο αλλα εχοντας υψηλο ban elo να τα τρως για πλακα τα restrictions

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το έχω πει, πρεπει να αφαιρεθεί το δικαίωμα του report απο τους freq reporters. Δεν γίνεται να δίνεται βαση σε report απο καποιον που σκάει 2-3 report ανα ήττα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να δεχτω οτι σταθηκες ατυχος και μαζεψες παραπανω reports απο μενα 1-2-3-4-5-10 φορες, αλλα για να φτασεις ως το perma σημαινει οτι μαζευεις πολλα περισσοτερα απο εμενα. Που και splitpush παιζω και κανω flame καποιες φορες (οχι καρκινους/μανες/οικογενειες, απλα flame).

 

Παντως, εκ προσωπικης πειρας μιλωντας, επι tribunal ηταν πολυ πιο αυστηρα τα πραγματα αποτι με τα chatbans, μην το αναπωλεις και πολυ γιατι θα ησουν σε φαση 15ημερου νομιζω.

Φιλε, εχω τα replays των τελευταιων game ολου του μηνα. Να στα στειλω αμα θες να τα δεις :P.

 

 

Οχι απλα δεν λεω κουβεντα παραπανω, αλλα ειμαι πραγματικα αγιος, χωρις υπερβολη. Οπως ειπα και πριν, το μεγαλυτερο flame που εχω κανει το τελευταιο 6μηνο ειναι το "stop flaming, it isn't gonna help you win"!!!!!!!! 

 

Η αληθεια ειναι οτι επι tribunal εποχες ναι, εκραζα αβερτα ,παντα το αντιπαλο team αλλα και παλι. Το δικο μου team δεν το εχω κραξει ποτε γιατι ξερω οτι δεν εχει κανενα νοημα, δεν θα με βοηθησει σε κατι. Και το αστειο ειναι οτι εχω φιλους που κατεβαζουν καρκινους hayate style επι ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗΣ βασης και δεν τρωνε chat ban απλα επειδη παιζουν καλυτερα απο μενα, οποτε το team τους δεν τους κανει report. H τουλαχιστον αυτο εχω καταλαβει

Εκτος απο αυτα που ειπε ο Midi , που ειναι σωστα , καθε φορα που τρως ban παιρνεις ας το πουμε ban elo . Οσο πιο πολυ παιρνεις τοσο πιο ευκολα θα παιρνεις κ τα chat bans . Mπορει πλεον οντως να μην κανεις τιποτα κακο αλλα εχοντας υψηλο ban elo να τα τρως για πλακα τα restrictions

Ε ναι αλλα και αυτο δεν ειναι ηλιθιο? Και δεν το λεω επειδη "δεν κανω τιποτα κακο", το λεω επειδη πραγματικα ειμαι Αγιος. Μολις ακουσω το παραμικρο flame θα τρεξω να πω παιδια ηρεμηστε, το flame δεν βοηθαει, stop flaming, παιξτε το χουμε και τετοια. Ουτε η μητερα Τερεζα δεν τα εκανε αυτα 

Και το χαρακτηριστικο παραδειγμα ειναι οτι χτες που πηρα SInged top και επειδη δεν εκανα join 2 teamfights, αρχιζαν να με κραζουν. Στο τελος του game, και ενω δεν εχω γραψει ουτε ΜΙΣΗ λεξη στο chat (ΤΙΠΟΤΑ, ZIP!!!) μου βγαζει warning για τη συμπεριφορα μου (που σημαινει οτι εφαγα report σωστα?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Well , υπαρχουν απειρα τετοια ποστ σαν τα δικα σου στα official forums 

Και οπως ειπε η Sistah , βγαινει ο Lyte , δειχνει το chat logs απο τα games κ γελαει ο καθε πικραμενος με τον εκαστοτε Αγιο

 

Δεν λεω οτι δεν σε πιστευω , αλλα νομιζω οτι ειναι αυτο που σου ειπα 

Καποια στιγμη εφαγες 2-3 φορες chat ban , το συστημα σε βλεπει σαν potential ban οποτε στα ριχνει με μεγαλυτερη ευκολια . Παντα βασει των reports

 

Αυτο που δεν θυμαμαι , ειναι αν το confirm για τα chat bans πεφτουν manually η αυτοματα

 

In an another note , theorycrafting κ math απο InvertedComposer

Μερικα common λαθη σε build , καθαρα απο gold value view . Σιγουρα ειναι biased σε καποια πραγματα αλλα εχει κ μερικα interesting points 

 

http://leagueoflegendsmath.com/Common_Build_Mistakes.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν μιλας καθολου μα καθολου, και το μονο που λες ειναι "pls no flame", ποιος ο λογος να σου κανουν reports σε σημειο να εισαι permachatbanned;

Εσυ δηλαδη για ποιο λογο θεωρεις οτι σου κανουν (αρκετα) reports;

 

Δεν ρωταω τι κανεις λαθος (γιατι οπως λες δεν κανεις κατι λαθος), ρωταω τι μλκια κανουν οι αλλοι, τι τους πειραζει πανω σου; Λενε report for τι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Well , υπαρχουν απειρα τετοια ποστ σαν τα δικα σου στα official forums 

Και οπως ειπε η Sistah , βγαινει ο Lyte , δειχνει το chat logs απο τα games κ γελαει ο καθε πικραμενος με τον εκαστοτε Αγιο

 

Δεν λεω οτι δεν σε πιστευω , αλλα νομιζω οτι ειναι αυτο που σου ειπα 

Καποια στιγμη εφαγες 2-3 φορες chat ban , το συστημα σε βλεπει σαν potential ban οποτε στα ριχνει με μεγαλυτερη ευκολια . Παντα βασει των reports

 

Αυτο που δεν θυμαμαι , ειναι αν το confirm για τα chat bans πεφτουν manually η αυτοματα

 

Aυτο το γνωριζω, και το εχω δε και σε πολλους που υποστηριζουν οτι δεν flamaroyn κλπα οποτε καταλαβαινω το λογο που εισαι "καχυποπτος". Γινεται να τραβηξω chat logs απο lolreplay η ουτε καν? 

Παντως ναι, ban οσο υπηρχε το tribunal ειχα φαει 2-3. Βεβαια ουτε τοτε εριχνα μπινελικια (δεν ειμαι τυπος του χριστοπαναγια) απλα ημουν εριστικος προς το αντιπαλο team, ας πουμε ετρωγα gank και επερνα double kill και εγραφα nice gank , gg easy και τετοια. Πιο πολυ για να τους εκνευρισω και να φαω focus το εκανα (πραγμα που πετυχαινε) παρα για να κραξω. Αλλα μπινελικι, και μαλιστα στο team δεν εριχνα ποτε, το θεωρω ηλιθιο γιατι πετυχαινεις το ακριβως αντιθετο απο αυτο για το οποιο κραζεις. 

Αν δεν μιλας καθολου μα καθολου, και το μονο που λες ειναι "pls no flame", ποιος ο λογος να σου κανουν reports σε σημειο να εισαι permachatbanned;

Εσυ δηλαδη για ποιο λογο θεωρεις οτι σου κανουν (αρκετα) reports;

 

Δεν ρωταω τι κανεις λαθος (γιατι οπως λες δεν κανεις κατι λαθος), ρωταω τι μλκια κανουν οι αλλοι, τι τους πειραζει πανω σου; Λενε report for τι;

Πολλες φορες δεν ακουω τα calls, πολλες φορες feedarome και παω 15/0 και μετα ψιλοτρολλαρο και καμια φορα χανεται το game (γιατι ως γνωστον, αφου εισαι gosu και feedaristikes πρεπει να τους κουβαλησεις κιολας), γενικα κανω χαλαρο trolling στα picks (kalista top ξερω γω), βουταω μεσα σε turrets 5v1 να παρω kills και τετοια πραματα, κανω οτι ναναι itembuilds (triple phantom dancer ftw), δεν απανταω στο chat επισης, και τους εκνευριζει. Με λιγα λογια συμπηκνωμενο σε μια προταση, δεν tryhardizw, παιζω μεν για να νικησω αλλα το θεωρω δευτερευον, πρωτα κοιταω να περασω καλα στο game :D

 

Tωρα το αν ειανι reportable αυτο δεν ξερω, που δυσκολο το βλεπω γιατι παρολα τα παραπανω σπανια να ειμαι ο χειροτερος στο team (οποτε δεν ειναι οτι τους κραταω πισω), αλλα και reportable να ειναι, δεν ξερω τι σχεση εχει με το chat ban

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

In an another note , theorycrafting κ math απο InvertedComposer

Μερικα common λαθη σε build , καθαρα απο gold value view . Σιγουρα ειναι biased σε καποια πραγματα αλλα εχει κ μερικα interesting points 

 

http://leagueoflegendsmath.com/Common_Build_Mistakes.html

Δεν το λες common λαθος βασιζοντας στο gold value. Ο κυριος παραγοντας στο game ειναι ο χρονος. Τι να το κανω το void staff στη lb στο T, οταν η anni με rabadon στο T+1 θα με εχει ενα combo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλες φορες δεν ακουω τα calls, πολλες φορες feedarome και παω 15/0 και μετα ψιλοτρολλαρο και καμια φορα χανεται το game (γιατι ως γνωστον, αφου εισαι gosu και feedaristikes πρεπει να τους κουβαλησεις κιολας), γενικα κανω χαλαρο trolling στα picks (kalista top ξερω γω), βουταω μεσα σε turrets 5v1 να παρω kills και τετοια πραματα, κανω οτι ναναι itembuilds (triple phantom dancer ftw), δεν απανταω στο chat επισης, και τους εκνευριζει. Με λιγα λογια συμπηκνωμενο σε μια προταση, δεν tryhardizw, παιζω μεν για να νικησω αλλα το θεωρω δευτερευον, πρωτα κοιταω να περασω καλα στο game :D

 

Tωρα το αν ειανι reportable αυτο δεν ξερω, που δυσκολο το βλεπω γιατι παρολα τα παραπανω σπανια να ειμαι ο χειροτερος στο team (οποτε δεν ειναι οτι τους κραταω πισω), αλλα και reportable να ειναι, δεν ξερω τι σχεση εχει με το chat ban

E γενικα αυτα "ενοχλουν". Αμα ο αλλος θελει να νικησει , σπαζεται απευθειας αν κανεις μερικα αποσα λες. Κι επειδη οταν χανουν ψαχνουν αποδιοπομπαιο τραγο, καταλαβαινεις οτι γινεσαι στοχος για τα reports.

 

Αν μαζευεις reports κατ'αυτον τον τροπο μετα ισχυει οτι λεει ο Αταλος, εισαι tagged απτο συστημα μετα την πρωτη φορα που εφαγες ban/chatban και πλεον τα τρως πολυ πιο ευκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το λες common λαθος βασιζοντας στο gold value. Ο κυριος παραγοντας στο game ειναι ο χρονος. Τι να το κανω το void staff στη lb στο T, οταν η anni με rabadon στο T+1 θα με εχει ενα combo.

 

Δεν καταλαβα τι θες να πεις αλλα αυτο που σου λεει οτι ειδικα σε champs οπως η LB Void Staff > Dcap 

Μιλαμε για συγκριση dmg + gold efficiency . Το τι σε κανει ο αλλος ειναι irrelevant

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι οτι δεν μιλαμε για dmg, αλλα μονο για gold value. Δεν υπαρχει στο game dcap που κανει 2κ και σου δινει 25% dmg.

 

Αντε και φτιαχνεις void staff στο 12 και εχεις προβαδισμα.. στο 16 ο αλλος που θα εχει dcap, ποιος θα ειναι μπροστα; εσυ με το void staff και το 1κ ή ο αλλος με το dcap.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα παιδακια που παιζουν το συγκεκριμενο παιχνιδι ειναι η πηγη χρηματων της Riot και για αυτο τον λογω προστατευουν τα λεφτα τους κανοντας ban σε flamers .....το flame και τα βρισιδια υπηρχαν απτην εποχη που βγηκε το πρωτο online game,δεν ειναι κατι καινουριο.οι ωριμοι gamers(και κατ επεκταση ανθρωποι) χρησιμοποιουν το mute button και το ignore.Προσωπικα εχω κανει απειρο κοσμο ignore,δεν εχω κανει ουτε μια φορα report για flame,παρα μονο για λογους feeding και afk.

 

Νοοτροπιες του τυπου με εβρισε,τωρα αναστατωθηκα και δε μπορω να παιξω καλα τις ενστερνιζονται μονο 15χρονα παιδακια(ενα τεραστιο μερος του community,που ειναι κατ επεκταση η πηγη εσοδων της Riot).Για να καταλαβεται,ακομα και αυτοι που βλεπουν τα streams του Hayate ειναι επι το πλειστων γυμνασιο-λυκειοπαιδα.

 

Οταν το χαρτζιλικι του παππου γινεται εβδομαδιαια paysafe στην Riot,η Riot πρεπει να προστατεψει τους "πελατες" της.Αν κλαινε οι πελατες γτ καποιος flamarei,θα προσπαθησουν με καθε τροπο να τον κανουν να μη κλαιει,αφου δεν θελουνε δυσαρεστημενους "πελατες"

 

Κλεινωντας,για μενα το LoL ειναι οτι καλυτερο εχει να προσφερει το moba αυτη τη στιγμη και σαν casual αλλα και σε competitive scene.Ωστοσο εχει μακραν το πιο ανωριμο community,λογω του τεραστιου ποσοστου ανηλικων παιδιων που παιζουν το παιχνιδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι οτι δεν μιλαμε για dmg, αλλα μονο για gold value. Δεν υπαρχει στο game dcap που κανει 2κ και σου δινει 25% dmg.

 

Αντε και φτιαχνεις void staff στο 12 και εχεις προβαδισμα.. στο 16 ο αλλος που θα εχει dcap, ποιος θα ειναι μπροστα; εσυ με το void staff και το 1κ ή ο αλλος με το dcap.

 

Μιλαμε ΚΑΙ για DMG αλλα ΚΑΙ για Gold Efficiency . Δεν ξερω τι ακριβως δεν καταλαβαινεις

Στο παραδειγμα που εδωσες , κανεις περισσοτερο dmg με Void Staff εχοντας χαλασει 1k λιγοτερο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστα κανεις περισσοτερο dmg με void staff εχοντας χαλασει 1κ λιγοερο. Πολυ σωστο. Το θεμα ειναι οταν μαζεψεις αυτο το 1κ, δεν θα μπορεις να φτιαξεις κατι το οποιο θα βγαζει το dmg του dcap.

 

Αυτο που λεω ειναι οτι παιρνεις προβαδισμα για πολυ μικρο χρονικο διαστημα. Μετα εισαι πισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...