Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 

 

Το νικησαΜΕ έχει τεραστια διαφορά με το "τους πιάνω απο το χερακι". Τεσπα εαν θες πάμε κανά duo. Πρόσεχε, είμαι τρελός νουμπομαγνητης.

Ρε συ, δες τα game που εχω παει mid. 16/3 arhi, 26/7 akali, 14/3 morgana , 25/12 lb, 17/8 xerath, 16/3 swain. Μετα δες και το dmg dealt που ειναι συνηθως 2πλασιο και κατι απο το υπολοιπο team και πες μου πως το αποκαλεις αυτο? Και ολα αυτα ενω ετρωγα 2 ulti στη μαπα ενω ειχα 300 hp
Ατυχία αλλα και οτι δεν ξέρεις να pushαρες το αβανταζ σου στην νίκη. Τι να το κανείς το 30-0 αν ειναι στο 50 λεπτό. Εσυ πρέπει στην αρχή π,ριν προλάβουν οι άλλοι να feedάριστον να snowballαρεις να πάρεις δράκους , turrets και να ανάγκασεις το team σου να κάνει group.Οχι δεν θα κερδίσεις όλα αυτά τα ματς ( μπορεί να εχουν παρά πολύ cc)αλλα το 70-80% θα το κερδίσεις. Sent from my iPhone using Insomnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ατυχία αλλα και οτι δεν ξέρεις να pushαρες το αβανταζ σου στην νίκη. Τι να το κανείς το 30-0 αν ειναι στο 50 λεπτό. Εσυ πρέπει στην αρχή π,ριν προλάβουν οι άλλοι να feedάριστον να snowballαρεις να πάρεις δράκους , turrets και να ανάγκασεις το team σου να κάνει group.Οχι δεν θα κερδίσεις όλα αυτά τα ματς ( μπορεί να εχουν παρά πολύ cc)αλλα το 70-80% θα το κερδίσεις. Sent from my iPhone using Insomnia

Mα σε ολα αυτα τα game νικησα. Στα 20 games εχω 17 νικες, στα 2 που εχασα ειχα support (που δεν ειχα ιδεα) και στο αλλο πηγα ζουγκλα (που επισης δεν εχω ιδεα). Το point μου ειναι οτι αμα εισαι καλος, ανεβαινεις, και αυτο ηθελα να αποδειξω smurfarontas. Σε 2 μερες πηρα 3 division (plat 5 ---> plat 2) και τωρα ειμαι στα promo για plat 1

 

Επισης αυτα που λες ειναι αυτα που λεω και γω. Οτι δεν φτανει να ξεπατωνεις το lane σου, πρεπει να τους παρεις απτο χερακι για να "κουβαλησεις". Και αντε στο plat κουβαλαω ευκολα, στο diamond 2-1 ομως, δεν φτανει να κανω 11/0, πρεπει να κατσω να πεισω  το team οτι πρεπει να το ληξουμε τωρα που ειμαι feedarismenos. Και αντε, καλη τυχη σε αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ναί; Τον βλέπω συχνά ban σε ότι match παίζω (2 φορές το μήνα φάση ranked lol) για αυτό το λέω.

Επίσης έχει πολύ μεγάλο skill cap κι αν τον μάθει κάποιος καλά θεωρώ πως είναι πολύ δυνατός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O yasuo εχει απτα χαμηλοτερα win rate για τον ιδιο λογο που ειχε παντοτε, ακομα κι οταν θεωρουταν op.

Και για τον ιδιο λογο που εχει και ο lee sin που δεν τον λες και trash tier jungler.

 

Δε νομιζω οτι χρειαζοταν buff, -οπως και ο jax-, ειδικα οταν το επομενο "balance change" ειναι να nerfαρουν τον cho ξερω 'γω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nah , εχει φαει διαδοχικα nerfs , σε καμια περιπτωση δεν ειναι τοσο forgiving οσο ηταν στην αρχη με το shield του , με το μειωμενο MS κ CDs

 

Χανει σχεδον ολα τα matchups στο Mid , για αυτο εχει τοσο χαμηλο win rate , ασχετα απο το skill cap του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ναί; Τον βλέπω συχνά ban σε ότι match παίζω (2 φορές το μήνα φάση ranked lol) για αυτό το λέω.

Επίσης έχει πολύ μεγάλο skill cap κι αν τον μάθει κάποιος καλά θεωρώ πως είναι πολύ δυνατός.

Kata akali lb zed shaco, μακράν καλύτεροι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Actually , δεν ειναι ασχημη στο 4,20 για αυτο κ παιζεται σε OGN 

Ειχε καποια μικρα buffs κ σε συνδυασμο οτι κανεις δεν παιρνει Athenes πλεον στο mid μπορει να κανει πιο ευκολα απο ποτε 1shot καποιον 

 

Also , εχει 2 functions atm . Eιτε poke mode ειτε full assassination , Δεν μπορουν να το κανουν πολλοι champs

Moreover , ο δρακος ειναι πιο valuable απο ποτε . Μπορει ανετα να κανει pick πριν το δρακο κ να δημιουργησει 4v5 καταστασεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...