Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δηλαδη το thread εχει ανοιξει σχολη κ βγαζει ταλεντα :D

Ξεκίνα και μην τους παίρνεις σοβαρά..εδώ μέσα θα βρείς τα ίδια άτομα που βρίσκεις στο νέτ της γειτονιάς σου που είναι όλοι silver,gold και όταν πέφτουνε αρχίζουνε και ragάρουνε και δεν κοιτάνε τα λάθη τους,φυσικά φταίνε οι άλλοι!

 

Σχετικά με το πώς θα μάθεις,αρχικά ξεκίνα το και θα τα βρείς μόνος.Στην πορεία κοιτάς κανά guide,κάνεις spectate για να μπείς πιό μέσα στο gameplay.

λόγια του αέρα? παίξε εσύ με τον κάθε τυχαίο που θα σου καταστρέψει το lane με την παραμικρή βλακεία και μετά λέγε οτι δεν τρέχει τίποτα!

Eίμαι diamond και δεν παίζω σχεδόν ποτέ duo,επιπλέον mainάρω support παρόλο που τελευταία θα με βρείς mid,jungle

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παίζει κανείς με σύνδεση WIND ; Εδώ και ένα μήνα που άλλαξα πάροχο (είχα vivodi) έχω μόνιμα πάνω από 140 ping. Το αστείο είναι πως στο battlefield που παίζω επίσης , το ping έπεσε , αλλά στο LOL έγινε το αντίθετο. Ενεργοποίησα και fast path και δεν άλλαξε τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνα και μην τους παίρνεις σοβαρά..εδώ μέσα θα βρείς τα ίδια άτομα που βρίσκεις στο νέτ της γειτονιάς σου που είναι όλοι silver,gold και όταν πέφτουνε αρχίζουνε και ragάρουνε και δεν κοιτάνε τα λάθη τους,φυσικά φταίνε οι άλλοι!

 

Σχετικά με το πώς θα μάθεις,αρχικά ξεκίνα το και θα τα βρείς μόνος.Στην πορεία κοιτάς κανά guide,κάνεις spectate για να μπείς πιό μέσα στο gameplay.

Eίμαι diamond και δεν παίζω σχεδόν ποτέ duo,επιπλέον mainάρω support παρόλο που τελευταία θα με βρείς mid,jungle

 

diamond πήγες παίζοντας support?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

diamond πήγες παίζοντας support?

Για μένα πρέπει να αλλάξεις νοοτροπία,όταν το κάνεις θα βλέπεις και καλύτερα πράγματα.Δεν γίνεται να φταίνε μόνο οι άλλοι κοίτα να δεις και τι κάνεις εσύ λάθος.Εννοείται πως στο 'low elo' και οι 2 (και οι 5 βασικά αλλά ας πω για το botlane) θα κάνετε αρκετά και σοβαρά λάθη το θέμα είναι να κοιτάς πρώτα εσένα τι κάνεις λάθος να το βελτιώσεις και θα σαι κομπλέ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ λέω τσάμπα σπαταλάτε τον χρόνο σας όταν κάποιος σας λέει "μα καλά έφτασες εκεί που είσαι με αυτό το ρολο"

 

Πες του ότι ανέβηκες με ap jungle poppy και χτυπούσες 420 cs κάθε game σαν τον forgiven να εντυπωσιαστεί τουλάχιστον :D

Επεξ/σία από Spartan117
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα πρέπει να αλλάξεις νοοτροπία,όταν το κάνεις θα βλέπεις και καλύτερα πράγματα.Δεν γίνεται να φταίνε μόνο οι άλλοι κοίτα να δεις και τι κάνεις εσύ λάθος.Εννοείται πως στο 'low elo' και οι 2 (και οι 5 βασικά αλλά ας πω για το botlane) θα κάνετε αρκετά και σοβαρά λάθη το θέμα είναι να κοιτάς πρώτα εσένα τι κάνεις λάθος να το βελτιώσεις και θα σαι κομπλέ! 

 

Αυτά τα ξέρουμε όλοι εδώ και χρόνια. Δεν διαφωνώ, είναι σωστό αυτό, αλλά πλέον είναι τόσο κλισέ αυτή η φράση "κοίτα τα δικά σου λάθη πρώτα" που έχω βαρεθεί να το ακούω ή και ίσως να το λέω.

 

Οταν έχεις συνηθίσει να παίζεις solo lanes ή jungle και φτιάχνεις εσύ το game, κερδίζεις το lane χάρης στις δικές σου ικανότητες ή το χάνεις εξαιτίας των δικών σου λαθών και μετα πας στο bot με ενα support ή adc αντίστοιχα που δεν συνεργάζεται και δεν θέλει να συνεργαστεί, την ίδια στιγμή που το αντίπαλο bot lane είναι premades και κερδίζει παρόλο που δεν έχει τα skills που έχεις εσύ! Αυτό είναι που με χαλάει και με κάνει να λέω οτι δεν αξίζει να ρισκάρεις παίζοντας σολο bot ενώ υπάρχουν χιλιάδες άτομα που παίζουν μόνο duo και μόνο έτσι μπορούν να ανεβαίνουν.

 

Για μένα η Riot θα έπρεπε να ξεχωρίσει το ranked solo και duo και να υπάρχει το ranked solo, ranked duo και ranked teams. Είναι τρία διαφορετικά πράγματα και όταν τα συγχωνεύεις τότε δημιουργούνται ανισότητες και αυτός που παίζει duo έχει πλεονέκτημα σε σχέση με αυτόν που παίζει σολο.

diamond πήγες παίζοντας support solo?

 

ok τώρα είναι fixed. Γιατί είδα οτι μερικοί παραξενευτήκατε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά τα ξέρουμε όλοι εδώ και χρόνια. Δεν διαφωνώ, είναι σωστό αυτό, αλλά πλέον είναι τόσο κλισέ αυτή η φράση "κοίτα τα δικά σου λάθη πρώτα" που έχω βαρεθεί να το ακούω ή και ίσως να το λέω.

 

Οταν έχεις συνηθίσει να παίζεις solo lanes ή jungle και φτιάχνεις εσύ το game, κερδίζεις το lane χάρης στις δικές σου ικανότητες ή το χάνεις εξαιτίας των δικών σου λαθών και μετα πας στο bot με ενα support ή adc αντίστοιχα που δεν συνεργάζεται και δεν θέλει να συνεργαστεί, την ίδια στιγμή που το αντίπαλο bot lane είναι premades και κερδίζει παρόλο που δεν έχει τα skills που έχεις εσύ! Αυτό είναι που με χαλάει και με κάνει να λέω οτι δεν αξίζει να ρισκάρεις παίζοντας σολο bot ενώ υπάρχουν χιλιάδες άτομα που παίζουν μόνο duo και μόνο έτσι μπορούν να ανεβαίνουν.

 

Για μένα η Riot θα έπρεπε να ξεχωρίσει το ranked solo και duo και να υπάρχει το ranked solo, ranked duo και ranked teams. Είναι τρία διαφορετικά πράγματα και όταν τα συγχωνεύεις τότε δημιουργούνται ανισότητες και αυτός που παίζει duo έχει πλεονέκτημα σε σχέση με αυτόν που παίζει σολο.

 

ok τώρα είναι fixed. Γιατί είδα οτι μερικοί παραξενευτήκατε...

 

Το μόνο πλεονέκτημα που έχει ο duo σε σχέση με τον σόλο είναι 25% μικρότερη πιθανότητα για troll pick. 

 

Συνήθως η ομάδα που έχει το premade (δεν έχει σημασία αν είναι bot lane ή όχι) απλά χάνει. Μπορώ να σου εξηγήσω και γιατί αν χρειάζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο πλεονέκτημα που έχει ο duo σε σχέση με τον σόλο είναι 25% μικρότερη πιθανότητα για troll pick. 

 

Συνήθως η ομάδα που έχει το premade (δεν έχει σημασία αν είναι bot lane ή όχι) απλά χάνει. Μπορώ να σου εξηγήσω και γιατί αν χρειάζεται.

Για πες το γιατι. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πες το γιατι. :P

 

Πρώτα απ'όλα ο βασικός λόγος που είναι και μετρήσιμος είναι ότι η riot στο matchmaking (δε ξέρω γιατί) όταν η μία ομάδα έχει premade και η άλλη όχι φροντίζει η ομάδα χωρίς premade να έχει μεγαλύτερο mmr που σε απλά λόγια σημαίνει ότι η αντίπαλοι σαν solo players είναι απλά καλύτεροι.

 

Υπάρχουν 2 ενδεχόμενα:

1) Το premade duo να είναι για παράδειγμα ίδιο ή κοντινό mmr, πχ 1700mmr και θα αντιμετωπίσουν όλοι 1750mmr παίκτες.

2) Το premade duo να μην έχει κοντινό mmr πχ ο ένας 1700 και ο άλλος 1900 και οι άλλοι 3 θα είναι ενδιάμεσα αναγκαστικά. Η αντίπαλη ομάδα και πάλι θα έχει κατά μέσο όρο 50-100mmr παραπάνω(δε ξέρω το νούμερο) αλλά εδώ υπάρχει το ενδεχόμενο να βάλεις τύπο με 1720 mmr να αντιμετωπίσει κάποιον με 1870 ή τέλος πάντων αρκετά καλύτερο. Αυτό σημαίνει ότι αν ο 1900mmr δε κουβαλήσει μειώνονται ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ οι πιθανότητες νίκης.

 

Άσχετα τώρα με το mmr αυτό που κερδίζει το duo μέσω επικοινωνίας το χάνει από tunnel vision και raging.

Όταν παίζεις duo από προσωπική εμπειρία:

- Έχεις λίγο stress παραπάνω για να μη failareis.

- Προσπαθείς να κάνεις περισσότερα δύσκολα-αδύνατα plays

- Σε περιπτώσεις duo jungle-top/mid focusαρεις μόνο αυτό το lane με αποτέλεσμα να χάνεις τα υπόλοιπα, objectives κτλ. Όχι ότι αποκλείεται να τα καταφέρεις αλλά όταν από το champ select έχεις προαποφασίσει τι θα campάρεις no matter what απλά το χάνεις.

- Σε περιπτώσεις duo bot εκτός και αν τα παιδιά έχουν καμιά 300 game μαζί δεν είναι απαραίτητο ότι κερδίζουν κάτι επειδή μπορεί να έχουν άλλα playstyle που δε λύνονται λόγω skype. Αν εγώ είμαι passive adc (που είμαι) και παίξω με full aggressive leona duo που κάθε 10sec χώνεται ε απλά δε θα πάει καλά. Αν ταιριάζουν τα playstyle μας τότε ναι αποκτάμε κάποιο προβάδισμα αλλά όχι κάτι σοβαρό ειδικά στα μεγάλα elo που ούτως ή άλλως ξέρεις πότε και ποια summoners έχει ο άλλος και τα cooldowns του.

- Rageάρεις ΠΟΛΥ ΠΑΡΑΠΑΝΩ. Επειδή παίζεις με το φίλο σου σε κάθε μία παπαριά που κάνει ο άλλος, έχοντας κάποιον να σ'ακούσει λες τον πόνο σου και στη συνέχεια flameάρετε το team με τα όποια αρνητικά αποτελέσματα. Αυτό είναι το βασικότερο αρνητικό.

 

Μέσες άκρες αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες για δωστε λιγη βοηθεια.

 

το ανιψακι μου λειωνει στο λολ και εχει ενα προβλημα, πολλες φορες ενω κατα τη διαρκεια του παιχνιδιου παιζει κανονικα μολις γινεται το engage με καποιον αντιπαλο, το παιχνιδι lagarei, μερικες φορες αποσυνδεεται κιολας... παντα μολις παει να ξεκινησει η μαχη...

 

τι παιζει?

 

οχι τιποτα αλλο, φοβαμαι μην μου σπασει καμια οθονη ο μικρος  :-D

 

ελεγα μηπως ειναι απο τον υπολογιστη μου που ειναι ψιλοαρχαιος, αλλα μου λεει οτι το κανει και στο σπιτι τους που εχουν καλο μηχανημα...

 

το εχει συναντησει κανενας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...