Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είδα σήμερα το χθεσινό clg-tsm, φοβερό throw οι losers

 

Ωραίο game πάντως. Όλα κρίθηκαν νομίζω στο fight που έκανε ο link ult στον εαυτό του, και ο liftlift πήγε με valkyrie να φάει τον wildturtle στο πίσω μέρος του fight χωρίς καμία υποστήριξη. Από εκεί και πέρα δεν το λες throw πιστεύω. Μικρολαθάκια που κόστησαν (όπως το catch στον xmithie στο τελευταίο fight) αλλά τίποτα το ιδιαίτερα μεμπτό στο Play των clg. Τα fight που έκαναν, είτε πιάστηκαν είτε έκαναν αυτοί engage, έπρεπε να τα κάνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

παιδες για δωστε λιγη βοηθεια.

 

το ανιψακι μου λειωνει στο λολ και εχει ενα προβλημα, πολλες φορες ενω κατα τη διαρκεια του παιχνιδιου παιζει κανονικα μολις γινεται το engage με καποιον αντιπαλο, το παιχνιδι lagarei, μερικες φορες αποσυνδεεται κιολας... παντα μολις παει να ξεκινησει η μαχη...

 

τι παιζει?

 

οχι τιποτα αλλο, φοβαμαι μην μου σπασει καμια οθονη ο μικρος :-D

 

ελεγα μηπως ειναι απο τον υπολογιστη μου που ειναι ψιλοαρχαιος, αλλα μου λεει οτι το κανει και στο σπιτι τους που εχουν καλο μηχανημα...

 

το εχει συναντησει κανενας?

Δεν το έχω συναντήσει αλλά νομίζω πως επειδή στα teamfights πέφτουν όλα τα spells η κάρτα γραφικών σου αν είναι παλιά δεν προλαβαίνει να διαβάσει τα frames και του κολλάει η οθόνη. Τώρα για το disconnect που λες δεν ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο game πάντως. Όλα κρίθηκαν νομίζω στο fight που έκανε ο link ult στον εαυτό του, και ο liftlift πήγε με valkyrie να φάει τον wildturtle στο πίσω μέρος του fight χωρίς καμία υποστήριξη. Από εκεί και πέρα δεν το λες throw πιστεύω. Μικρολαθάκια που κόστησαν (όπως το catch στον xmithie στο τελευταίο fight) αλλά τίποτα το ιδιαίτερα μεμπτό στο Play των clg. Τα fight που έκαναν, είτε πιάστηκαν είτε έκαναν αυτοί engage, έπρεπε να τα κάνουν.

Μικρολαθακια στην θεωρια, ομως αποδειχθηκαν λαθαρες γιατι κοστισαν το game.

Ξεκινησαν ωραια, παιζοντας το game οπως αυτοι θελανε με τους TSM να ειναι λιγο disoriented

αλλα οπως παντα, ετσι και τωρα, κανανε λαθη σε σημαντικα fights και ειδου το αποτελεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο game πάντως. Όλα κρίθηκαν νομίζω στο fight που έκανε ο link ult στον εαυτό του, και ο liftlift πήγε με valkyrie να φάει τον wildturtle στο πίσω μέρος του fight χωρίς καμία υποστήριξη. Από εκεί και πέρα δεν το λες throw πιστεύω. Μικρολαθάκια που κόστησαν (όπως το catch στον xmithie στο τελευταίο fight) αλλά τίποτα το ιδιαίτερα μεμπτό στο Play των clg. Τα fight που έκαναν, είτε πιάστηκαν είτε έκαναν αυτοί engage, έπρεπε να τα κάνουν.

 

Πριν φτάσει το game σε αυτό το fight όμως είχαν 4 δράκους, 2 φορές baron και 3-4k gold παραπάνω.....ε τι άλλο θέλουν για να κερδίσουν?

Φαντάσου τους tsm με τόσο μεγάλο προβάδισμα, στο 5λεπτο θα είχε τελειώσει το παιχνίδι

Γενικά το έχασαν στα tf, doublelift yolo-valkyrie μες στο μπούγιο το έκανε τουλάχιστον 2-3 φορές

ομάδα loser λέμε :lol: 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα πάλι από το τελευταίο πάτς σχεδόν πάντα δεν θα με βάζει κατευθείαν στο παιχνίδι και θα μ λέει κάτι μαλακίες για firewall ή servers καθώς και έχω αυξημένο ping χωρίς να υπάρχει λόγος.. από 60 στο 80% των παιχνιδιών με πάει στο 130

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΘΕΜΑ: AATROX

 

Συνηθίζω να τον παίζω όποτε βγαίνει free rotation, έχω κάνει καλά plays και υπήρξαν φορές που είπα οτι αυτό το champ είναι broken (ακόμα και μετά το νερφ). Υπήρξαν και φορές που έχω πει οτι είναι αρκετά low (όταν ήμουν malphite και είχα καταστρέψει κάτι aatrox σαν τραπουλόχαρτα).

 

Τι παίζει μ'αυτο το champ? Θέλω γνώμες γιατί είμαι αρκετά confused με την περίπτωσή του... Επίσης έχω την εντύπωση οτι το aa range του τρώει κάτι σκαλωματάκια (δεν μιλάω για την ulti). Ισως φταίει το hitbox του. Το παρατήρησα αρκετά έντονα οταν έτρωγα το frog στο ποτάμι.

 

Επίσης έχει low base aa dmg (χωρίς w/R) ή είναι ιδέα μου? Φταίει που έβγαλα πρώτα Botrk?

 

Το αποκορύφωμα ήταν οταν βιάστηκα απο έναν Jax στο late game (1v1 κάτω απο πύργο μου). Το ξέρω οτι είναι counter αλλά τέτοιο rekt δεν το περίμενα...

 

 

edit: το build που συνηθίζω να βγάζω είναι το εξής:

 1. bersekers boots (δεν είμαι λάτρης των bersekers αλλά όσες φορές έχω παίξει με mercuries h tabi δεν μου έφτανε το attack speed που είχα απο bork + 14% απο runes/masteries)

 

2. botrk

3.spirit visage

4.BT

5.Randuins

6. situational: hydra ή lw ή ga

 

καμιά πρόταση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το έχω συναντήσει αλλά νομίζω πως επειδή στα teamfights πέφτουν όλα τα spells η κάρτα γραφικών σου αν είναι παλιά δεν προλαβαίνει να διαβάσει τα frames και του κολλάει η οθόνη. Τώρα για το disconnect που λες δεν ξέρω.

αν ριξω αναλυσεις, γραφικα λες να βοηθησει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΘΕΜΑ: AATROX

 

Συνηθίζω να τον παίζω όποτε βγαίνει free rotation, έχω κάνει καλά plays και υπήρξαν φορές που είπα οτι αυτό το champ είναι broken (ακόμα και μετά το νερφ). Υπήρξαν και φορές που έχω πει οτι είναι αρκετά low (όταν ήμουν malphite και είχα καταστρέψει κάτι aatrox σαν τραπουλόχαρτα).

 

Τι παίζει μ'αυτο το champ? Θέλω γνώμες γιατί είμαι αρκετά confused με την περίπτωσή του... Επίσης έχω την εντύπωση οτι το aa range του τρώει κάτι σκαλωματάκια (δεν μιλάω για την ulti). Ισως φταίει το hitbox του. Το παρατήρησα αρκετά έντονα οταν έτρωγα το frog στο ποτάμι.

 

Επίσης έχει low base aa dmg (χωρίς w/R) ή είναι ιδέα μου? Φταίει που έβγαλα πρώτα Botrk?

 

Το αποκορύφωμα ήταν οταν βιάστηκα απο έναν Jax στο late game (1v1 κάτω απο πύργο μου). Το ξέρω οτι είναι counter αλλά τέτοιο rekt δεν το περίμενα...

 

 

edit: το build που συνηθίζω να βγάζω είναι το εξής:

 1. bersekers boots (δεν είμαι λάτρης των bersekers αλλά όσες φορές έχω παίξει με mercuries h tabi δεν μου έφτανε το attack speed που είχα απο bork + 14% απο runes/masteries)

 

2. botrk

3.spirit visage

4.BT

5.Randuins

6. situational: hydra ή lw ή ga

 

καμιά πρόταση?

 

Ξεχνας τις berserker boots κ ξεχνας κ το BT

Πρωτο item botrk κ πας merc threads/tabis . Μετα tanky με αναλογα τι χρειαζεσαι πρωτο . Consider hexdrinker 

Αν σονυ κ ντε θες δευτερο lifesteal item πανε hydra αλλα οχι τελευταιο item . Also οχι LW

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεχνας τις berserker boots κ ξεχνας κ το BT

Πρωτο item botrk κ πας merc threads/tabis . Μετα tanky με αναλογα τι χρειαζεσαι πρωτο . Consider hexdrinker 

Αν σονυ κ ντε θες δευτερο lifesteal item πανε hydra αλλα οχι τελευταιο item . Also οχι LW

warmogs?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...