Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Support Annie αξίζει?

Mainάρω Thresh, και όσα ranked έχω παίξει, ήταν με αυτόν (8/2 Gold 5 ftw).

Μέχρι που έφαγε ban σε ένα game και απλά έπαιξα ό,τι έτυχε εκείνη την στιγμή (morgana)

 

Ποιο support να μάθω για δεύτερη επιλογή στα Ranked?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Support Annie αξίζει?

Mainάρω Thresh, και όσα ranked έχω παίξει, ήταν με αυτόν (8/2 Gold 5 ftw).

Μέχρι που έφαγε ban σε ένα game και απλά έπαιξα ό,τι έτυχε εκείνη την στιγμή (morgana)

 

Ποιο support να μάθω για δεύτερη επιλογή στα Ranked?

εγω morgana blitz παιζω.Blitz αν εισαι εξυπνος (οχι καλος,εχει διαφορα :D) το adc σου θα εχει 2-3 kill στο lane phase.Αν παλι βαζεις και σωστα wards δεν χανεις το lane απο ganks.Εγω ως main adc,το μονο που θελω ειναι να μην πεθαινει το support μονο του και να βαζει wards.Γενικοτερα ομως μου αρεσει να εχω morgana/leona μαζι μου,και ως δευτερες επιλογες blitz/janna/sona

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Support Annie αξίζει?

Mainάρω Thresh, και όσα ranked έχω παίξει, ήταν με αυτόν (8/2 Gold 5 ftw).

Μέχρι που έφαγε ban σε ένα game και απλά έπαιξα ό,τι έτυχε εκείνη την στιγμή (morgana)

 

Ποιο support να μάθω για δεύτερη επιλογή στα Ranked?

Και εγω supp/mid εχω ως main!

 

Μαθε janna(main-free elo),morgana,blitz αν και Thresh δεν πολυμπαναρουν στο silver-gold!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι το silver κουβαλάει η leona kai o blitz... από gold και πάνω υπάρχει thresh, janna, nami, braum. Αν μάθεις καλά braum λογικά δεν θα χάνεις lane. H annie σε αυτά τα elo δεν αξίζει πολύ. Αν σου αρέσει να κάνεις την αρχή ενός fight καλύτερα μάθε morgana, αλλά στο lane θα είναι δύσκολα τα πράγματα εκτός και αν την πάρεις σαν counter κάποιου με CC support.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι το silver κουβαλάει η leona kai o blitz... από gold και πάνω υπάρχει thresh, janna, nami, braum. Αν μάθεις καλά braum λογικά δεν θα χάνεις lane. H annie σε αυτά τα elo δεν αξίζει πολύ. Αν σου αρέσει να κάνεις την αρχή ενός fight καλύτερα μάθε morgana, αλλά στο lane θα είναι δύσκολα τα πράγματα εκτός και αν την πάρεις σαν counter κάποιου με CC support.

 

Για leona δεν συμφωνώ απόλυτα γιατί πολλές φορές στο lane μπορεί να κάνεις το engage και το adc σου να κάθεται να φαρμάρει.

Όπως και η annie μετά τα 6 είναι φοβίσημή.

Morgana έπαιζα αρκετά το προηηγούμενο season αλλά τώρα προτιμώ την Janna μιας και κάνει πολύ καλύτερο protect.

Κατα την γνώμη μου πάντα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για leona δεν συμφωνώ απόλυτα γιατί πολλές φορές στο lane μπορεί να κάνεις το engage και το adc σου να κάθεται να φαρμάρει.

Όπως και η annie μετά τα 6 είναι φοβίσημή.

Morgana έπαιζα αρκετά το προηηγούμενο season αλλά τώρα προτιμώ την Janna μιας και κάνει πολύ καλύτερο protect.

Κατα την γνώμη μου πάντα!

Αν και θα σου φανεί λίγο τρολλ αλλά στα χαμηλά έλο την λεόνα την παίζεις αν τη ξέρεις καλά με τρίνιτι και αν είναι πολύ ίζι το γκέιμ βγάζεις και μπλέιντ... την πας σαν τοπ λέινερ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...