Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

wow η fiora τι κοβει,μπηκα ενα 3v3 και ειπα να την παρω,ειχα να παιξω απο τοτε που πρωτοβγηκε και αφου εκανα καποια κακα παιχιδια δεν την επαιζα,αλλα εμεινα εκπληκτος απο ποσο δυνατη ειναι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Όταν κάνεις carry τα παιχνίδια από 50 --> 100 LP και χάνεις τα promotion matches, και αυτό γίνεται επί 3 μέρες, αυτό τι λέει για τις ικανότητές ή την τύχη σου?

 

EDIT - σουρεαλισμός, υπάρχει στο league μου ένας άλλος τύπος που είναι ακριβώς στην ίδια θέση με μένα :D

Εγω το εχω πει,ειναι ξενερωμα.εχω φτασει 3 φορες στο promotion,και τις 3 φορες εκανε 2 ηττες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω παιξει 10 παιχνιδια ranked. 

 

ΚΑΙ ΣΤΑ 10 παχνιδια ηταν permaban οι εξης : blitz, malphite, amumu

 

και περιπου στα 7,8 οι shen,darius.. Δλδ 7,8 παιχνιδια οι 5 μπαναρισμενοι ηταν οι παραπανω και μετα επαιζε κανενας kha, καμια morgana κτλ.. 

 

Γιατι ετσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ο darius δεν νιωθει δεν μπορει να κανει τιποτα στο game.Blitz,amumu,malp,shen γινοντε τα σταθερα bans.O blitz αν κανει σωστα πιασηματα μπορει να σ κανει και carry το game.Αmumu op ulti,malp op ulti,shen σπαστικη ulti.Και μοργανα κανουν συνηθως ban οπως και Kassa.Επαιξα σε normal πρωτη φορα kassa και κοβει αγρια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστηχως ετσι ποπυ το εκαναν τωρα θα βλεπεις περισσοτερους,καθως δεν χανουν ελο αλλα lp points ,τα οποια αν δεν σε ενδιαφερει να ανεβεις κατηγορια μπορεις να τρολλαρεις οσο θελεις μιας και για να πεσεις θελεις 5 σερι ηττες..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το εχω πει,ειναι ξενερωμα.εχω φτασει 3 φορες στο promotion,και τις 3 φορες εκανε 2 ηττες.

Κι εγώ ακριβώς το ίδιο :D

 

Συμφωνώ πάντως με το Zahariel, μπορεί να είναι εκνευριστικό και όχι τόσο ακριβοδίκαιο για τους high elo παίκτες, αλλά για εμάς τους υπόλοιπους 1) δεν τιμωρεί τόσο πολύ 2) έχει πολύ λιγότερο άγχος, καθώς δεν υπάρχει το ασανσέρ που σε ρίχνει στα σκατά και σε αφήνει εκεί 3) έχεις μια πιο άμεση αίσθηση ανταμοιβής, βλέποντας την κατάταξή σου σε μια league. Το τελευταίο είναι ιδιαίτερα έντονο όταν είσαι στα "κάτω" σου, γιατί φαίνεται αμέσως η διαφορά με τις υπόλοιπες leagues. Σε βοηθά να μάθεις καλύτερα το παιχνίδι, αν θες. Με το elo φοβόμουν να παίξω, πραγματικά.

 

Παρεπιπτόντως, εγώ έπεσα όχι λόγω 5 σερί χαμένων παιχνιδιών αλλά επειδή βρέθηκα με αρνητικά LP. Από το 0 έκανα Q jump και βρέθηκα -2, οπότε έχετε το νου σας. Έριξα μια ματιά στη λίστα με τα παιχίδια μου και το επιβεβαίωσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος σας ειπε οτι δεν χανετε elo η οτι δεν υπαρχει?

Υπαρχει μια χαρα , απλα πλεον δεν φαινεται , οτι δεν φαινεται ομως δεν σημαινει οτι δεν υπαρχει

Αν χανετε απλα χανετε κ elo μαζι με LP που σημαινει οτι το matchmaking θα γινεται ολο και χειροτερο

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξει, πλεον το lol δεν ειναι παιχνιδι τακτικης και ικανοτητων.. εχει καταντησει κατα 80% παιχνιδι τυχης, ποια ομαδα θα ειναι τυχερη και δεν θα εχει afk trolls και ηλιθιους που παιζουν οπως θελουν, χωρις να επικοινωνουν με την ομαδα και χωρις να ξερουν τι ειναι το ward.. ενα παιχνιδι που καλοπιανεις του συμπαικτες σου για να μην τα παρει κανα 10χρονο και feedαρει επίτηδες.. σαφως και οσο το elo ανεβαινει τα πραγματα βελτιωνονται, αλλα οχι και πολυ..

 

Και κατι πραγματα που ακουω οτι μπορει καποιος αν ειναι καλος να κανει carry το game μονος του, απλα ειναι ανυποστατα.. ισως αν εχεις μια μετρια ομαδα, να νικησεις.. αλλα πραγματικα δεν εχω ΟΥΤΕ ΜΕΤΡΙΑ ομαδα.. αντε πες εισαι καλος παικτης αλλα το adc σου εχει 1-10 στο 15' πχ.. πως ακριβως θα παρεις late game με αντιπαλους σχεδον full build και με 2 guardian angel.. απλα δεν γινεται.. θα τελειωσεις 50λεπτο game, με σκορ 20-5-15, full build, και με μειον 15 elo

 

Ειλικρινα δεν θυμαμαι ranked τον τελευταιο καιρο που εχασα επειδη εγω προσωπικα feedαρα και πηρα στο λαιμο μου ολη την ομαδα.. ειναι καθαρα θεμα matchmaking.. αλλωστε για πιο λογο τα σαββατοκυριακα και τις αργιες το ποσοστο των νικων πεφτει δραματικα? πεφτει η αποδοση μας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξει, πλεον το lol δεν ειναι παιχνιδι τακτικης και ικανοτητων.. εχει καταντησει κατα 80% παιχνιδι τυχης, ποια ομαδα θα ειναι τυχερη και δεν θα εχει afk trolls και ηλιθιους που παιζουν οπως θελουν, χωρις να επικοινωνουν με την ομαδα και χωρις να ξερουν τι ειναι το ward.. ενα παιχνιδι που καλοπιανεις του συμπαικτες σου για να μην τα παρει κανα 10χρονο και feedαρει επίτηδες.. σαφως και οσο το elo ανεβαινει τα πραγματα βελτιωνονται, αλλα οχι και πολυ..

 

Και κατι πραγματα που ακουω οτι μπορει καποιος αν ειναι καλος να κανει carry το game μονος του, απλα ειναι ανυποστατα.. ισως αν εχεις μια μετρια ομαδα, να νικησεις.. αλλα πραγματικα δεν εχω ΟΥΤΕ ΜΕΤΡΙΑ ομαδα.. αντε πες εισαι καλος παικτης αλλα το adc σου εχει 1-10 στο 15' πχ.. πως ακριβως θα παρεις late game με αντιπαλους σχεδον full build και με 2 guardian angel.. απλα δεν γινεται.. θα τελειωσεις 50λεπτο game, με σκορ 20-5-15, full build, και με μειον 15 elo

 

Ειλικρινα δεν θυμαμαι ranked τον τελευταιο καιρο που εχασα επειδη εγω προσωπικα feedαρα και πηρα στο λαιμο μου ολη την ομαδα.. ειναι καθαρα θεμα matchmaking.. αλλωστε για πιο λογο τα σαββατοκυριακα και τις αργιες το ποσοστο των νικων πεφτει δραματικα? πεφτει η αποδοση μας?

ELo?Αν εισαι κατω απο 1500 ,δωσμου το acount σου να παιξω μερικα παιχνιδια ,θα καταλαβεις οτι δεν υπαρχει elo hell.Δεν εχει σχεση αμα δεν feedareis,πρεπει να βγεις απο το lane σου με πολλα κιλλ.Υπαρχουν παιχνιδια που ο jungler τους σε κανε camp ολη την ωρα,αυτα τα ματς δεν μπορεις να τα παρεις ευκολα αν feeδαρουν οι αλλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα παντως μετα το patch εχω μια εντυπωση οτι ολα τα παιχνιδια π εχω παιξει ηταν μονοπλευρα. Η χασαμε η κερδισαμε ευκολα και με διαφορα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα παντως μετα το patch εχω μια εντυπωση οτι ολα τα παιχνιδια π εχω παιξει ηταν μονοπλευρα. Η χασαμε η κερδισαμε ευκολα και με διαφορα

same here

Στο ενα κερδισα σολο queue 45-16 ομαδικα kills σε game

Kαι στο αλλο εχασα 35-11!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις ελο δεν υπαρχει ενδιαφερον απο τους παικτες.Πχ και να τρολλαρει σου λεει εχασα 20 lp points,who cares,και να τα παρω  μπορει να κανω 2 ηττες και αντε παλι τα ιδια,οποτε nobody cares.Κια δεν εχουν αδικο.Το ελο ναι μεν υπαρχει αλλα δεν φαινετε,οι περισσοτεροι που επαιζαν rank επαιζαν για να το βλεπουν οι αλλοι λες και ειναι κανα βραβειο.Πχ φιλος μου μου ειπε παρτο acount πηγαινε 1400 και αστο εκει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...