Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το κοιτανε να το φτιαξουν.

 

Υ.Γ εκανα copu-paste αγγλικο κειμενο και δεν με αφηνει λεγοντας μου οτι ειναι greeklish.Αυτο για καποιον admin να το κοιταξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια ξερει κανεις απο Stream?

 

Εχω μια συνδεση που φτανει τα 14mbps Down και 0,7mbps Up.. και δοκιμαζω να Streamαρω ετσι για πλακα, οποιος θελει να βλεπει οχι κατι το φοβερο.. εμαθα να βαζω φωτο στην οθονη, να ακουγεται μουσικη κλπ αλλα μεσα στο game φτανω 150-200 ping και αυτο εχει ως αποτελεσμα να κολλαει και το Stream..

 

Χρησιμοποιω το Xsplit, στα 25fps και σε αναλυση 1088x612 - 16:9 (δηλαδη λιγο πιο κατω απο 720p) και το lol σε τερμα αναλυση στα παντα..

 

Υπαρχει κατι που μπορω να κανω για να εχω καλυτερη συμπεριφορα? Να ριξω τα fps? Να αλλαξω καποιες ρυθμισεις μεσα απο το Lol εκει που λεει για fps? Το bitrate και buffer ειναι 1000.. ειναι καλο?

 

Εριξα και τα γραφικα στις σκιες κλπ αλλα παλι το ιδιο..

 

Τα χαρακτηριστικα του pc μου ειναι i3 επεξεργαστης 3.07Ghz, 4gb ram, Nvidia GeForce GTS 450..

 

Καποια συμβουλη?

http://www.twitch.tv/deluminator21/new

Επεξ/σία από Swimmer21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλεπω μερικα παιδια εδω να λενε οτι κανανε 3 ή 5 σερι ηττες σε ranked και πεσανε division. Μπορει καποιος να μου εξηγησει πως ακριβως υποβιβαζεσαι απο ενα division. Ξερω τι πρεπει να κανεις για να ανεβεις αλλα πως ακριβως κατεβαινεις?
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλεπω μερικα παιδια εδω να λενε οτι κανανε 3 ή 5 σερι ηττες σε ranked και πεσανε division. Μπορει καποιος να μου εξηγησει πως ακριβως υποβιβαζεσαι απο ενα division. Ξερω τι πρεπει να κανεις για να ανεβεις αλλα πως ακριβως κατεβαινεις?

 

 

Εγώ έπεσα ως εξής: Είχα 100 ποντους και παίζω τα παιχνίδια όπου χρειάζεται 3/5 wins. Χάνω τα 3 game, και με πάει στο πρωτάθλημα με 46 πόντους, χάνω άλλα 3 games και με πάει στους 0. Η επόμενη ήττα με υποβίβασε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις καποιος να πει στα σιγουρα?Νομιζω μετραει ποσες συνολικα νικες εχεις παραπανω απο ηττες.Εγω πχ εχασα 4 παιχνιδια ενω ημουν 0 βαθμους[τρολλαρα],και δεν με εριξε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορεις καποιος να πει στα σιγουρα?Νομιζω μετραει ποσες συνολικα νικες εχεις παραπανω απο ηττες.Εγω πχ εχασα 4 παιχνιδια ενω ημουν 0 βαθμους[τρολλαρα],και δεν με εριξε..

 

Επεξήγηση Ranked System S3

 

Καταρχην αν καποιος πχ ειναι Gold.. οσο και αν χανει, ποτε δεν θα πεσει στο Silver..

Mπορουμε να πεφτουμε μονο division αλλα οχι tiers..

 

ΟΜΩΣ μπορει καποιος να πεσει tier (απο Gold σε Silver πχ) αν χανει LP επειδη ειναι inactive.. καθε βδομαδα αν καποιος δεν παιζει ranked, χανει καποια LP, οποτε οταν φτασει στα 0LP θα πεσει tier..

 

Οταν καποιος εχει 0LP τοτε εχει καποιες "χαριστικές ήττες" (συνηθως 2-5) και δεν πεφτει division με την πρωτη ηττα..

 

Σύστημα +/- League Points

Οταν κοντευουμε στα 100LP το συστημα σε καθε μας νικη θα μας δινει ολο και λιγοτερα LP (για να χρειαστουμε δηλαδη περισσοτερες νικες και να δικαιολογησουμε την εισοδο μας στα promotion series)

 

Με τον ιδιο τροπο ακριβως, αν χανουμε συνεχεια games (και το hidden elo μας φτασει χαμηλοτερα απο την κατηγορια μας, πχ ειμαι Silver Division αλλα επειδη εχανα εφτασα 1100 "elo" --> bronze) τοτε παλι το συστημα σε καθε νικη μας θα μας δινει λιγοτερα LP επειδη δεν ειναι σιγουρο οτι μας αξιζει να ειμαστε Silver

 

Αντιθετως, αν νικαμε συνεχως, τοτε το hidden elo μας θα γινεται ολο και υψηλοτερο απο το Division που βρισκομαστε, και τοτε σε καθε νικη το συστημα θα μας δινει ολο και περισσοτερα LP γιατι μας αξιζει να ανεβουμε κατηγορια!

 

Οταν φτασουμε 100LP και μπουμε στα Promotion Series τοτε:

  • Αν θα συνεχισουμε μεσα στο ιδιο tier (απο Silver II --> σε Silver I) τοτε για να ανεβουμε Division, θελουμε το λιγοτερο 2/3 νικες.
  • Αν θα αλλαξουμε tier (απο Silver I --> σε Gold V) τοτε για να ανεβουμε tier θελουμε το λιγοτερο 3/5 νικες.

Αν νικησουμε λιγοτερα απο 2/3 και 3/5 τοτε παραμενουμε στο ιδιο Division/Tier, δεν μηδενιζομαστε αλλα θα εχουμε LP αναλογα με τις νικες μας. (παντα περισσοτερα απο 60LP)

 

Dodge σε Ranked Game

  • Αν κανουμε Dodge σε ranked (leave απο champion selection) θα εχουμε 5λεπτο ban και αφαιρεση 3LP
  • Αν κανουμε και 2ο Dodge τοτε εχουμε 30λεπτο ban και αφαιρεση 10LP
  • Αν κανουμε Dodge σε Promotion Series, τοτε μας πεταει απο το promotion series και θα πρεπει να ξαναμαζεψουμε 100LP για να διεκδικήσουμε παλι την ανοδο.
Επεξ/σία από Swimmer21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην αν καποιος πχ ειναι Gold.. οσο και αν χανει, ποτε δεν θα πεσει στο Silver..

Mπορουμε να πεφτουμε μονο division αλλα οχι tiers..

 

ΟΜΩΣ μπορει καποιος να πεσει tier (απο Gold σε Silver πχ) αν χανει LP επειδη ειναι inactive.. καθε βδομαδα αν καποιος δεν παιζει ranked, χανει καποια LP, οποτε οταν φτασει στα 0LP θα πεσει tier..

 

Οταν καποιος εχει 0LP τοτε εχει καποιες "χαριστικές ήττες" (συνηθως 2-5) και δεν πεφτει division με την πρωτη ηττα..

 

Επισης οταν κοντευουμε στα 100LP το συστημα σε καθε μας νικη θα μας δινει ολο και λιγοτερα LP (για να χρειαστουμε δηλαδη περισσοτερες νικες και να δικαιολογησουμε την εισοδο μας στα promotion series)

 

πολυ διαφωτιστικο. Ευχαιστω πολυ φιλε μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με 0.7 up και δεν κολλας με 1000 bitrate? Real?

Θα σου προτεινα 640x480 με 30 fps και 600 bitrate. Θα ειναι ενα τιμιο 480αρι με λιγο κακη αναλυση στα γραμματα αλλα δεν θα κολλαει/καρεδιαζει/πιξελιαζει καθολου.

 

Α ακυρο το διαβασα ολο. Ριξε κι αλλο το buffer, γιατι αν πας σε 720 με λιγοτερο απο 1200 θα πιξελιαζει.

Κατα τη γνωμη μου καλυτερα να ειναι λιγο χαμηλοτερη η αναλυση και πιο smooth το view

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με 0.7 up και δεν κολλας με 1000 bitrate? Real?

Θα σου προτεινα 640x480 με 30 fps και 600 bitrate. Θα ειναι ενα τιμιο 480αρι με λιγο κακη αναλυση στα γραμματα αλλα δεν θα κολλαει/καρεδιαζει/πιξελιαζει καθολου.

 

Α ακυρο το διαβασα ολο. Ριξε κι αλλο το buffer, γιατι αν πας σε 720 με λιγοτερο απο 1200 θα πιξελιαζει.

Κατα τη γνωμη μου καλυτερα να ειναι λιγο χαμηλοτερη η αναλυση και πιο smooth το view

Σε ευχαριστω Zahariel θα τα δοκιμασω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπα όπα άμα δε παίζουμε πέφτουμε division??? Ώρα που βρήκα να κάνω break από το LoL...

Αν δεν παιζεις.. καθε βδομαδα σου αφαιρούνται λιγα LP.. oταν φτασεις στα 0 και περασει αλλη μια βδομαδα, θα πεσεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...