Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Η Ashe ρε παιδια μου αρεσει παραπολυ, για να κυνηγα και να παιρνει Kill ειναι απλα η καλυτερη, αν γυρισεις ομως την πλατη σου σε αντιπαλο εισαι dead. Βασιζεται πιο πολυ στην ομαδα, αλλα αν ξερεις να παιζεις καλη Ashe νικας ανετα

 

Αν θα τους εβαζα σε μια σειρα εγω προσωπικα θα τους εβαζα ετσι:

 

Ezreal

Vayne

Graves

Miss Fortune

Kogmaw

Caitlyn

Draven

Varus

Corki

Sivir

Ashe

Twitch

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Ashe ρε παιδια μου αρεσει παραπολυ, για να κυνηγα και να παιρνει Kill ειναι απλα η καλυτερη, αν γυρισεις ομως την πλατη σου σε αντιπαλο εισαι dead. Βασιζεται πιο πολυ στην ομαδα, αλλα αν ξερεις να παιζεις καλη Ashe νικας ανετα

 

Αν θα τους εβαζα σε μια σειρα εγω προσωπικα θα τους εβαζα ετσι:

 

Ezreal

Vayne

Graves

Miss Fortune

Kogmaw

Caitlyn

Draven

Varus

Corki

Sivir

Ashe

Twitch

 

 

να σου πω την αληθεια αυτο ειναι πιο πολυ υποκειμενικο. Και γενικα πολλα πραγματα ειναι υποκειμενικα σε αυτο το παιχνιδι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους και ολες, ειμαι ο Βαγγέλης και βρεθηκα εδω επειδη βλεπω πως εχετε "δυνατο" thread για το LOL οποτε ειπα να κανω εγγραφη.

 

Το καψιμο ξεκινησε απο την Closed beta, καπου στον Σεπτεβριο του 2009 οταν το τοτε ετερον μου ημισυ εγινε παρελθον. :lol:

(Ρουφιαναααααα)

 

Με internet trolls και τα συναφη, την παλευω απο το 2002 επομενως δεν σκαω ιδιαιτερα για το ηδη τελειωμενο πλεον community των περισσοτερων multiplayer online games... οποτε δε θα γκρινιαξω για την κατασταση που ολοι ξερουμε.

 

Εχω accounts διαφορων level και east, west, us και παιζω με το Main account μου μερικα casual normal games καθε εβδομαδα οταν εχω χρονο...

 

 

Αυτα και καλη μας δυναμη... :shock:

Kαλως τον τρολλερ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω κερδίσει ούτε 1 ranked με Ashe στο team(σιγά τα πολλά που έχω παίξει βέβαια) και όποτε πάει κάποιος να την επιλέξει πλέον του λέω να αλλάξει

Δεν είναι κακό adc αλλά υπάρχουν άλλα πολύ καλύτερα/ευκολότερα

Θέλει skills και πάρα πολύ καλό positioning, γι' αυτό και στο δικό μου επίπεδο όλοι failάρουν

Ο πρώτος champ που αγόρασα ήταν

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΛΑΙΩ

Η ημέρα ήταν Τρίτη και ο Στεργιόπουλος ξύπνησε νωρίς για να πάει σχολείο. Δευτέρα λυκείου, και το 2ο τετράμηνο είχε μόλις αρχίσει. Έβρεχε ασταμάτητα, αλλά η βροχή ποτέ δεν εμπόδισε τον Στεργιόπουλο να φτάσει στον προορισμό του. Ήξερε ότι μπροστά στον κοσμοχαλασμό με τον οποίο λούστηκε ολόκληρος εκείνο το Δεκεμβριανό πρωινό για να πάει στο ίντερνετ καφέ, αυτή η μπόρα δεν ήταν παρά μια μικρή ψιχάλα.
Πρώτη ώρα, φυσική κατεύθυνσης. Ο Στεργιόπουλος είχε σχεδόν μετανιώσει που δεν πήρε θεωρητική για να είναι μαζί με τη Μαρία, το κορίτσι των ονείρων του, αλλά προτίμησε να είναι μαζί με τον Σωτήρη που είναι 1600 ELO και παίζουν duoqueue καμιά φορά.
"Η ταχύτητα είναι το πηλίκο της μετατόπισης ενός στερεού δια το χρόνο της κίνησης". Οι λέξεις έβγαιναν αργά, σχεδόν βασανιστικά, από το στόμα του κ. Θεοδώρου, του καθηγητή. Ο Στεργιόπουλος όμως κοιτούσε έξω από το παράθυρο, όπου οι σταγόνες της βροχής έσκαγαν σαν σφαίρες πάνω στο κρύο τζάμι. "Να παίρνω άραγε Avarice Blade ή Kage's Lucky Pick όταν παίζω Gangplank top?" σκέφτηκε. Το δίλημμα ήταν μεγάλο. Θα πρέπει να ρωτήσει τον Σωτήρη στο διάλειμμα. "Στεργιόπουλε, μπορείς να επαναλάβεις αυτό που μόλεις είπα?" Η φωνή του καθηγητή ήταν κοφτή και απότομη. Μη μπορώντας να βρει μια πρόχειρη δικαιολογία, ο Στεργιόπουλος παρέμεινε σιωπηλός, όλα τα βλέμματα στην αίθουσα στραμμένα πάνω του. Ο καθηγητής άφησε έναν ανεπαίσθητο αναστεναγμό απογοήτευσης και συνέχισε το μάθημα.

"Δεν τους χρειάζομαι, κανέναν απ'αυτούς", συλλογίστηκε ο Στεργιόπουλος όσο επέστρεφε σπίτι του. Είχε φύγει μια ώρα νωρίτερα, καθώς το μάθημα της Γυμναστικής ακυρώθηκε λόγω της βροχής. Όχι ότι είχε μεγάλη σημασία γι'αυτόν, άλλωστε, αφού αυτός και ο Σωτήρης στη Γυμναστική συνήθως κάθονταν στο κυλικείο με τα πεϊνιρλί τους, κοιτώντας τους συμμαθητές τους να παίζουν μπάσκετ. "Θα παίζω LoL μέχρι να φτάσω στο Challenger Tier και τότε όλο και κάποια σοβαρή ομάδα θα με πάρει. Θα νικήσω μεγάλα τουρνουά σαν αυτά που βλέπω στο stream και θα έχω και σταθερό μισθό απ'τον σπόνσορα της ομάδας μου. Και όταν έχω μια σταθερή καριέρα στο LoL, θα πάω στον Θεοδώρου και θα του αποδείξω ότι ακόμα και εγώ μπορώ να πετύχω στη ζωή μου".
Ο ήχος των Windows όταν φορτώνουν είναι σαν μουσική για τα αυτιά του Στεργιόπουλου. Χωρίς να χρονοτριβεί ανοίγει το LoL. Σαν αντανακλαστική αντίδραση όταν φορτώνει το pvp.net, κοιτάει να δει αν είναι online ο Σωτήρης, αλλά απογοητεύεται. "394 double kills, σήμερα θα φτάσω τα 400 ελπίζω", σκέφτεται και αναθαρρεί καθώς κάνει το μοιραίο κλικ για να μπεί solo σε ένα ranked game.
"KurvvaPL", το όνομα του παίχτη που έχει first pick. Οι περισσότεροι εδώ θα υποψιάζονταν κάτι, αλλά ο Στεργιόπουλος δεν διαβάζει τα ονόματα των συμπαιχτών του. Με κρύα χέρια, γράφει "mid" στο chat, και εύχεται να μην κάνουν ban τον Kha'zix. "no i mid" η απάντηση έρχεται από τον KurvvaPL, όμως ο Στεργιόπουλος έχει πάει στην κουζίνα να φάει στα γρήγορα το μεσημεριανό του μέχρι να pickάρουν και οι 10 επικαλεστές. Όταν επιστρέφει, έχει γίνει χαμός. Τα πρώτα 4 picks έχουν πάρει AP Yi, Pantheon, Garen και Tryndamere αντίστοιχα, η τέλεια συνταγή για αποτυχία. Με θέλοντας όμως να κάνει dodge, ο Στεργιόπουλος διαλέγει Kha'zix και πατάει το κουμπί του lock in. 

30 δευτερόλεπτα έχουν περάσει στο παιχνίδι και το mid lane ήδη διεκδικείται από τον Yi, τον Pantheon και τον Kha'zix. "noob i said mid first", o Στεργιόπουλος εντείνει τα πνεύματα. "jeba ny kur wa" έρχεται στιγμιαία η απάντηση από τον Yi. Ο Στεργιόπουλος δεν καταλαβαίνει τι είπε, αλλά δεν φαίνεται να υποχωρεί κανείς τους. Τελικά μετά από αρκετή ώρα, και αφού η άλλη ομάδα έχει πάρει first blood απ'τον Garen, ο Στεργιόπουλος αναγκάζεται να βοηθήσει τον Tryndamere στο bot που σχεδόν έχει χάσει το turret του, ενώ ο Pantheon πάει να junglάρει.
"Executed". Η έκφραση του προσώπου του Στεργιόπουλου ξαφνικά αλλάζει όταν καταλαβαίνει ότι ο Pantheon πέθανε απ'τους λύκους. Πριν προλάβει να το χωνέψει όμως, ο ήχος των retreat pings γεμίζει τα αυτιά του, ακολουθούμενος από την σκληρή φωνή της εκφωνήτριας "Enemy double kill!". Η τελευταία ελπίδα που έτρεφε μόλις εξαφανίστηκε. Χωρίς να μιλήσει, αν εξαιρέσεις το καθιερωμένο βρισίδι που ρίχνει κάθε φορά που πεθαίνει ένας συμπαίκτης, ο Στεργιόπουλος αποδέχεται την αναπόφευκτη πλέον ήττα. "report my team" ήταν τα τελευταία του λόγια πριν το surrender στο 20ο λεπτό.
Το επόμενο παιχνίδι ήταν χειρότερο, και το μεθεπόμενο ακόμα χειρότερο. Όμως το ηθικό του παρέμενε ακμαίο. "Σήμερα είναι η μέρα που φτάνω στο Silver IV, αναλογίστηκε, χωρίς να έχει συνειδητοποιήσει ότι όλα τα παιχνίδια του εκείνη τη μέρα ήταν ήττες. Ξαφνικά, μετά από άλλο ένα χαμένο game λόγω afker, διαβάζει το ανελέητο μήνυμα "You have been demoted to Bronze I". Του πήρε μερικά δευτερόλεπτα για να αντιληφθεί τη σημασία αυτών των λέξεων, όχι γιατί δεν ήξερε Αγγλικά, αλλά επειδή δεν το χωρούσε ο νους του ότι αυτός, που σύντομα θα βρισκόταν στο Challenger Tier, ήταν ποτέ δυνατό να πέσει τόσο χαμηλά. Ένιωσε τα όνειρα του να καταρρέουν το ένα μετά το άλλο. Κοίταξε το friend list του μήπως βρει τον Σωτήρη για συμπαράσταση, αλλά τίποτα. Η μόνη του πλέον επιλογή είναι να ανοίξει τα ελληνικά φόρουμς του LoL και να κλάψει, μήπως τον λυπηθεί κάποιος και του πει 2 λόγια παρηγοριάς. Αλίμονο όμως, τα φόρουμς είναι γεμάτα με άτομα μνησίκακα, χωρίς συμπόνοια.

Ο Στεργιόπουλος πήγε στην τουαλέτα να ρίξει λίγο νερό στο πρόσωπο του. Είχε ήδη κατασταλάξει στο να παρατήσει το παιχνίδι, μάλιστα το είχε ανακοινώσει και στα φόρουμς, όμως όταν σήκωσε το κεφάλι του απ'τον νιπτήρα και είδε την αντανάκλαση του, σκέφτηκε "να πάνε να γ*μηθουν όλοι τους." Το επόμενο game που έπαιξε, πήρε Revive/Clarity jungle Teemo και τρόλλαρε μέχρι να ευχαριστηθεί η ψυχή του. Μια εβδομάδα αργότερα, έλαβε το μοιραίο e-mail του ban, και κάπου εδώ λήγει η ιστορία του Στεργιόπουλου.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια αμα απο east κανεις transfer στον west και ανεβεις στα ranked games και μετα ξαναπεις east θα εισαι με οτι εφυγες απο τον west?

 

edit:επισης διαβασα οτι χανεις οτι badge-frame εχεις κατα την μεταφορα.αυτο ισχυει?

offtopic: φίλε johnnyman προσπαθω να σου στείλω ένα pm για μια αγγελία αλλά δεν δέχεσαι pm's...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερωτηση που αφορα τα ad carries κυριως , πως κανουμε αυτο το attack n move ?

 

παταμε ενα right click move προς τα εκει που θελουμε να παμε και μετα A+left click στο εδαφος?

ετσι δεν αλλαζει το target στο πιο κοντινο του champ μας?

πως γινεται να ''κλειδωσουμε'' το target μας και ενω το κινηγαμε η μας κινηγαει ενω προχωραμε με right clicks να ριχνουμε πανω του χωρις να κανουμε right click σε αυτον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερωτηση που αφορα τα ad carries κυριως , πως κανουμε αυτο το attack n move ?

 

παταμε ενα right click move προς τα εκει που θελουμε να παμε και μετα A+left click στο εδαφος?

ετσι δεν αλλαζει το target στο πιο κοντινο του champ μας?

πως γινεται να ''κλειδωσουμε'' το target μας και ενω το κινηγαμε η μας κινηγαει ενω προχωραμε με right clicks να ριχνουμε πανω του χωρις να κανουμε right click σε αυτον?

εγω προσωπικα δεν τα παω καλα με τα κουμπια Α και S.Οποτε το κανω μονο με δεξι κλικ.Ειναι τροπον τινα λιγο πιο δυσκολο αλλα τωρα πλεον με βολευει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...