Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μην κοιτας μονο στo αεροδρομιο της κολωνιας, το dusseldorf πχ , ειναι πολυ κοντα και το τρενο ειναι αρκετα φθηνο.

 

επισης klainmaingr το ign σου? το ιδιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ρε συ deluminator ,εβλεπα ενα stream σου εχθες[ναι αυτο με μαοκαι και turret dive στα 3 lvl χωρις creep wave B) :cool: ],και θα ορκιζομουν οτι ακουγα τον Ζαχο,τελικα αυτος ηταν..

Χαχα δεν ξαναπαιζω μαοκαι, μου χαλαει το image :P ενταξει το ξερω εκανα βλακεια, αλλα αν ο malphite δεν εβγαζε shield εκεινη την στιγμη, μια χαρα τον ειχαμε και θα φευγαμε και ζωντανοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου εχει σπασει τα νευρα το ranked! Παντα κανουν leave στο champion selection και μπορει να περιμενω και μιση ωρα μεχρι να παιξω ενα παιχνιδι.. ΕΛΕΟΣ! ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!

 

Αυτα στον east. West ειναι καλυτερα τα πραγματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλυτερα,οι 1300 ελο στον west ειναι σαν 2κ ελο στον east :-D  :-D

Λογικα ειναι καλυτερα ,μιας και ολοι οι προ ειναι στον west.



αποφασισα να μεταφερω το δευτερο acount μου στον west ,να δω γτι ειναι τουτος ο west.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα ένας φίλος είπε στο support ότι είναι από Γερμανία και καταλάθος πήγε στον East, προκειμένου να πάρει transfer για τον west (το οποίο και πήρε τζάμπα) :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lol ημουν platinum 2,εκανα 2 νικες και πηγα στους 40 ποντους περιπου,μετα εκανα 2 ηττες και πηγα στους 0,τωρα εκανα αλλη μια ηττα και με εριξε κατηγορικα ,div 3.WTF.Με ενα παιχνιδι?Op bugged αυτο το ελο συστημα,πραγματικα δεν με ενδιαφερει καν,στο αλλο acount ημουν 0 points και εκανα 4 ηττες σερι και δεν με εριξε,Οτι νανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδια αμα απο east κανεις transfer στον west και ανεβεις στα ranked games και μετα ξαναπεις east θα εισαι με οτι εφυγες απο τον west?

 

edit:επισης διαβασα οτι χανεις οτι badge-frame εχεις κατα την μεταφορα.αυτο ισχυει?

Επεξ/σία από johnnyman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα μονο μπαλες ειναι αυτα east west. Oπως εχω πει αρκετες φορες.

Σε νοιαζει ΜΟΝΟ αν εισαι απο diamond και πανω γιατι θα βρεις τους actual παικτες.

Επισης σκεφτειτε αυτο.

Στο West φτανουν σε ψηλοτερα ελο επειδη ειναι περισσοτεροι, οποτε υπαρχει μεγαλυτερο μαξιλαρακι απο κατω.

Αρα στον East που ειναι λιγοτεροι σε ψηλα ελο ειναι πιο δυσκολο ν ανεβεις ψηλα, θεωρητικα.

Αρα ιδιο ελο East - West (αριθμητικα) ειναι καλυτερος αυτος π παιζει στον East.

Relevant story: Παιζω στα 1750 west και τους λεω ειμαι 2κ απο East για να παρω top.

Αμεσως αρχιζουν τα α και ου και τι east omg wtf east is shit olol και τετοια.

20 mins into the game team score ειναι 7-24 και ειμαι 6-1-1. Τοτε δεν μιλαγαν πολυ.

 

Και τελος Σωκρατη στο ειπα και πριν, επειδη εχεις παιξει λιγα games συνολικα, το κρυφο σου ELO (MMR = Matchmaking rating) ειναι χαμηλο. Αν το ΜΜR σου ειναι χαμηλοτερο απο το division που εισαι το συστημα θεωρει οτι δεν αξιζεις εκει και σε βαζει να το αποδειξεις. Κοινως χανεις περισσοτερο κ κερδιζεις λιγοτερο.

Αν ειναι ψηλοτερο απο το division που παιζεις ισχυει το αντιθετο.

Εγω λοιπον που εχω παιξει πανω απο τριπλα παιχνιδια απο σενα στο ranked στο diamond 5 χανω 15αρια και περνω25αρια.

Αν συνεχισεις να παιζεις και εχεις θετικο winrate εν τελη θα ανεβεις και σχετικα ευκολα.

Οπως ισχυε και παλια το true elo καποιου ειναι αντιπροσωπευτικο στα πολλα παιχνιδια οχι στα 50.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μήπως ξέρει κανείς πως θα βάλω το League of Legends PH ?????

 

YΓ. http://lol.garena.ph/ Αυτό από το site

 Φανταζομαι κατεκτησες την Ευρωπη και πλεον σειρα εχει και η Garena και θες να παιξεις και με 300 ping

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα μονο μπαλες ειναι αυτα east west. Oπως εχω πει αρκετες φορες.

Σε νοιαζει ΜΟΝΟ αν εισαι απο diamond και πανω γιατι θα βρεις τους actual παικτες.

Επισης σκεφτειτε αυτο.

Στο West φτανουν σε ψηλοτερα ελο επειδη ειναι περισσοτεροι, οποτε υπαρχει μεγαλυτερο μαξιλαρακι απο κατω.

Αρα στον East που ειναι λιγοτεροι σε ψηλα ελο ειναι πιο δυσκολο ν ανεβεις ψηλα, θεωρητικα.

Αρα ιδιο ελο East - West (αριθμητικα) ειναι καλυτερος αυτος π παιζει στον East.

Relevant story: Παιζω στα 1750 west και τους λεω ειμαι 2κ απο East για να παρω top.

Αμεσως αρχιζουν τα α και ου και τι east omg wtf east is shit olol και τετοια.

20 mins into the game team score ειναι 7-24 και ειμαι 6-1-1. Τοτε δεν μιλαγαν πολυ.

 

Και τελος Σωκρατη στο ειπα και πριν, επειδη εχεις παιξει λιγα games συνολικα, το κρυφο σου ELO (MMR = Matchmaking rating) ειναι χαμηλο. Αν το ΜΜR σου ειναι χαμηλοτερο απο το division που εισαι το συστημα θεωρει οτι δεν αξιζεις εκει και σε βαζει να το αποδειξεις. Κοινως χανεις περισσοτερο κ κερδιζεις λιγοτερο.

Αν ειναι ψηλοτερο απο το division που παιζεις ισχυει το αντιθετο.

Εγω λοιπον που εχω παιξει πανω απο τριπλα παιχνιδια απο σενα στο ranked στο diamond 5 χανω 15αρια και περνω25αρια.

Αν συνεχισεις να παιζεις και εχεις θετικο winrate εν τελη θα ανεβεις και σχετικα ευκολα.

Οπως ισχυε και παλια το true elo καποιου ειναι αντιπροσωπευτικο στα πολλα παιχνιδια οχι στα 50.

Το θεμα ειναι οτι με σκοτωσε με αυτο το πραγμα.Γιατι δεν ειμαι πολυ καλυτερος απο τους αλλους [100 ελο παραπανω να ειμαι],και ετσι το να ανεβω ειδικα με αυτο το συστημα ειναι ΠΟΛΥ δυσκολο.Θα δειξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...