Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

εχουμε και λεμε:
papajohnis-server eune

Απλα καποιος να τα κρατησει αυτα.

Απλως μου φενεται οτι δεν εχουν την διαθεση τα παιδια εδω :/
Ιτ γουιλ μπι φαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Biggie Θεωρητικα ναι , εφοσον δεν παιρνεις target αυτοματα

 

 

Elise tip για σημερα

 

Random Tip of the Day # 12

 

Ενα καλο trick που αρκετοι δεν ξερουν ειναι οτι οταν η Elise κανει Lunge ( Q ) σε spider form τοτε κανουν lunge και ολα τα αραχνακια της .Αυτο συμπεριλαμβανει και το volatile spiderling ( W Human Form )

 

Για παραδειγμα παιζει καποιος jungle Elise και παει για gank

Αυτο που κανει ειναι παει κοντα σε spider form , Rappel στον αντιπαλο και combo

Με το παραπανω trick , μπορει να παει κοντα σε human form , να κανει W καπου κοντα , γρηγορη αλλαγη σε spider form, Rappel και full combo . Δινει περισσοτερο burst και εχεις ξανα το CD του W στο human form αργοτερα

 

Visual Example

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να θυμίσω ότι ΕΙΝΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ.

 

ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ.

 

Αν και έπαιξα νωρίς νωρίς, στην άλλη ομάδα ο Gangplank τους έκανε ένα 0-2 top, έγραψε gg I afk και έφυγε, ενώ λίγο μετά ο Draven τους που έγραφε κάτι deaths εκεί που κερδίζανε αρχικά αποφάσισε να πάει κι αυτός afk. Χρωστούμενα LP από άλλα καμένα (και χαμένα) ματς, αλλά το ηθικό δίδαγμα παραμένει.

 

ΜΗΝ ΠΑΙΖΕΤΕ ΣΚ.

 

Kαθε μερα ΣΚ θα ειναι απο εδω και περα.Summer time my friend!!τελος τα σχολεια επιστροφη και τα πιτσιρικια!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο κερδιζεις τοσο θα ανεβαινει,.Αν ανεβηασεις την διαφορα σου [νικες με ηττες],τοσα μεγαλυτερο mmr θα εχεις,οποτε και περισσοτερα LP

Σε αυτο μετρανε και τα normal games ή μονο τα ranked?

Αν εχω χαμηλο mmr προτιμω να το ανεβασω παιζοντας normal και δοκιμαζοντας διαφορα new champs μεχρι να ξαναμπω ranked με καλυτερο mmr.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτο μετρανε και τα normal games ή μονο τα ranked?

Αν εχω χαμηλο mmr προτιμω να το ανεβασω παιζοντας normal και δοκιμαζοντας διαφορα new champs μεχρι να ξαναμπω ranked με καλυτερο mmr.

 

Οχι μονο τα ranked μετραν, δε θα ειχε νοημα αλλιως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως εχω ξαναπει αυτο με τα customs δυσκολα γινεται , πολυ απλα γιατι δεν υπαρχει η διαθεση

Αν παντως καποιος θελει βοηθεια η οτιδηποτε , add me

 

I Got De Swag (EUNE)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι μονο τα ranked μετραν, δε θα ειχε νοημα αλλιως.

Koμπλε. Στα ranked παροτι ειμαι Silver V, με βαζει συνεχως με bronze 1-5 . Με μειωμενο Hidden elo μαλλον ειναι κατι παραπανω απο απιθανο να καταφερω να βγω επανω με LP καθοτι για καθε ηττα που κανω πρεπει να κανω 3-4 νικες για να ερθω στα ισα μου. Και δεδομενων οσων βλεπω στα παιχνιδια που παιζω, τετοια πιθανοτητα μαθηματικα δεν υφισταται οσο μπλεκω με bronze + Silver V.

Για καθε φυσιολογικο παιχνιδι που θα κανω (που θα ειναι πιθανη νικη) θα παιξω τουλαχιστον αλλα 3 με afker/trollpick/feeder που ειναι πιθανες ηττες. Αρα αν για καθε ηττα πρεπει να συμπληρωνω 3-4 νικες, απλα θα μεινω για παντα Silver V και μαλλον θα αρχισω κι εγω να τους τρολαρω μεχρι να φαω ban :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Koμπλε. Στα ranked παροτι ειμαι Silver V, με βαζει συνεχως με bronze 1-5 . Με μειωμενο Hidden elo μαλλον ειναι κατι παραπανω απο απιθανο να καταφερω να βγω επανω με LP καθοτι για καθε ηττα που κανω πρεπει να κανω 3-4 νικες για να ερθω στα ισα μου. Και δεδομενων οσων βλεπω στα παιχνιδια που παιζω, τετοια πιθανοτητα μαθηματικα δεν υφισταται οσο μπλεκω με bronze + Silver V.

Για καθε φυσιολογικο παιχνιδι που θα κανω (που θα ειναι πιθανη νικη) θα παιξω τουλαχιστον αλλα 3 με afker/trollpick/feeder που ειναι πιθανες ηττες. Αρα αν για καθε ηττα πρεπει να συμπληρωνω 3-4 νικες, απλα θα μεινω για παντα Silver V και μαλλον θα αρχισω κι εγω να τους τρολαρω μεχρι να φαω ban :D

Μπορει να εισαι καλυτερος,το θεμα ειναι ποσο καλυτερος.Αν θελεις να κανεις carry αυτα τα παιχνιδια ,πρεπει να παιζεις σαν gold η πλατ.Αν εισαι silver 5 και παιζεις σαν σιλβερ 3-2 ,ειναι φυσικο να δυσκολευεσαι και να μην μπορεις να κανεις ευκολα carry.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To χουμε ξαναπει, αμα εισαι καλος ανεβαινεις. Αμα εισαι καλος δεν θα ειχες καν χαμηλο mmr εξαρχης οποτες...

Ναι τα χω δει αυτα που χεις πει και επαναλαμβανεις καθε λιγο, και θα συμφωνουσα αν αντεχες να μην εισαι τοσο απολυτος. Αλλα επειδη εισαι απολυτος , δεν θα με βρεις συμφωνο. Εχοντας παιξει 100 παιχνιδια ranked και εχοντας 45 νικες/55 ηττες (οι ηττες τωρα τελευταια μαζευτηκαν btw), το χαμηλο mmr ΜΠΟΡΕΙ να ειναι κατα 70% μλκισμενα games των team που ετυχα και 30% δικη μου ευθυνη. Οπως θα μπορουσε να ειχε συμβει και το αναποδο και τωρα να ημουν ας πουμε silver ΙΙΙ ξερω γω. Αλλα με 100 παιχνιδια δεν ξερω καν τι εννοεις με το "καλος". Φανταζομαι πχ να κανω carry τρολαρισμενα games ή games που απλως χανουν ολα τα lanes?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To 70% απο τα μαλακισμενα παιχνιδια που λες προερχονται απο το κακο MMR

Αν λοιπον στα 100 παιχνιδια εχεις 60 ηττες και 40 νικες ειναι λογικο να εχεις κακο MMR  , αρα και κακα παιχνιδια αρα και δυσκολο να νικησεις

 

Δεν εχει σημασια ποιανου ευθυνη ειναι , σημασια εχει να βλεπεις τι κανεις λαθος 

Προσωπικη μου αποψη ειναι σε αυτα τα elo , δεν πρεπει να παιζεις lanes , αλλα champions

Μαθαινεις 3-4 πραγματα καλα και τα παιζεις . οποιος παιζει 50 διαφορετικα πραγματα δεν θα μαθει ποτε να παιζει 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...