Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι τα χω δει αυτα που χεις πει και επαναλαμβανεις καθε λιγο, και θα συμφωνουσα αν αντεχες να μην εισαι τοσο απολυτος. Αλλα επειδη εισαι απολυτος , δεν θα με βρεις συμφωνο. Εχοντας παιξει 100 παιχνιδια ranked και εχοντας 45 νικες/55 ηττες (οι ηττες τωρα τελευταια μαζευτηκαν btw), το χαμηλο mmr ΜΠΟΡΕΙ να ειναι κατα 70% μλκισμενα games των team που ετυχα και 30% δικη μου ευθυνη. Οπως θα μπορουσε να ειχε συμβει και το αναποδο και τωρα να ημουν ας πουμε silver ΙΙΙ ξερω γω. Αλλα με 100 παιχνιδια δεν ξερω καν τι εννοεις με το "καλος". Φανταζομαι πχ να κανω carry τρολαρισμενα games ή games που απλως χανουν ολα τα lanes?

Αν και ξερεις ποσο σε παω Παναθηναικαρα μου,εχεις αδικο σε αυτο..

Αν εχεις 40 νικες 60 ηττες ειναι δικο σου το λαθος.Πιστεψε με,οταν αρχισεις και γινεις καλυτερος θα λες τι ελεγα.Ειδικα τα bronze silver ειναι πολυ ευκολα.Αν θελεις απο εμενα ενα tip,βρες εναν παικτη που τον ξερεις τελεια,καντον master ,και παιζε ultra agressive ,προσπαθησε να feedaριστεις οσο το δυνατον πιο γρηγορα ,διαφορετικα αν παει στο 30 και η ομαδα σου χανεςι δεν μπορεις να το κανεις carry μονος σου.

Εγω τον ρεν δεν τον ξερω,δεν εχουμε παιξει ποτε μαζι,αλλα συμφωνω μαζι του.Δεν ειναι απολυτος,απλα αυτη ειναι η αληθεια.Απλα πρεπει να γινεις πολυ καλυτερος αποτι εισαι τωρα.Παιξε ενα custom plat vs silver,να δεις ποσο ευκολα θα σε κερδισουν στο lane,για να καταλαβεις οτι δεν ειναι ετσι οπως τα λες.

 

To 70% απο τα μαλακισμενα παιχνιδια που λες προερχονται απο το κακο MMR

Αν λοιπον στα 100 παιχνιδια εχεις 60 ηττες και 40 νικες ειναι λογικο να εχεις κακο MMR  , αρα και κακα παιχνιδια αρα και δυσκολο να νικησεις

 

Δεν εχει σημασια ποιανου ευθυνη ειναι , σημασια εχει να βλεπεις τι κανεις λαθος 

Προσωπικα μου αποψη ειναι σε αυτα τα elo , δεν πρεπει να παιζεις lanes , αλλα champions

Μαθαινεις 3-4 πραγματα καλα και τα παιζεις . οποιος παιζει 50 διαφορετικα πραγματα δεν θα μαθει ποτε να παιζει 

Αυτο ακριβως,champions θελεις,ακομα και support να παρεις τον παικτη που ξερεις μαλλον θα κερδισεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

υπαρχουν παιχνιδια που δεν γινεται να τα νικησεις αλλα αμα εισαι καλος ανεβαινεις.ολοι εχουμε περασει απο τα σκατα .απλα σταματιστε να ασχολιστε με το τι κανουν οι αλλοι στην ομαδα και βλεπεται τα δικα σας λαθη



κατι αλλο για xin top τι λετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μεσημερι πηγα να χασω game ενω ειχα cait 32-2 τελικο σκορ, επειδη μας ειχαν πουσαρει και ειχαν παρει 2 inhibitor. Tελικα τους πηραμε στο 38 ενα ace και με ενα τελικο push το πηραμε. Ακομα δεν καταλαβα τι πηγε στραβα και δεν τελειωσε νωριτερα..τεσπα στο τελος με κατηγορουσαν κιολας γιατι τους σκοτωνα και μια kata ελεγε οτι δεν της αφηνω kills..Eδω το game

post-209468-0-42791200-1371326204_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τα χω δει αυτα που χεις πει και επαναλαμβανεις καθε λιγο, και θα συμφωνουσα αν αντεχες να μην εισαι τοσο απολυτος. Αλλα επειδη εισαι απολυτος , δεν θα με βρεις συμφωνο. Εχοντας παιξει 100 παιχνιδια ranked και εχοντας 45 νικες/55 ηττες (οι ηττες τωρα τελευταια μαζευτηκαν btw), το χαμηλο mmr ΜΠΟΡΕΙ να ειναι κατα 70% μλκισμενα games των team που ετυχα και 30% δικη μου ευθυνη. Οπως θα μπορουσε να ειχε συμβει και το αναποδο και τωρα να ημουν ας πουμε silver ΙΙΙ ξερω γω. Αλλα με 100 παιχνιδια δεν ξερω καν τι εννοεις με το "καλος". Φανταζομαι πχ να κανω carry τρολαρισμενα games ή games που απλως χανουν ολα τα lanes?

Καταρχας το 45/55 ειναι ΤΡΑΓΙΚΟ! Κατα δευτερον, οσα troll σου εχουν τυχει στο team , τοσα και ακομα περισσοτερα εχουν τυχει στο αντιπαλο team, και αυτο γιατι ενω εσυ εχεις 4 allies οι αντιπαλοι εχουν 5 (δεδομενου του οτι εσυ δεν εισαι troll). Κατα 3ον, παιξε με εναν platinum / diamond και θα καταλαβεις γιατι εισαι silver

 

Εδω τυπους gold και platinum και ειναι εμφανης η διαφορα απο καποιον diamond, ποσο μαλλον οταν μιλαμε για silver.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχας το 45/55 ειναι ΤΡΑΓΙΚΟ! Κατα δευτερον, οσα troll σου εχουν τυχει στο team , τοσα και ακομα περισσοτερα εχουν τυχει στο αντιπαλο team, και αυτο γιατι ενω εσυ εχεις 4 allies οι αντιπαλοι εχουν 5 (δεδομενου του οτι εσυ δεν εισαι troll). Κατα 3ον, παιξε με εναν platinum / diamond και θα καταλαβεις γιατι εισαι silver

 

Εδω τυπους gold και platinum και ειναι εμφανης η διαφορα απο καποιον diamond, ποσο μαλλον οταν μιλαμε για silver.

Καταρχην να αν ειναι τραγικο το 45-55, δεν το εγραψα για να μου πεις πως το κρινεις. Για αλλο λογο το εγραψα. Επισης, να, αν εγω ειμαι silver και οι gold και οι diamond εχουν διαφορα απο μενα και μπλαμπλα. Προφανως εχουν, προφανως αν με δει ακομα και Silver I θα γελαει, τι ακριβως πας να μου εξηγησεις, ποιο το point?

Σε καθε περιπτωση, επειδη υποψιαζομαι τι παιζει, εισαι καλυτερος, ενδεχομενως και ...ο καλυτερος, οποτε παμε παρακατω:

 

Ξαναλεω σε 100 παιχνιδια ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ να εισαι απολυτος με αυτα τα στερεοτυπικα "οσα τρολλ τυχαν σε σενα, αλλα τοσα και στους αλλους" διοτι εμπλεκεται ο ασταθμητος παραγοντας τυχη, o oποιος ειναι... ασταθμητος και μη προλβεψιμος οσο το δειγμα ειναι μικρο.

Και για να στο εξηγησω πιο ωραια:

Στα 10 παιχνιδια ειναι πιο ευκολο να εχω τρολαριστει σε ποσοστο 80%, στα 100 ειναι δυσκολο να εχω τρολαριστει στο 80% και στα 1000 ειναι σχεδον απιθανο. Ανεξαρτητως division. Ελπιζω να καταλαβαινεις το λογο.

 

ΥΓ. ΔΕΝ ειπα οτι φταινε τα τρολλς για το χαμηλο μου elo οπως μαχεσαι, ειπα απλα οτι με χαμηλο hidden elo θελω 4 νικες για να καλυψω καθε ηττα και κατ'επεκταση θελω και την τυχη να εχω 4 στα 5 games team χωρις afk/trolls κλπ για να βγαινω + στα points, εφοσον ΔΕΝ μπορω να κανω carry game που εχει afker/troll κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναλεω σε 100 παιχνιδια ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ να εισαι απολυτος με αυτα τα στερεοτυπικα "οσα τρολλ τυχαν σε σενα, αλλα τοσα και στους αλλους" διοτι εμπλεκεται ο ασταθμητος παραγοντας τυχη, o oποιος ειναι... ασταθμητος και μη προλβεψιμος οσο το δειγμα ειναι μικρο.

Και για να στο εξηγησω πιο ωραια:

Στα 10 παιχνιδια ειναι πιο ευκολο να εχω τρολαριστει σε ποσοστο 80%, στα 100 ειναι δυσκολο να εχω τρολαριστει στο 80% και στα 1000 ειναι σχεδον απιθανο. Ανεξαρτητως division. Ελπιζω να καταλαβαινεις το λογο.

Αλλα να μαντεψω μονο στους silver τυχαινει αυτο το 80%. Με λιγα λογια, αν δεν μπορεις να κουβαλησεις 9/10 games, τοτε πολυ απλα δεν εισαι για παραπανω. Αν εισαι πχ. gold και δνε μπορεις να κουβαλησεις τοτε δεν εισαι για platinum
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...