Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειμαι silver και προκαλω οποιονδηποτε plat/diamond να του δειξω σε 1v1 γιατι ειμαστε καλυτεροι και γιατι μας κρατανε τα τρολλPick στο silver ακομα ..

Μεσα. Ποτε θες? ¨)

 

Παντως εχθες παιδια μπηκα να παιξω ranked με jungler ww.Καντε care τους γραφω μεχρι το 6lvl.κλασικα τα εβαλε μαζι μ το solo γτ του ειχαν κανει 10φορες gank και δεν ειχε παρει ουτε ενα ward.το bot το adc μας τελειωσε με ενα σκορ 3/14.Hταν μα το κανουμε surrender και τους γραφω "fuck it anyway is lost game" και συνεχιζουνε να παιζουμε και τελικα το κερδισαμε

 

Αποστολή από το LG-P970 με τη χρήση Insomnia App

Δεν εγκρινω WW ζουγκλα. Ναι οκ μετα τα 6 κανει καλα gank once in a blue moon, μεχρι τα 6 θα χει χαθει το game αμα ο αλλος εχει ενα lee sin που κανει gank απο level 2.

 

οταν μπενω σε μια μαχη και αγοραζω καποια αντικειμενα για καποιον παιχτη οπως την μορκγανα π εχω τωρα αυτα τα αντηκειμενα γινεται να τα αποθηκευσω με καποιον τροπο ωστε να τα χρησημοποιησω σε αλλες μαχες ???

Με τα custom item sets μεσα απο το profile του summoner σου νομιζω γινεται κατι τετοιο
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

εφτιαξα ενα ΣΕΤ μπηκα στο παιχνιδι τα αγορασα ολλα και μετα π παω να μπω σε αλλη μαχη και δεν ειχα τιποτα

Οχι δε γινεται, καθε παιχνιδι ξεκινας απο την αρχη οπως ολοι. Δεν ειναι rpg.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To προβλημα δεν ειναι οτι λεει κατι παραλογο αλλα οτι επιμενει να ασχολειται με το αν ειμαι τραγικος ή οχι player (να btw) οταν εγω μπηκα εδω για να κανω μια πολυ απλη ερωτηση ολη κι ολη και αφου απαντηθηκε ειπα το προφανες "αφου δεν μπορω να κανω carry trolled games το να παιρνω 4νικες για καθε ηττα ειναι ανεφικτο, αρα Silver για παντα".

 

Τα "εισαι τραγικος επειδη εχεις 45-55" τα "οι platinum μπορουν να κανουν carry, εσυ δε μπορεις" και τα "στα παιχνιδια που επαιξες οι αντιπαλες ομαδες εχουν φαει τοσο τρολαρισμα οσο και η δικη σου" δεν εχουν ουδεμια σχεση με αυτο που ειπα και ρωτησα και πανε αλλου τη συζητηση, σε θεματα που απασχολουν τυπους σαν τον ren, οχι εμενα ομως.

Η δεν ξερεις να διαβαζεις, η δεν ξερεις τι γραφεις. ΕΣΥ ησουν που ειπες οτι δεν προκειται να ανεβεις γιατι μπλεκεις με bronze, που σημενει οτι δεν φταις εσυ αλλα οι "αλλοι" που ειναι κακοι. Εγω αυτο που ξερω ειναι οτι ειναι υπερβολικα σπανιο καποιος να μπει απλα και μονο να trollari. Ναι, οταν ολο το team εχει 0/10 θα γινει και αυτο. Οταν ομως εσυ, εφοσον εισαι καλος, κανεις 15/0 στο lane σου (sorry, vs bronze τοσο πρεπει να κανεις) κανεις δεν θα κατσει να trollari. Η τουλαχιστον, θα γινει σπανια, και σιγουρα οχι μονο στο team σου. Συγνωμη δλδ, αλλα τα bronze ΔΕΝ παιζουν LOL, μια μερα μπηκα με smurf και εκανα 40/1 με shaco mid και 5 bloodthirster.

 

Επισης, δεν ειπα οτι μονο τα platinum κουβαλανε, απλα οποιος εχει το κομπλεξ....ειπα οτι εαν δεν μπορεις να κουβαλησεις game στο division σου τοτε ΔΕΝ εισαι για παραπανω division. Δεν ειναι λογικο? Σου φαινεται πιο λογικο να χανεις απο bronze και να θες να πας gold η platinum? :o

 

Και με τη νοοτροπια που εχετε οι silverades / bronzades, δνε θα ανεβειτε ποτε. Ο αλλος νομιζε οτι νικαει platinum diamond αλλα του φταινε οι αλλοι...για το θεο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης, δεν ειπα οτι μονο τα platinum κουβαλανε, απλα οποιος εχει το κομπλεξ....ειπα οτι εαν δεν μπορεις να κουβαλησεις game στο division σου τοτε ΔΕΝ εισαι για παραπανω division. Δεν ειναι λογικο? Σου φαινεται πιο λογικο να χανεις απο bronze και να θες να πας gold η platinum? :o

 

Και με τη νοοτροπια που εχετε οι silverades / bronzades, δνε θα ανεβειτε ποτε. Ο αλλος νομιζε οτι νικαει platinum diamond αλλα του φταινε οι αλλοι...για το θεο

 

 

 

Δεν ειναι απαραιτητο αυτο Ren. Υπάρχουν παίχτες στο silver που mechanic/skill wise ειναι για ΠΑΡΑΠΑΝΩ.&- Αλλα πραγματα ομως τους λειπουν και τους βαζουν κοφτη στο να ανεβουν divisions. Κατα κυριο λογο ο τροπος με τον οποιο διαβαζουν το game και οι λανθασμενες αποφασεις.

 

Εγω πριν καμποσους μηνες ημουν 1200. Ειχαμε μια ομαδα του κωλου με κατι φιλους και ειχαμε μπει σε ενα go4lol και παιξαμε με μια ομαδα που δεν θυμαμαι ταγκ αλλα επαιζε ο r1ou mid (g5 νομιζω λεγονταν). Ε στο mid ειμασταν ισα βαρκα - ισα πανια και στο φαρμ και στα trades. μεχρι την στιγμη που αρχισαν τα teamfights και βοηθα παναγια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι απαραιτητο αυτο Ren. Υπάρχουν παίχτες στο silver που mechanic/skill wise ειναι για ΠΑΡΑΠΑΝΩ.&- Αλλα πραγματα ομως τους λειπουν και τους βαζουν κοφτη στο να ανεβουν divisions. Κατα κυριο λογο ο τροπος με τον οποιο διαβαζουν το game και οι λανθασμενες αποφασεις.

 

Εγω πριν καμποσους μηνες ημουν 1200. Ειχαμε μια ομαδα του κωλου με κατι φιλους και ειχαμε μπει σε ενα go4lol και παιξαμε με μια ομαδα που δεν θυμαμαι ταγκ αλλα επαιζε ο r1ou mid (g5 νομιζω λεγονταν). Ε στο mid ειμασταν ισα βαρκα - ισα πανια και στο φαρμ και στα trades. μεχρι την στιγμη που αρχισαν τα teamfights και βοηθα παναγια.

Μα και το τι items θα κανεις και και και μεσα στο αν ξερεις να παιζεις ειναι. Και γω season 2 σε καποια φαση (οταν ειχα ξεκινησει να παιζω) ημουνα 1200. Επαιξα 5v5 με εναν τυπο 2700 elo (ηταν 4ος στο east) και ενω τον εκανε camp ο jungler του, τους πηρα 3 triple και τελειωσα το lane 8/2. Αλα αν στα teamfights πηγαινα πρωτος πρωτος γιατι νομιζω οτι το χουμε, λογικο ειναι. Και δειχνει οτι δεν ξερω να παιζω. Ναι οκ, lane δυσκολα χανω, ακομα και τωρα που ειμαι diamond δεν θυμαμαι την τελευταια φορα που εχασα lane, αλλα δεν αρκει αυτο για να πας challenger.

 

Και εφοσον εχω πεξει 7-8 χρονια competitive dota, λογικο ειναι να το εχω απο θεμα skills. Αλλα ΔΕΝ αρκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δεν ξερεις να διαβαζεις, η δεν ξερεις τι γραφεις. ΕΣΥ ησουν που ειπες οτι δεν προκειται να ανεβεις γιατι μπλεκεις με bronze, που σημενει οτι δεν φταις εσυ αλλα οι "αλλοι" που ειναι κακοι. Εγω αυτο που ξερω ειναι οτι ειναι υπερβολικα σπανιο καποιος να μπει απλα και μονο να trollari. Ναι, οταν ολο το team εχει 0/10 θα γινει και αυτο. Οταν ομως εσυ, εφοσον εισαι καλος, κανεις 15/0 στο lane σου (sorry, vs bronze τοσο πρεπει να κανεις) κανεις δεν θα κατσει να trollari. Η τουλαχιστον, θα γινει σπανια, και σιγουρα οχι μονο στο team σου. Συγνωμη δλδ, αλλα τα bronze ΔΕΝ παιζουν LOL, μια μερα μπηκα με smurf και εκανα 40/1 με shaco mid και 5 bloodthirster.Επισης, δεν ειπα οτι μονο τα platinum κουβαλανε, απλα οποιος εχει το κομπλεξ....ειπα οτι εαν δεν μπορεις να κουβαλησεις game στο division σου τοτε ΔΕΝ εισαι για παραπανω division. Δεν ειναι λογικο? Σου φαινεται πιο λογικο να χανεις απο bronze και να θες να πας gold η platinum? :oΚαι με τη νοοτροπια που εχετε οι silverades / bronzades, δνε θα ανεβειτε ποτε. Ο αλλος νομιζε οτι νικαει platinum diamond αλλα του φταινε οι αλλοι...για το θεο

Ελα τα ειπες 100 φορες ομορφαντρα μου και παιχταρα μου, αρκετα.

 

ΥΓ. Οποιος δεν εχει αντιληφθει οτι ο Ρεν ποσταρει με μοναδικο σκοπο να βαυκαλιστει και αν χρειαστει να υπερτονισει σε βαρος αλλων μελων το ποσο παιχτουρα νομιζει οτι ειναι, ας σηκωσει το χερι.

Εγω απλα να πω οτι ο καλος παιχτης πρεπει πρωτα απολα να ειναι κομπλε χαρακτηρας.

ΥΓ2. Αφηνω χωρο στο θρεντ, καλη συνεχεια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα τα ειπες 100 φορες ομορφαντρα μου και παιχταρα μου, αρκετα.

Ενω δεν εχετε κλαψει αρκετα εδω περα για τους "αλλους" ε?

 

ΥΓ. Οποιος δεν εχει αντιληφθει οτι ο Ρεν ποσταρει με μοναδικο σκοπο να βαυκαλιστει και αν χρειαστει να υπερτονισει σε βαρος αλλων μελων το ποσο παιχτουρα νομιζει οτι ειναι, ας σηκωσει το χερι.

Εγω απλα να πω οτι ο καλος παιχτης πρεπει πρωτα απολα να ειναι κομπλε χαρακτηρας.

ΥΓ2. Αφηνω χωρο στο θρεντ, καλη συνεχεια.

Δεν νομιζω να ανεφερα καπου το οτι ειμαι καλος. Παντως απο σενα ειμαι καλυτερος, και φαινεται απτη διαφορα στα division. Οχι οτι εχει σημασια, αυτο που με εκνευριζει ειναι ολοι οι bronzosilverades που τους φταινε τα troll. Και στο diamond troll εχουμε, πως φτασαμε εκει ομως? Αν ειναι δυναμον δλδ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λετε οτι ο WW δεν ειναι καλος πριν τα 6 για ganks. Δλδ πρεπει απαραιτητα σε ενα gank, να υπαρχει kill; Δε μπορει να κανει gank απο το level 1;  Ειδικα στο level 2 που δινει και attack speed σε συμμαχους ειναι πολυ καλος. Εαν δε πεθανει ο αντιπαλος, σιγουρα θα παει στη βαση. Δεν ειναι ενα επιτυχημενο gank αυτο;

 

Καλυτερος counter jungler που να μπορει να σκοτωσει ευκολα αντιπαλο jungler στο red ( ενω ειναι level 2 ), ποιος ειναι;

 

Παντως εχω κανει αρκετα kills ( και ειδικα FB ) με shaco που εχει exhaust + ignite στον θαμνο, ειτε για τα wraiths, ειτε για το red buff. Με WW, απλα περιμενω να του κλεψω το red, αλλα δε μπορω να τον σκοτωσω..

Βεβαια ολα εξαρτωνται και απο το health που εχει ο αντιπαλος jungler, οταν παει στο red. Πχ fiddle, δυσκολα σκοτωνεις με το heal + fear που εχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλώς ή κακώς έτσι είναι αυτό το παιχνίδι. Όλοι μετράνε το e-penis τους με βάση το elo τους. Σπάνια θα βρεις bronze-silver που θα παραδεχτεί ότι είναι κακός παίκτης και ότι δεν είναι για παραπάνω, πάντα οι άλλοι θα του φταίνε και θα τον κρατάνε πίσω, όπως επίσης ακόμα πιο σπάνια θα βρεις top plat-diamond παίκτη που δεν θα την έχει δει και δεν θα σου μιλάει λες και είσαι σκουπίδι ή βλάκας.

 

Εγώ πως ανέβηκα, εγώ πάντα κερδίζω το lane μου, εγώ έκανα game 47-1-24, εγώ έπαιξα με pro και τον είχα στα ίσα, cry more qq, πότε είπα εγώ ότι είμαι καλός, εσύ δεν είσαι για παραπάνω, soz κιόλας δηλαδής.

 

Κλάψα και zero self evaluation οι μεν, passive aggression, hidden insults και μύτη στον θεό οι δε. 

 

Θέλει πολύ thick skin για να την παλέψεις σ' αυτό το παιχνίδι.

 

Όποιος θέλει να βελτιωθεί ας δει κανά stream ή ας διαβάσει συμβουλές από καμιά σοβαρή σελίδα/φόρουμ. Εδώ για κάθε συμβουλή που ακούς, και σωστή να είναι, πρέπει να ανεχτείς το "είσαι ηλίθιος/uninstall/εγώ αν παίξω μαζί σου θα σε κάνω άλογο" που κρύβεται ανάμεσα στις γραμμές ή γράφεται και στα ίσα στα ποστς των καλών παικτών.

 

Καλό παίκτη και humble ΣΠΑΝΙΟΤΑΤΑ θα βρεις και αν βρεις, φρόντισε να το εκμεταλλευτείς.
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα τα ειπες 100 φορες ομορφαντρα μου και παιχταρα μου, αρκετα.

 

ΥΓ. Οποιος δεν εχει αντιληφθει οτι ο Ρεν ποσταρει με μοναδικο σκοπο να βαυκαλιστει και αν χρειαστει να υπερτονισει σε βαρος αλλων μελων το ποσο παιχτουρα νομιζει οτι ειναι, ας σηκωσει το χερι.

Εγω απλα να πω οτι ο καλος παιχτης πρεπει πρωτα απολα να ειναι κομπλε χαρακτηρας.

ΥΓ2. Αφηνω χωρο στο θρεντ, καλη συνεχεια.

Εγω να σου πω την συμβουλη μου που ημου bronze iv πως κοντευω να φτασω στο bronze i μιας και απο μαλακια μου επεσα?Προσεχα κυριως τις ωρες που εμπαινα.Αλλες φορες εμπαινα 10 το πρωι ωστε να αποφευγω τα πιτσιρικια και αλλωτε 2-3 το βραδυ για τον ιδιο ακριβως λογο.Βαση πιθανοτητων επαιζα και ελεγα ε ολο και καποιος θα πεσει στο team που να νιωθει το game.Πανω απο 2-3 φορες την ημερα ranked δεν επαιζα και με κατι 20+ lp που επερνα δεν με εβιαζε κιολας.Ενδεχεται να εισαι παραπανο δεν θυμαμαι και σε ποιο ποστ το ειχες γραψει αλλα οσο να ναι παιζει και αυτο τον ρολο του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενω δεν εχετε κλαψει αρκετα εδω περα για τους "αλλους" ε?

 

Δεν νομιζω να ανεφερα καπου το οτι ειμαι καλος. Παντως απο σενα ειμαι καλυτερος, και φαινεται απτη διαφορα στα division. Οχι οτι εχει σημασια, αυτο που με εκνευριζει ειναι ολοι οι bronzosilverades που τους φταινε τα troll. Και στο diamond troll εχουμε, πως φτασαμε εκει ομως? Αν ειναι δυναμον δλδ

Ειπα να μην ασχοληθω αλλο με το κομπλεξ του καθενος αλλα επειδη συν τοις αλλοις ψευδεσαι συστηματικα, ακομα ψαχνω να δω που ειπα οτι μου φταινε τα τρολλ για το χαμηλο elo μου, το οποιο εχεις κανει σημαια στο ΑΠΡΟΚΛΗΤΟ rage εναντιον μου.

 

Εγραψα μια φραση, οτι βαση hidden elo μου για καθε ηττα θελω 4 νικες, οτι βαση πιθανοτητων σε καποια απτα 4 παιχνιδια θα τρολαριστω, οτι ΔΕΝ μπορω/δεν ξερω να κανω carry τετοια games αρα προφανως θα μεινω silver και απο αυτη τη φραση εχει αρχισει ο πολεμος επιδειξης e-penis του diamond φιλου της παρεας με τα 47-1 με 5 bloodthirster κλπ. Ουτε καν κλαφτηκα για το αν θα ανεβω division κλπ, μια ερωτηση εκανα για να πιασω το συστημα πως δουλευει, στη συνεχεια ειπα και το παραπανω συμπερασμα και απο αυτο βγαινει ο καθε πικραμενος (εν προκειμενω ενας ή δυο) και λεει τις ιστοριες του. Αθανατο ελληνικο community.

 

Δεν σας απαγορευει κανεις να βαυκαλιζεστε για τα κατορθωματα σας, αλλα αν για να το κανετε χρειαζεται να επιστρατευσετε την (πιθανη/λογικη) ασχετοσυνη του αλλου στο game, τοτε ψαχτειτε. Και παραλληλα ανεχτειτε την κριτικη εφοσον μονοι σας εκτιθεστε. Πολυ ασχοληθηκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...