Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδιά το jungle item είναι κακό να το πουλάς στο τέλος?

Έπαιζα πριν Lee sin ήμουν over-fed και παίζαμε 4 vs 5 χωρίς adc.

Πούλησα το madred's που είχα και πήρα BT.

Παρεπιπτόντως καλή μέρα σήμερα μόνο ένα game έχασα που είχαμε afk και feedαρε και τον αντίπαλο jax πριν κάνει rage quit.

 

Ααα και θέλω να ακούσω γνώμες για το build στον Lee Sin στο κάτω-κάτω game που έχω 18-7-17

 

http://www.lolking.net/summoner/eune/22167639#history

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Volibear ή Thresh να μαθω για νεο support?

Thresh ..o voli δεν ειναι καν support ..top ή jungle ειναι.. δεν αξιζει για support γιατι θα φαει στα early levels δυνατο harass και απλα θα καθεται στο θαμνο για κανα flip. Μην πατε επισης nida, lux κτλπ support..αν δεν πιασετε τα skills για poke δεν κανετε τιποτα..καλυτερα να μαθετε για αρχη μια sona/taric/soraka (μια χαρα εμπειρα πραγματα μπορουν να γινουν με soraka μην την υποτιματε..απειρο heal,poke με q, και silence) και σε πιο προχωρημενο επιπεδο blitz/thresh/leona/ali/janna.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thresh ..o voli δεν ειναι καν support ..top ή jungle ειναι.. δεν αξιζει για support γιατι θα φαει στα early levels δυνατο harass και απλα θα καθεται στο θαμνο για κανα flip. Μην πατε επισης nida, lux κτλπ support..αν δεν πιασετε τα skills για poke δεν κανετε τιποτα..καλυτερα να μαθετε για αρχη μια sona/taric/soraka (μια χαρα εμπειρα πραγματα μπορουν να γινουν με soraka μην την υποτιματε..απειρο heal,poke με q, και silence) και σε πιο προχωρημενο επιπεδο blitz/thresh/leona/ali/janna.

 

Πηρα thresh!!Θα προσπαθησω να τον μαθω αν και απο οτι βλεπω θα με δυσκολεψει λιγο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

πάλι καλά που δεν έχουμε κάνα "highlight"/notification setting στο forum σε περίπτωση που κάποιος αναφέρει το nick μας... :P

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντάξει, το σιχάθηκα το game και τα μαλακισμένα που παίζουν

Καλό Σεπτέμβρη

 

Έλα μωρέ, καθημερινές ιστορίες. Εγώ έχω κάτι ενδιαφέρον για σήμερα.

 

Εγώ σήμερα είχα ένα trololol παιχνίδι όπου οι αντίπαλοι άλλαξαν bot με top και καταλήξαμε να παίζουμε το εξής.

 

Top Fizz εναντίον Quinn - Blitz (του είπαμε στην αρχή να αλλάξει με bot, δεν ήθελε, η συνέχεια μετά)

Mid Pantheon εναντίον Jayce

Evelynn - Zac junglers

Vayne - Leona bot εναντίον Gankplank

 

To ματς ήταν άθλιο (Fizz και Eve έδωσαν double death top, ο Fizz άρχισε να βρίζει το bot για κάποιο λόγο, άρχισε το flame και το trolling και απλά πήγαινε πέρα δώθε solo, η Eve έκανε 0-10) αλλά έχετε υπόψη σας ότι έχουν αρχίσει να μιμούνται τα τουρνουά οπότε σκεφτείτε τι πρέπει να κάνετε και αν οι χαρακτήρες που παίζετε αρκούν.

 

Στο άλλο παιχνίδι είχαμε αβυσσαλέο throw, να βαράς το κεφάλι σου στον τοίχο. Αφήνω ένα μικρό περιθώριο να έκανα λάθος αλλά πραγματικά δεν το νομίζω κι ας χτυπιούνται - όταν κάνουν baron, 2 άτομα κάνουν flash πάνω από τον τοίχο, τους πιάνει ulti της Leona κι εσύ σηκώνεσαι και φεύγεις τι περιμένεις να γίνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Game of Throws και για μένα χτες. Mid Cho'Gath ενάντια σε Zed.

Να μην μπορεί να μου κάνει harass γιατί έχω αυτήν την θεϊκή passive.

Να είμαστε 15 kill μπροστά

Να παίρνουμε baron

Να σκοτώνουμε τον μόνο καλό παίκτη τους (khazix 26-6-x)

Να κάνω q,e στην vayne τους και να πεθαίνει

Και να μας το πέρνουν το game γιατί μπορούσαν να ρίξουν πολύ γρήγορα τα turret και στην τελευταία φάση του game να πεθαίνω εγώ και να μας σπάνε inhibitor turret έως nexus μαζί με το nexus γιατί οι δικοί μου έκαναν βόλτα από το bot turret μέχρι το blue μας και μετά στο mid. GG WP

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ετσι οπως παει το thread θα πρεπει να μετονομαστει σε League of Legends - QQ thread.

Δε το λεω για να προσβαλλω καποιον, αλλα πραγματικα περα απο τα tips του Atallos1 (μπραβο btw) και μερικες αποριες το 90% απο οσα διαβαζω οποτε μπαινω ειναι καθαρα qq. Στο κατω κατω αν δεν σας αρεσει το παιχνιδι η δε το χαιρεστε, σταματηστε τα ranked για καποιο καιρο και παξτε κανα νορμαλ, αραμ η οτι να ναι για να ξεδωσετε. 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως. Παρακαλω μη γραναγραψετε ποσο καλα παιζετε, οτι αξιζετε challenger και οι υπολοιποι ειναι αχρηστοι.. Το ειχα γραψει και εγω μια φορα, αλλα τελος πλεον. Απλα δε μας ενδιαφερει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δευτερο Item PD : Σε οσους champions ΜΟΝΟ οταν εχουν auto attack modifier ( η enhanced auto attack ) . Στην περιπτωση αυτο το % crit ανεβαζει το overall dps

 

Caitlyn ( passive), Draven (Q), MF (Q), Sivir (W), Twitch ®, Vayne (Q και R)

 

Δευτερο Item Shiv : Το Shiv ειναι με λιγα λογια ενα item που καλυπτει μερικες αδυναμιες καποιων AD που δεν εχουν skills με AD Ratios με το να τους παρεχει damage το οποιο κανει scale με attack speed 

 

Σημειωση : Το Shiv εχει λιγοτερο Crit chance και Atk speed , το οποιο ομως ειναι θεμα στα AD που ειναι σε αυτη την κατηγορια γιατι δεν εχουν auto attack modifier

 

Ashe, Ezreal, Graves, Kog'Maw, Tristana, Twitch (περιεργο δυνατο synergy με το R), Varus

 

 

με shyv  χανεις late game dmg  γτ τα 100 extra magic  dmg που κανει με τα regist  ειναι τπτ αμα δεv θες να pushαρεις δεν νομιζω να αξιζει δεν ξερω το εχω σε πολυ χαμλη εκτιμηση.δλδ οσους εχω δει μονο για να αυξησουν το clear time των minions το βαζουν σε ad που εχουν σχετικα αργο οπως ashe .

 

περα ομως απο τα παραπανω που ειναι ειναι πως το σκευτομαι εγω και δεν σημαινει οτι ειναι σωστο παιζει να εισαι και ο μονος λογος για να μπαινει καποιος στο thread και ευχαριστουμε ,γτ τον τελευταιο διαστημα εχει καταντησει οπως ανεφερε και ο πιπιρις thread για να κλεμε και να κραζουμαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις τελευταίες μέρες δοκιμάζω Sona Mid... μοιράζει πόνο η κοπέλα.... θέλω να την δω με περισσότερους midder για να βγάλω συμπερασματα. 

 

κοβει κομμάτια με το Q. Στο lvl 5 τουλάχιστον 500 dmg κάνει... 

 

στα τελευταία 3 game έκανα triple kill  ενω στο last είχα κ quadra... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλεον οταν τρως report σου βγαζει ενα warning μηνυμα;

 

Μου ειπε οτι μολις εφαγα report για offensive language και να προσεχω.. Καινουρια κολπα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...