Προς το περιεχόμενο

LG M2362D-PZ LCD TV-Monitor 23''


ktsolkas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα-έχω την LG M2362D εδώ και 11 μήνες και τη χρησιμοποιώ κυρίως ως tv. Προχθές καθώς την ξεσκόνιζε η σύζυγος, έσκασε το μπροστά πλαστικό πλαίσιο, χωρίς να ασκηθεί καθόλου πίεση. Θα την καλύψει άραγε η εγγύηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

καλησπερα σε ολους

αυτο το τηλεκοντρολ

Link

ειναι ιδιο με αυτο που περιγραφεται για ξεκλειδωμα?

Link

γιατι το ιδιο δεν μπορεσα να το βρώ πουθενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας λεω να παρω αυτην την οθονη M2262DP-PZ την εχει κανεις?μπορει να μου πει εντυπωσεις?στα παιχνιδια την εχετε δοκιμασει(π.χ Lol)εχει ghosting?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε Rafaellito εγω εχω την m2362d-pc

και ειμαι ευχαριστημένος

αν δεις και στα ποιο προηγουμενα post θα δεις πως την ξεκλειδωνουν και να παιζει και ταινιες

πιστευω οτι εχουν τις ιδιες δυνατοτητες?

γνωμη μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...

καλημερα σε ολους

εχω την M2363D-PC με 3,13,0 firm

εχω το meliconi fully8

βαζω τον κωδικο 0000

και δεν κανει τιποτα

κάνω κατι λάθος?

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 μήνες μετά...

Καλημερα συμφορουμιτες. Εχω την M1962D, ξεκλειδωμένη για divx με το 3.05 firmware, την οποια χρησιμοποιω ως pc screen. Ωστοσο, λογω της αγαπημενης μας digea που θελει να μας βαλει σε εξοδα, θα κανω τραμπες με αλλες (παλιοτερες) οθονες και θα την κανω tv γραφειου.

 

Επειδη, ομως, θα χρειαστω μια ακομα τηλεοραση για δωματιο και σκεφτομαι κατι σε 2362 ή 2262. Θα ηθελα, λοιπον, μερικες γνωμες απο οσους ξερουν:

 

1) Ποια η διαφορα M2362D-PC και M2362DP-PZ που εχει περιπου 25 ευρώ διαφορά στην τιμή (ισχύει και για τις 2262 η ερώτηση);

 

2) Ξεκλειδωνουν με τον ιδιο τροπο και οι DP-PZ;

 

3) Επειδη μπερδευτηκα λιγακι, το firmware 3.10 επιτρεπει το ξεκλειδωτο divx στις Μ1962; Διοτι δε θυμαμαι που το διαβασα (εδω, σε αλλο φορουμ ή σε φορουμ του εξωτερικου, τα εχω χασει πια) οτι μεχρι το 3.05 μπορεις να μπεις στο κρυφο μενου για να κανεις αλλαγη...

 

4) Υπαρχει καποια αλλη, εξισου φτηνη τηλεοραση της LG στην αγορα που να κανει τα ιδια πραγματακια ή και να μην θελει ξεκλειδωμα; Μιλω παντοτε γι' αυτες τις ιντσες, οχι πανω απο 22-23. Ισως μαλιστα να χρειαστω και μικροτερη, τα δωματια και οι αποστασεις θεασεις ειναι μικρες.

 

Σας ευχαριστω ολους εκ των προτερων, καλημερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

καλησπερα σε ολους

αυτο το τηλεκοντρολ

Link

ειναι ιδιο με αυτο που περιγραφεται για ξεκλειδωμα?

Link

γιατι το ιδιο δεν μπορεσα να το βρώ πουθενα.

 

Επειδή αγόρασα το meliconi Fully 8 RC σε ενημερώνω ότι δεν κάνει την δουλειά. Έτσι αναγκάστηκα να πάρω και το παλιό μοντέλο(Πήρα το εκθεσιακό από MM Σταυρούπολης). Την ξεκλείδωσα. Δυστυχώς δεν παίζει HD αλλά κάτι είναι και η αναπαραγωη απλών videos.

 

Ευχαριστώ John Who

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Πήρα έναν αποκωδικοποιητή telemax ( http://www.bestprice...2-mpg4-hd-dvb-t )

τον έχω συνδέσει με hdmi για tv παίζει καλά,όταν όμως συνδέω πάνω τον σκληρό δίσκο,να δω καμία ταινία,ότι αρχείο βάζω έχω μόνο εικόνα,και όχι ήχο..Τί πρέπει να κάνω;

Από την lg μου έχουν στείλει το firmware update της tv,αλλά όταν πήγα να το περάσω,μου πέταξε σφάλμα στο 9% ..και σταμάτησε.

Ευχαριστώ

 

έψαχνα για την M2794D ,αλλά το έβαλα εδώ. :wacko:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

33423097.jpg

Αυτό είναι το χειριστήριο και υπάρχει σημειωμένο το πλήκτρο BACK

 

1.Εύρεση κωδικού χειριστηρίου:

Πατάμε για 5 δευτερόλεπτα το πλήκτρο tv. Αρχίζει να αναβοσβήνει το κόκκινο λαμπάκι. Βάλτε 0000 και μετά πιέστε το πλήκτρο κλεισίματος της τηλεόρασης στο τηλεχειριστήριο διαδοχικά.(1-2 δεύτερα το πολύ).όταν κάποια στιγμή η τηλεόραση κλείσει πάει να πει πως βρήκε τον κωδικό και η τηλεόραση ανταποκρίθηκε στο πλήκτρο της αναμονής. Αμέσως πιέστε το ok για να σταματήσει να ψάχνει το τηλεκοντρόλ για άλλους κωδικούς. Δοκιμάστε αν το τηλεκοντρόλ συνεχίζει να λειτουργεί στην τηλεόραση πιέζοντας διάφορα πλήκτρα. Αν δεν λειτουργεί, κάνουμε την διαδικασία από την αρχή, αν όμως συνεχίζει έχουμε τελειώσει το πρώτο σκέλος.

2.Εύρεση κρυφού μενού και ξεκλείδωμα:

Πατάμε τα πλήκτρα tv+ok για 5 δεύτερα και μόλις τα αφήσουμε αναβοσβήνει το κόκκινο λαμπάκι. Πιέζουμε αμέσως τους αριθμούς 255 και το πλήκτρο back στο χειριστήριο (Ψάξτε το να το βρείτε υπάρχει στην εικόνα του χειριστηρίου με κόκκινο βέλος). Στην οθόνη σου βγαίνει η οθόνη service και ζητάει κωδικό. πάτα 0000 και μπήκες.

49238075.jpg

Εκεί βλέπεις το επόμενο μενού:

11617171.jpg

επιλέγουμε Tool Option

55398227.jpg

Media Player ->από EMF-PM σε EMF-PMM

 

κλείνουμε το μενού από το exit κλείνουμε και ανοίγουμε την τηλεόραση και είμαστε έτοιμοι.

50530514.jpg

Και τώρα το δυσάρεστο: Δυστυχώς δεν παίζει αρχεία MKV

Έχω μια ίδια τηλεόραση αλλά με fw 3.21 και ένα διαφορετικό universal τηλεκοντρόλ. Έκανα αυτό που λέει ο οδηγός αλλά δεν μου εμφανίζει να πληκτρολογήσω τον κωδικό για το μενού. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

33423097.jpg

Αυτό είναι το χειριστήριο και υπάρχει σημειωμένο το πλήκτρο BACK

 

1.Εύρεση κωδικού χειριστηρίου:

Πατάμε για 5 δευτερόλεπτα το πλήκτρο tv. Αρχίζει να αναβοσβήνει το κόκκινο λαμπάκι. Βάλτε 0000 και μετά πιέστε το πλήκτρο κλεισίματος της τηλεόρασης στο τηλεχειριστήριο διαδοχικά.(1-2 δεύτερα το πολύ).όταν κάποια στιγμή η τηλεόραση κλείσει πάει να πει πως βρήκε τον κωδικό και η τηλεόραση ανταποκρίθηκε στο πλήκτρο της αναμονής. Αμέσως πιέστε το ok για να σταματήσει να ψάχνει το τηλεκοντρόλ για άλλους κωδικούς. Δοκιμάστε αν το τηλεκοντρόλ συνεχίζει να λειτουργεί στην τηλεόραση πιέζοντας διάφορα πλήκτρα. Αν δεν λειτουργεί, κάνουμε την διαδικασία από την αρχή, αν όμως συνεχίζει έχουμε τελειώσει το πρώτο σκέλος.

2.Εύρεση κρυφού μενού και ξεκλείδωμα:

Πατάμε τα πλήκτρα tv+ok για 5 δεύτερα και μόλις τα αφήσουμε αναβοσβήνει το κόκκινο λαμπάκι. Πιέζουμε αμέσως τους αριθμούς 255 και το πλήκτρο back στο χειριστήριο (Ψάξτε το να το βρείτε υπάρχει στην εικόνα του χειριστηρίου με κόκκινο βέλος). Στην οθόνη σου βγαίνει η οθόνη service και ζητάει κωδικό. πάτα 0000 και μπήκες.

49238075.jpg

Εκεί βλέπεις το επόμενο μενού:

11617171.jpg

επιλέγουμε Tool Option

55398227.jpg

Media Player ->από EMF-PM σε EMF-PMM

 

κλείνουμε το μενού από το exit κλείνουμε και ανοίγουμε την τηλεόραση και είμαστε έτοιμοι.

50530514.jpg

Και τώρα το δυσάρεστο: Δυστυχώς δεν παίζει αρχεία MKV

 

Να ξεθάψω λιγο το θεμα παιδια

Εχω μια τηλεορασει στο σαλονι samsung 40΄ οι οποια εχει θυρα usb ( αν θυμαμαι καλα για σερβις εγραφε οτι την εχει - πανε 3,4 χρονια απο την αγορα της) και θελω να ρωτησω αν γινεται να την ξεκλειδωσουμε με τον τροπο που δειχνει ο φιλος μας -- lg-- ωστε να κανω αναπαραγωγη αρχειων βιντεο απο στικακι.

  και δευτερων αν ναι (αυτο με ενδιαφερει και για τηλεορασει lg) το ξεκλειδωμα γινεται μονο απο το συγκεκριμενο τηλεκοντρολ η και απο καποιο αλλο, γιατι τωρα ποια τα media market δεν το εχουν.

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...