Προς το περιεχόμενο

Τηλεοράσεις που παίζουν ταινίες από τη θύρα USB τους


george69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος? Διάβασα σχεδόν όλες τις σελίδες από το θέμα αυτό αλλά δεν βγάζω καθαρή άκρη. Στην LG 32LF2500 τι πρέπει να κάνω για να παίζει ταινία από το USB?

Πως αλλάζει το firm αν δεν εχει 3.15 απ'οτι λενε?

Ευχαριστώ πάρα πολύ!

 

Πήγαινε σε αυτό

 

http://lgusb.wikispaces.com/

 

και ακολούθησε τις οδηγίες. Η Τηλεόρασή σου αναφέρεται μέσα ότι υποστηρίζεται, οπότε δεν έχεις κανένα πρόβλημα. Για οποιαδήποτε βοήθεια εδώ είμαστε να σε βοηθήσουμε.

 

---------- Προσθήκη στις 12:22 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 12:18 ----------

 

Μόνο φίλε μου διάβασε ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΕΧΤΙΚΑ όλη τη σελίδα πριν κάνεις το οτιδήποτε, για να δεις σε ποιό firmware έισαι,κλπ... Πάντως οι lg υποστηρίζουν τα παρακάτω:

 

The LG can open/play the following filetypes:

 

lh32.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Φίλοι μου γεια σας

Έχω την 52Lg7000 LCD που παίζει από usb φωτογραφίες και μουσική μόνο, είναι δυνατόν να πειραχτεί και να παίζει ταινίες όπως η σειρα LH ?

Έχει το Firmware: V03.04.00

Αν όχι, επειδή δεν τα καταφέρνω καλά με τα αγγλικά πώς να το κάνω αναζήτηση να ψάξω?

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε Rioneer σε ευχαριστώ για τη συμβουλή και οδηγία.

Απ'ότι διάβασα περιλαμβάνει και το μοντέλο μου το site http://lgusb.wikispaces.com/ , απλα κανει πολλες επισημάνσεις ότι εχουν καει τηλεορασεις και ειμαι προβληματισμενος να το κανω ή οχι.

 

---------- Προσθήκη στις 17:09 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 17:05 ----------

 

τωρα βλεπω οτι εχω firmware 3.55

 

τι να κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε Rioneer σε ευχαριστώ για τη συμβουλή και οδηγία.

Απ'ότι διάβασα περιλαμβάνει και το μοντέλο μου το site http://lgusb.wikispaces.com/'>http://lgusb.wikispaces.com/ , απλα κανει πολλες επισημάνσεις ότι εχουν καει τηλεορασεις και ειμαι προβληματισμενος να το κανω ή οχι.

 

Αυτό φίλε μου είναι μόνο δική σου απόφαση. Επειδή κι εγώ διάβασα ότι πολλοί έχουν κάψει τις τηλεοράσεις τους έτσι, σου είπα να διαβάσεις προσεχτικά όλο το άρθρο... Πάντως να ξέρεις πως η ποιότητα αναπαραγωγής από την τηλεόραση αρχείων video είναι αρκετά χαμηλότερη από αυτή ενός απλού home cinema 100 ευρώ, αλλά φυσικά αναπαραγωγή από την τηλεόραση έχει πολλές άλλες ευκολίες και πλεονεκτήματα... Όπως είπα η απόφαση είναι δική σου.

 

---------- Προσθήκη στις 15:15 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 15:14 ----------

 

φίλε Rioneer σε ευχαριστώ για τη συμβουλή και οδηγία.

Απ'ότι διάβασα περιλαμβάνει και το μοντέλο μου το site http://lgusb.wikispaces.com/ , απλα κανει πολλες επισημάνσεις ότι εχουν καει τηλεορασεις και ειμαι προβληματισμενος να το κανω ή οχι.

 

---------- Προσθήκη στις 17:09 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 17:05 ----------

 

τωρα βλεπω οτι εχω firmware 3.55

 

τι να κανω?

 

Διάβασε στη σελίδα που σου είπα το

 

Above v.3.40

 

---------- Προσθήκη στις 15:17 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 15:15 ----------

 

Είσαι τυχερός που έχεις αυτό το firm, γιατί μπορείς να κάνεις downgrade από αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δώσε links με μοντέλα ΤΗΛΕΟΡΑΣΕΩΝ που έχουν HDMI 1.4 και θα κυκλοφορήσουν σίγουρα το 2010 ΚΑΙ σε προσιτές τιμές, από εκεί και πέρα τους ενισχυτές και τα BD-Players τα ακούω βερεσέ...

 

 

Φίλε ThReSh,

θα σε συμβούλευα λίγο να cool-άρεις γιατί πολύ "τσιτωμένο" σε βλέπω σε όλα σου τα ποστ, όταν απευθύνεσαι σε μένα....

Λιγότερο μαγκιά φίλε μου, έτσι?

Όσον αφορά τη νέα θύρα HDMI 1.4 και το ότι "...ακούς βερεσέ τη σύδεση με ενισχυτές και BD-Players", εσύ "χάι-τεκ":lol::lol::lol: τύπε στην τηλεόρασή σου ΩΣ ΤΙ χρησιμοποιείς τη θύρα HDMI?? (είτε 1.3, είτε 1.4)

Αμάν από πανί..ξερους!!;);)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ναι τα ακούω βερεσέ αυτά γιατί αν δεν έχεις τηλεόραση με hdmi 1.4 να τα συνδέσεις πάνω και να τα εκμεταλευτείς είναι μια τρύπα στο νερό...

 

πάντως δεν βλέπω να δίνεις links με προσιτά μοντέλα τηλεοράσεων που θα βγουν μέσα στο 2010 και έχουν hdmi 1.4

 

το hdmi το χρησιμοποιώ για να συνδέω την tv με το pc ή με την κονσόλα φίλου και με το media center για να βλέπω .mkv

 

καθόλου μαγκία, απλά "τσιτώνω" με την υπερβολή τύπου "θα κλαίμε τα λεφτουδάκια μας", λες και αυτοί που θα έχουν την οικονομική δυνατότητα να αγοράσουν τις βαρβάτες "3d ready" tvs, που θα έχουν hdmi 1.4, θα νοιαστούν για το κόστος...

 

sorry αλλά δεν ήθελα να είμαι επιθετικός στο συγκεκριμένος post, απλά με αυτή την λέξη ήθελα να εκφράσω την χρησιμότητα των ενισχυτών και των BD-players για το μέσο καταναλωτή (που είναι αυτός που θα κλαίει τα λεφτά του)

Επεξ/σία από ThReSh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι τα ακούω βερεσέ αυτά γιατί αν δεν έχεις τηλεόραση με hdmi 1.4 να τα συνδέσεις πάνω και να τα εκμεταλευτείς είναι μια τρύπα στο νερό...

 

πάντως δεν βλέπω να δίνεις links με προσιτά μοντέλα τηλεοράσεων που θα βγουν μέσα στο 2010 και έχουν hdmi 1.4

 

το hdmi το χρησιμοποιώ για να συνδέω την tv με το pc και με το media center

 

καθόλου μαγκία, απλά "τσιτώνω" με την υπερβολή τύπου "θα κλαίμε τα λεφτουδάκια μας", λες και αυτοί που θα έχουν την οικονομική δυνατότητα να αγοράσουν τις βαρβάτες "3d ready" tvs, που θα έχουν hdmi 1.4, θα νοιαστούν για το κόστος...

 

δεν ήθελα να είμαι επιθετικός στο συγκεκριμένος post απλά με αυτή την λέξη ήθελα να εκφράσω την χρησιμότητα των ενισχυτών και των BD-players στην πλειοψηφία του μέσου καταναλωτή...

 

Ωραία, τώρα μιλάς καλύτερα (πάλι τσιτωμένα μεν, αλλά με επιχειρήματα...)!!

Εγώ δεν θα σου δώσω λινκς απλούστατα γιατί δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα πουθενά νέο μοντέλο τηλεόρασης του 2010...

Και μου φαίνεται ότι τα επιχειρήματά σου αδυνατίζουν από τη στιγμή που αρχίζεις να αναφέρεσαι σε προσιτά (?!?!:shifty:) μοντέλα τηλεοράσεων......!!!:X

 

Τί θα πει προσιτό σήμερα κάτι τεχνολογικό???

Σήμερα κάτι που έχει 1500Ε (μη προσιτό) και αύριο (6-7 μήνες αργότερα) έχει 450Ε (....προσιτότατο)

 

Είναι όλα σχετικά φίλε μου.....

Αλλά να σου μείνει αμανάτι η τηλεόραση με hdmi 1.3, ενώ την ίδια στιγμή έχει τα μύρια όσα....-π.χ. Full HD, 100Hz (και ενδεχομένως και 200Hz), αλλά να μήν μπορείς να συνδέσεις τίποτα σύγχρονο επάνω της...ενώ θα μπορούσες να περιμένεις 2-3 μήνες....'Έ, τότε είσαι άξιος της μοίρας σου!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν θα μου δώσεις link γιατί απλά δεν υπάρχουν προσιτές τηλεοράσεις (κάτω των 1500-2000 euro) με hdmi 1.4 που θα κυκλοφορήσουν το 2010. Mόνο το 3D μοντέλο της Sony (LX900) έχω δει, που κυκλοφορεί τον Ιούνιο, να έχει hdmi 1.4 του οποίου η τιμή δεν έχει ανακοινωθεί ακόμα αλλά σίγουρα θα πηγαίνει πακέτο με lexotanyl...

 

άμα βρεις κάποια άλλη tv με hdmi 1.4 που θα κυκλοφορήσει εντός 2010 σε μη εξωφρενική τιμή, ενημέρωσέ μας...

 

Ωραία, τώρα μιλάς καλύτερα (πάλι τσιτωμένα μεν, αλλά με επιχειρήματα...)!!

 

report σε moderator αν δεν σου αρέσει, το υφάκι σου δεν πάει πίσω...

Επεξ/σία από ThReSh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άμα βρεις κάποια άλλη tv με hdmi 1.4 που θα κυκλοφορήσει εντός 2010 "σε μη εξωφρενική τιμή", ενημέρωσέ μας...

 

...τα ίδια Παντελάκη μου, τα ίδια Παντελή μου....!

Μου φαίνεται ότι δεν θα συνεννοηθούμε....δυστυχώς!

Νά' σαι καλά...;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Αλλά να σου μείνει αμανάτι η τηλεόραση με hdmi 1.3, ενώ την ίδια στιγμή έχει τα μύρια όσα....-π.χ. Full HD, 100Hz (και ενδεχομένως και 200Hz), αλλά να μήν μπορείς να συνδέσεις τίποτα σύγχρονο επάνω της...ενώ θα μπορούσες να περιμένεις 2-3 μήνες....'Έ, τότε είσαι άξιος της μοίρας σου!!!

 

κατάλαβα κάτι λάθος στο παρακάτω FAQ?

 

http://www.hdmi.org/manufacturer/hdmi_1_4/hdmi_1_4_faq.aspx

 

Are HDMI 1.4 devices going to be backwards-compatible with older HDMI (v.1.0 - 1.3) devices?

 

Yes, devices built to the HDMI 1.4 specification will be fully backwards-compatible with existing HDMI devices and their features.

 

από ότι βλέπω είναι backwards compatible και θα μπορείς να συνδέεις πάνω σε παλιότερες τηλεοράσεις συσκευές με hdmi 1.4...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
φίλε Rioneer σε ευχαριστώ για τη συμβουλή και οδηγία.

Απ'ότι διάβασα περιλαμβάνει και το μοντέλο μου το site http://lgusb.wikispaces.com/ , απλα κανει πολλες επισημάνσεις ότι εχουν καει τηλεορασεις και ειμαι προβληματισμενος να το κανω ή οχι.

 

---------- Προσθήκη στις 17:09 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 17:05 ----------

 

τωρα βλεπω οτι εχω firmware 3.55

 

τι να κανω?

Απο την στιγμη που εχεις firmware 3.40 δεν εχεις να φοβασαι τιποτα. Απλα πρεπει να προσεχεις να κανεις ακριβως τα βηματα που σου προτεινει το site. Το εχω κανει και στις 2 TV μου και δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα

Επεξ/σία από tolisspi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ξέρετε αν η LH9000 παίζει ταινίες από την usb?

 

Μπορεί να έχει απαντηθεί αλλά δεν έχω χρόνο να διαβάσω 38 σελίδες θέμα:-D

 

Από τις αναφορές που έχουμε δει- ναι, παίζει!;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...