Προς το περιεχόμενο

Τηλεοράσεις που παίζουν ταινίες από τη θύρα USB τους


george69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλοι μου γεια σας.

Μιας και δε μου απάντησε κανένας στο post 362 kai 376 (παράπονο το 'χω) δηλ. αν το πείραγμα γίνεται και στην 52LG7000, ρίσκαρα και αγόρασα το MELICONI τηλεκοντρόλ να δοκιμάσω...

Με firmware 3.40 τη ξεκλείδωσα για πλάκα (σύμφωνα με τις προηγούμενες οδηγίες που έχουν δοθεί) λες και άλλαζα κανάλι (γιατί φοβόμουνα να κάνω υποβάθμιση σε ν3.15) αλλά μου βγάζει διαφορετικό μενού από ότι στη σειρά ..LH.... όπως φαίνεται στη φωτογραφία παρακάτω.

Ενώ στην 42SL8000 που έχω με το ίδιο firmware 3.40 μου βγάζει το μενού της σειράς ..LH.... δηλ με το EZ ADJUST > Tool Option 3 αλλά δεν χρειάζεται να πειραχτεί γιατί παίζει ταινίες και έχει ακριβώς τις ίδιες ρυθμίσεις με ..LH....

Σίγουρα η 52LG7000 δεν πειράζεται αλλά δεν μπορώ να καταλάβω το γιατί? αφού ήδη παίζει jpg kai μουσική?

Μπορεί να μου το εξηγήσει κάποιος? και αν χρειάζεται υποβάθμιση σε ν3.15 για να πειραχτεί?

post-154231-129063065042_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Φίλοι μου γεια σας.

Μιας και δε μου απάντησε κανένας στο post 362 kai 376 (παράπονο το 'χω)

 

 

Φίλε μου,

δεν σου απάντησε κανείς γιατί προφανώς δεν γνωρίζει και δεν θέλει να σε πάρει στο λαιμό του...:o

Εδώ στα περισσότερα ποστς αναφέρεται η σειρά LH (της οποίας το Service Menu αλλάζει εύκολα για αναπαραγωγή βίντεο).

Εσύ έχεις την σειρά LG και άλλοι φίλοι ρωτούσαν για τη σειρά LF...

Θα ψάξω να δω τί υπάρχει για την τηλεόρασή σου στα ξένα σάιτς κι αν βρω κάτι σε ενημερώνω αμέσως;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου,

δεν σου απάντησε κανείς γιατί προφανώς δεν γνωρίζει και δεν θέλει να σε πάρει στο λαιμό του...:o

Εδώ στα περισσότερα ποστς αναφέρεται η σειρά LH (της οποίας το Service Menu αλλάζει εύκολα για αναπαραγωγή βίντεο).

Εσύ έχεις την σειρά LG και άλλοι φίλοι ρωτούσαν για τη σειρά LF...

Θα ψάξω να δω τί υπάρχει για την τηλεόρασή σου στα ξένα σάιτς κι αν βρω κάτι σε ενημερώνω αμέσως;)

 

Σ' ευχαριστώ george69, θα περιμένω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Barbaraa εγώ έχω τη 42αρα sl8000 και είναι άψογη....Πάρε τη μεγαλύτερη που μπορείς οικονομικά. Τα mkv τα παίζει πεντακάθαρα με απίστευτη εικόνα.

Τώρα για την 37αρα που ρωτάς στο manual έχει από την 32αρα-55αρα τα ίδια χαρακτηριστικά που σημαίνει ότι σίγουρα παίζει.

Ότι άλλο θες να ρωτήσεις μη το σκεφτεις...

 

georgiostz σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

είχα αποφασίσει να πάρω την Samsung LE37B650 που έχει ακριβώς ό,τι ψάχνω, αλλά δυστυχώς φαίνεται δεν υπάρχει πια σε κανένα κατάστημα, μου λένε οτι δεν έχει απόθεμα η αντιπροσωπεία. Οπότε σκέφτομαι πια να αγοράσω την SL8000 που πάνω-κάτω δείχνει να έχει τα ίδια χαρακτηριστικά.

 

κάπου διάβασα οτι δεν έχει καλή θέαση υπό γωνία, το κοντραστ δεν ειναι απο τα δυνατά σημεία της και έχει αρκετές αντανακλάσεις. μιας και την έχεις, ποια ειναι η γνώμη σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

georgiostz σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

είχα αποφασίσει να πάρω την Samsung LE37B650 που έχει ακριβώς ό,τι ψάχνω, αλλά δυστυχώς φαίνεται δεν υπάρχει πια σε κανένα κατάστημα, μου λένε οτι δεν έχει απόθεμα η αντιπροσωπεία. Οπότε σκέφτομαι πια να αγοράσω την SL8000 που πάνω-κάτω δείχνει να έχει τα ίδια χαρακτηριστικά.

 

κάπου διάβασα οτι δεν έχει καλή θέαση υπό γωνία, το κοντραστ δεν ειναι απο τα δυνατά σημεία της και έχει αρκετές αντανακλάσεις. μιας και την έχεις, ποια ειναι η γνώμη σου;

 

θα έλεγα ότι για τη γωνία θέασης συμφωνώ αλλά νομίζω ότι αυτό συμβαίνει με όλες που έχουν λεπτό πάνελ... δηλ δεν είναι ενοχλητικό με την έννοια ότι φωτίζει λίγο παραπάνω, δεν μπορώ να στο εξηγήσω καλύτερα εαν δεν το δεις σε ένα κατάστημα που τις πουλάει.

όσον αφορά το κοντράστ δεν μπορώ να σου πω ότι καταλαβαίνω και πολλά...

για αντανακλάσεις δεν έχω παρατηρήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα έλεγα ότι για τη γωνία θέασης συμφωνώ αλλά νομίζω ότι αυτό συμβαίνει με όλες που έχουν λεπτό πάνελ... δηλ δεν είναι ενοχλητικό με την έννοια ότι φωτίζει λίγο παραπάνω, δεν μπορώ να στο εξηγήσω καλύτερα εαν δεν το δεις σε ένα κατάστημα που τις πουλάει.

όσον αφορά το κοντράστ δεν μπορώ να σου πω ότι καταλαβαίνω και πολλά...

για αντανακλάσεις δεν έχω παρατηρήσει.

 

μην φανταστείς οτι κι εγώ είμαι ειδική σε αυτά τα θεματα...

σε γενικές γραμμές εισαι ευχαριστημένος με την τηλεόραση; θα έλεγες οτι αξίζει τα λεφτά της;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είμαι στα πρόθυρα να αγοράσω μια : LG 32SL8000 ( Τηλεόραση 32'' Slim TFT LCD ) με 595€ !

 

Νομίζετε ότι θα κάνω μια σωστή επιλογή η να δω κάτι άλλο σε αυτή την τιμή ; :rolleyes::rolleyes:

Επεξ/σία από Michaelsis
Greeklish
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην φανταστείς οτι κι εγώ είμαι ειδική σε αυτά τα θεματα...

σε γενικές γραμμές εισαι ευχαριστημένος με την τηλεόραση; θα έλεγες οτι αξίζει τα λεφτά της;

 

Ναι σε γενικές γραμμές είμαι πολυ ευχαριστημένος με πολύ ωραία χρώματα και για 880 ευρώ που τη πήρα και να παίζει και ταινίες.

Ειδικά σε ταινίες hd 1080p ή 720p παθαίνεις πλάκα.

Αυτά βέβαια είναι καθαρά υποκειμενική άποψη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι στα πρόθυρα να αγοράσω μια : LG 32SL8000 ( Τηλεόραση 32'' Slim TFT LCD ) με 595€ !

 

Νομίζετε ότι θα κάνω μια σωστή επιλογή η να δω κάτι άλλο σε αυτή την τιμή ; :rolleyes::rolleyes:

 

 

Να μπω κι εγώ σφήνα στη συζήτησή σας και να πω (παρόλο που και η μητέρα μου πήρε την ίδια τηλεόραση για λόγους... συγκεκριμένου επίπλου- δηλ. την LG 32SL8000), ότι αν μπορείς να περιμένεις λιγάκι να πέσουν κι άλλο οι τιμές και να πάρεις την ίδια τηλεόραση αλλά την 47-άρα (δηλαδή την LG 47SL8000).

Μόνον έτσι θα αντιληφθείς και θα ευχαριστηθείς FULL HIGH DEFINITION εικόνα!!

 

Στις 32 ίντσες είτε πάρεις HD Ready, είτε πάρεις Full HD είναι το ίδιο και το αυτό!!

Πόσο μάλλον για οθόνες υπολογιστών, όπου για λόγους μάρκετινγκ, οι εταιρίες πουλάνε φύκια για μεταξωτές κορδέλες αναφέροντας το Full HD στα χαρακτηριστικά τους!!:lol::lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

στις οθόνες υπολογιστών δεν βλέπεις μόνο ταινίες/σειρές όμως, κάνεις και άλλα πράγματα στα οποία βοηθάει αρκετά η μεγάλη επιφάνεια εργασίας...άρα γιατί πουλάνε φύκια για μεταξωτές κορδέλες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το πρώτο δεν γνωρίζω, αλλά το 2ο γιατί θες να το κάνεις? λογικά η TV θα παίζει ως 16:9 πράγμα που είναι μια χαρά για ταινίες και επεισόδια

Όχι, εννοώ απλά ότι επειδή σε μια 42' τηλεόραση οι ταινίες των 700 ΜΒ δεν φαίνονται καλά ήθελα να 'μικρύνω' την οθόνη...:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Όχι, εννοώ απλά ότι επειδή σε μια 42' τηλεόραση οι ταινίες των 700 ΜΒ δεν φαίνονται καλά ήθελα να 'μικρύνω' την οθόνη...:-)

 

ώρα να αρχίσεις να κατεβάζεις 720/1080p :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι σε γενικές γραμμές είμαι πολυ ευχαριστημένος με πολύ ωραία χρώματα και για 880 ευρώ που τη πήρα και να παίζει και ταινίες.

Ειδικά σε ταινίες hd 1080p ή 720p παθαίνεις πλάκα.

Αυτά βέβαια είναι καθαρά υποκειμενική άποψη

 

georgiostz και παλι σ' ευχαριστώ για την απάντηση. πηγα το απογευμα και την ειδα απο κοντα. όντως έχει πολύ ωραία εικόνα! τέλος αναζήτησης λοιπόν! :-):-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απόλυτα ευχαριστημένος και εγώ από την 42SL8000 (την αγόρασα πριν περίπου 2 εβδομάδες), απλώς αν αγόραζα τώρα ίσως θα σκεφτόμουν και την προσφορά του electroworld στην 42SL9000 που φαίνεται αρκετά καλή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μπω κι εγώ σφήνα στη συζήτησή σας και να πω (παρόλο που και η μητέρα μου πήρε την ίδια τηλεόραση για λόγους... συγκεκριμένου επίπλου- δηλ. την LG 32SL8000), ότι αν μπορείς να περιμένεις λιγάκι να πέσουν κι άλλο οι τιμές και να πάρεις την ίδια τηλεόραση αλλά την 47-άρα (δηλαδή την LG 47SL8000).

Μόνον έτσι θα αντιληφθείς και θα ευχαριστηθείς FULL HIGH DEFINITION εικόνα!!

 

Στις 32 ίντσες είτε πάρεις HD Ready, είτε πάρεις Full HD είναι το ίδιο και το αυτό!!

Πόσο μάλλον για οθόνες υπολογιστών, όπου για λόγους μάρκετινγκ, οι εταιρίες πουλάνε φύκια για μεταξωτές κορδέλες αναφέροντας το Full HD στα χαρακτηριστικά τους!!:lol::lol::lol:

 

LG 47SL8000 σε 32 καταστήματα. Από 1000.00 έως 1577.35 € :fear:

Εγώ χρειάζομαι μία TV άμεσα διότι η παλιά που έχω μου κάνει κόλπα ( αναβοσβήνει από μόνη της )

 

Με 600€ που διαθέτω μάξιμουμ η LG 32SL8000 είναι καλή επιλογή για τώρα ; :rolleyes::rolleyes:

 

Μία βοήθεια στην επιλογή μου !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...