Προς το περιεχόμενο

Sons of Anarchy


KaiZeR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εντυπωσεις για το πρωτο επεισοδιο της 7?Προσοχη στα Spoiler

Δεν έγραψα κάτι γιατί θα με μαλώσουν πάλι και θα με κοροϊδεύουν Επειδή δεν ξέρω πώς να βάζω.πάντως αυτή τη μαμά του τζαξ την έχω σιχαθεί, Γενικά μιλάω

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 314
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Gemma is a twat αλλα το ξεραμε ηδη αυτο. Jax has embraced the dark side.

 

Αυτό.

 

Επίσης 

 

Δεν ξέρω αλλά εδώ και περίπου 2 σεζόν θέλω ν τα ξαναβρει με τη Γουέντι η οποία είναι ΤΟ κορμί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα ενα rewatch της σειρας το οποιο και τελειωσα χθες...Δεν μπορω να βρω με τιποτα τον μονολογο του Jax στο τελευταιο της 6ης πριν πατησει το περιστερι στην εισαγωγη...Ολα τα λεφτα η αντιθεση...

 

https://www.youtube.com/watch?v=7gl8Nhwowmw

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ βαρεμάρα ρε παιδί μου το επεισόδιο. Επίσης οι χαρακτήρες είναι τόσο fail. Είναι μηχανόβιοι και μπροστά στον Τζαξ μόνο τσιμπούκι αδεν τον παίρνουν. ΟΛΗ την ώρα. Τίποτα μόνο η μουσική θα την σώσει την σειρά και τα πιστολίδια διάρκειας (ακα ένταση, όχι αυτά τα βαρετά βασανιστήρια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε καλά έχουν στήσει ένα brotherhood κατά κάποιον τρόπο από το πουθενά, και πέρα από το prince status (το παιδί του αδικοχαμένου ρομαντικού αρχηγού) του Jax έχουν περάσει και τόσα μαζί. Ο Jax έχει δείξει ότι είναι διατεθιμένος να πάρει αποφάσεις και να καφριλιάσει -είναι αρχηγός δηλαδή-, και έχουν οδηγηθεί σε ένα σύστημα πλέον που όλα είναι ανοιχτά (δημοκρατία και καλά, μετά το era του Clay και την αρχή του Jax αυτα είναι κοσμοϊστορικά γεγονότα). Επίσης όλοι είναι παππούδες και τον έχουν μεγαλώσει στα πόδια τους. Ε όσο να 'ναι υπάρχει ένας σεβασμός. Βάλε και την ιστορία με την Tara, τι θες να του λένε, "τσακίσου έλα για meeting"; 

 

Δεν λέω ότι δεν μπορείς να βρεις στραβά στη σειρά, γενικότερα μιλάω όχι μόνο για αυτό το επεισόδιο, αλλά σίγουρα δεν είναι η αγάπη που δείχνουν στον Jax το πρόβλημα. 

 

 

 

Απλά αυτή τη στιγμή τα sidestories είναι αδύναμα, την παράσταση την κλέβει ο Jax, που έχει γίνει ζουλού. Βγάζει δόντια, πυροβολάει και κάνει γκριμάτσες "oh, well" και με άνεση βασανίζει ανελέητα ένα τύπο. Πέφτει και με τα μούτρα στα politics χωρίς να κάτσει λίγη ώρα στην άκρη και αναρωτιέσαι πότε θα κάνει κάνα μπαμ.

 

Άσχετο η σκήνη με με τον κινέζο στο τέλος, torturing 101, όλοι με τις καρεκλίτσες (time to learn something boys) :P

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν λώ να μην δείχνουν σεβασμό. Αλλά να το κάνουν με άλλον τρόπο. Δείχνεις το είδος της συμμορίας που είναι ο ορισμός του badass. Ε δεν μπορώ να βλέπω σε κάθε επεισόδιο όλη την ώρα γλυκογλυφιτζουρίστικες πίπες από τους πιο μεγάλους ηλικιακά όπως λες. Αυτό δεν το κάνεις ούτε αν ο άλλος τον έχει κερδίσει τον σεβασμό σου 100% (όχι όπως τώρα που όπως λες και εσύ το κάνουν λόγω οικογενειακής ιστορίας κτλ).

 

Επίσης κάτι άλλο που μ ενοχλεί. Είναι ανέκφραστοι. Μόνο badass στυλάκι και τίποτα άλλο. Αν θέλεις badass δώσε μας και πιστολίδια όλη την ώρα.

 

Τέσπα αυτά από εμένα. Τα είχα δει όλα μαζεμένα τον Ιανουάριο και την ξαναθυμήθηκα τώρα την σειρά. Στο μεσοδιάστημα είδα σειρές σαν το Sopranos και το Oz οπότε καταλαβαίνετε ότι έχουν ανέβει τα stadar μου. Κατά άλλα μια καλή σειρούλα είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Εντάξει δεν είναι barracks με orcs :P . Υπάρχει η κατάλληλη στιγμή για το κάθε τι. Άμα σκεφτείς τι έχει συμβεί τα τελευταία 2 χρόνια και πολύ cool τους λες. Ίσως υπερβολικά κιόλας. Έχουν σκοτωθεί 72 μέλη, έχουν σκοτώσει άλλους τόσους, έχουν γλιτώσει από βόμβες από το fbi, ιρλανδούς, κινέζους. Δεν νομίζω ότι χρειάζεται να αποδείξει κάτι ο καθένας τους. Παρόλα αυτά η σκηνή με τον Happy σε αυτό το επ είναι το "badass" που θες. Εκεί που έδειξε το τατουάζ. Η το σύρσιμο που είπε ο Tig. Και αυτά ήταν κουβέντες για να σπάσει ο πάγος. 

 

Άρα δεν είναι και όλα όπως ακριβώς το λες. Απλά ο chief είναι πληγωμένος, συμπάσχουμε. Κατά τα άλλα η ζωή προχωράει, σέρνουμε άτομα με την μηχανή, σκοτώνουμε κάνα δυο κτλ.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Τόσο rage δε πρέπει να έχω ξαναρίξει σε σειρά.Νόμιζα ότι η Skyler ήταν σπαστική αλλά ο Clay και ειδικά η Gemma το έχουν τερματίσει το πράγμα.

 

Ο μόνος λόγος που με κρατάει η σειρά είναι

 

 

το τι θα πάθει η Gemma όταν μαθευτεί η αλήθεια.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

yeap ^
και εγω αυτό περιμένω και να σου πω την αλήθεια αν και έβλεπα τη σειρά 5-5 επεισόδια τώρα την έβαλα στο πάγο να τελειώσει η season
ξέρω οτι θα μου τη σπάσει τόσο πολυ η Gemma που θέλω να δω μαζί και

τον ψόφο της να με φέρει στο ίσια μου

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...