Προς το περιεχόμενο

Apple iPad


ApoelAndreas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

απλά με τίποτα... το ipad είναι βαρύ δεν πα να το λες εσύ ποιότητα ή λειτουργικότητα. handheld συσκευή είναι όχι για να το αφήνεις στο γραφείο.

 

Alexzzz εσυ απο οτι θυμαμαι το εβγαλες απο τη ζελατινα , το επαιξες λιγο και μετα κατευθειαν το πουλησες! Δεν του δωσες το χρονο του... :P:p

 

Εγω παντως που και μικρα χερια εχω και σχετικα αδυναμα , μια χαρα με βολευει και συνηθως με 1 χερι το κρατω. Και σειρες βλεπω με τις ωρες κρατωντας το , και comics διαβαζω και games παιζω που συνηθως απαιτουν ιδιαιτερο κρατημα. Ολα αυτα χωρις ποτε να κουραζομαι.

Να θυμισω οτι και εγω στην πρωτη επαφη το νιωθα βαρυ και μου ειχε κακοφανει. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Alexzzz εσυ απο οτι θυμαμαι το εβγαλες απο τη ζελατινα , το επαιξες λιγο και μετα κατευθειαν το πουλησες! Δεν του δωσες το χρονο του... :P:p

 

Εγω παντως που και μικρα χερια εχω και σχετικα αδυναμα , μια χαρα με βολευει και συνηθως με 1 χερι το κρατω. Και σειρες βλεπω με τις ωρες κρατωντας το , και comics διαβαζω και games παιζω που συνηθως απαιτουν ιδιαιτερο κρατημα. Ολα αυτα χωρις ποτε να κουραζομαι.

Να θυμισω οτι και εγω στην πρωτη επαφη το νιωθα βαρυ και μου ειχε κακοφανει. :-)

 

1 εβδομάδα έκανε να πουληθεί και επίσης ο κολλητός μου το κράτησε κάνα μήνα... δεν λέω ότι είναι ασήκωτο αλλά έχει αρκετό βάρος για να κουμαντάρετε με το ένα χέρι. Είμαι πεπεισμένος ότι τα επόμενα δεν θα είναι τόσο βαριά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τόσα που πλήρωσαν προφανώς :lol:

 

Αν ήταν έτσι, οι high end υπολογιστές πχ. της hp των 2000 ευρώ θα είχαν 150% ικανοποίηση των πελατών! Απλά η apple πέτυχε διάνα με το tablet.

 

---------- Προσθήκη στις 16:56 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 16:52 ----------

 

1 εβδομάδα έκανε να πουληθεί και επίσης ο κολλητός μου το κράτησε κάνα μήνα... δεν λέω ότι είναι ασήκωτο αλλά έχει αρκετό βάρος για να κουμαντάρετε με το ένα χέρι. Είμαι πεπεισμένος ότι τα επόμενα δεν θα είναι τόσο βαριά.

 

Είναι πιο βαρύ από ότι φαίνεται με το μάτι. Είναι η άτιμη η μπαταρία και γίνεται συμβιβασμός μεταξύ βάρους και αυτονομίας. Πάντως και εγώ πιστεύω ότι η τάση θα είναι προς ελαφρύτερα ipad.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ήταν έτσι, οι high end υπολογιστές πχ. της hp των 2000 ευρώ θα είχαν 150% ικανοποίηση των πελατών! Απλά η apple πέτυχε διάνα με το tablet

 

συγκρίνεις ένα hobby gadget μ ένα εργαλείο δουλειάς;Όχι για να καταλάβω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγκρίνεις ένα hobby gadget μ ένα εργαλείο δουλειάς;Όχι για να καταλάβω

 

Μιλαμε για βαθμό ικανοποιησης από την αγορά. Δηλάδή, ωραία το αγόρασα, είμαι ικανοποιημένος, από αυτά που μου δίνει η συσκευή, για τα λεφτά που έδωσα? Δεν έχει σχέση με την λειτουργία που επιτελεί η συσκευή, αλλά το πόσο θεωρεί ο πελάτης σωστή την αγορά. Σε αυτό μπορεί να παιζουν ρόλο, πρακτικοι και ψυχολογικοί παράγοντες. Στο εργαλείο δουλειάς, για την ικανοποίηση του πελάτη, μπορεί να παίζουν περισσότερο ρόλο οι πρακτικοί παράγοντες. Η έρευνα δεν μετράει από που προέρχεται η ικανοποίηση, αλλά τον βαθμό της. Ελπίζω να κατάλαβες :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αχα δλδ το ίδιο επηρεάζει τη γνώμη ενός ατόμου άρα και το βαθμό που θα βάλει,

α) ένα "πρόβλημα" που έχει μια συσκευή η οποία είναι gadget και χρησιμοποιείται for fun

β) το ίδιο πρόβλημα αλλά σε συσκευή που χρησιμοποιείται για δουλειά

 

Σόρρυ,δεν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αχα δλδ το ίδιο επηρεάζει τη γνώμη ενός ατόμου άρα και το βαθμό που θα βάλει,

α) ένα "πρόβλημα" που έχει μια συσκευή η οποία είναι gadget και χρησιμοποιείται for fun

β) το ίδιο πρόβλημα αλλά σε συσκευή που χρησιμοποιείται για δουλειά

 

Σόρρυ,δεν

 

Κοίτα, αυτά είναι σχετικά. Κι εγώ μπορώ να πω ότι περισσότερο επηρεάζεται η γνώμη ενός ατόμου όταν μια καλή συσκευή του δίνει ψωμί και τρώει, από μια καλή συσκευή που είναι για διασκεδαση. Όμως την έρευνα δεν την ενδιαφέρουν αυτά τα ποιοτικά στοιχεία, οπότε δεν μπορούμε να μιλάμε για αυτά.

Ξεφύγαμε πάντως από την αρχική συζήτηση, ότι δηλ. το ipad είναι ακριβο (ειναι?) γι' αυτό και αρέσει στον κόσμο. Και λέω, ότι φυσικά δεν ισχύει κάτι τέτοιο, αφού υπάρχουν πολλές συσκευές άλλων εταιριών (έστω μονο ψυχαγωγικές) πολύ ακριβότερες.

Και επειδή ξεφύγαμε εντελώς από το topic γενικά, να επανέλθω. Η επίσημη εφαρμογή του twitter για ipad είναι φοβερή! Όποιος χρησιμοποιεί twitter (και έχει ipad φυσικά) επιβάλλεται να της ρίξει μια ματια. Ακόμα περιμένουμε το facebook...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνω ακριβώς σε αυτό σου απάντησα.

Το ipad είναι ακριβό gadget

εσύ μετά ανέφερες μια ακριβή συσκευή που χρησιμοποιείται για δουλειά,δεν είναι το ίδιο και οι τιμές δεν είναι συγκρίσιμες,μιλάς για 2 τελείως διαφορετικά πράγματα

Σαν να λέμε το Ipad δεν είναι ακριβό,ένα Fiat είναι ακριβότερο,γιατί αυτός που πήρε Fiat δεν βάζει μεγαλύτερο βαθμό ενω πλήρωσε περισσότερα;

Απλά δε στέκει η σύκγριση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OFF TOPIC

 

MacBook Pro | Intel C2D 2.4 GHz | nVidia GeForce 320M | 4 GB DDR3 RAM | HDD 250 GB 5400 rpm

Windows 7 Pro 64K Cluster | Mac OS X Snow Leopard 10.6.4

 

Συγνώμη για το πολύύύύ άσχετο αλλά το CLUSTER που γράφεις εννοείς ΚΑΝΟΝΙΚΟ cluster μεταξύ win7? Και αν ναι με πόσα pc??

 

Η ερώτηση δεν είναι σε καμία περίπτωση ειρωνική.

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια εφοσον το ipad δεν ειναι για ελλαδα πως θα το ενεργοποιησω μεσω itunes για να το συγχρονισω και να το δουλεψω γιατι το περιμενω τωρα απο αγγλια δωστε τα φωτα σας......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια ενεργοποίηση; Το iPad δεν χρειάζεται ενεργοποίηση! Μην το μπερδεύεις με το iPhone!

Το συνδέεις στο iTunes και είσαι έτοιμος για μεταφορά αρχείων, εγκατάσταση προγραμμάτων και συγχρονισμό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση... έχει κάνει κανείς με επιτυχία jaibreak σε iPad 3.2.1;;;

 

Παρακαλώ ας πει πώς το έκανε γιατί εμένα μου ήρθε με ήδη μέσα την 3.2.1, με αποτέλεσμα να βγαίνει το εικονίδιο του Cydia αλλά να μην μπορώ να περάσω με τίποτα κατεβασμένες εφαρμογές...

 

Ψάχνοντας βρήκα ότι το installus υποστηρίζει μέχρι έκδοση 3.2... Τί να κάνω;

 

Επίσης, όταν έκανα jailbreak από το jailbreakme.com, λέει ότι όλα οκ, αλλά όταν ξαναμπαίνω, βγάζει "oops! the installer has crashed, κλπ"

Ήθελα να το κάνω reset, αλλά στο itunes μου βγάζει reset and update και δεν με αφήνει να κάνω ούτε downgrade σε 3.2

 

Τί να κάνω επιτέλους; Χεεεεελπ!!!

 

Καμμιά ιδέα; Εννοείται έχω ψάξει με τις ώρες στον γούγλη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει περίπτωση να μην έχει περάσει σωστά το firmware;

Έχει κάνει κανείς restore factory χωρίς να χρειαστεί να περάσει το τελευταίο firmware;

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia.app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση... έχει κάνει κανείς με επιτυχία jaibreak σε iPad 3.2.1;;;

 

Παρακαλώ ας πει πώς το έκανε γιατί εμένα μου ήρθε με ήδη μέσα την 3.2.1, με αποτέλεσμα να βγαίνει το εικονίδιο του Cydia αλλά να μην μπορώ να περάσω με τίποτα κατεβασμένες εφαρμογές...

 

Ψάχνοντας βρήκα ότι το installus υποστηρίζει μέχρι έκδοση 3.2... Τί να κάνω;

 

Επίσης, όταν έκανα jailbreak από το jailbreakme.com, λέει ότι όλα οκ, αλλά όταν ξαναμπαίνω, βγάζει "oops! the installer has crashed, κλπ"

Ήθελα να το κάνω reset, αλλά στο itunes μου βγάζει reset and update και δεν με αφήνει να κάνω ούτε downgrade σε 3.2

 

Τί να κάνω επιτέλους; Χεεεεελπ!!!

 

Καμμιά ιδέα; Εννοείται έχω ψάξει με τις ώρες στον γούγλη...

 

Έχω μια χαρά 3.2.1 και έχω βάλει το installous. Που ακριβώς είναι το κόλλημά σου; Έχεις δοκιμάσει να βάλεις το appsynch για 3.2; Επίσης απο την στιγμη που έχεις κάνει jailbreak πάρε τα shsh blobs σου με το tinyumbrella και μετά βάλε και το 3.2 άμα θέλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...