Προς το περιεχόμενο

Earphones for ipod/iphone (remote+mic)


Freakster

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Cue, σε ποιο e-mail επικοινώνησες με το Amazon;

 

Δε θυμάμαι ρε γμτ, online συμπλήρωσα μια φόρμα. Λίγο που έψαξα δεν βρήκα κάτι.

Για δες στο Return Section

 

Λοιπόν βρήκα το email που μου είχαν στείλει τότε το οποίο έχει ένα link Return and Refunds (από εκεί το είχα κάνει) και είναι σταλμένο από email

 

"Amazon.co.uk Customer Services" <[email protected]>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 293
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δε θυμάμαι ρε γμτ, online συμπλήρωσα μια φόρμα. Λίγο που έψαξα δεν βρήκα κάτι.

Για δες στο Return Section

 

Λοιπόν βρήκα το email που μου είχαν στείλει τότε το οποίο έχει ένα link Return and Refunds (από εκεί το είχα κάνει) και είναι σταλμένο από email

 

Εντάξει, έστειλα e-mail μέσα από το link που μου έδωσες... Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και έστειλα το e-mail τα ξημερώματα του Σαββάτου, το μεσημεράκι μου είχαν ήδη απαντήσει από το Amazon. Μου ζήτησαν πρώτα να επικοινωνήσω με τον πωλητή (μου έδωσαν σχετικό link) και άμα ο πωλητής δεν μου απαντήσει εντός 3 εργάσιμων ημερών ή η απάντησή του δεν με ικανοποιεί, να ξαναεπιστρέψω να μιλήσω με το Amazon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα τελικά σήμερα απτο Golden-i τα Klipsch S4i σε λευκό χρώμα. Τα βρήκα 100ε, ενώ στην Αγγλία σε applestore απο οπου σκόπευα να τα αγοράσω τα εχουν 90λίρες(105ε).

 

Έχοντας χρησιμοποιήσει τα Apple in-ear, φορώντας αυτα αμέσως κατάλαβα διαφορά στο fit(κουμπώνουν απίστευτα καλά στα αυτιά λόγω της γεωμετρίας τους).

Έπειτα, το μπάσο. Αισθητά πιο δυνατό απτα Apple. Αυτές τις δύο διαφορές εντόπισα εκ πρώτης όψεως, στη πορεία θα φανεί ποια αξίζουν περισσότερο.

Έχουν 3 κουμπιά για όλες τις λειτουργίες τηλεφώνου/ipod εννοείται.

Βολική και η θηκούλα μεταφοράς που είχε μέσα, μαζί με εργαλείο καθαρισμού, clipsάκι για τα ρούχα και earbuds διαφόρων μεγεθών.

Θετικές εντυπώσεις λοιπόν, εν καιρώ θα βγεί και το πόρισμα. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α στον πωλητή έστειλες όχι στην Skullcandy.

Προσωπικά τα είχα πάρει από Amazon απευθείας για αυτό.

 

Άντε με το καλό αν και φαίνεται κάποιο pattern. Ελπίζω σε 2 μήνες να μην χρειαστείς να τα αλλάξεις πάλι.

 

---------- Προσθήκη στις 11:54 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 11:51 ----------

 

Αγόρασα τελικά σήμερα απτο Golden-i τα Klipsch S4i σε λευκό χρώμα. Τα βρήκα 100ε, ενώ στην Αγγλία σε applestore απο οπου σκόπευα να τα αγοράσω τα εχουν 90λίρες(105ε).

 

Καλορίζικα και περιμένουμε εντυπώσεις.

Πάντως ακουστικά με 100 ευρώ δε νομίζω είναι εφικτή λύση για τους περισσότερους. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Αγόρασα τελικά σήμερα απτο Golden-i τα Klipsch S4i σε λευκό χρώμα. Τα βρήκα 100ε, ενώ στην Αγγλία σε applestore απο οπου σκόπευα να τα αγοράσω τα εχουν 90λίρες(105ε).

 

Έχοντας χρησιμοποιήσει τα Apple in-ear, φορώντας αυτα αμέσως κατάλαβα διαφορά στο fit(κουμπώνουν απίστευτα καλά στα αυτιά λόγω της γεωμετρίας τους).

Έπειτα, το μπάσο. Αισθητά πιο δυνατό απτα Apple. Αυτές τις δύο διαφορές εντόπισα εκ πρώτης όψεως, στη πορεία θα φανεί ποια αξίζουν περισσότερο.

Έχουν 3 κουμπιά για όλες τις λειτουργίες τηλεφώνου/ipod εννοείται.

Βολική και η θηκούλα μεταφοράς που είχε μέσα, μαζί με εργαλείο καθαρισμού, clipsάκι για τα ρούχα και earbuds διαφόρων μεγεθών.

Θετικές εντυπώσεις λοιπόν, εν καιρώ θα βγεί και το πόρισμα. :-)

 

Ενδιαφέρον! Νομίζω πως θα τα τιμήσω αν και δεν έχω πρόβλημα με τα inear της Apple, αλλά αν είναι για κάτι καλύτερο, why not!

 

Αν έχεις νεότερες εντυπώσεις, ενημέρωσέ μας!

B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλορίζικα και περιμένουμε εντυπώσεις.

Πάντως ακουστικά με 100 ευρώ δε νομίζω είναι εφικτή λύση για τους περισσότερους. :(

 

Ενδιαφέρον! Νομίζω πως θα τα τιμήσω αν και δεν έχω πρόβλημα με τα inear της Apple, αλλά αν είναι για κάτι καλύτερο, why not!

 

Αν έχεις νεότερες εντυπώσεις, ενημέρωσέ μας!

B)

 

Λοιπόν, τα χρησιμοποιούσα σήμερα ολη μέρα στο γυμναστήριο και την ποδηλασία και διαμόρφωσα πιο ολοκληρωμένη άποψη.

Επιμένω στην αρχική άποψη οτι το fit είναι τέλειο, η γωνία που κάνει η ψείρα σε συνδυασμό με το οβάλ earbud(σύμφωνα με μελέτες της klipsch οι περισσότεροι άνθρωποι έχουν oval ear canal) προσφέρουν πολύ καλή στήριξη, πολύ καλό noise isolation(σαν και των Apple που είχαν επίσης πολυ καλό), και βοηθούν στο δυνατό μπάσο.

Το clipsάκι για τα ρούχα αποδεικνύεται σωτήριο, πολύ πρακτικό για να μην "κρέμεται" το remote και νιώθεις το βάρος του(σε αθλητικές δραστήριες είναι υπερβολικά ενοχλητικό να πηγαινοέρχεται περα δώθε το remote).

Το remote itself υστερεί λίγο σε πρακτικότητα σε σχέση με των Apple, στα Apple το χέρι πήγαινε κατευθείαν στο middle button ενώ εδώ πρέπει να το "ψάξεις" λίγο. Μικρό το κακό.

Απο ποιότητα κατασκευής, ικανοποιητικά. Τίποτα το ιδιαίτερο.

Στα + και η πρακτική θήκη μεταφοράς για να μην τα πετάμε χύμα δεξιά κ αριστερά!

 

Δεδομενου οτι τα Apple in-ear τα είχα πληρώσι μόλις 39ε απο ebay, για μένα ήταν καλύτερη επιλογή. Κανονικά κάνουν 89ε, οπότε σε σύγκριση με τα 100ε των klipcsh πιστεύω τα 11ε επιπλέον αξίζουν.

 

@CueΑναφορικά με τη τιμή, καιγώ δεν θα έδινα τόσα λεφτά για ακουστικά. Έχοντας δοκιμάσει τα in ear με 39ε όμως, και βλέποντας τη διαφόρα, τελικά έδωσα 100ε για καινούρια. Για κάποιον που χρησιμοποιεί πολύ μεταφορικά μέσα στην Αθήνα(τονίζω Αθήνα γιατι πραγματικά πρέπει να φοράς παρωπίδες για να αντέξεις) ή για κάποιον που ασχολείται με ατομικές αθλητικές δραστηριότητες πιστεύω αξίζει η επένδυση.

billdanosεφόσον έχεις τα Apple, υπάρχει διαφορά μεν, μικρή για 100ε δε. Αν καίγεσαι για "επένδυση" όμως μάλλον δν σε σταματάει τπτ :-D

 

Απολογούμαι που δεν έβαλα unboxing fotos αλλά ήμουν εκτός σπιτιού και και δεν κρατήθηκα να τα ανοίξω :-D. Ορίστε μια που φαίνεται η γεωμετρία τους :

post-38816-129063126693_thumb.jpg

 

Οτιδήποτε μου ξέφυγε ρωτήστε ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Meanwhile in Edinburgh City

Τα (δεύτερα) Apple InEar μου στο δεξί ακουστικό κάνουν ένα χχχχςςςςςςςς...

 

Σε κανένα άλλο το ίδιο πρόβλημα?

 

Δεν βλέπω να μου στεριώνουν ακουστικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένω από ebay ένα τέτοιο πάμφθηνο in-ear ζευγάρι για σκληρή και βρώμικη χρήση στο gym. :devil:

 

Τα παρέλαβα σήμερα, και είναι όντως απογοητευτικά. Πραγματικά αντάξια της τιμής τους.

Ο ήχος είναι πολύ κατώτερος των "μαμα" ακουστικών, και ειδικά το μπάσο είναι ανύπαρκτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@giorgos_k Μήπως έχεις το όνομα του πωλητή από το ebay που αγόρασες τα apple in-ear; Ψήνομαι να τα αγοράσω αλλά επειδή κυκλοφορούν πολλά κινέζικα σε τέτοιες τιμές δε θέλω να πέσω σε καμία μούφα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Meanwhile in Edinburgh City

Τα (δεύτερα) Apple InEar μου στο δεξί ακουστικό κάνουν ένα χχχχςςςςςςςς...

 

Σε κανένα άλλο το ίδιο πρόβλημα?

 

Δεν βλέπω να μου στεριώνουν ακουστικά.

 

Στη συσκευασια ειχε μεσα και ανταλλακτικα το κομματι που ξεβιδωνει. Για δοκιμασε να το αλλαξεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Meanwhile in Edinburgh City

Τα (δεύτερα) Apple InEar μου στο δεξί ακουστικό κάνουν ένα χχχχςςςςςςςς...

 

Σε κανένα άλλο το ίδιο πρόβλημα?

 

Δεν βλέπω να μου στεριώνουν ακουστικά.

 

Μου είχε συμβεί και εμένα το ίδιο όταν είχα πλύνει τα κομμάτια από σιλικόνη και δεν είχα στεγνώσει καλά και κατέληξε μια σταγόνα νερό στο μεταλλικό κομμάτι. Όταν το άφησα να στεγνώσει καλά έφυγε το ''σφύριγμα''! Δοκίμασε να το φυσήξεις μήπως έχει πάει τίποτα σκόνη ή ακαθαρσία, ή να το αλλάξεις με ένα από τα ανταλλακτικά που είχε η συσκευασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@giorgos_k Μήπως έχεις το όνομα του πωλητή από το ebay που αγόρασες τα apple in-ear; Ψήνομαι να τα αγοράσω αλλά επειδή κυκλοφορούν πολλά κινέζικα σε τέτοιες τιμές δε θέλω να πέσω σε καμία μούφα.

 

Απο εδώ τα πήρα: general_trading_store.

Απ' οτι είδα όμως δεν έχει τα in-ear αυτή τη στιγμή :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...