Προς το περιεχόμενο

Earphones for ipod/iphone (remote+mic)


Freakster

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα είχα πάρει 38€ απο eBay, τα πούλησα 60€ με σκοπό να πάρω τα Monster Beats Tour. Δν ξέρω τι θα κάνω τελικά, ίσως πάρω τα ίδια παλι. :-(

 

 

 

Thx white, είναι και οτι πιο όμορφο κυκλοφορεί πάντως. Στα applestore ή κάποιο άλλο μαγαζί σε Ελλάδα-Αγγλία δεν παίζει να τα έχουν Demo? Εφιάλτης αυτές οι αγορές, λαχείο μάλλον :P

 

Ελλάδα δεν ξέρω αν τα φέρνει κανένας, πάντως στο London στο applestore δεν τα είχαν για demo, είχαν demo μόνο άλλα ακουστικά της σειράς beats.

 

 

Θα δοκίμαζες in-ear ακουστικά που τα έχει δοκιμάσει το μισό Λονδίνο; :eek: :lol:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 293
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ελλάδα δεν ξέρω αν τα φέρνει κανένας, πάντως στο London στο applestore δεν τα είχαν για demo, είχαν demo μόνο άλλα ακουστικά της σειράς beats.

 

 

Θα δοκίμαζες in-ear ακουστικά που τα έχει δοκιμάσει το μισό Λονδίνο; :eek: :lol:

 

 

Καλή μου τύχη δλδ..:cry:

 

 

ooops δν το ειχα σκεφτεί αυτό, damn!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελλάδα δεν ξέρω αν τα φέρνει κανένας, πάντως στο London στο applestore δεν τα είχαν για demo, είχαν demo μόνο άλλα ακουστικά της σειράς beats.

 

 

Θα δοκίμαζες in-ear ακουστικά που τα έχει δοκιμάσει το μισό Λονδίνο; :eek: :lol:

 

 

Καλή μου τύχη δλδ..:cry:

 

 

ooops δν το ειχα σκεφτεί αυτό, damn!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι να θελετε να αγορασετε ακριβα ακουστικα με μικροφωνο? Απλα παρτα κανα φτηνιαρικο με μικροφωνο και ενα ακριβο ζευγαρι ακουστικων για Μουσικη, οπως shure/ultimate ears,klipsh κτλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Γιατι να θελετε να αγορασετε ακριβα ακουστικα με μικροφωνο? Απλα παρτα κανα φτηνιαρικο με μικροφωνο και ενα ακριβο ζευγαρι ακουστικων για Μουσικη, οπως shure/ultimate ears,klipsh κτλ...

 

Γιατί όταν κυκλοφορείς συνεχώς έξω με τα ακουστικά και έχεις iphone, θέλεις όταν σε καλούν να απαντάς εύκολα και όχι να ψάχνεις τη συσκευή ή να αλλάζεις τα ακουστικά!

B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Μα αμα εχεις iphone, εχει ενσωματωμενο μικροφωνο, οποτε ποιο το νοημα??? Εγω νομιζω πως για ipod Και κλησεις μεσω skype γινεται το ολο ζητημα!

 

Δηλαδή σου φαίνεται φυσιολογική η παρακάτω εικόνα:

 

Είμαι στο δρόμο και ακούω μουσική από τα ακουστικά στο iphone μου το οποίο είναι στην τσέπη μου, στην τσάντα μου ή στο χέρι μου μέσα σε θήκη.

Χτυπάει το τηλέφωνο, τι κάνω?

Φορώντας τα ακουστικά το βγάζω από την τσέπη και ενώ ακούω από τα ακουστικά μιλάω ταυτόχρονα στο μικρόφωνο του iphone??? Τι πιο απλό από το να κάνω κλικ σε ένα κουμπακι στα ακουστικά και να μιλάω???

B)

 

---------- Προσθήκη στις 16:48 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 16:46 ----------

 

Έχει ενσωματωμένο μικρόφωνο, αλλά αν το έχεις στην τσέπη δεν ακούγεται πολύ καλά. ;)

 

Άσε που θα σε παρεξηγήσουν αν σε δουν να μιλάς ...στην τσέπη σου!

B):lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Έφτασαν τα Skullcandy FMJ black για iPhone/Blackberry (Amazon, 45 ευρώ + μεταφορικά) και τα δοκίμασα αρκετά και με διάφορα είδη μουσικής ώστε να έχω μια ολοκληρωμένη άποψη. Ο ήχος τους όντως έχει πιο πολλά μπάσα, όπως σωστά είχε αναφέρει ο Cue, αλλά χάνει κάπως σε ευκρίνεια σε σχέση με τα Apple in-ear.... Η απομόνωση από το περιβάλλον είναι λιγότερη σε σχέση με τα in-ear και αυτό μου επιτρέπει να τα χρησιμοποιώ άνετα σε κλειστό χώρο. Τα in-ear δεν μπορούσα να τα χρησιμοποιήσω σε ήσυχο περιβάλλον (π.χ. στο σπίτι) γιατί μου έδιναν μια αίσθηση ''πνιξίματος''. Από την άλλη σε θορυβώδεις χώρους και στο δρόμο τα in-ear με την πολύ καλύτερη απομόνωση που προσφέρουν δεν έχουν συναγωνισμό.... Μπορώ να πω όμως ότι και τα Skullcandy απομονώνουν αρκετά καλά. Παρά τα διάφορα reviews που είχα διαβάσει, το κουμπί πάνω στο καλωδιάκι λειτουργεί άψογα, και για play/pause της μουσικής, αλλά και για να απαντήσω στα τηλεφωνήματα. Μόνο αρνητικό είναι ότι το κουμπάκι είναι μικρό και πρέπει να το ψάξεις με τα δάχτυλα 1-2 δευτερόλεπτα πάνω στον κύλινδρο που βρίσκεται μέχρι να το βρεις... Δεν έχει την αμεσότητα εντοπισμού που έχει το μεγάλο, πλατύ και επίπεδο κουμπί των in-ear. Με το μικρόφωνο κανένα πρόβλημα, μου λένε ότι με ακούν καθαρά! Τέλος, τα Skullcandy κάθονται καλύτερα στο αυτί και με ''τυχαία'' τραβήγματα δεν βγαίνουν σε αντίθεση με τα in-ear που πέφτουν πιο εύκολα με κατά λάθος τράβηγμα/μπλέξιμο του καλωδίου....

 

Σε λιγότερο από δύο μήνες χρήσης το αριστερό ακουστικό των Skullcandy σταμάτησε να λειτουργεί επιβεβαιώνοντας όσους δυσπιστούσαν για την ποιότητά τους! :cry: Ευτυχώς που είναι life time warranty!!!!!!!! :X Λέμε τώρα... Μακάρι η δήλωση αυτή να αντιστοιχούσε σε πραγματική ποιότητα!!! Θα κοιτάξω για την αντικατάσταση, ενώ ξαναπερνάω στα Apple in-ear που με την ίδια χρήση διαρκούν 1,5 χρόνο τώρα χωρίς κανένα πρόβλημα!!!!!!!

 

Επιστρέφω στα Skullcandy που είχα πάρει (που συνεχίζω να πιστεύω ότι έχουν γαμάτο ήχο) τα οποία δε θυμάμαι αν το ανέφερα, μου χάλασαν πριν 5 εβδομάδες περίπου.

 

Όπως έχει αναφερθεί και σε προηγούμενα posts, customer service = 0. Είναι να μην την χρειαστείς αυτή την εταιρία.

 

Στέλνω email, μου απαντάνε μετά από 15 ημέρες και μου λένε.

-Με Amazon μίλησες? Έχεις απόδειξη?

-Πρέπει να μιλήσω με Amazon για την εγγύηση?

 

Περνάνε άλλες 15 ημέρες για να μου πουν, ναι. :/

 

Εντωμεταξύ πέρνω τα Apple In-Ear (τιμή του ελέους αλλά λέω άντε να δούμε, έχοντας περάσει ήδη από τα κλασικά της Αpple, Seinheiser, Skullcandy και δεν έχει μείνει τίποτα μέχρι σήμερα)

 

Μέσα σε αυτό τον 1 μήνα που πήρε στην Skullcandy να μου απαντήσει, μου έρχονται τα Apple, χαλάει το αριστερό, πέρνω τηλ την Apple και μου στέλνει σε λιγότερο από μία βδομάδα καινούρια! (Με την προϋπόθεση να στείλω πίσω τα παλιά) Ούτε αποδείξεις ούτε original packaging ούτε τπτ. Μου έστειλαν μαζί με τα καινούρια, προπληρωμένο φάκελο, τα έβαλα μέσα, πίσω.

 

Skullcandy συνέχεια. Στέλνω στο Amazon και οι θεοί μέσα σε λιγότερο από 2 ώρες μου απαντάνε με τα εξής.

 

-Λυπούμαστε που χάλασε το προϊόν.

-Ευχαριστούμε που μιλήσαμε με τον κατασκευαστή και συγνώμη που δεν βγάλατε άκρη.

-Έχουμε έτοιμη την παραγγελία για να σας στείλουμε καινούρια. Πληρωμένα όλα.

-Αν θέλετε επιστροφή χρημάτων, ορίστε το link

-Στείλτε μας τα παλιά, ορίστε το print out.

-Αν δεν έχετε printer απλά γράψτε τον αριθμό στον φάκελο.

-Συμβουλεύουμε ασφάλιση μέχρι 50 λίρες για τον φάκελο. Θα καλύψουμε εμείς τα μεταφορικά.

 

Υπόψιν για την επόμενη αγορά σας.

 

Cue, σε ποιο e-mail επικοινώνησες με το Amazon;

Ψάχνω στο site τους αλλά δεν βρίσκω κάτι σχετικό... Η μόνη επιστροφή που βρήκα είναι αυτή εντός 30 ημερών.... Για χαλασμένα προϊόντα δεν βρίσκω κάτι, ενώ δεν βρίσκω και στο λογαριασμό μου στο Amazon την παραγγελία που έκανα... Ευτυχώς έχω φυλάξει το e-mail που μου είχαν στείλει με την επιβεβαίωση της παραγγελίας και πληρωμής!

Επεξ/σία από kpartsi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένω από ebay ένα τέτοιο πάμφθηνο in-ear ζευγάρι για σκληρή και βρώμικη χρήση στο gym. :devil:

 

Οχι οτι κοστιζουν και τιποτα, αλλα μερικα τετοια που ειχα παρει(παρομοιου κοστους) χαλαγαν πανω στο μηνα.

Φυσικα ειχαν και απαισιο ηχο..

 

Δεν θα τα ξαναεπαιρνα, γιατι πραγματικα μου φανηκαν αχρηστα για μουσικη.

Μονο για χρηση σαν handsfree για ομιλια στο αυτοκινητο κανουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι οτι κοστιζουν και τιποτα, αλλα μερικα τετοια που ειχα παρει(παρομοιου κοστους) χαλαγαν πανω στο μηνα.

Φυσικα ειχαν και απαισιο ηχο..

 

Δεν θα τα ξαναεπαιρνα, γιατι πραγματικα μου φανηκαν αχρηστα για μουσικη.

Μονο για χρηση σαν handsfree για ομιλια στο αυτοκινητο κανουν.

 

Δεν έχω την παραμικρή απαίτηση σε ποιότητα, ενώ στο gym 3 φορές την εβδομάδα θα τα έχω, οπότε περιμένω να έχουν μια στοιχείωδη αντοχή.

Στο κάτω κάτω δεν με πειράζει να παραγγέλνω καινούργιο ζευγάρι ανα δυό μήνες. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω την παραμικρή απαίτηση σε ποιότητα, ενώ στο gym 3 φορές την εβδομάδα θα τα έχω, οπότε περιμένω να έχουν μια στοιχείωδη αντοχή.

Στο κάτω κάτω δεν με πειράζει να παραγγέλνω καινούργιο ζευγάρι ανα δυό μήνες. :-D

 

Αν δεν εχεις απαιτηση σε ποιοτητα, μια χαρα θα σε βολεψουν.

Απλα για εμενα εκαναν μονο για ομιλια με την ποιοτητα ηχου που εβγαζαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσο χάλια, ε? :-(

 

Ναι.

Χωρια οτι την μουσικη την θελεις και λιγο δυνατα σε δημοσιους χωρους και ατα ακουστικα αυτα δεν ηταν δυνατα.

Μπορει τα δικα σου να ειναι εστω και λιγο καλυτερα και να ειναι ανεκτα και για μουσικη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...