Προς το περιεχόμενο

Earphones for ipod/iphone (remote+mic)


Freakster

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ok, εγώ παρήγγειλα, μεθαύριο λέει θα τα έχω ;-)

 

και μαζί με αυτά, φτάνουμε στη δωδεκάδα ακουστικών που έχω αλλάξει, γμ τα γυμναστήρια μου και την κακομεταχείριση :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 293
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

εχω δοκιμασει παρα πολλα ακουστικα

εχω κολλημα με το να ειναι καθαρος ο ηχος και να μην τριζει στο μπασο.

Στην αρχη ημουν με κατι shure (οχι για iphone) και μετα πηρα το garmin extension που σου κανει καθε ακουστικο hands free, καλο αλλα το καλωδιο ξεφτισε γρηγορα

Μετα πηρα το shure headset, καλο αλλα δεν ειχε πανω controls (το μονο που μου εληψε ηταν το να απανταω σε κλησεις)

Μετα πηγα στα sennheiser i50 (νομιζω αυτο το μοντελο, ειναι το κλασσικο που εχει ποσταρηστει ηδη) που χαλασανε σε 4-5 μερες

μετα πηρα κατι jlab απο αμερικη, ευχαρηστιμενος αλλα χαλασανε μετα απο κατι μηνες (ηταν και 30 δολλαρια αρα δεν παραπονιεμαι)

Τωρα πηρα αυτα: http://www.amazon.co.uk/dp/B001TDKHVE/ref=asc_df_B001TDKHVE737847?smid=A3P5ROKL5A1OLE&tag=googlecouk06-21&linkCode=asn&creative=22206&creativeASIN=B001TDKHVE

πολυ καλα, ισως το μονο κακο ειναι τα περιεργα σημεια που εχουν τα κουμπια, το answer/play ειναι περιπου στο υψος του πνευμονα, και το μικροφωνο που εχουν ειναι λιγο στο πλαι αν τα φορας κανονικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιστρέφω στα Skullcandy που είχα πάρει (που συνεχίζω να πιστεύω ότι έχουν γαμάτο ήχο) τα οποία δε θυμάμαι αν το ανέφερα, μου χάλασαν πριν 5 εβδομάδες περίπου.

 

Όπως έχει αναφερθεί και σε προηγούμενα posts, customer service = 0. Είναι να μην την χρειαστείς αυτή την εταιρία.

 

Στέλνω email, μου απαντάνε μετά από 15 ημέρες και μου λένε.

-Με Amazon μίλησες? Έχεις απόδειξη?

-Πρέπει να μιλήσω με Amazon για την εγγύηση?

 

Περνάνε άλλες 15 ημέρες για να μου πουν, ναι. :/

 

Εντωμεταξύ πέρνω τα Apple In-Ear (τιμή του ελέους αλλά λέω άντε να δούμε, έχοντας περάσει ήδη από τα κλασικά της Αpple, Seinheiser, Skullcandy και δεν έχει μείνει τίποτα μέχρι σήμερα)

 

Μέσα σε αυτό τον 1 μήνα που πήρε στην Skullcandy να μου απαντήσει, μου έρχονται τα Apple, χαλάει το αριστερό, πέρνω τηλ την Apple και μου στέλνει σε λιγότερο από μία βδομάδα καινούρια! (Με την προϋπόθεση να στείλω πίσω τα παλιά) Ούτε αποδείξεις ούτε original packaging ούτε τπτ. Μου έστειλαν μαζί με τα καινούρια, προπληρωμένο φάκελο, τα έβαλα μέσα, πίσω.

 

Skullcandy συνέχεια. Στέλνω στο Amazon και οι θεοί μέσα σε λιγότερο από 2 ώρες μου απαντάνε με τα εξής.

 

-Λυπούμαστε που χάλασε το προϊόν.

-Ευχαριστούμε που μιλήσαμε με τον κατασκευαστή και συγνώμη που δεν βγάλατε άκρη.

-Έχουμε έτοιμη την παραγγελία για να σας στείλουμε καινούρια. Πληρωμένα όλα.

-Αν θέλετε επιστροφή χρημάτων, ορίστε το link

-Στείλτε μας τα παλιά, ορίστε το print out.

-Αν δεν έχετε printer απλά γράψτε τον αριθμό στον φάκελο.

-Συμβουλεύουμε ασφάλιση μέχρι 50 λίρες για τον φάκελο. Θα καλύψουμε εμείς τα μεταφορικά.

 

Υπόψιν για την επόμενη αγορά σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cue, τώρα που έχεις τα in-ear, σύγκριση με τα Skullcandy όσον αφορά τον ήχο;;;

Τα Skullcandy δεν έχουν life time warranty ή κάνω λάθος;;;;

Πάντως για την εγγύηση του Amazon παίζει ρόλο που είσαι εκεί. Άμα ήσουν Ελλάδα δεν ξέρω αν θα συμπεριφερόντουσαν το ίδιο....

Εγώ έκλεισα ενάμισι χρόνο με τα in-ear (πολύωρη καθημερινή χρήση στις μετακινήσεις μου) και ακόμα σκυλί συνεχίζουν... Επειδή τα βαρέθηκα σκέφτομαι για κάτι διοφορετικό όπως τα μαύρα Skullcandy...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν τελείως διαφορετικό ήχο βασικά.

Στα Apple το μπάσο είναι σχεδόν μηδαμινό αλλά με πολύ καλή ακουστική στις ψιλές. Τα skullcandy ειναι για τους bass enthusiasts.

 

Τα SK έχουν life time warranty ναι. Αλλά άμα τους πήρε 1 μήνα να μου πουν μίλα με Amazon δε θέλω να φαντάζομαι την διαδικασία να μου τα καλύψει η εγγύηση.

 

Το Amazon όταν έκανε την νέα παραγγελία για αντικατάσταση, έβαλε Ελλάδα αφού εκεί ήμουν όταν τα παράγγειλα. Δεν ήξερε τίποτα για UK.

 

Τα InEar εντωμεταξύ έχουν αρχίσει και ώρες ώρες σαν να με χτυπάει το ρεύμα. Ένα τσικ. Τι σκατά κατάρα έχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν τελείως διαφορετικό ήχο βασικά.

Στα Apple το μπάσο είναι σχεδόν μηδαμινό αλλά με πολύ καλή ακουστική στις ψιλές. Τα skullcandy ειναι για τους bass enthusiasts.

 

Τα SK έχουν life time warranty ναι. Αλλά άμα τους πήρε 1 μήνα να μου πουν μίλα με Amazon δε θέλω να φαντάζομαι την διαδικασία να μου τα καλύψει η εγγύηση.

 

Το Amazon όταν έκανε την νέα παραγγελία για αντικατάσταση, έβαλε Ελλάδα αφού εκεί ήμουν όταν τα παράγγειλα. Δεν ήξερε τίποτα για UK.

 

Τα InEar εντωμεταξύ έχουν αρχίσει και ώρες ώρες σαν να με χτυπάει το ρεύμα. Ένα τσικ. Τι σκατά κατάρα έχω.

 

Τότε μάλλον θα τα παραγγείλω τα Skullcandy!!!!! :-)

Αυτό με τα in-ear, σαν να σε τινάζει το ρεύμα, το έχω ακούσει και από άλλους!!! Αν και εμένα δεν μου συνέβη ποτέ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι γίνεται με αυτά τα Scullcandy. Ένας μέσα στο thead που να μην του χουν χαλάσει υπάρχει;;

 

Μιλάμε για ποιότητα!

 

Μην λες τέτοια και μόλις τα παρήγγειλα! :P :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προλαβαίνεις να ακυρώσεις? :P

 

Τι να σου πω κι εγώ τα έψηνα, αλλά αν διαβάσεις από την αρχή το thread, δύσκολα θα βρεις 1 ή 2 που να μην του χάλασαν και να μην έχει και πρόβλημα με το service.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έφτασαν τα Skullcandy FMJ black για iPhone/Blackberry (Amazon, 45 ευρώ + μεταφορικά) και τα δοκίμασα αρκετά και με διάφορα είδη μουσικής ώστε να έχω μια ολοκληρωμένη άποψη. Ο ήχος τους όντως έχει πιο πολλά μπάσα, όπως σωστά είχε αναφέρει ο Cue, αλλά χάνει κάπως σε ευκρίνεια σε σχέση με τα Apple in-ear.... Η απομόνωση από το περιβάλλον είναι λιγότερη σε σχέση με τα in-ear και αυτό μου επιτρέπει να τα χρησιμοποιώ άνετα σε κλειστό χώρο. Τα in-ear δεν μπορούσα να τα χρησιμοποιήσω σε ήσυχο περιβάλλον (π.χ. στο σπίτι) γιατί μου έδιναν μια αίσθηση ''πνιξίματος''. Από την άλλη σε θορυβώδεις χώρους και στο δρόμο τα in-ear με την πολύ καλύτερη απομόνωση που προσφέρουν δεν έχουν συναγωνισμό.... Μπορώ να πω όμως ότι και τα Skullcandy απομονώνουν αρκετά καλά. Παρά τα διάφορα reviews που είχα διαβάσει, το κουμπί πάνω στο καλωδιάκι λειτουργεί άψογα, και για play/pause της μουσικής, αλλά και για να απαντήσω στα τηλεφωνήματα. Μόνο αρνητικό είναι ότι το κουμπάκι είναι μικρό και πρέπει να το ψάξεις με τα δάχτυλα 1-2 δευτερόλεπτα πάνω στον κύλινδρο που βρίσκεται μέχρι να το βρεις... Δεν έχει την αμεσότητα εντοπισμού που έχει το μεγάλο, πλατύ και επίπεδο κουμπί των in-ear. Με το μικρόφωνο κανένα πρόβλημα, μου λένε ότι με ακούν καθαρά! Τέλος, τα Skullcandy κάθονται καλύτερα στο αυτί και με ''τυχαία'' τραβήγματα δεν βγαίνουν σε αντίθεση με τα in-ear που πέφτουν πιο εύκολα με κατά λάθος τράβηγμα/μπλέξιμο του καλωδίου....

Επεξ/σία από kpartsi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Freakster τι έγινε, σου ήρθαν τα Altec Lansing;

 

Λέω να τα παραγγείλω κ εγώ γιατί δεν αντέχω άλλο με τα απλά της Apple, μου πέφτουν συνέχεια με το παραμικρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά που πόσταρες, ξεχάστηκα τελείως. ήρθαν δυο μέρες μετά, thumbs up στο κατάστημα.

 

έχουν πολύ δυνατό καλώδιο και άνετο ear.. ερμ.. κλιπ. μου φαίνονται ένα κλικ πιο χαμηλά σε ένταση από τα fmj και ο επιλογέας έντασης μετακινείται έυκολα (αν το φοράς μέσα από ρούχα δλδ) και εννοείται η ευκρίνεια του ήχου δεν είναι η καλυτερη. Αλλά για αυτά τα λεφτά και την αντοχή που φαίνονται να εχουν, εγώ θα τα ξαναγόραζα. hope that helps :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...