Προς το περιεχόμενο

Dragon Age 2


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μα λέω ότι έχω παίξει μόνο την πρώτη μάχη. Γι'αυτό ρωτάω, μήπως κάτι δεν κατάλαβα ή δεν κάνω σωστά.

Πήρα rogue και με το που μπαίνω στο παιχνίδι, μου την πέφτουν 10-12 darkspwan. Τί επιλογές έχω για να χειριστώ το πεδίο της μάχης; Για να επιτεθώ σε κάποιον αντίπαλο, πρέπει να γυρίσω προς το μέρος του, σωστά; Και αφού πλέον "λοκάρω" τον αντίπαλο αρχίζω τα right click; Για να χρησιμοποιήσω ένα skill ποιός είναι ο καλύτερος τρόπος, να κάνω pause, να επιλέξω το skill, μετά τον αντίπαλο και τέλος unpause;

Θα το παλέψω σήμερα, αλλά έχω την αίσθηση ότι drakensang δεν είναι.

 

Edit

Φυσικά δεν είναι dynasty warrior, αλλά εδώ για εμένα είναι το πρόβλημα, ότι μπορείς να το παίξεις και ως dynasty warrior.

Αν θέλεις, μπορείς να ασχοληθείς εξαντλητικά με το Inventory, με το codex, με τα tactis. Όταν όμως όλα αυτά τελειώσουν και αρχίσει η μάχη, τότε απλά αρχίζεις τα κλικ και ξεμπερδεύεις. Οι μάχες είναι υπερβολικά γρήγορες, μπορείς αν θέλεις να καθήσεις και να κάνεις μια κάποια προετοιμασία και να εκπονήσεις κάποια τακτική, αλλά δεν είναι και απαραίτητη. Αλλά είναι και γοητευτικό. Ωραία παρουσίαση, καλός τεχνικός τομέας και όπως είπα σχετικά απροβλημάτιστο gameplay.

Θα ασχοληθώ για λίγο καιρό, μέχρι να βγει κάτι πραγματικά καλό. Έχω βαρεθεί τα παιχνίδια που τα παίζω καθισμένος με κλίση 45 μοιρών στην οθόνη βλέποντας τηλεόραση, γιατί σε μεγαλύτερο ποσοστό τέτοιο παιχνίδι είναι.

Επεξ/σία από Voodooman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 714
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Drakensang δεν είναι σίγουρα, εδώ δεν είναι καν DA:O.

 

Παίξτο να ξεχαρμανιάσεις,αν δεν έχεις τπτ άλλο και τα υπόλοιπα λόγια-ποστ :P , είναι φτώχεια.

 

Έτσι έκανα κι εγώ,μη έχοντας τίποτε άλλο να παίξω(sic).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν πρέπει να γελάμε ή να κλαίμε :lol:

 

http://www.dasreviews.com/das-game-news/ea-bans-player-playing-dragon-age-2

 

It’s really funny witnessing such a harsh punishment for an unfortunate member of BioWare’s forums. Arno was a regular guy that was quite disappointed with the release of Dragon Age 2. So he head over to BioWare’s forum and called EA devils. Or to be more precise, he said: “Have you sold your souls to the EA devil?”

 

As a result of this post, EA banned him from playing Dragon Age 2 and his forum account was suspended for 72 hours. However, the story was made public and EA tried to fix this inappropriate behavior. They said that it was a mistake and now Arno has full access to his game, although he is still banned from the forum.

 

So how was it a mistake? It’s obviously quite different banning a forum member and banning a player from playing a particular game. If EA wanted to ban Arno from the forums, why didn’t they inform BioWare to ban his account? Why did EA pull the plug? And who can explain the different reaction of EA before and after the story has been published? Sorry EA but we can’t accept that it was a ‘mistake’. It was more like a punishment. Fortunate for Arno though, every gaming site featured his story and as a result, EA tried to make things ‘right’.

 

It’s sad though to be witnessing such things. Hopefully, we won’t be seeing something like that in the near future!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν πρέπει να γελάμε ή να κλαίμε :lol:

 

http://www.dasreviews.com/das-game-news/ea-bans-player-playing-dragon-age-2

 

Ναι και εγώ ψιλογέλασα (με τα χάλια τους) όταν το διάβασα.Όσο και να θέλω να βρίσω την EA, μπορεί να ήταν υπερβολική αντίδραση από ένα ευθυνόφοβο admin και να μην το ήξερε καν η EA όταν έγινε. Εδώ είναι το thread υποστήριξης για το παληκάρι. Χτες που πήγα να το διαβάσω είχε 44 σελίδες και σήμερα έχει 63. Όποιος έχει κουράγιο ας το διαβάσει :P

 

Γενικά πάντως στο φόρουμ γίνεται χαμός. Πρώτη φορά βλέπω να ρίχνουν τόσο κράξιμο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και εγώ ψιλογέλασα (με τα χάλια τους) όταν το διάβασα.Όσο και να θέλω να βρίσω την EA, μπορεί να ήταν υπερβολική αντίδραση από ένα ευθυνόφοβο admin και να μην το ήξερε καν η EA όταν έγινε. Εδώ είναι το thread υποστήριξης για το παληκάρι. Χτες που πήγα να το διαβάσω είχε 44 σελίδες και σήμερα έχει 63. Όποιος έχει κουράγιο ας το διαβάσει :P

 

Γενικά πάντως στο φόρουμ γίνεται χαμός. Πρώτη φορά βλέπω να ρίχνουν τόσο κράξιμο :)

Eισαι ανεπιδεκτος μαθησεως ετσι? :P

 

Αμα βρεις κανα καμμενο αυτοκινητο η κανα σπασμενο παραθυρο αυριο πρωι , μην απορησεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη που θα το πω, όσο και να το περίμενα.. το θεωρώ απαίσιο παιχνίδι.. το dragon age awakening ήταν 1000 φορές καλύτερο που είχαν βγάλει τα πάντα (διαλόγους, romance)κτλ.. αυτό το πραμα δεν παίζετε!! Το έχουν παρακάνει και μετά σου λένε πρέπει να είμαστε κατά της πειρατείας.. ΜΑ ΧΑΡΗ τους κάνουμε και που θα πιάσει 6-7 γιγα στο σκληρό μας.. λολ..

Είναι απαίσιο.. δεν είναι συνέχεια αυτό!..τι 2.. το 202 να έβγαινε ίσως να χάνονταν τα ίχνη του πρώτου κόσμου.. λολ.. το έσβησα και εννοείτε δεν το αγοράζω..

Απλά ανησυχώ για το mass effect 3.

Το άτομο που έκαναν ban γράφει και στο gamespot και για λίγο έδωσε σήμα η EA και τον μπαναραν και από εκεί.. αλλά μετά των επανέφεραν.. για να δείτε πόσο στημένα είναι τα ρεβιου τους.. όπως σε κάθε φόρουμ άλλωστε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν πρέπει να γελάμε ή να κλαίμε :lol:

 

http://www.dasreviews.com/das-game-news/ea-bans-player-playing-dragon-age-2

Όπως το πες, για γέλια και για κλάματα. Η αντίδραση θυμίζει 8χρονο που του πήραν το γλειφιτζούρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα, δεν θα ασχοληθώ τελικά.

Ήδη το DA:O ήταν κάπως ελαφρύ για τα γούστα μου, αυτό είναι πια σχεδόν action RPG. Και αν δεν υπήρχαν τα υπόλοιπα party members, δεν θα υπήρχε σχεδόν καμία ανάγκη και για pause μέσα στις μάχες.

Βαρέθηκα αυτά τα κινηματογραφικά παιχνίδια με την πιασάρικη πλοκή και την επική ατμόσφαιρα. Οι μηχανισμοί του gameplay έχουν απλοποιηθεί υπερβολικά πια και έχουν πάψει να είναι παιχνίδια, μία μορφή ψυχαγωγίας είναι, ανάμεσα στο παιχνίδι και το cartoon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν παιχνίδι αυτό καθεαυτό μια χαρά είναι, δεν είναι απαίσιο. Το όλο εγχείρημα της EA ήταν να βγει ένα παιχνίδι σε πολύ σύντομο χρονικό διάστημα και να είναι action ώστε να πουλήσει σε κονσόλες και να βγουν λεφτά. Για αυτό και μηδέν διάλογοι και ανακυκλωμένες περιοχές.

 

Το λάθος ήταν ότι το είπανε Dragon Age 2 και εμείς περιμέναμε να ήταν κάτι σαν το DA:O. Dragon Age δεν λέγεται το παιχνίδι μόνο αλλά το setting (όπως λέμε forgotten realms) οπότε μπορούσαν να το πουν Dragon Age: The Action Experience ή κάτι παρεμφερές που να παραπέμπει στο hack'n'slash/action/whatever είδος που είναι. Ο αριθμός 2 + ότι λανσαρίστηκε σαν sequel έφταιξε για τα αρνητικά σχόλια. Επίσης, για το content που έχει, η τιμή του θα έπρεπε να είναι 20-25 ευρώ αντί για 50 ευρώ (60 για PS3) που είναι.

 

(Ρισκάρω μια και δεν έχω αυτοκίνητο :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν παιχνίδι αυτό καθεαυτό μια χαρά είναι, δεν είναι απαίσιο. Το όλο εγχείρημα της EA ήταν να βγει ένα παιχνίδι σε πολύ σύντομο χρονικό διάστημα και να είναι action ώστε να πουλήσει σε κονσόλες και να βγουν λεφτά. Για αυτό και μηδέν διάλογοι και ανακυκλωμένες περιοχές.

 

Το λάθος ήταν ότι το είπανε Dragon Age 2 και εμείς περιμέναμε να ήταν κάτι σαν το DA:O. Dragon Age δεν λέγεται το παιχνίδι μόνο αλλά το setting (όπως λέμε forgotten realms) οπότε μπορούσαν να το πουν Dragon Age: The Action Experience ή κάτι παρεμφερές που να παραπέμπει στο hack'n'slash/action/whatever είδος που είναι. Ο αριθμός 2 + ότι λανσαρίστηκε σαν sequel έφταιξε για τα αρνητικά σχόλια. Επίσης, για το content που έχει, η τιμή του θα έπρεπε να είναι 20-25 ευρώ αντί για 50 ευρώ (60 για PS3) που είναι.

 

(Ρισκάρω μια και δεν έχω αυτοκίνητο :P)

 

Το αυτο.

Μια χαρα παιγνιδακι ειναι αν το δεις μονο του. Τωρα για το θεμα της τιμης, ετσι κι αλλιως, και μια πολυ καλη συνεχεια του origins να ηταν, παλι τα 50-60 ευρωπουλα, πολλα ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...