Προς το περιεχόμενο

GOG - Πλατφόρμα ψηφιακής διανομής DRM-free παιχνιδιών


SomnusRX

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Use Case για το οποίο το χρειάζομαι το GOG Galaxy 2.0 είναι το να έχω σε ένα searchable μέρος όλες μου τις λίστες με παιχνίδια (χαώδης) έτσι ώστε να αποκτήσω επιτέλους την εικόνα "τι έχω που" :D

 

Σημαντική σημείωση έχω πάρα πολλά παιχνίδια και στο playstation για το οποίο δεν έχουν integration τα διάφορα άλλα applications (βλέπε Playnite)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενδιαφέρον. Μπορείς δηλαδή να κάνεις expand μια καρτέλα και να σου δείχνει τα games ανεξάρτητα σε ποια πλατφόρμα είναι; 

 

Λέει ότι έχεις 138 games Installed ή είναι ιδέα μου;

Επεξ/σία από Liakos10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Liakos10 είπε

Ενδιαφέρον. Μπορείς δηλαδή να κάνεις expand μια καρτέλα και να σου δείχνει τα games ανεξάρτητα σε ποια πλατφόρμα είναι; -> το All games στα δείχνει όλα μαζί (και τα duplicates από άλλες πλατφόρμες). Αλλά μπορείς να φτιάξεις και δικά σου φίλτρα με δικά σου κριτήρια (π.χ. όλα τα Horror games ανεξαρτήτου πλατφόρμας)

Λέει ότι έχεις 138 games Installed ή είναι ιδέα μου; -> Ναι, είναι τα installed μόνο στο PC όπου έχεις εγκατεστημένο το GOG galaxy 2.0, απλωμένα σε 2 δίσκους (1TB WD Black, 2TB Seagate HDD+memory). Δεν έχει τα installed από τις κονσόλες.

Τα Default φίλτρα είναι 1 φίλτρο ανά πλατφόρμα, αλλά μπορείς να φτιάξεις δικά σου φίλτρα (π.χ. Όλα τα genre: action, από τις πλατφόρμες Steam, Uplay)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Liakos10 είπε

Μπορούμε πλέον να στείλουμε αίτημα για invite;

Δεν είμαι σίγουρος τι εννοείς?

Μόνο στα friend list βλέπω επιλογή για invite, αλλά λογικά αφορά μόνο στο chat κομμάτι

image.png.92abd9a60c7de510fc4e8eae94469a15.png

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Liakos10 είπε

Εννοώ αν μπορώ να μπω στην closed beta.

Οκ κομπλέ, μπήκα και έκανα sign up για να μου στείλουν κάποια στιγμή.

Ναι στην closed beta waiting list μπορούσες να μπεις από μέσα Μάη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Βγήκε και ωραίο update αυτές τις μέρες που κρύβει επιτέλους τα duplicate games από διάφορες πλατφόρμες και έχεις και την επιλογή για quick launch με δεξί κλικ μέσα από το library.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Νέο release στο GOG το 3rd person shooter, ala Max Payne, Stranglehold του John Woo, που ανέπτυξε η εταιρεία του Woo, Tiger Hill Entertainment,  και κυκλοφόρησε από τη Midway το 2007. Δεν τα πήγε τόσο καλά από πωλήσεις και η Midway Studios δήλωσε χρεοκοπία ενάμιση χρόνο αργότερα, οπότε το παιχνίδι έμεινε εκτός digital αγοράς.

Το παιχνίδι αποτελεί sequel της ταινίας Hard Boiled (1992). 

Προσωπικά δεν το είχα παίξει όταν κυκλοφόρησε, αν και δείχνει να είναι τίτλος με τον οποίο θα είχα ασχοληθεί εκείνο τον καιρό. Ποτέ δεν είναι αργά βέβαια, και πάντα είναι καλό όταν το GOG φέρνει τέτοια "παλιά" παιχνίδια ξανά στην αγορά. 

Η ανακοίνωση της κυκλοφορίας στο GOG συνοδεύεται από ένα ενδιαφέρον άρθρο για το ίδιο το παιχνίδι:
https://www.gog.com/news/stranglehold_rediscover_the_gun_ballet_classic_from_the_legendary_john_woo

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Give a man a gun and he's Superman. Give him two and he's God!

η ταινια ειναι κλασικη, και το παιχνιδι υποτιθεται θα ξεκινουσε ενα franchise γυρω απο αυτην. δυστυχως ομως παρα τις θετικες κριτικες, πατωσε και η Midway χρεοκοπησε. ηταν τοτε που εδυε και η καριερα του John Woo. κριμα. τουλαχιστον εγινε διαθεσιμο για ολους τωρα, και αυτο ειναι σημαντικο.

 

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ήρθε και σε 'μένα σήμερα invitation και πραγματικά είναι πολύ χρήσιμο παιδιά, σου λύνει τα χέρια. Μπορείς να δεις πολύ εύκολα τι παιχνίδι έχεις σε κάθε μια πλατφόρμα (gog, steam, uplay, origin, epic, xbox live pc και κονσόλα, playstation), όχι μόνο όσα έχεις εγκατεστημένα. Επίσης στα games που έχουμε παίξει έχει feedback, achievements, hours played. Σίγουρα θα έχουν αναφερθεί όλα αυτά σε παλιότερα posts αλλά ενθουσιάστηκα πολύ και δεν κρατήθηκα.

Αλλά με χάλασε που δε συνδέεται με Battle.net. Θα ήθελα και το diablo στο goggalaxy. Έχουν πει τίποτα γι' αυτό;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...