Προς το περιεχόμενο

GOG - Πλατφόρμα ψηφιακής διανομής DRM-free παιχνιδιών


SomnusRX

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Super Moderators

Aπό σήμερα, είναι διαθέσιμο στο GOG, στη δελεαστικότατη τιμή των €5,59, το εξαιρετικό Mission Force: Cyberstorm, turn-based παιχνίδι στρατηγικής με διαχείριση mechs, πιλότων και πάμπολα περιθώρια για σετάρισμα των ρομπότ.

Δεν γνωρίζω ακόμη πώς τρέχει σε σύγχρονα (περίπου...αχέμ, κάποια στιγμή πρέπει να αναβαθμίσω το καβουρδιστήρι) συστήματα, αλλά ως ιδέα+εκτέλεση, ο "παππούς" του Battletech στέκεται ανετότατα στις μέρες μας, και σε αυτή την τιμή είναι must για όποιον ασχολείται στοιχειωδώς με TBS. Τα γραφικά του είναι όπως θα τα περίμενε κανείς για παιχνίδι το οποίο κυκλοφόρησε το 1996, αλλά μια χαρά κάνουν τη δουλειά τους.

Τιμήστε το, δεν θα το μετανιώσετε. Είναι κυριολεκτικά ένα Good Old Game.

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Gog Galaxy 2.0 για download 

(Άκυρο, θέλει να είσαι ήδη προσκεκλημένος στην closed beta για να κάνεις σύνδεση στο λογαριασμό σου)

Επεξ/σία από Brandtobrand
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 13/9/2019 στις 8:06 ΜΜ, Aruil είπε

Χάλια update, πουθενά δεν αναφέρουν στις αλλαγές το να πάρω beta access επιτέλους 😥

Καλά τα λες, φίλος!! :D

 

Έχει κανείς εικόνα, αν υπάρχει κάποιο επίσημο χρονοδιάγραμμα;

Επεξ/σία από takjar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, takjar said:

Καλά τα λες, φίλος!! :D

Έχει κανείς εικόνα, αν υπάρχει κάποιο επίσημο χρονοδιάγραμμα;

Αν εννοείς για το πότε δίνουν beta keys, υποτίθεται με τη σειρά που έκανες αίτηση (μπούρδες, έχουν πάρει άτομα που γράφτηκαν πολύ μετά από μενά :( ). Αν έννοεις για features δεν έχει πάρει κάτι το μάτι μου.

Επεξ/σία από Aruil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, Aruil είπε

Αν εννοείς για το πότε δίνουν beta keys, υποτίθεται με τη σειρά που έκανες αίτηση (μπούρδες, έχουν πάρει άτομα που γράφτηκαν πολύ μετά από μενά :( ). Αν έννοεις για features δεν έχει πάρει κάτι το μάτι μου.

Έχεις δίκιο ήταν αόριστη η ερώτηση.

Ναι beta keys εννοούσα. Νομίζω υπάρχει κάποιο reddit thread όπου έχουν εκεί εμπειρικό progress (λέει ο καθένας που πήρε πρόσβαση, πότε είχε κάνει την αίτηση)

 

UPDATE: Το βρήκα

Update 2: Δοκίμασα όπως πρότεινε το thread να το κατεβάσω και να κάνω login μήπως με αφήσει, αλλά τζίφος.

https://www.gogalaxy.com/en/download

Επεξ/σία από takjar
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 minutes ago, takjar said:

Έχεις δίκιο ήταν αόριστη η ερώτηση.

Ναι beta keys εννοούσα. Νομίζω υπάρχει κάποιο reddit thread όπου έχουν εκεί εμπειρικό progress (λέει ο καθένας που πήρε πρόσβαση, πότε είχε κάνει την αίτηση)

UPDATE: Το βρήκα

Update 2: Δοκίμασα όπως πρότεινε το thread να το κατεβάσω και να κάνω login μήπως με αφήσει, αλλά τζίφος.

https://www.gogalaxy.com/en/download

Ναι το δοκίμασα κι εγώ αλλά τίποτα... Είχα κάνει αίτηση πριν το καλοκαίρι αλλά δυστυχώ δεν θυμάμαι ακριβώς πότε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι στη beta, το έχω μόνιμα ανοιχτό, αλλά στη κατάσταση που βρίσκεται αυτή τη στιγμή δεν το πολυχρησιμοποιώ. Μέχρι να ενσωματωθούν και οι φίλοι από όλες τις πλατφόρμες είναι καθαρά ένα μέρος απλά για να κάνεις launch τα παιχνίδια ή να χαζεύεις τη συλλογή σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, naruto14 said:

Εγώ είμαι στη beta, το έχω μόνιμα ανοιχτό, αλλά στη κατάσταση που βρίσκεται αυτή τη στιγμή δεν το πολυχρησιμοποιώ. Μέχρι να ενσωματωθούν και οι φίλοι από όλες τις πλατφόρμες είναι καθαρά ένα μέρος απλά για να κάνεις launch τα παιχνίδια ή να χαζεύεις τη συλλογή σου.

Δεν ξέρω πόσο θα το χρησιμοποιήσω είναι η αλήθεια αλλά με τρώει η περιέργεια να το δοκιμάσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Aruil είπε

Δεν ξέρω πόσο θα το χρησιμοποιήσω είναι η αλήθεια αλλά με τρώει η περιέργεια να το δοκιμάσω.

Ε και εγώ έτσι ήμουν μην νομίζεις :P. Πάντως αυτές τις μέρες έδωσαν invites, τώρα δε ξέρω πότε θα ξαναδώσουν...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...