Προς το περιεχόμενο

Driving και Racing Games (Αγαπημένα, Προτάσεις, Απορίες)


chiderboy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο θεμα rally σας προτινω το dirt rally το οποιο ειναι σε early access αλλα ειναι υπερβολικα καλοφτιαγμενο και μιλαμε για rallysim και οχι κλασικο arcade rallακι οριστε και ενα βιντεο.  https://www.youtube.com/watch?v=9nBL6sSKcZM

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Ναι αλλά αυτό είναι για android και δεν παίζει με xbox controler.Για pc είναι διαθέσιμο από το store των windows 8.1.Έχει πολύ καλά γραφικά αναλογικά για το μέγεθος του παιχνιδιού.Επίσης αυτός στο video παίζει με την κάμερα στραμμένη στο εσωτερικό του αυτοκινήτου.Εμένα με βολεύει πιο πολύ να βλέπω το αυτοκίνητο και να οδηγώ!

 

Το εβαλα σημερα στα win10 και σε android

Πολυ καλο απλο γρηγορο και με ωραια γραφικα

Μπορεις να παιξεις και online χωρις πληρωμη ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Split/second +1000 με αφορμή το βιντεακι του ektelion..γνωρίζετε αν υπάρχει κάτι παρόμοιο ή να ετοιμάζεται κάτι προσεχώς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

το rfactor2 ειναι παρα πολυ καλο αλλα μια ζωη που το θυμαμαι ειναι ενα μισο παιχνιδι. εχει φανταστικα physics αλλα κατα την γνωμη μου παντα θα ειναι σαν σε πειραματικο σταδιο. ελπιζω τωρα που θα το αναλαβει καινουριο στουντιο να γινει αυτο που του αξιζει. Ντεμο το AML δεν ξερω αν υπαρχει αλλα μπορεις να το δοκιμασεις αν θες (με γνωστους τροπους) και αν σου αρεσει, που θα σου αρεσει το αγοραζεις. Τα γραφικα ειναι λιγο ντεμοντε αλλα σαν φυσικη δεν υπαρχει καλυτερο. Το raceroom εχει καταπληκτικα γραφικα αλλα εχει ενα μικρο θεματακι με την φυσικη, αν και εχει κανει αλματα προς το καλυτερο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 1 μήνα μετά...

Ποιο ειναι το πιο ρεαλιστικο/καλυτερο racing game;

 

Ειμαι αναμεσα σε assetto corsa και project cars. Το iracing φενεται το καλυτερο αλλα ειναι πολυ "σοβαρο" για τα γουστα μου και πληρωνεις και με το χρονο. Μετα μαρεσει και το driveclub το οποιο ειναι μονο σε ps4. Το need for speed shift 2 φενεται εξισου ωραιο αλλα ειναι πιο arcade, σωστα; Δεν εχω παιξει κανενα αλλα λεω με βαση τι βλεπω στο YouTube.

Επισης να ρωτησω αν ειναι καλυτερο να παιζεις σε μεγαλη οθονη (τηλεοραση), η triple monitor σε PC;

Θελω να κανω ενα σετ απ για τετοια παιχνιδια (καρεκλα τιμονι κτλ) και επειδη το PC μου δε τρεχει κανενα απ αυτα στα max settings θα πρεπει να αγορασω αλλο η να χτισω ενα. Μετα λεω γιατι δε παιρνω ενα ps4 να παιζω στο σαλονι στη μεγαλη οθονη-απο την αλλη αν παρω καλο pc θα παιζω κ αλλα παιχνιδια και στο μελλον και VR.

Θα μου βγει πιο φθηνο σε ps4 (κανει κανα 300αρι) ενο σε gaming pc θα δωσω τα διπλασια+ και αλλα 200-300 για αλλα 2 φτηνα μονιτορς.

Για τιμονι (κανα thrustmaster t300 σκεφτομαι) και καρεκλα θα κοστισει το ιδιο ειτε σε PC ειτε σε PS4.

Με λιγα λογια δε ξερω τι θελω και ποια ειναι η καλυτερη λυση, και ποιο ειναι το καλυτερο παιχνιδι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλύτερος προσομοιωτής είναι το assetto corsa αλλά καλύτερο game συνολικά το pcars εγώ τα αγόρασα και τα δυο :P

επίσης μην ξεχνας και το dirt rally που και αυτό είναι must have αν στήσεις το cockpit και ίσως και το rfactor 2 

για τα υπόλοιπα που γράφεις είναι πολλές οι επιλογές και πολλά τα λεφτά

εγώ είμαι με pc και cockpit με g25 και 40αρα tv  θα πηγενα σε 3 οθόνες αλλά τώρα περιμένω για ένα vr στα 500 ευρώ 

αν θες ρώτα και τα παιδιά στο δίπλα site https://www.thelab.gr/forums/forum/249-assetto-corsa/

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι αναμεσα σε assetto corsa και project cars. Το iracing φενεται το καλυτερο αλλα ειναι πολυ "σοβαρο" για τα γουστα μου και πληρωνεις και με το χρονο. Μετα μαρεσει και το driveclub το οποιο ειναι μονο σε ps4. Το need for speed shift 2 φενεται εξισου ωραιο αλλα ειναι πιο arcade, σωστα; Δεν εχω παιξει κανενα αλλα λεω με βαση τι βλεπω στο YouTube.

 

Επισης να ρωτησω αν ειναι καλυτερο να παιζεις σε μεγαλη οθονη (τηλεοραση), η triple monitor σε PC;

 

Θελω να κανω ενα σετ απ για τετοια παιχνιδια (καρεκλα τιμονι κτλ) και επειδη το PC μου δε τρεχει κανενα απ αυτα στα max settings θα πρεπει να αγορασω αλλο η να χτισω ενα. Μετα λεω γιατι δε παιρνω ενα ps4 να παιζω στο σαλονι στη μεγαλη οθονη-απο την αλλη αν παρω καλο pc θα παιζω κ αλλα παιχνιδια και στο μελλον και VR.

 

Θα μου βγει πιο φθηνο σε ps4 (κανει κανα 300αρι) ενο σε gaming pc θα δωσω τα διπλασια+ και αλλα 200-300 για αλλα 2 φτηνα μονιτορς.

 

Για τιμονι (κανα thrustmaster t300 σκεφτομαι) και καρεκλα θα κοστισει το ιδιο ειτε σε PC ειτε σε PS4.

 

Με λιγα λογια δε ξερω τι θελω και ποια ειναι η καλυτερη λυση, και ποιο ειναι το καλυτερο παιχνιδι;

Το καλυτερο ειναι ενα 34αρι ultrawide monitor. To triple monitor θα σου κανει στρετσινγκ την εικονα και ειναι χαλια γτ τα παιχνιδια δεν παιζουν σε τετοιες αναλυσεις. Βαλε και ολα τα μπεζελς που θα βλεπεις ενδιαμεσα. Με την τηλεοραση θα σου βγουν τα ματια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aliakas εννοειτε θα παιζω κ αλλα παιχνιδια οπως dirt rally που θα αγορασω, richard burns rally που το χω αλλα ειναι πολυ δυσκολο χωρις τιμονι, και scania truck simulator που επισης εχω αλλα οσο να ναι κ αυτο θελει τιμονι. Rfactor δε νομιζω θα χρειαστω ειναι το ιδιο στιλ με ασετο κορσα και προτζεκτ καρς, ενα απ αυτα με καλυπτει και οπως φενεται θα προτιμισω το pcars.

 

 

Με ultrawide μονιτορ δε θα χω προβλημα με στρετσινγκ; ρωταω γιατι δε βλεπω πολλους να χουν ultrawide και σα να διαβασα οτι δε κανει για gaming γενικα. Τα μπεζελς δε με πειραζουν, ισα ισα θα ναι πιο ρεαλιστικο ετσι σα να με στο αμαξι μεσα και να χω τζαμι-παμπριζ-τζαμι...και με 3 οθονες θα μπκρω να παιζω κ αλλα παιχνιδια πιο ανετα πχ στο προ θα βλεπω ολο το γηπεδο απο τερμα σε τερμα κτλ

 

Υπαρχει τροπος να κατεβασεις custom πιστες η υπαρχουν updates με καινουργιες πιστες σε κανενα απ αυτα τα παιχνιδια η οχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήμουν κάτοχος 3 οθονών και νυν 34άρας ultrawide και έχω και 60άρα τηλεόραση. Λοιπόν για gaming γενικά, η καλύτερη κατ' εμέ επιλογή είναι η ultrawide. Για τα racing όμως συγκεκριμένα, παρόλα αυτά τα μειονεκτήματα που ανέφερε σωστά ο firepc, μου λείπει το eyefinity. Τα bezels όντως σου δίνουν μια αίσθηση σαν να είσαι στο αμάξι, αρκεί να μην είναι μεγάλα και το στρετσιγκ στα άκρα δεν με ενόχλησε ποτέ λόγω της ταχύτητας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...