Προς το περιεχόμενο

FAQ (Συχνές ερωτήσεις) - Πριν ανοίξετε νέο θέμα, δείτε πρώτα ΕΔΩ!


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γίνεται να μπεις σε ένα θρεντ και να κάνεις αναζήτηση των δημοσιεύσεων ενός μέλους;

Να σου βρει δηλαδή τα ποστ ενός μέλους μέσα στο συγκεκριμένο θρεντ; Παλιά νομίζω έπιανε αν έβαζες το nickname κι έκανες αναζήτηση "στο θέμα". Τώρα δε γίνεται έτσι (το όνομα βγαίνει μόνο όταν υπάρχει σε quotes, που θεωρείται "κείμενο").

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 862
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η αναζητηση στο φορουμ, γενικως, δουλευει? Εδω και πολυ καιρο δεν βρισκει ακομα και τα πιο απλα, πχ "vlc". Για πιο συνθετα, πχ "/etc/apt/sources.list" ή "iso-8859-7" ουτε λογος, εχει να τα βρει απο τοτε που το φορουμ αναβαθμηστηκε προς το χειροτερο με rte και αλλες τετοιες ανοησιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά, να ρωτήσω: Όταν βρισκόμαστε στην αρχική σελίδα του φόρουμ (εκεί που βλέπουμε τις ενότητες, hardware, software, internet κ.τ.λ.), στη δεξιά στήλη, δίπλα από κάθε ενότητα, αναφέρεται το πιο πρόσφατο post που έχει γίνει σ' αυτήν, στο οποίο μπορούμε να μεταφερθούμε με κλικ επάνω του, σωστά;

 

Αν το θέμα έχω καιρό να το παρακολουθήσω, υπάρχει τρόπος - χωρίς να ανοίξω την ενότητα και παραμένοντας στην αρχική σελίδα - να μεταφερθώ στο τελευταίο μη αναγνωσμένο από 'μένα post του συγκεκριμένου θέματος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά' date=' να ρωτήσω: Όταν βρισκόμαστε στην αρχική σελίδα του φόρουμ (εκεί που βλέπουμε τις ενότητες, hardware, software, internet κ.τ.λ.), στη δεξιά στήλη, δίπλα από κάθε ενότητα, αναφέρεται το πιο πρόσφατο post που έχει γίνει σ' αυτήν, στο οποίο μπορούμε να μεταφερθούμε με κλικ επάνω του, σωστά;

 

Αν το θέμα έχω καιρό να το παρακολουθήσω, υπάρχει τρόπος - χωρίς να ανοίξω την ενότητα και παραμένοντας στην αρχική σελίδα - να μεταφερθώ στο τελευταίο μη αναγνωσμένο από 'μένα post του συγκεκριμένου θέματος;[/quote']

 

Και εμενα με ενδιαφερει αν υπαρχει τροπος. Παρακαλω καποιος που γνωριζει?

 

Αποστολή από το κινητό με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτρεπονται ερωτησεις και απαντησεις που να αφορουν πειρατικο λογισμικο?

Ειδα ενα σχετικο θεμα σημερα, πηγα να ποσταρω τους ορους χρησης, αλλα δεν ειδα πουθενα να αναφερεται κατι τετοιο!

 

http://www.insomnia.gr/forum-26/announcement-13-όροι-χρήσης/

 

Θα ηθελα μια σαφη απαντηση σε αυτο μιας και εχω θιξει το θεμα αρκετες φορες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@GREGKERKYRA, δες το ερώτημα νο.13. Το πρόσθεσα μόλις τώρα, επί τη ευκαιρία της ερώτησής σου, γιατί την έχουν κάνει πολλές φορές κι άλλα μέλη (καλή ώρα στο παρόν θέμα, μήνυμα #15)...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, να ρωτήσω: Όταν βρισκόμαστε στην αρχική σελίδα του φόρουμ (εκεί που βλέπουμε τις ενότητες, hardware, software, internet κ.τ.λ.), στη δεξιά στήλη, δίπλα από κάθε ενότητα, αναφέρεται το πιο πρόσφατο post που έχει γίνει σ' αυτήν, στο οποίο μπορούμε να μεταφερθούμε με κλικ επάνω του, σωστά;

 

Αν το θέμα έχω καιρό να το παρακολουθήσω, υπάρχει τρόπος - χωρίς να ανοίξω την ενότητα και παραμένοντας στην αρχική σελίδα - να μεταφερθώ στο τελευταίο μη αναγνωσμένο από 'μένα post του συγκεκριμένου θέματος;

 

Γι' αυτό, γνωρίζει κάποιος κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, να ρωτήσω: Όταν βρισκόμαστε στην αρχική σελίδα του φόρουμ (εκεί που βλέπουμε τις ενότητες, hardware, software, internet κ.τ.λ.), στη δεξιά στήλη, δίπλα από κάθε ενότητα, αναφέρεται το πιο πρόσφατο post που έχει γίνει σ' αυτήν, στο οποίο μπορούμε να μεταφερθούμε με κλικ επάνω του, σωστά;

 

Αν το θέμα έχω καιρό να το παρακολουθήσω, υπάρχει τρόπος - χωρίς να ανοίξω την ενότητα και παραμένοντας στην αρχική σελίδα - να μεταφερθώ στο τελευταίο μη αναγνωσμένο από 'μένα post του συγκεκριμένου θέματος;

 

Αντί να κάνεις κλικ στον τίτλο του θέματος, σημάδεψε δύο σειρές πιο κάτω, στην ημερομηνία/ώρα του τελευταίου post. Αναλόγως του browser που έχεις, ενδέχεται στο κάτω μέρος του παραθύρου να δεις ότι πρόκειται για διαφορετικό link: το URL του link που δοκιμάζεις τελειώνει σε ".../unread/", το άλλο που αναφέρω σε ".../page__view__getlastpost"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαίνω με chrome. Βάζοντας το δείκτη πάνω στην ημερομηνία/ώρα, μου εμφανίζει κάτω αριστερά στην οθόνη το: «page__view__getlastpost»...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία, είσαι σε καλό δρόμο! Ρίξ' του κι ένα κλικ τώρα, μη φοβάσαι...! :-D

Ίσως δεν ήμουν σαφής (άσε που είμαι και ριψοκίνδυνος τύπος!...)

Κάνοντας κλικ στην ένδειξη αυτή (ημερομηνία/ώρα), με πάει στο τελευταίο δημοσιευμένο post. Πριν απ' αυτό όμως, πιθανότατα υπάρχουν αρκετά post που δεν έχω διαβάσει. Αυτό που θέλω (αν γίνεται φυσικά...) είναι να πηγαίνω στο τελευταίο μη αναγνωσμένο από 'μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα το «τελευταίο μη αναγνωσμένο από σένα» ενός topic θα πρέπει να συμπίπτει με το «τελευταίο γενικώς» μήνυμα του ίδιου topic.

 

Παράδειγμα: ένα topic, τη στιγμή που το πρωτοανοίγεις και το διαβάζεις, έχει 15 μηνύματα (ακριβώς 1 σελίδα). Κάνεις logout για μερικές μέρες. Στο μεταξύ, έχουν δημοσιευτεί άλλα 30 μηνύματα, συνολικά 45 πλέον, έχουν γεμίσει δηλαδή ακριβώς 3 σελίδες. Την επόμενη φορά που θα μπεις στο topic, το τελευταίο μη αναγνωσμένο θα είναι το μήνυμα #45, το τελευταίο γενικώς του topic δηλαδή!

 

Μήπως εννοείς μεταφορά «στο πρώτο μη αναγνωσμένο από σένα» (στο παράδειγμα δηλαδή το μήνυμα #16, το πρώτο της 2ης σελίδας); Αν ναι, τότε αυτό το κάνει ήδη το πρώτο link που δοκίμασες (αυτό που τελειώνει σε ".../unread/"). Αν δεν το κάνει, πρόκειται για bug στην περίπτωσή σου και καλό είναι να το αναφέρεις στη σχετική ενότητα των forum bugs...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...