Προς το περιεχόμενο

Community


Freakster

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 848
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ενταξει τα παλικαρια εχουν ξεφυγει κανονικα. Ο βαθμος φαντασιας και δημιουργικοτητας σε αυτην την σειρα ειναι off the charts. Το ενα επικο επεισοδειο πισω απο το αλλο. Ισως εχει ξεπερασει ηδη αλλες σημαντικες κωμοδιες οπως arrested development.

 

who taught you therapy??? michael jacksons father?

 

epic lol@lost metaphor

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τι κορυφαία σύλληψη και εκτέλεση για εορταστικό επεισόδιο! Όντως η σειρά βρίσκεται σε δικό της επίπεδο πλέον και παίζει μόνη της εκεί.

(Καλά το LOST metaphor ήταν αναπάντεχο και spot-on!) :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήμουν ο μόνος που δεν τον τρέλανε;

Ίσως επειδή αυτού του είδους τα animation να μην μου αρέσουν.

 

Και εμένα μου φάνηκε κάπως αρχικά, αν και απο το ξεκίνημα έφερνε νοσταλγία του Rudolph (το οποίο τιμούσε. Μια ταινία που είχα δει άπειρες φορές μικρός). Όσο περνούσε η ώρα γινόταν όλο και καλύτερο. Μέχρι την μέση το λάτρεψα, και δεν σταματούσε η άνοδος. Το αποκορύφωμα ήταν αντανάκλαση του πραγματικού cast στην τηλεόραση μετα την λήξη του Rudolph η οποία με έκανε ζημιά..

 

Σίγουρα απο τα αγαπημένα μου επεισόδια. Κάθε φορά που βλέπω κάποια επεισοδιάρα, αναρωτιέμαι που θα το πάνε, και όλο με ξαφνιάζουν με ακόμα καλύτερα επεισόδια.

 

@tzinos + Preat : Δεν νομίζω να έπιασα εξολοκλήρου το lost metaphor μιας και δεν το βλέπα. Enlighten me...

 

Υ.Γ.

Πάτησε κανείς απο σας pause στα roboAbed scenes να διαβάσει αυτα που "έβλεπε"? Η λεπτομέρεια στην σειρά μετράει πολύ

 

"Confirm Mom for Christmas" το easter egg απο το Robovision του Abed ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλειο, τέλειο, τέλειο. Η σειρά απλά δεν υπάρχει. Το τέλειο επεισόδιο με τον τέλειο καιρό... Απλά αναρωτιέμαι όπως είπαν και τα παιδιά πιο πάνω τι άλλο θα σκεφτούν να κάνουν σε αυτή τη σειρά. Από τις πλέον αγαπημένες μου σειρές μπορώ να πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

@tzinos + Preat : Δεν νομίζω να έπιασα εξολοκλήρου το lost metaphor μιας και δεν το βλέπα. Enlighten me...

 

Έλα ρε είναι απλό :P

 

Όταν φτάνουν με τον Pierce-Bear στο σπίτι του Αη-Βασίλη βρίσκουν ένα κουτί με το υποτιθέμενο νόημα των Χριστουγέννων.

Οπότε το ανοίγει ο Abed και βρίσκει ένα κουτί μέσα σε κουτί μέσα σε κουτί όπου τελικά βρίκσεται το DVD της 1ης season του LOST.

Και ρωτάει ο Pierce "Αυτό είναι το νόημα των Χριστουγέννων" και η απάντηση είναι:

"Όχι είναι συμβολικό (metaphor). Συμβολίζει την έλλειψη ανταμοιβής των προσδοκιών (pay off)." :lol:

edit (τώρα κατάλαβα ότι δεν έβλεπες το LOST - είμαι λίγο slow το πρωί). Οπότε αυτό την λέει στο LOST που είχε μια πάρα πολύ καλή season η οποία όμως ουσιαστικά δημιουργούσε προσδοκίες (πολλά μυστήρια, πολλά ερωτηματικά) για τις υπόλοιπες. Οι οποίες κατά αρκετούς :P ποτέ δεν εκπληρώθηκαν ικανοποιητικά (ή και καθόλου).

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα ρε είναι απλό :P

 

Όταν φτάνουν με τον Pierce-Bear στο σπίτι του Αη-Βασίλη βρίσκουν ένα κουτί με το υποτιθέμενο νόημα των Χριστουγέννων.

Οπότε το ανοίγει ο Abed και βρίσκει ένα κουτί μέσα σε κουτί μέσα σε κουτί όπου τελικά βρίκσεται το DVD της 1ης season του LOST.

Και ρωτάει ο Pierce "Αυτό είναι το νόημα των Χριστουγέννων" και η απάντηση είναι:

"Όχι είναι συμβολικό (metaphor). Συμβολίζει την έλλειψη ανταμοιβής των προσδοκιών (pay off)." :lol:

edit (τώρα κατάλαβα ότι δεν έβλεπες το LOST - είμαι λίγο slow το πρωί). Οπότε αυτό την λέει στο LOST που είχε μια πάρα πολύ καλή season η οποία όμως ουσιαστικά δημιουργούσε προσδοκίες (πολλά μυστήρια, πολλά ερωτηματικά) για τις υπόλοιπες. Οι οποίες κατά αρκετούς :P ποτέ δεν εκπληρώθηκαν ικανοποιητικά (ή και καθόλου).

 

 

 

Α οκ, αυτό έπιασα και εγώ πάνω κάτω αλλά δεν ήμουν σίγουρος γιατί σαν πολύ να ενθουσιάστηκαν όλοι με το metaphor και λέω μήπως έχασα κάτι :P thnx

 

Καλά, αυτός ο Abed είναι τέτοιος χαρακτήρας in real life! lol

 

 

HEY, now that you started it, how about another 10 seconds on that third button eh?? :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...