Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Topic


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Done

 

To διόρθωσα, αν θέλεις κάνε edit το πόστ σου για να μήν φαίνεται η σχετική πρόταση, αλλά don't worry θα το δείς και εσύ ότι δεν έγινε spoiled τίποτα.


Επίσης παιδιά να προσθέσω - ότι αν κάνετε ψηφιακές αγορές εκμεταλλευτείτε και το Mynintendo.com - Οι προσφορές πλέον φτάνουν και το 40% εκεί.

 

Π.Χ. etrian odyssey IV (είμαι περίεργος πως θα αναπαραχθεί αυτό στο switch btw.. ενώ στο U θα ήταν απλό) με 7.99 eur και 11.99 για το selects Ocarina of Time 3D και πολλά άλλα σε τραγικά χαμηλά εκπτωτικές τιμές (αν έχετε τα gold coins).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4.8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χτες πήρα το new 3ds XL μεταχειρισμένο. Μια χαρά όλα.Αλλα δεν μπορώ να μπω στο ίντερνετ και ας βρίσκει το access point δηλαδή το Wi-Fi μου. Τι να κάνω άλλο δεν ξέρω. Καμία βοήθεια; επειδή δε ξέρω σε πιο section να γράψω για το 3ds και το troubleshooting, έγραψα εδώ. Αν είναι λάθος ας μεταφέρουν το post οι admins στο κατάλληλο thread. Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες πήρα το new 3ds XL μεταχειρισμένο. Μια χαρά όλα.Αλλα δεν μπορώ να μπω στο ίντερνετ και ας βρίσκει το access point δηλαδή το Wi-Fi μου. Τι να κάνω άλλο δεν ξέρω. Καμία βοήθεια; επειδή δε ξέρω σε πιο section να γράψω για το 3ds και το troubleshooting, έγραψα εδώ. Αν είναι λάθος ας μεταφέρουν το post οι admins στο κατάλληλο thread. Ευχαριστώ

τι εννοεις ίντερνετ; παιχνιδι με αλλους μεσω διαδικτυου; φυλλομετρητης; γιουτιουμπ;

ολα τα 3ds δεν τα κανουν παντα ολα.

εχεις cfw;

δοκιμασε να συνδεθεις στον ρουτερ σου οταν αφαιρεσεις ολη την ασφαλεια και κωδικους. Εαν λειτουργει, ξεκινα κλειδωματα.

δοκιμασε μεσω ΗΥ να συνδεθεις στο new 3ds XL οταν ενεργοποιησεις το μοιρασμα αρχειων, δουλευει;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μετά από τόσα χρόνια αποφάσισα να πάρω grip για το New 3ds XL. Απορώ πως έπαιζα τόσο καιρό χωρίς το συγκεκριμένο αξεσουάρ!

 

Εξαιρετική αίσθηση και δεν κουράζονται εύκολα τα δάκτυλα μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα παιδες.συγχωρεστε με αν αναφερω σε λαθος θεμα το προβλημα μου.

Εχω κανει μια παραγγελια απ το ebay ενα παιχνιδι για το ds και γράφει country/region of manufacture japan.

Θα εχω θεμα να παιξω το παιχνιδι στο 3ds μου;

http://m.ebay.com/itm/263099083218?_mwBanner=1

Επεξ/σία από sifis_1908
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδες.συγχωρεστε με αν αναφερω σε λαθος θεμα το προβλημα μου.

Εχω κανει μια παραγγελια απ το ebay ενα παιχνιδι για το ds και γράφει country/region of manufacture japan.

Θα εχω θεμα να παιξω το παιχνιδι στο 3ds μου;

http://m.ebay.com/itm/263099083218?_mwBanner=1

Εαν η εικονα σελιδας ebay ειναι απο την αγορα σου σε επιασαν κοτσο.

ειναι ESRB αρα εαν το 3ds δεν ειναι χακαρισμενο δεν θα τρεξει.

Και 10 ευρω το πολυ αξιζει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν η εικονα σελιδας ebay ειναι απο την αγορα σου σε επιασαν κοτσο.

ειναι ESRB αρα εαν το 3ds δεν ειναι χακαρισμενο δεν θα τρεξει.

Και 10 ευρω το πολυ αξιζει.

 

Για πες και άλλα ρε Μaz? Τι εννοείς με ESRB (το Entertainment Software Rating Board?) και γιατί δεν θα τρέξει σε μαμά 3ds? Δηλαδή region Locked? Μην την πάθουμε στα καλά καθούμενα και άλλοι....Εξώ ήξερα νόμιζα ότι τα DS games δεν ήταν region locked δηλαδή.

 

Και εδώ αυτό λένε...

 

Και εδώ 

 

Αυτά κάνει το πολύ .. homebrew :P

 

να υποθέσω δεν πρόσεξες την απουσία του  από το DS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Steve τελικα την πάτησα η οχι;

 

 

Μπααα... Εκτός και αν είχε καμία ετικέτα τύπου DSI enhanced... εκεί ναι τον @πιες που λέμε. (Δεν είδα καν Pictures).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα τα games του DS που δεν είχαν καμία σχέση με DSi μια χαρά δουλεύουν χωρίς region lock στο 3DS του οποίου τα games είναι.

 

Από ότι ψάχνω για τον τίτλο δεν βλέπω κάτι να έχει σχέση με dsi-ware κτλ... Οπότε στην θέση σου θα χαλάρωνα και θα ανέμενα τον τίτλο :)

 

Σε τελική βάλτο για πώληση και κάνε scalping στους "πολυάριθμους" χακεράδες εδώ, στους οποίους είναι αδιανόητο να υποστηρίξουν μια εταιρεία η οποία χρειάζεται περισσότερη στήριξη από ποτέ για να βγάζει συστήματα να χακάρουν αυτοί να παίζουν τσάμπα .. συγνώμη να δουλεύουν τα απαραίτητα έγγραφά τους στο word στο 3ds άκυρο και αυτό να κάνουν streaming τα βίντεο από τα γάμοβαφτίσια τους στην τηλεόραση τους με το 3ds και έχουν και ps4pro ή PC με 1080 ταυτόχρονα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ξενερωσω ασχημα αν δεν λειτουργει!δεν υπάρχει πουθενα εδω στην ελλαδα κ την θελω για την συλλογη μου!!

 

 

Την πατησες αλλου φιλε μου με το παιχνιδι που πηρες και εχω να σου πω οτι θα παιζει στο 3DS αλλα δεν ξερω για ποσο καιρο γιατι πηρες μια εκδοση απομιμηση. Οι αμερικανικες εκδοσεις ερχονται σε μαυρο κουτι και το σημα της Nintendo που εχει μπρος και πισω ειναι fake.

 

 

Η γνησια συσκευασια : 

 

http://www.ebay.com/itm/Mario-Luigi-Partners-in-Time-Nintendo-DS-2005/401373036400?_trksid=p2047675.c100011.m1850&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIM.MBE%26ao%3D1%26asc%3D41375%26meid%3D43f4649d0fa646e5a60111fe3e8179b2%26pid%3D100011%26rk%3D5%26rkt%3D12%26sd%3D263099083218

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου ειδα το παιχνιδι που πηρες και εχω να σου οτι θα παιζει στο 3DS αλλα δεν ξερω για ποσο καιρο. Βασικα πηρες μια εκδοση απομιμηση. Οι αμερικανικες εκδοσεις ερχονται σε μαυρο κουτι και το σημα της Nintendo που εχει πανω του ειναι fake.

 

http://www.ebay.com/itm/Mario-Luigi-Partners-in-Time-Nintendo-DS-2005/401373036400?_trksid=p2047675.c100011.m1850&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIM.MBE%26ao%3D1%26asc%3D41375%26meid%3D43f4649d0fa646e5a60111fe3e8179b2%26pid%3D100011%26rk%3D5%26rkt%3D12%26sd%3D263099083218

 

 

Τι κρίμα όμως που το παιχνίδι του έρχεται από το εξωτικό Bahrain.. έτσι λέει τουλάχιστον η αγγελία. Δεν έχω ζήσει εκεί οπότε δεν ξέρω τι και πως.. 

 

Τι θα πει απομίμηση παιχνίδι - κάνουν και clone τα carts πλέον?  Δεν το ήξερα ειλικρινά....

 

Πάντως το κουτί είναι μαύρο..

 

Κατάλαβα το μπέρδεμα.. άλλο έχει σαν thumbnail αλλά αν πατήσεις το see original listing δείχνει άλλη φωτογραφία....

 

Κάντε scroll κάτω και είναι ολόιδια  μπρος και πίσω με το αυθεντικό που έβαλες.. 

 

Εκτός και αν κάτι μου ξεφεύγει ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...