Προς το περιεχόμενο

Mass Effect 3


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χωρίς να έχω παίξει ακόμα τα me1+2 πάνω από μια ώρα το καθένα (παρόλο που τα έχω αγοράσει, κλασικά πράγματα) και επομένως χωρίς να μπορώ να κρίνω το βάθος του σαν παιχνίδι έχω να πω κι εγώ τα εξής, πέραν του ότι συμφωνώ με τον αληθινό:

 

1)Το animation, στο τρέξιμο τουλάχιστον, είναι απαράδεκτο (ιδίως του anderson).

 

2)Τα γραφικά συνολικά θα τα έλεγα κι εγώ απλώς αποδεκτά, το χειρότερο όμως είναι ότι είναι ανομοιογενή.Δηλαδή βλέπεις κάτι φοβερά λεπτομερή πρόσωπα και από κάτω μια στολή επιπέδου psx (επιεικώς).Είναι αρκετά σημεία στα οποία οι χαμηλής ανάλυσης υφές βγάζουν μάτι και χαλούν το συνολικό αποτέλεσμα.Τα χρώματα δεν με ενόχλησαν.Αλλά δεν ήταν δα και τίποτα σπουδαίο να βάλουν μια πιο προσεγμένη στολή στο Shepard πχ.

 

3)rpg (το demo τουλάχιστον), όπως πολλοί θέλουν να το παρουσιάζουν, απλά δεν είναι κατ' εμέ.

 

4) αν βγει goty 2012, και σαν σύνολο παραμείνει αυτό που είδα από το demo, μάλλον θα με αναγκάσει να παρατήσω και αυτό το χόμπυ.

 

5)δε μπορώ να καταλάβω γιατί έχει κολλήσει το μυαλό τους και δε λένε να μας δώσουν δυνατότητα να χρησιμοποιούμε διαφορετικό κουμπιά για run/use/cover.Ρε μόγγολε φίλε εγώ έχω 8 δάχτυλα σε κάθε άκρο και τα χρησιμοποιώ όλα.Με ρώτησες αν θέλω να πατάω 2 κουμπιά για ό,τι κάνω στο παιχνίδι;Δεν είμαι κονσολάς.Δώσε μου έστω τη δυνατότητα προαιρετικά να παραμετροποιήσω το χειρισμό.Δε μπορώ να θέλω να τρέξω και όπως τρέχω να έχω το μοσκιό μου να πέφτει να καλυφθεί πίσω από τοίχο.Είναι τραγικά πράγματα αυτά. :confused:

 

6)Συνολικά μου άφησε την αίσθηση ότι έπαιζα κάτι σαν ένα scifi gears of war.Δε με ενθουσίασε κοντολογίς και ελπίζω να μην είναι και το ολόκληρο έτσι γιατί θα βγουν αληθινές οι φοβίες πολλών οπαδών.Σε κάθε περίπτωση πάντως θα το πάρω σε καμιά καλή προσφορά έτσι για να συμπληρωθεί η τριλογία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σαπουνόπερα! :P

Άντε, πες το διαστημικό, διαγαλαξιακό, όπως θέλεις τελοσπάντων. :-D

 

[

@ ghost, με το προηγούμενο μήνυμα εννοούσα ότι το me3 μου θυμίζει ένα διαστημικό,γαλαξιακό gow, όχι ότι το gow είναι τέτοιο...Διάολε άλλα θέλω να πω σήμερα, άλλα λέω!

 

@tobajara, εξέλιξη. :mrgreen:

Φύτρωσαν μετά την πρώτη δεκαετία pc gaming. :devil:

 

 

]

Επεξ/σία από Bigi444444
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τελικά είδα κι εγώ ένα ευτράπελο.

 

F^%$ing Mass Effect fields. How do they work?

 

masseffectd.jpg

 

(και γιατί το Imageshack θέλει register και δεν αφήνει thumbnails τώρα; )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

www.skroutz.gr αν ειναι το πιο φτηνο

(αν και εκτος το βρισκεις και πιο φτηνο πιστευω)

και τηλεφωνο

(δεν νομιζω να μην τα δινουν, αν δεν, τοτε ειναι πολυ gtp)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Vanguard είναι ΕΘΙΣΜΟΣ :-D ! Νόμιζα πως ποτέ δεν θα μου άρεσε η μάχη από κοντινή απόσταση αλλά εδώ η Bioware με διέψευσε.

Παρατήρησα, ακόμα, καλύτερη αξιοποίηση της εξειδίκευσης των διάφορων όπλων και δυνάμεων. Για παράδειγμα δύσκολα θα καταστρέψεις το armor του turret με όπλα αλλά αν χρησιμοποιήσεις μια δύναμη (π.χ warp) η ζημιά είναι πολύ μεγαλύτερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μισώ τα turrets Iridium. :P

 

Αλλά πάντα έπαιζα Vanguard. :)

Αν και online δεν έχω βάλει καθόλου πόντους στο Nova. Δεν μπορώ να πω ότι συμπληρώνει τον τρόπο που παίζω. Άλλο αν άλλοι έχουν βρει τρόπο να έχουν άπειρο chain σχεδόν με σωστά upgrades και charge -> shotgun -> heavy melee -> nova ή κάπως έτσι. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εγώ είχα κάνει την N7 digital deluxe edition από το Direct2Drive πριν γίνει GameFly.

 

Επίσης...

'Mass Effect 3' becomes true space oddity

 

But next week, a select intrepid few will have the opportunity to play the full game before it hits stores. Publisher Electronic Arts will be launching copies of the game into space using weather balloons that will be released in New York, San Francisco, Las Vegas, Berlin, London and Paris.

 

Each game has a GPS tracking device onboard and fans can track their return to the Earth on masseffect.com to find a copy and play it a week or more before the game hits stores.

 

 

Η άποψη του Penny Arcade:

i-H2GFzfk-XL.jpg

 

Τι σου είναι το marketing...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το multi που δοκίμασα σήμερα είναι διασκεδαστικό!

Μια ερώτηση σε όσους το δοκίμασαν. Το veteran pack και γενικά τα packs, αφού τα αγοράσεις μια φορά δεν μένουν για πάντα?

Γιατί το veteran που αγόρασα έπρεπε να το ξαναγοράσω οταν φόρτωσα άλλο παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Σου δίνουν γενικά:

- consumables (μένουν στο inventory μέχρι να τα σπαταλήσεις: revive, shield recharge, ammo, missile).

 

- equipment που είναι για μια αποστολή μόνο αν τα κάνεις equip (+shotgun damage, incendiary/cryo/disruptor/warp ammo, κλπ).

 

- Όπλα ή και weapon mods που μένουν για πάντα.

 

- Class unlock (σου ξεκλειδώνει κανονικά ή σου δίνει παραπάνω customisation options με τα secondary colors κλπ).

 

Κάπως έτσι. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ώρα που άλλεςεταιρίες ψάχνουν να βρουν τρόπους να τραβήξουν τα βλέμματα των παικτών, η ΕΑαποκάλυψε μία εξαιρετική ενέργεια marketing.

 

Συγκεκριμένα,αντίτυπα του αναμενόμενου Mass Effect 3 θα φύγουν από μεγάλες πόλεις όπως η ΝέαΥόρκη, το Βερολίνο, το Λονδίνο και το Παρίσι με ειδικά «μπαλόνια» και θαταξιδέψουν στο διάστημα.

 

Η βαρύτητα θαοδηγήσει τα games ξανά πίσω στη Γη σε διάφορα τυχαία σημεία και μέσω ειδικήςκάμερας που θα τα ακολουθεί, οι παίκτες θα μπορούν να τα εντοπίσουν και να πάνενα τα παραλάβουν αν ο χώρος προσγείωσης είναι κοντά τους.

 

Δε χρειάζεται ναπούμε πόσο συλλεκτικά θα είναι αυτά τα αντίτυπα…

 

Πηγη Enternity.gr

Eιναι οτι πιο προτοτυπο εχω διαβαση mrgreen.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...