Προς το περιεχόμενο

Lost Season 6 Finale FULL SPOILERS topic


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε παιδια το μεγαλυτερο μηστηριο δεν εχει λυθει....

 

 

τι ειναι,ποιος,ποτε,γιατι φτιαχτηκε ολο αυτο το υπογειο συστημα με το φως και την ταπα κτλ...

 

 

και στην τελικη....αυτοι που φυγανε με το αεροπλανο,ζουν κανονικα σε μια αλλη αλλα στην κανονικη ζωη?!?!?!

 

btw μπραβο στον Mod για το ανοιγμα αυτου του τοπικ,ηταν παραπανω απο αναγκαιο..

 

 

φυσικα το τι ειναι το φως πως φτιαχτηκε και γτ μπορει να το απαντησει ο καθενας μας ξεχωριστα.δεν αποτελει μυστηριο για μενα αυτο.

 

Αν καταλαβα καλα εννοεις τους (σογιερ,κειτ τον πιλοτο,τον μαιλς και την κλαιρ).Αν εννοεις αυτους τοτε ναι σωθηκανε,συνεχισανε τη ζωη τους,καποια στιγμη πεθανανε και βρεθηκανε και αυτοι στο alternative..το οποιο δεν τοποθετειται καπου χρονικα αλλα ειναι σιγουρα αργοτερα απτο θανατο ολων οσων βλεπουμε σε αυτο το εναλλακτικο συμπαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι φανερό ότι οι σεναριογράφοι έπεσαν στη παγίδα που στήσανε μόνοι τους. Προσπαθώντας να φτιάξουν ένα τέλος που κανείς δε θα είχε σκεφτεί, τελικά έφτιαξαν ένα μέτριο, κλαψιάρικο, δίχως φαντασία και λογική τέλος. Πραγματικά τόσο πρόχειρο κανείς δε θα φανταζόταν το τέλος του Lost. Ίσως τελικά το internet και όλη αυτή η παραφιλολογία(που εγώ τη λάτρεψα) να έκανε κακό στο Lost.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι, γιατί η σειρά δεν αναφέρθηκε ποτέ σε αυτά...

 

Ε ναι, οκ. Αλλά όχι και να προσπαθούμε να βρούμε λύσεις στις σημειώσεις με τα μαθηματικά ολοκληρώματα στα τετράδια του Daniel Faraday. Ώρες ώρες χαίρομαι μερικά πράγματα που δεν αναλύθηκαν περισσότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο εγώ περίμενα την στιγμή που μας έδειχνε Λυπίδη μέσα στο cockpit να μπει ο καπνός να τον αρπάξει και να έχουμε ένα τρελό mindfuck?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι φανερό ότι οι σεναριογράφοι έπεσαν στη παγίδα που στήσανε μόνοι τους. Προσπαθώντας να φτιάξουν ένα τέλος που κανείς δε θα είχε σκεφτεί, τελικά έφτιαξαν ένα μέτριο, κλαψιάρικο, δίχως φαντασία και λογική τέλος. Πραγματικά τόσο πρόχειρο κανείς δε θα φανταζόταν το τέλος του Lost. Ίσως τελικά το internet και όλη αυτή η παραφιλολογία(που εγώ τη λάτρεψα) να έκανε κακό στο Lost.

 

χωρίς φαντασία ;;; ... δε σου φταίνε οι σεναριογράφοι ... λυτρωτικό θα 'λεγα οχι κλαψιάρικο ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι, οκ. Αλλά όχι και να προσπαθούμε να βρούμε λύσεις στις σημειώσεις με τα μαθηματικά ολοκληρώματα στα τετράδια του Daniel Faraday. Ώρες ώρες χαίρομαι μερικά πράγματα που δεν αναλύθηκαν περισσότερο.

Μα όχι μόνο δεν αναλύθηκαν σε βάθος θέματα τα οποία μας απασχόλησαν στους προηγούμενους κύκλους (πέθαναν χαρακτήρες γι'αυτά) αλλά πολύ απλά αγνοήθηκαν επιδεικτικά στο φινάλε της σειράς, σα να μην υπήρξαν ποτέ. Και δε φταίνε οι φαν της σειράς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Μόνο εγώ περίμενα την στιγμή που μας έδειχνε Λυπίδη μέσα στο cockpit να μπει ο καπνός να τον αρπάξει και να έχουμε ένα τρελό mindfuck?

 

Εγώ περίμενα να ανατιναχθεί το αεροπλάνο από τα υπόλοιπα κρυμμένα εκρηκτικά του Widmore. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ περίμενα ο καπνός να έχει πάρει την μορφή κάποιου από τους επιζώντες και αντί για ghostbuster party να θέλει να γυρίσει πίσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω φίλο που δεν ασχολήθηκε ΚΑΘΟΛΟΥ με θεωρίες και ταξίδια στον χρόνο (ουτε θρησκόληπτος, αν παιζει σημασία), ούτε μπήκε ποτέ σε σαιτ συζήτησης του Lost, και η σειρά έγινε μία από τις αγαπημένες του.

 

Μπορείς να τον ρωτήσεις ρε συ αν κατάλαβε γιατί έγινε όλο αυτό το σκηνικό και τι ήταν τελικά το νησί;Γιατί και εγώ που ούτε σε φόρουμ έμπαινα να διαβάζω,ούτε ασχολήθηκα με θεωρίες κτλ δεν χαμπάριασα τι έγινε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να τον ρωτήσεις ρε συ αν κατάλαβε γιατί έγινε όλο αυτό το σκηνικό και τι ήταν τελικά το νησί;Γιατί και εγώ που ούτε σε φόρουμ έμπαινα να διαβάζω,ούτε ασχολήθηκα με θεωρίες κτλ δεν χαμπάριασα τι έγινε.

 

Ειναι σαρκαστικό το πόστ σου? Αν ναι, να ξέρεις ότι δεν εννόησα ότι όσοι δεν παρακολουθούσαν θεωρίες κατά την διάρκεια της σειράς την γνωρίζουν και καλύτερα.

 

Φυσικά και όχι.

 

Απλά υπάρχουν και κάποιοι που να μην νοιάζονταν (τόσο) για το τί ήταν το νησί ή ας πούμε γιατί ο Μάιλς επικοινωνούσε με τους νεκρούς ή τί ήταν η πηγή.

Είδε το Lost σαν μια δραματική σειρά και πάνω απ'όλα ψυχαγωγική, βασισμένη σε ένα μυστήριο σύμπαν.

Δεν τον ένοιαζε τι ήταν το νησί αλλά πιο πολύ τον ένοιαζε με ποιον ας πούμε θα καταλήξει η Kate στο τέλος. Του άρεσε αυτό που έβλεπε. Δύο (αφηρημένα) timelines με απολαυστικούς χαρακτήρες.

 

Επειδή το είδαμε μαζί με αυτόν τον φίλο μου σου λέω ότι με το που τελείωσε εγώ είπα,

"Πρεπει να μπω στα φόρουμς να δω τι ακριβως έγικε. Πρέπει να τα μάθω όλα εδώ και τώρα.!"

Αυτός είπε (στο περίπου), "Καλό ήταν, δεν εξήγησε τίποτα, τα άφησε όλα ανοιχτά, ότι έγινε έγινε."

'Ενας ρομαντικός (μη απαιτητικός) θεατής, αν θες.

 

Ε, αυτού του είδους ο θεατής(π.χ τώρα ο φίλος μου) το ευχαριστήθηκε πιο πολύ στην τελική το Lost. Το είδα να συμβαίνει και το λέω με όλη την πικρία που μπορεί να έχει αυτό. :-(

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως δόθηκε εξήγηση και δεν την κατάλαβα για το ποιο είναι το παιδί που εμφανιζόταν συχνά και όταν τον καταλάβαιναν το 'βαζε στο τρέξιμο;

 

ο τζεικομπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...