Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy S - νέα κορεάτικη ναυαρχίδα με android


arxaggelos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρεςςςςςςςς

 

Και όπως υποσχέθηκα feed back Με video :)

 

(Sorry Για τη χάλια ποιότητα αλλά η web cam έδωσε τα μέγιστα :P )

 

http://www.youtube.com/watch?v=Qgo862CdBzY&feature=mfu_in_order&list=UL

 

 

 

και ένα screenshot Από τη Notification's bar

 

snap20110327071428.png

 

Uploaded with ImageShack.us

 

To πράσινο με χαλάει αλλά θα το αλλάξω σύντομααααα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κάποιος ανάμεσά μας "κάηκε" στο φλασάρισμα χθες βράδυ :mrgreen: :mrgreen:

Ευχαριστούμε πολύ για το βίντεο Κάρμεν! Να μια ρομ που αξίζει να περιμένεις, όχι σαν τη μούφα 2.2 που μας έδωσαν τα Χριστούγεννα.

 

Btw, με τόσο "κατσαβίδι" και μόντα που πέφτει, είχα αρχίσει να έχω αμφιβολίες ότι προκειται για κοπέλα (λέω, κάποιος μας δουλεύει), αλλά το uber sexy μανικιούρ σου με επανέφερε στην τάξη :-D

 

 

πλάκα κάνω εννοείται ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Kαλα, μολις εφυγα χτες αρχισαν τα οργανα? :lol:

Λοιπον διαβαζω αρκετα θετικα σχολια στους xda! Aκομα δεν εχω καταληξει αν θα την περασω αμεσα ή αν θα περιμενω τον Doc (σημερα-αυριο) να την ανεβασει στην κουζινα με Kernels, themes κλπ.

Ο Supercurio λεει πως εβγαλε συμβατο Kernel, αλλα αναφερθηκαν καποια προβληματα με bootloops, οποτε at your own risk. Προς το παρον (αν και με εχει καραδελεασει η Karmen) στην θεωρια βρισκω αρνητικο το οτι δεν εχει cwm και το οτι πρεπει να περασω τις απειρες εφαρμογες μου χειροκινητα :P

Aναμενω κι αλλο feedback :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο το videaki karmen! Τώρα για να καταλάβω αυτή θα είναι η επίσημη από samsung?

 

Να σου πω δηλαδή τι μπορεί να έχω κάνει λάθος? Θεωρητικά ότι ρύθμιση και να έχω δεν μπορεί να αυξήσει την απόδοση οπότε comple... (κάποια στιγμή είχα αντιγράψει κάποιες από το Myphone). Επίσης μου την έσπαγε κάτι λόξιγκες που έκανε όταν πρωτοανοιγόταν η οθόνη και μετέβαινε από το Powersave στο conservative ή στο perfomance. Και στο desire το έβγαλα να καταλάβεις. Για πες τις δικές σου, Να ξαναδοκιμάσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν αρχίσει να διατίθεται μέσω Kies τί σόι επίσημη είναι;!

Παρόλο που δεν έχω αποτοξινωθεί πλήρως από τα φλασαρίσματα,

θα περιμένω πρώτα την 100% επίσημη ή κάποια custom επάνω στην 100% επίσημη.

Αυτή μου φαίνεται imitation official! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παιδιά μια και απο τις 7 το πρωί το έχω λιώσει έχω να αναφέρω κάποια θετικά ακόμα

 

1. Ανοίγει πάρα πολύ γρήγορα. Καμία σχέση με 2,2,χ

2. Απο τις 7 που το έβγαλα από το φορτιστή μέχρι τώρα είναι στο 87% και το έχω λιώσει λέμε

 

Κάτι που με ξενέρωσε

 

Δεν έχει cwm όπως είπε και ο θείος και φυσικά θα περιμένουμε Update του Rom Manager, μια και τώρα μου λέει ότι δεν υποστηρίζεται η rom Μου :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που αναφέρεις με την μπαταρία είναι από τους κύριους λόγους που με ενδιαφέρει να μπει 2.3 στο SGS μου.

Φαντάζεσαι custom 2.3.3 τί έχει να γίνει με την αυτονομία;! :) Μακελειό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

niko Προς το παρόν με wifi συνεχόμενα ανοικτό, angry birds 10 λεπτά, ένα τηλέφωνο 5λεπτο και σερφάρισμα στο xda Με το tapatalk είμαι στο 85%

Νομίζω είναι πάρα πολύ καλά αλλά θέλω να την δω σε 2-3 κύκλους τι θα κάνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δύσκολα κρατιέμαι παρόλες τις φήμες για boot loops είπα να τον βάλω τον Kernel και δε μαμιέταιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι :P

 

Eίναι compleeeeeeeeeeeeeee Με cwm και με τα όλα του. Εμμμμμμμμμμ θείοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο στη κουζίνα και refresh συνέχειααααααααααααα :P

 

snap20110327145910.png

 

Uploaded with ImageShack.us

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Καλα μολις βγει στην κουζινα ορμαω. Βασιλη τωρα που το θυμηθηκα, σοβαρα παταγες τοσα κλικ για να εγκαταστησεις τις εφαρμογες? :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασε άσε και με έπιασε εγκεφαλικό όταν κατάλαβα τι πρέπει να κάνω με τις εφαρμογές. Λες να τα τραβήξεις και εσύ τα ίδια; Πόσες είπαμε ότι έχεις; :P :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα μολις βγει στην κουζινα ορμαω. Βασιλη τωρα που το θυμηθηκα, σοβαρα παταγες τοσα κλικ για να εγκαταστησεις τις εφαρμογες? :lol: :lol:

ναι ρε συ και μου φαινοταν και φυσιολογικο... :-( :lol: :lol:

 

@karmen ποιον κερνελ εβαλες? του supercurio?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι εδώ και περίπου 2 ώρες με την rom, rooted και με crt screen-off animation. Το είχα στο desire μου και μου είχε λείψει.

Πολλά υποσχόμενη η rom, δεν συνάντησα πουθενά πρόβλημα.

Ελπίζω να προχωρήσει ο supercurio να βγάλει έναν καλό kernel μιας και ψιλοφοβάμαι να εγκαταστήσω ακόμα αυτόν που έχει βγάλει. Να έχει και κανα lagfix έτσι για να μην αλλάζουμε και συνήθειες.

Και η μπαταρία είναι πολύ καλή, ελπίζω όταν βγουν νέοι kernels να μην χαλάσει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...