Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy S - νέα κορεάτικη ναυαρχίδα με android


arxaggelos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά τι το πιάνει στα ξαφνικά μπορείς να μου πεις; Ταινία έβλεπα χθες και άρχισε τις δονήσεις και τα loop boot. Μέχρι στιγμής είναι άριστο. Για να δω :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βασικά σε εμένα κρασάραν άνευ λόγου και αιτίας τα:

3G Wathdog pro

APNDroid pro

και το Gingerbread keyboard που είχα περάσει μέσω CWM(*.zip).

 

Σαν ROM δεν είχα θέμα, αλλά πιστεύω πως είχε να κάνει με το non Wipe.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είχα βάλει wipe όμως :-( μια και ξέρω τι στραβάδι κινητό έχω (θα μου πεις κάθε πράμα του αφεντικού του μοιάζει. Ναι ναι θα συμφωνήσω)

 

Παίζει να τα έπαιξε επειδή απεγκατέστησα τη μαμίσια εφαρμογή για sms; Αλλά περάσανε και κάποιες μέρες από τότε. <_<

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανενας οδηγως στα ελληνικα υπαρχει;

δυστυχως οχι :-)

εν ταχυ θα σου πω οτι πρεπει να εχεις το 2e recovery, ωστε να εγκαταστησεις το cwm recovery mode που το βρισκεις απο το μαρκετ με την εφαρμογη rom manager, και μεσα απο το cwm θα εγκαταστησεις την ρομ απο την επιλογη install zip from sd card

στον οδηγο που σου εδωσα αναλυτικοτατες οδηγιες και για cwm και για odin με εικονες

 

παιδια τα fc σε custom roms ειναι εγγυημενα, 100%

το θεμα ειναι να ειναι σε οσο μικροτερη συχνοτητα γινεται και οσο πιο "ανωδυνα", τον τελευταιο καιρο παντως εχουν βελτιωθει αρκετα στον τομεα αυτο σε σχεση με παλιοτερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις έβαλα Juwe's 1.9Wipe.

Άλλαξα τον speedmod kernel στο 13D που είναι ο τελευταίος

και τώρα φλασάρω και το Vodafone modem.

 

Ελπίζω η κουστουμιά της κουστουμιάς να μην θέσει το κινητό σε κατάσταση τρέλας.

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά μέχρι στιγμής (Juwe's 1.9,BUJP5,K13D).

Λέω να μην μεταβώ σε Damian αυτή τη φορά. Θα προτιμήσω το Smoothness του speedmod

και την alltime classic διαχείριση σήματος/μπαταρίας του Vodafonised modem.

 

Όταν το φορτώσω με εφαρμογές,

Πάντως στην v1.9 όλα και τα 3 πληκτρολόγια έχουν ελληνικά.

Δηλαδή η ROM ως ROM είναι αψεγάδιαστη. Δουλεύει special χωρίς την παραμικρή moda.

 

Με τί setup είσαι τώρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια γρήγορη rom η οποία δεν βγάζει καθόλου προβλήματα,είναι η insanity. Απλά γιατί έχει μόνο τα πολυ απαραίτητα. Βέβαια έχει μια εφαρμογούλα του dev και απο εκεί διαλέγεις ποιες εφαρμογές της sammy θα μπουν μετά. Δεν έχει καλό kernel και καλύτερα να τον αλλάξετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Karmen θεωρω πως ηταν θεμα bad flash. Για να δουμε τωρα....

Εγω περιμενω να βγει καμια stable (οχι σταβλισια :P) gingerbrad να δοκιμασω, γιατι σα να βαρεθηκα το Froyo :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Karmen θεωρω πως ηταν θεμα bad flash. Για να δουμε τωρα....

 

Μέχρι τώρα είναι άψογο. Μαγείρεψα μία νέα wipe την φλάσαρα του άλλαξα τα φώτα γενικώς και όλα καλά. ΑΛΛΑ μην ξεχνάς ότι μιλάμε για το δικό μου Gallaxy με ότι αυτό συνεπάγεται :P

 

Εγω περιμενω να βγει καμια stable (οχι σταβλισια :P) gingerbrad να δοκιμασω, γιατι σα να βαρεθηκα το Froyo :lol:

Α ναιιιιι βαρέθηκα και εγώ στο είπα; Ξαφνικά λαγγάρει, κολλάει, σβήνει, λιώνει, χάνεται... Πωωωωωωωωωω πάλι θα φλασάρω (όχι froyo) :cry:

 

 

Για πότε το κόβεις; :lol: :lol: :lol: :rolleyes:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω θελω gingerrrr :-(

θελω τη 2.3 στο κινητο μου ΤΩΡΑ

αφου σκεφτομαι πολυ σοβαρα να βαλω τη juwe 2.5.1 (το λεω συνεχεια μπας και το πιστεψω και ο ιδιος... :lol: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω θέλωωωωωωωωωωωωωωωωωω αλλά κάτι μου λέει ότι ο θείος ξεπόρτισε και θα μας αφήσει στην αγωνία. Θέλω μία σωστή πρόβλεψη για gingerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr grrrrrrrrrrrr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω θέλωωωωωωωωωωωωωωωωωω αλλά κάτι μου λέει ότι ο θείος ξεπόρτισε και θα μας αφήσει στην αγωνία. Θέλω μία σωστή πρόβλεψη για gingerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr grrrrrrrrrrrr

o θειος παρα τη σωστη αρχικη προβλεψη για τη leaked 2.3.2 JV1 στην επομενη προβλεψη του επεσε εξω B)

οποτε πλεον ειναι αναξιοπιστος... :P

:lol: :lol:

 

θα σας κανω εγω μια προβλεψη

μεχρι και τον Μαιο θα την εχουμε παρει :lol:

το ξερω οτι μας στεναχωρει, αλλα το εχω ακουσει καπου οτι και καλα το ανακοινωσε "ψιλο" επισημα η samsung και περα απο την πλακα το θεωρω ενα ρεαλιστικο χρονοδιαγραμμα :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...