Προς το περιεχόμενο

PlayStation Network [PSN] Προσφορές, νέα και απορίες


karlat89

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 ώρες πριν, red1 είπε

Στα 8€ ειναι ντροπή να μην τα αγοράσει κάποιος (αμα ειναι fan του είδους).
 

 

5 ώρες πριν, -WISE- είπε

Όπως και να χει, πρέπει να το παίξετε όλοι. 😛

Ναι μ' αρέσουν αυτού του είδους παιχνιδιών μόνο που δεν έχω συνηθίσει τόσο τα 1ου προσώπου παιχνίδια (1-2 έχω παίξει στη ζωή μου) αλλά πιστεύω πως θα πρέπει να αρχίζω να παίζω κι αυτά γιατί χάνω βλέπω πολλές παιχνιδάρες! Σωστά; 😄 Οπότε τα χτυπάω! Σας ευχαριστώ παιδιά.

Υ.Γ. Εσείς τα έχετε η θα πρέπει να ντρέπεστε;!!!😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 266
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Nathan Drake!! είπε

Ναι μ' αρέσουν αυτού του είδους παιχνιδιών μόνο που δεν έχω συνηθίσει τόσο τα 1ου προσώπου παιχνίδια (1-2 έχω παίξει στη ζωή μου) αλλά πιστεύω πως θα πρέπει να αρχίζω να παίζω κι αυτά γιατί χάνω βλέπω πολλές παιχνιδάρες! Σωστά; 😄 Οπότε τα χτυπάω! Σας ευχαριστώ παιδιά.

Υ.Γ. Εσείς τα έχετε η θα πρέπει να ντρέπεστε;!!!😋

 

Εγώ ντρέπομαι γιατι δεν τα πηρα ποτέ μέρα κυκλοφορίας (ουτε το πρώτο, ουτε το δεύτερο)* αλλα σε εκπτώσεις στα 8 ευρώ και εγώ πέρυσι 😁, είναι παιχνίδια τιμιότατα και με φτιαγμένα με ψυχούλα και μεράκι, οχι απο επιτροπές (βλέπε: ΕΑ, Αcti-blizzard κτλπ), αμα δεις τα making of/developer diaries του Εxodus θα δεις αυτο που λέμε πραγματικό ενθουσιασμό απο τους προγραμματιστές  - είναι geeks οι τύποι λέμε. ;)
Οταν και αμα η 4Α μεγαλώσει σαν εταιρεία και γίνει "φάμπρικα" και αυτή ενδεχομένως να χαθεί και αυτός...

* To 1o το ειχα νοικιάσει στο X360 τώρα που θυμάμαι...

 

ΥΓ : Και τα 2 ειναι φανταστικά αλλά για καποιον λόγο, το 2033 ειναι αυτό που μου άρεσε περισσότερο (και οχι το Last light παρόλο που ηταν πιο πολύ "υπερπαραγωγη")

 

YΓ2 : Δες αυτό για να μπείς στο κλίμα 

 

Επεξ/σία από red1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Nathan Drake!! είπε

Ναι μ' αρέσουν αυτού του είδους παιχνιδιών μόνο που δεν έχω συνηθίσει τόσο τα 1ου προσώπου παιχνίδια (1-2 έχω παίξει στη ζωή μου) αλλά πιστεύω πως θα πρέπει να αρχίζω να παίζω κι αυτά γιατί χάνω βλέπω πολλές παιχνιδάρες! Σωστά; 😄 Οπότε τα χτυπάω! Σας ευχαριστώ παιδιά.

Υ.Γ. Εσείς τα έχετε η θα πρέπει να ντρέπεστε;!!!😋

'Oντως χάνεις παιχνιδάρες! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/2/2019 στις 9:51 ΠΜ, -WISE- είπε

'Oντως χάνεις παιχνιδάρες! :P

Έχεις να προτείνεις μερικά 1ου προσώπου (τα πιο φοβερά ας πούμε) να αρχίσω να τα παίξω με σειρά προτεραιότητας; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Nathan Drake!! είπε

Έχεις να προτείνεις μερικά 1ου προσώπου (τα πιο φοβερά ας πούμε) να αρχίσω να τα παίξω με σειρά προτεραιότητας; 

Εξαιρώντας τα online όπως το Destiny, Overwatch κλπ,

  • Wolfenstein - Τόσο τα 2 πρώτα, όσο και το New Colossus είναι από τα διασκεδαστικά shooters εκεί έξω και μάλιστα έχουν και εκπληκτικό στόρι + μουσική.
  • Bioshock Collection - αν και πρακτικά είναι remaster από τις εκδόσεις του PS3, το πακέτο έχει και τα 3 παιχνίδια. Ιδιαίτερο στυλ, απίθανη ιστορία και πολύ ατμοσφαιρικά.
  • Deux Ex - δεν το λες καθαρό FPS γιατί έχει πολλά στοιχεία RPG, όμως αν γουστάσεις cyberpunk σκηνικά και φουτουριστικά σενάρια θα σου αρέσει. Είναι πιο απαιτητικό από τα απλά shooters 1ου προσώπου, γιατί θέλει να ασχοληθείς.
  • Killzone Shadow Fall - όχι το καλύτερο της σειράς, όμως ήταν από τα πρώτα games στο PS4 που αξίζει να παίξει κανείς.
  • Prey - αντίστοιχα πολύ καλό sci-fi παιχνίδια, με πρωτοποριακούς μηχανισμούς, ωραίο σενάριο και ευχάριστο gameplay. Προσωπικά μου θυμίζει εποχές Half-life.
  • Borderlands - περισσότερο action RPG παρά καθαρό shooter, ξεχωρίζει για τα cell shaded γραφικά (τύπου κόμιξ) και το ωραίο gameplay. Έχει και coop.
  • Titanfall 2, Battlefield 4 - έχουν σχετικά μικρό campaign (γιατί απευθύνονται κυρίως σε όσους παίζουν online), ωστόσο από τα παιχνίδια της EA που έχουν και campaign, ξεχωρίζω αυτά τα 2.
  • DOOM - αν γουστάσεις σκληροπυρηνικό FPS με brutal σκοτωμούς και πολύ αίμα :P p.s. αντίστοιχο είναι και το Bulletstorm.
  • Far Cry 4 - προσωπικά δε φτάνει το Far Cry 3, όμως παραμένει ένα πολύ ενδιαφέρον ψευτό-open world FPS.
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 minutes ago, Nathan Drake!! said:

Ωραίος! Θα αρχίσω να τα νοικιάζω ένα ένα!

Σε ευχαριστώ πολύ!

Metro Redux. Κυκλοφορεί στα 8 ευρώ νομιζω. 2 παιχνίδια πολυ καλά.

P.S Μόλις είδα οτι το πρότεινες ο ιδιος :P

Επεξ/σία από VonLoutsos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 11/2/2019 στις 11:11 ΠΜ, tsakali_gr είπε

Εξαιρώντας τα online όπως το Destiny, Overwatch κλπ,

  • Wolfenstein - Τόσο τα 2 πρώτα, όσο και το New Colossus είναι από τα διασκεδαστικά shooters εκεί έξω και μάλιστα έχουν και εκπληκτικό στόρι + μουσική.
  • Bioshock Collection - αν και πρακτικά είναι remaster από τις εκδόσεις του PS3, το πακέτο έχει και τα 3 παιχνίδια. Ιδιαίτερο στυλ, απίθανη ιστορία και πολύ ατμοσφαιρικά.
  • Deux Ex - δεν το λες καθαρό FPS γιατί έχει πολλά στοιχεία RPG, όμως αν γουστάσεις cyberpunk σκηνικά και φουτουριστικά σενάρια θα σου αρέσει. Είναι πιο απαιτητικό από τα απλά shooters 1ου προσώπου, γιατί θέλει να ασχοληθείς.
  • Killzone Shadow Fall - όχι το καλύτερο της σειράς, όμως ήταν από τα πρώτα games στο PS4 που αξίζει να παίξει κανείς.
  • Prey - αντίστοιχα πολύ καλό sci-fi παιχνίδια, με πρωτοποριακούς μηχανισμούς, ωραίο σενάριο και ευχάριστο gameplay. Προσωπικά μου θυμίζει εποχές Half-life.
  • Borderlands - περισσότερο action RPG παρά καθαρό shooter, ξεχωρίζει για τα cell shaded γραφικά (τύπου κόμιξ) και το ωραίο gameplay. Έχει και coop.
  • Titanfall 2, Battlefield 4 - έχουν σχετικά μικρό campaign (γιατί απευθύνονται κυρίως σε όσους παίζουν online), ωστόσο από τα παιχνίδια της EA που έχουν και campaign, ξεχωρίζω αυτά τα 2.
  • DOOM - αν γουστάσεις σκληροπυρηνικό FPS με brutal σκοτωμούς και πολύ αίμα :P p.s. αντίστοιχο είναι και το Bulletstorm.
  • Far Cry 4 - προσωπικά δε φτάνει το Far Cry 3, όμως παραμένει ένα πολύ ενδιαφέρον ψευτό-open world FPS.

Θα ήθελα να προσθέσω στην κατά τα άλλα πληρέστατη λίστα σου, ένα από τα πιο υποτιμημένα fps (αν μπορούμε να το πούμε έτσι) της γενιάς μας . Το Dying Light! Ένα φανταστικό game επιβίωσης και τρόμου. Πολύ μεγάλο σε διάρκεια (ψευδοopen world όπως λες και εσύ) και ειδικά αν πάρεις την enhanched edition που βγαίνει συχνά σε προσφορά, θα "βαρεθείς" να παίζεις. Από τα πιο αγαπημένα μου.

Επεξ/σία από -WISE-
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, -WISE- είπε

Θα ήθελα να προσθέσω στην κατά τα άλλα πληρέστατη λίστα σου, ένα από τα πιο υποτιμημένα fps (αν μπορούμε να το πούμε έτσι) της γενιάς μας . Το Dying Light! Ένα φανταστικό game επιβίωσης και τρόμου. Πολύ μεγάλο σε διάρκεια (ψευδοopen world όπως λες και εσύ) και ειδικά αν πάρεις την enhanched edition που βγαίνει συχνά σε προσφορά, θα "βαρεθείς" να παίζεις. Από τα πιο αγαπημένα μου.


Aμα ειναι να βάλουμε και μη-shooter παιχνίδια 1ου προσώπου στη λίστα, θα πρόσθετα και το Alien Isolation που - για εμένα - ανήκει στα top 5 αυτής της γενιάς, απο τα λίγα, αν οχι το μόνο (Αlien) παιχνίδι που δικαιώνει το Αlien brand.
Aπίστευτη ρέτρο-φουτουριστική καλλιτεχνική διεύθυνση που συνεχίζει και είναι σε πλήρη αρμονία σ'αυτη/με αυτή του Alien 1 (ταινία), απο τις καλύτερες παραγωγές ήχου σε videogame της τελευταίας 10ετίας υπό τη μορφή καταπληκτικού soundmixing και εφφέ που δικαιώνουν την απόκτηση/κατοχή καλού 5.1 ηχοσυστήματος ή καλού ζεύγους ακουστικών, A.I που σε κάνει να θέλεις να φορέσεις pampers, φοβερή, πυκνή ατμόσφαιρα που μπορείς να την κόψεις με το μαχαίρι και ενα campaign το οποίο είναι χορταστικότατο και μπορεί άνετα να φτάσει στις 20 ώρες (ανάλογα πως το παίξεις). 
Φυσικά, το παιχνίδι δεν πούλησε μία γιατί πολλοί το βρήκαν "boring AF" οπως ειπε και κάποιος στη προηγούμενη σελίδα οπότε δυστυχώς δεν βλέπω sequel στον ορίζοντα.

 

Επίσης, παιχνίδι τρόμου/horror σε 1ο πρόσωπο που τελείωσα σχετικά πρόσφατα και μου άρεσε πολύ ηταν το SOMA, σχετικά χαμηλού budget (τα γραφικά κρατάνε καλά όμως) και γύρω στις 8-9 ώρες μεχρι να δεις τους τίτλους τέλους.

Τα 2 τελευταία Wolfenstein προσωπικά τα βρήκα πολύ μέτρια καθώς το σημαντικότερο στοιχείο ενος FPS το οποιο ειναι η αίσθηση του μπουμ-μπουμ ηταν κακή, το FOV προκαλούσε ζαλάδα (σε εμένα), το level design ηταν απο μέτριο έως κακό και γενικά την ολη εμπειρία την βρήκα δυστυχώς χλιαρή.

Πραγματικά Καλά shooter δυστυχώς , εχω να παίξω απο την εποχή του F.E.A.R, Return to castle Wolfenstein, No one lives forever και των Halo - προσωπική πάντα άποψη φυσικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Πρόβλημα με PSN

Καλησπέρα.

Χθες διαπίστωσα ότι έχουν γίνει αγορές 3 παιχνιδιών από το PS Store στο PS4 μου , που δεν έχω κάνει εγώ.

Άλλαξα κωδικό, διέγραψα την τραπεζική κάρτα και την πάγωσα και μίλησα με την υποστήριξη της Sony όπου μου είπαν ότι θα μου επιστραφούν τα χρήματα.

Τώρα όμως είδα πως το PS4 μου δεν είναι η primary συσκευή και δεν μπορώ να την κάνω γιατί είναι ορισμένη κάποια άλλη συσκευή.

Μπήκα στον λογαριασμό από το ίντερνετ και πάτησα να απενεργοποιηθουν όλες οι συσκευές απο τον λογαριασμό μου αλλά μου βγάζει μήνυμα ότι μπορώ να το κάνω αυτο μόνο μια φορά το εξάμηνο. Άρα λογικά κάποιος το έκανε ήδη.

Τι μπορώ να κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Leo18 είπε

Καλησπέρα. Χθες διαπίστωσα ότι έχουν γίνει αγορές 3 παιχνιδιών από το ps store στο ps4 μου , που δεν έχω κάνει εγώ. Άλλαξα κωδικό, διέγραψα την τραπεζική κάρτα και την πάγωσα και μίλησα με την υποστήριξη της sony όπου μου είπαν ότι θα μου επιστραφούν τα χρήματα. Τώρα όμως είδα πως το ps4 μου δεν είναι η primary συσκευή και δεν μπορώ να την κάνω γιατί είναι ορισμένη κάποια άλλη συσκευή. Μπήκα στον λογαριασμό από το ίντερνετ και πάτησα να απενεργοποιηθουν όλες οι συσκευές απο τον λογαριασμό μου αλλά μου βγάζει μήνυμα ότι μπορώ να το κάνω αυτο μόνο μια φορά το εξάμηνο. Άρα λογικά κάποιος το έκανε ήδη. Τι μπορώ να κάνω;

Έχεις δώσει σε κάποιον το λογαριασμό σου για GameSharing ;

Έστω και παλιότερα όχι τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν το έχω δώσει. Ούτε καν παίζω με κάποιον σπίτι. Ούτε πρόσβαση είχε κανείς στην δικιά μου συσκευή. Θεωρώ ότι μου έκλεψαν με κάποιον τρόπο τον λογαριασμό επειδή είχα συνδεδεμένη την τραπεζική κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...