Προς το περιεχόμενο

Path of Exile


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

27 λεπτά πριν, Sartiv είπε

 

To poe2 ΔΕΝ θα είναι καινούριο παιχνίδι. Είναι το ίδιο το POE απλώς έκδοση 2, σαν νέο league, απλά με τεράστιες προσθήκες. Νομίζω θα βάλουν νέα acts και θα επιλέγεις πως θα κάνεις lvl, στο 1 ή στο 2. Αυτό. 

Ναι αυτό. Θα είναι το ιδιο game (ίδιος client) σε άλλο timeline :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συμφωνώ για το Heist οτι δείχνει πολύ ενδιαφέρον. Μοιάζει με το Syndicate το οποίο μαζί με Incursions ήταν τα αγαπημένα μου mechanics σαν ένας νέος παίχτης που τα πρωτοείδε και τα έμαθε όλα τις προηγούμενες 30 μέρες. Το delve δεν το μετράω γιατί δεν είχα χρόνο να πάω πολύ βαθιά. Επίσης πολύ καλή η απόφαση να μην πάει core το Harvest γιατί κάνει το crafting σχεδον παιχνιδάκι ακόμη και για τον SSF και τα καλά items σαν loot χάνουν την αξία τους μετά απο λίγο.

Επεξ/σία από psof
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, scroll είπε

Εχει κανεις θεματάκια με τα γραφικά μετά το update?

Unplayable stuttering κάθε 2-3sec αν δεν το έχω σε καθαρή Fullscreen κατι το οποίο είναι πολύ ενοχλητικό καθώς δεν μπορώ να κάνω search στο poeapp/poeninja etc  στην δεύτερη οθόνη χωρίς να κάνω alt tab. Επαιζα χωρίς κανένα πρόβλημα πριν το patch σε borderless. Αφού στην αρχή νόμιζα ότι είχα lag καθώς τα fps παρέμεναν σταθερά στο μετρητή.

Επίσης το vulkan βγάζει πάρα πολλά artifacts ειδικά μετά απο κάθε alt tab. To direct 11 είναι οκ.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/9/2020 στις 4:31 ΜΜ, psof είπε

Τι χαρακτήρα θα παίξετε στο Heist; 

Εγώ σκέφτομαι να παίξω κατι σε melee με Cyclone για αλλαγή μετα τον Summoner.

Για league starter; Μαλλον duelist Lacerman build

http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/2875553

Eπειτα αναλογως με τα items που θα μαζεψω , θα παιξω SSF (μακρια απο το καρκινο του trade). Θα προσπαθησω να δοκιμασω το Hexblast.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εγώ για ED ή Poison Vortex πήγαινα στην αρχή αλλά το πρώτο έχει τραγικό dps σε bosses και το δεύτερο έχει πολλά random 1 shot deaths ειδικά στις πόρτες που σε περιμένουν πολλα mobs στο Heist. Είναι και μακράν τα πιο δημοφιλή builds στο Heist αρα και τα trades θα είναι πανάκριβα.

Tελικά επέλεξα να παίξω για πρώτη φορά Cyclone(Champion). Είμαι 50 lvl ακόμα γιατί παίζω συγχρόνως και το Hades. Μέχρι το 30-35 level ζοριζόμουν άσχημα(χρησιμοποιούσα το ground slam) αλλα μόλις άλλαξα σε bladestorm είναι λίγο καλύτερα παρά τα προβλήματα με το mana μου. Θα χρησιμοποιήσω το Cyclone μολις μπω στα maps.

Δεν ασχολήθηκα πολύ με το Heist πάντως λόγω των bugs. Στη πρώτη μου αποστολή άνοιξα το safe στο τέλος του map και κόλλησα πάνω στην πόρτα. Δεν μπορουσα να κάνω τίποτα εκτός απο logout και έχασα όλο το loot.😁

Επεξ/σία από psof
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σας πω την αλήθεια, είχα πάρα πολύ καιρό να το πιάσω το game, οπότε είδα ένα videaκι στο youtube και αποφάσισα να δοκιμάσω το build toxic rain Trickster. Μέχρι στιγμής καλά πάει, αλλά με τον χρόνο που διαθέτω, δεν με βλέπω να το πηγαίνω πολύ μακρυά (act2 μέχρι στιγμής).

Έκανα και την πρώτη μου αποστολή (heist), bug δεν συνάντησα, όλα πήγαν καλά :)

Ότι tips έχετε για τους άσχετους καλοδεχούμενα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...