Προς το περιεχόμενο

Path of Exile


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, 3c0r1z είπε

Εγώ ήμουν. Προσπαθώ να πάω νωρίς για ύπνο γιατί ξυπνάω 4:30 το ξημερώματα για να πάω για δουλειά. Μπαίνω συνηθως για daily missions τις καθημερινές και μετά ξαναβγαίνω.

θα τα πούμε το ΣουΚου λογικά :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

θελώ να κανω μια  ερωτηση  επειδη σκεφτομαι να αρχισω να παιζω το παιχνιδι./.   θελω να ρωτησω το νεο expansion 

Atlas of Worlds   θα εστιαζει στο end  game?  εννοω οτι  θα μπορεις να το τερματισεις? το συγκεκριμενο παιχνιδι?

αυτο σημαινει το  end  game?

στο Atlas of Worlds   θα παω οταν θα εχω τερματισει τα 10 acts?

To Atlas of Worlds   θα ειναι  το τελέυταιο  κομματι  του παιχνιδιου?

θα  μπορει να τερματιστει??

 

Επεξ/σία από hellraiser2030
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

στο Atlas που παρουσιάστηκε ήρθαν αρκετές αλλαγές. για τη πλειοψηφία των παικτών ξεκίνησε γκρίνια γιατί έκοψαν πολλά boost nodes από το skill tree και απο τα ascendancy αλλά κάποιος έγραψε οτι ίσως ενσωματώσουν αυτά τα boost σε άλλο κομμάτι.

γενικά το παιχνίδι απαιτεί πολλές ώρες διάβασμα και κατανόησης. αν είναι το 1ο league που θα το πιάσεις θα δυσκολευτείς αρκετά.

ακόμα και άτομα που το έχουν ξεκινήσει από το 2012 βρίσκουν σε ορισμένα σημεία δυσκολία για end game καταστάσεις.

το παιχνίδι είναι τεράστιο σε περιεχόμενο και τομείς που πρέπει να ανέβεις ώστε να αρχίσεις να έχεις το feeling για να μπεις στο end game κάπως αρματωμένος ώστε να αντέξεις το ξύλο που τρως μετά τα Tier6 maps.

θα σου πρότεινα για να μην απογοητευτείς και σπάσεις κάνα πληκτρολόγιο-οθόνη να ΜΗΝ παιξεις hardcore, και επίσης να διαλέξεις κάποιο starter league build π.χ. lacerate gladiator που θα αντέξει να σε κουβαλήσει σχετικά μακριά χωρίς να ψάχνεις για βοήθεια σε bosses από boss - quest - finisher players επί πληρωμή.

επειδή για μένα το Cyberpunk δυστυχώς έγινε unplayable σκέφτομαι να παίξω το τελευταίο league Atlas πριν την κυκλοφορία του PoE2, αλλά είμαι ακόμα επιφυλακτικός αν έχω το διαθέσιμο χρόνο.

επίσης διαβάζω οτι έχουν σοβαρό πρόβλημα με τους servers και είναι άλυτο εδώ και 3μέρες. ίσως να πρέπει να περιμένεις λίγο.

Επεξ/σία από greekfragma
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το παιχνίδι είναι overwhelming σε πληροφορία, ώρες ώρες ακόμη και για εμένα που έχω 1800 ώρες.


Δυστυχώς κάτι πρέπει να κάνουν στο POE 2.0 αν θέλουν να έρθει νέος κόσμος.


Δεν γίνεται κάθε league σχεδόν να το βάζουν στο core game .
Δηλάδη για να παίξει κάποιος το παιχνίδι σωστά (να δει τα πάντα) πρέπει να φαρμάρει όλη μέρα νον-στοπ.


Και να σκεφτεί κανείς ότι σύμφωνα με τον Chris  το παιχνίδι έχει φτιαχτεί για SSF HC .
Eχω παίξει HC SSF και είναι πραγματικά πολύ δύσκολο και πολύ αργό για να το τερματίσεις.

Τελος να πω ότι παίζω και εγώ το new exp/league τέρμα χαλαρά, αλλά προς το παρόν νιώθω ακριβώς το ίδιο πράγμα που επαιζα στα 3-4 τελευταία leagues. 


Νιώθω ότι το παιχνίδι θέλει μια ανανέωση γενικά.
Ιδέες ωραίες υπάρχουν πολλές...

Για να δούμε τι θα δούμε στο 2.0 όταν έρθει με το καλό.

Επεξ/σία από silenoz66
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/1/2021 στις 1:13 ΠΜ, hellraiser2030 είπε

θελώ να κανω μια  ερωτηση  επειδη σκεφτομαι να αρχισω να παιζω το παιχνιδι./.   θελω να ρωτησω το νεο expansion 

Atlas of Worlds   θα εστιαζει στο end  game?  εννοω οτι  θα μπορεις να το τερματισεις? το συγκεκριμενο παιχνιδι?

αυτο σημαινει το  end  game?

στο Atlas of Worlds   θα παω οταν θα εχω τερματισει τα 10 acts?

To Atlas of Worlds   θα ειναι  το τελέυταιο  κομματι  του παιχνιδιου?

θα  μπορει να τερματιστει??

 

Οχι, το endgame ειναι απλως περιεχομενο για high-level παικτες. τετοια παιχνιδια δεν "τερματιζονται" ακριβως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Necrogenisis είπε

Οχι, το endgame ειναι απλως περιεχομενο για high-level παικτες. τετοια παιχνιδια δεν "τερματιζονται" ακριβως.

δεν  μπορει να τερματιστει??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, hellraiser2030 είπε

δεν  μπορει να τερματιστει??

Θεωρητικα μπορεις να κανεις τα παντα στο game αν αφιερωσεις απειρες ωρες. Και μετα απο μερικο καιρο θα βγει καινουριο content και παλι απ' την αρχη. Online rpg ειναι, δεν τερματιζονται αυτα γενικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Έψαχνα ακριβώς αυτό το Game.. και κολλάω που έχει προχωρήσει τόσο πολύ.

 

Κανονικά δεν έπρεπε να το σκέφτομαι, χωρίς πιέσεις να του δώσω από Lv1 και εφόσον δεν είναι να αφιερώσω πολύ χρόνο, να το ξεκινήσω και όπου πάω. Έτσι για την νοσταλγία σοβαρού επίκαιρου Diablo2..

Κοιτούσα και τα GrimDawn, VictorVran, VanHelsing κ.α. και κανένα δε με πείθει για κάποιο λόγο.. Δε ξέρω μάλλον εγώ φταίω, αλλά D2Res/D4/PoE2 θα έλιωνα αν τα είχα ετοιμοπαράδοτα.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, JiovanniGeorgeo είπε

Έψαχνα ακριβώς αυτό το Game.. και κολλάω που έχει προχωρήσει τόσο πολύ.

μια χαρα παιζεις κ τωρα, εγω εψησα φιλους μου πριν 1-2 μηνες για πρωτη φορα και κολλησαν. Αν διαβασεις μερικα build guides δε θα εχεις καποιο θεμα για να παιξεις μονος σου ολο το campaign.
Για late game, Οκ εκει θελει τριβη και εμπειρια αλλα δε βλεπω να σε νοιαζει αυτο οπότε who cares!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσείς εδώ έχετε Guild;

 

Δε ξέρω ρε γαμώτο. Δεν είναι ότι δε με καίει το PvP. Σκέφτομαι πως και το όποιο grind ρίξω, στο τέλος θα με παρασύρει και θα στεναχωριέμαι αν δεν πιάσω τον αφρό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα ξεκινήσει πριν πολύ καιρό έπαιξα λίγο και το παράτησα 12 lvl standar league. Λόγω που δεν μου τραβάει κάτι το ενδιαφέρον λέω να του δώσω άλλη μια ευκαιρία. Να συνεχίσω standar league παίζει ρόλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Panoslam είπε

Είχα ξεκινήσει πριν πολύ καιρό έπαιξα λίγο και το παράτησα 12 lvl standar league. Λόγω που δεν μου τραβάει κάτι το ενδιαφέρον λέω να του δώσω άλλη μια ευκαιρία. Να συνεχίσω standar league παίζει ρόλο?

οχι, παιξε το league.

12 lvl, δεν εχεις δει ουτε το 0,01% του παιχνιδιου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Balantakos είπε

οχι, παιξε το league.

12 lvl, δεν εχεις δει ουτε το 0,01% του παιχνιδιου.

Καμία γνώμη για char? Έλεγα για trickster

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...