Προς το περιεχόμενο

Πολιτική προσφορών Πλαίσιο και πώς μπορούμε να αντιδράσουμε


cortaN@

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 401
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στη σημερινη οικονομικη εφημεριδα "Financial BOX" αναφερεται:

 

"Στα 260 εκατομμυρια € διαμορφωθηκαν οι πωλησεις του ομιλου "Πλαισιο" στο 9μηνο, μειωμενες μολις κατα 2,3%......Τα κερδη μετα φορων τοσο του ομιλου οσο και της εταιριας εχουν επηρεαστει απ την επιβολη εκτακτης εισφορας του ν.3845/2010, η οποια υπολογιστηκε στα 761000€..... τα κερδη χωρις την εκτακτη εισφορα ανηλθαν στις 823000€.... Παραλληλα ο ομιλος πετυχε μειωση των εξοδων κατα 5,6%....."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο στο παλικάρι που άνοιξε το νήμα !

 

Οι τύποι είναι σκατογυφτοι, εχω χαλάσει βενζίνες, εχω φάει κίνηση, εχω φάει βροχή , σε πολλές περιπτώσεις δεν εφαγα το φαι μου :X!! και εχω χαλάσει τόσες τηλεφωνικές μονάδες για να προλάβω την σουπερ ευκαιρία που ουτε καν οι υπάλληλοι στο κάθε κατάστημα που έπαιρνα τηλέφωνο δεν ήξεραν.

 

Να πω την αλήθεια ποτε δεν το χώνεψα το μπακάλικο, οσοι είναι παλιοί στο κουρμπέτι θα θυμούνται οτι κάποτε μόνο albatron είχε και αντε και καμία asus και με το ζόρι επρεπε να πάρεις οτι ειχαν αυτοι..

 

Πριν χρόνια λόγο μεγάλης γκάμας σε ειδη υπολογιστών αλλά και σε καλές τιμές αγόραζα απο e-shop , απο τότε που ανοίξαν σε ολη την Ελλάδα e-shop point ισως χαλάσαν και αυτοί..Προσωπική κακή εμπειρία δεν εχω αλλά με τα τόσα που διάβαζα στα φορουμ τρόμαξα και το έκοψα και αυτο, αγοράζω πλεον πράγματα που ξέρω οτι δύσκολα θα χαλάσουν..Να πω για το e-shop οτι μου αρέσει που πάντα είναι ενημερωμένο το site για την διαθεσιμότητα των προϊόντων του και στις περισσότερες των περιπτώσεων είναι έγκυρο..

 

Πλέον ακριβά hardware που θα πετύχω σε καλή τιμή προτιμώ το Multirama, τουλάχιστον εχει μια αλφα ποσότητα προϊόντων και αν αγοράσεις κάτι και για τον χ-ψ λόγο δεν σου κάνει το επιστρέφεις και παίρνεις τα λεφτά σου πίσω χωρίς μα μου σου του !!Εχω επιστρέψει πολλές φορές κάτι χωρίς κανένα πρόβλημα και πήρα τα λεφτά μου αμέσως πίσω

 

Επίσης αγορές σε καλές τιμές γίνονται πλέον και απο nternet καταστήματα στα οποία ομως υπάρχει φυσικό κατάστημα με διεύθυνση και τηλεφωνο..

 

Το Πλαισιο απο εμενα εχει φαει Χ

 

* Μακρια απο Stock House Πλαισιου , θα δώσετε τα λεφτάκια σας για σουπερ προσφορά και στο τέλος θα έχετε στα χέρια σας ενα ωραιότατο πιστωτικό !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
πιστωτικο εφοσον δεν περασαν 6 μηνες, αλλιως παιρνεις μια μουτζα:P

 

γιατί μετά τους 6 μήνες δεν δίνουν πιστωτικό εφόσον δεν υπάρχει το ίδιο προϊόν με αυτό που είχε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο στο παλικάρι που άνοιξε το νήμα !

 

Οι τύποι είναι σκατογυφτοι, εχω χαλάσει βενζίνες, εχω φάει κίνηση, εχω φάει βροχή , σε πολλές περιπτώσεις δεν εφαγα το φαι μου :X!! και εχω χαλάσει τόσες τηλεφωνικές μονάδες για να προλάβω την σουπερ ευκαιρία που ουτε καν οι υπάλληλοι στο κάθε κατάστημα που έπαιρνα τηλέφωνο δεν ήξεραν.

 

Να πω την αλήθεια ποτε δεν το χώνεψα το μπακάλικο, οσοι είναι παλιοί στο κουρμπέτι θα θυμούνται οτι κάποτε μόνο albatron είχε και αντε και καμία asus και με το ζόρι επρεπε να πάρεις οτι ειχαν αυτοι..

 

Πριν χρόνια λόγο μεγάλης γκάμας σε ειδη υπολογιστών αλλά και σε καλές τιμές αγόραζα απο e-shop , απο τότε που ανοίξαν σε ολη την Ελλάδα e-shop point ισως χαλάσαν και αυτοί..Προσωπική κακή εμπειρία δεν εχω αλλά με τα τόσα που διάβαζα στα φορουμ τρόμαξα και το έκοψα και αυτο, αγοράζω πλεον πράγματα που ξέρω οτι δύσκολα θα χαλάσουν..Να πω για το e-shop οτι μου αρέσει που πάντα είναι ενημερωμένο το site για την διαθεσιμότητα των προϊόντων του και στις περισσότερες των περιπτώσεων είναι έγκυρο..

 

Πλέον ακριβά hardware που θα πετύχω σε καλή τιμή προτιμώ το Multirama, τουλάχιστον εχει μια αλφα ποσότητα προϊόντων και αν αγοράσεις κάτι και για τον χ-ψ λόγο δεν σου κάνει το επιστρέφεις και παίρνεις τα λεφτά σου πίσω χωρίς μα μου σου του !!Εχω επιστρέψει πολλές φορές κάτι χωρίς κανένα πρόβλημα και πήρα τα λεφτά μου αμέσως πίσω

Επίσης αγορές σε καλές τιμές γίνονται πλέον και απο nternet καταστήματα στα οποία ομως υπάρχει φυσικό κατάστημα με διεύθυνση και τηλεφωνο..

 

Το Πλαισιο απο εμενα εχει φαει Χ

 

* Μακρια απο Stock House Πλαισιου , θα δώσετε τα λεφτάκια σας για σουπερ προσφορά και στο τέλος θα έχετε στα χέρια σας ενα ωραιότατο πιστωτικό !!!

 

Συγνώμη μου διευκρίνιζεις κάτι; Μιλάς για ανοικτές συσκευασίες; Αν ναι μέχρι πόσες μέρες;

Και πού μπορεί να καταλήγουν όλα αυτά τα προϊόντα έχεις φανταστεί;:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
τα stock εχουν 6 μηνες εγγυηση

 

δίκιο έχετε, δεν πρόσεξα την τελευταία πρόταση :-(

 

Συγνώμη μου διευκρίνιζεις κάτι; Μιλάς για ανοικτές συσκευασίες; Αν ναι μέχρι πόσες μέρες;

Και πού μπορεί να καταλήγουν όλα αυτά τα προϊόντα έχεις φανταστεί;:-)

 

refurbished? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη μου διευκρίνιζεις κάτι; Μιλάς για ανοικτές συσκευασίες; 1Αν ναι μέχρι πόσες μέρες;

2Και πού μπορεί να καταλήγουν όλα αυτά τα προϊόντα έχεις φανταστεί;:-)

 

1)Δεν θυμάμαι για πόσες μέρες αλλά σίγουρα είναι τόσες ωστε να καταλάβεις αν σου κάνει ενα προϊόν ή οχι.

 

2) Καταλήγουν πάλι στα ράφια του καταστήματος..Εδω να πω οτι εχω αγοράσει κ εγω προϊόντα που κατάλαβα οτι εχουν ανοιχτεί τουλάχιστον οι συσκευασίες τους.Αν εμένα με συμφέρει να γυρίζω πίσω ενα προιόν θα πρέπει να αποδεχτω και να αγοράζω κάτι απο επιστροφή..

 

Βασική προϋπόθεση για εμένα είναι να γυρίσεις το προιόν σε άριστη κατάσταση, οπως ήταν οταν το αγόρασες.Οταν αγοράζω κάτι δεν χρησιμοποιώ ποτέ τα εξτρα καλούδια που μπορεί να εχει η συσκευασία, επίσης ανοίγω με πολύ προσοχή το κουτί και το μόνο που ίσως χαλάσω θα είναι το ζιλοτειπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διάβασα όλο το thread, παρά μόνο το πρώτο post. Με κίνδυνο λοιπόν να επαναλάβω κάτι που έχει γραφτεί : Για ποιες προσφορές πλαισίου μιλάμε; Σχεδόν για το 99% των προϊόντων που πωλούνται στο Πλαίσιο, μια αναζήτηση στο skroutz θα αναδείξει δεκάδες καταστήματα που πωλούν φθηνότερα τα περισσότερα προϊόντα (χωρίς "άτοκες" δόσεις - είναι αλήθεια).

 

Τώρα ειδικά με το πρόσχημα του ΦΠΑ, είναι σε πολλές περιπτώσεις φθηνότερο να παραγγέλνεις από EU και όχι από Ελλάδα.

 

Ούτε και το στοκ που είχε κάποτε για τα "αρρωστάκια" υπάρχει πλέον. Πας και στις περισσότρες περιπτώσεις τα "ψαγμένα" προϊόντα δεν υπάρχουν διαθέσιμα. Όσο για το after sales, έχει χαλάσει πλέον κατά πολύ.

 

Προτιμήστε τα απανταχού e-shops. Είναι φθηνότερα και στις περιόδους που ζούμε δεν αξίζει να τα ακουμπάμε στο Πλαίσιο για ένα υποθετικό after sales.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω αυτο που καταλαβα ειναι οτι μαλλον εχει αλλαξει ο ceo και ως γνησιος αποφοιτος της ανωτατης θεολογικης οικονομικης μπακαλικης(οπου και αν σπουδασε οικονομικα τα ιδια σκατα του μαθανε),αποφασισε να εφαρμοσει την περιφημη μεθοδο οτι "αρπαξει ο κ@λος μας" μπας και αρπαξουμε κανενα bonus και αποκτησουμε το εξοχικο στη Μυκονο.

Οσο οι μετοχοι θα βλεπουν θετικα νουμερα τοσο αυτο θα συνεχιζει την ιδια πολιτικη(και οταν θα φουνταρει θα φταιει το κακο κρατος που ειναι "εχθρικο" στον καζινοκαπιταλισμο,οι Δ.Υ ,οι ελληνες που ειναι τεμπεληδες και δεν παραγουν τιποτα κ.ο.κ).

Αυτο που μου τι δινει ειναι τα διαφορα warnings που βαζουν κατω απο προσφορες για να ειναι νομικα καλυμμενοι.Ηθικα ειναι αραγε ή απλα το χρημα εχει διαβρωσει τοσο πολυ που κατανταει λεπτομερεια?

 

Μακρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω αυτο που καταλαβα ειναι οτι μαλλον εχει αλλαξει ο ceo και ως γνησιος αποφοιτος της ανωτατης θεολογικης οικονομικης μπακαλικης(οπου και αν σπουδασε οικονομικα τα ιδια σκατα του μαθανε),αποφασισε να εφαρμοσει την περιφημη μεθοδο οτι "αρπαξει ο κ@λος μας" μπας και αρπαξουμε κανενα bonus και αποκτησουμε το εξοχικο στη Μυκονο.

Οσο οι μετοχοι θα βλεπουν θετικα νουμερα τοσο αυτο θα συνεχιζει την ιδια πολιτικη(και οταν θα φουνταρει θα φταιει το κακο κρατος που ειναι "εχθρικο" στον καζινοκαπιταλισμο,οι Δ.Υ ,οι ελληνες που ειναι τεμπεληδες και δεν παραγουν τιποτα κ.ο.κ).

Αυτο που μου τι δινει ειναι τα διαφορα warnings που βαζουν κατω απο προσφορες για να ειναι νομικα καλυμμενοι.Ηθικα ειναι αραγε ή απλα το χρημα εχει διαβρωσει τοσο πολυ που κατανταει λεπτομερεια?

 

Μακρια.

 

ΧΑΧΑ.... Όπως τα λες φίλε μου! Για να μην αναφέρουμε και την ΦΤΗΝΗ δικαιολογία τους για τα προϊόντα διαθεσιμα σε κατάστημα που έχουν ΜΕΙΝΕΙ ΑΙΩΝΙΑ ΔΙΑΘΕΣΙΜΑ... όπου μας λένε ότι "ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΑΝΕΩΣΕΙ ΑΚΟΜΑ ΤΟ SITE ΜΑΣ".....Ακολουθούν το ρητό αλά Βουλγαράκη "ό,τι είναι νόμιμο είναι και ηθικό".... Αλλά όταν θα φάνε τα μούτρα τους σε λίγο καιρό που δεν θα έχει απομείνει ηλεκτρονικός πελάτης.... Θα γελάσει καλύτερα όποιος γελάει τελευταίος.... ΔΗΛΑΔΗ ΕΜΕΙΣ!B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε όλες τις περιπτώσεις, ο πωλητής (χωρίς να φέρομαι προσωπικά εναντίον του) μου έχει απαντήσει κοφτά δείχνοντας πως το ξέρει καλά το ποίημα είτε πως έχει εξαντληθεί.

 

Κι εγώ έψαχνα ένα joystic που ειδα στο site τους και αφου με γυρισαν σε διαφορα καταστηματα, τελικα με βεβαιοτητα μου ειπαν να παω στο plaisio του Mall.

Για να το φερουν απο το ενα καταστημα στο αλλο ουτε λογος βεβαια (μονο στις διαφημισεις ισχυει η "εξυπηρετηση του πελατη"). Κι αφου δεν σηκωναν το τηλεφωνο, πηγα εκει (απο Πειραια) για να διαπιστωσω πως ουτε εκει υπηρχε!!!!

Οσο για το e-shop ειχα παρει μια τιμονιερα που τελικα ηταν ασυμβατη με το παιχνιδι, την αλλη μερα την πηγα πισω για αλλαγη και δεν την δεχτηκαν γιατι οτι ανοιγεται θεωρειται μεταχειρισμενο και μονο κοβοντας μου κατι απο την τιμη την δεχτηκαν πισω για να παρω κατι αλλο.

 

Αμα με ξαναδουν ας μου γραψουν. Τι να πεις, "Μαγαζι που δεν εισαι εκει ολη μερα και το δουλευουν οι υπαλληλοι, πεφτεις εξω" λεγαν οι παλιοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα χωρίς παρεξήγηση φίλε μου, αν πήγες πίσω την τιμονέρια με συσκευασία ανοιχτή αλλά σε καλή κατάσταση και έγινε αυτό που λες, μεγάλη ευθύνη έχεις εσύ που το δέχτηκες.

 

Αν την πήγες πίσω έχοντας σκίσει την συσκευασία, τότε έχεις όλη την ευθύνη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...