Προς το περιεχόμενο

Πολιτική προσφορών Πλαίσιο και πώς μπορούμε να αντιδράσουμε


cortaN@

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 401
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μα και τωρα μπορεις να το επισκεφτεις, τι αλλαξε?

 

Επεσε η ψυχολογια σου?...

Ναι. Πήγαινα μόνο εκεί και ήξερα τι θα βρισκα. Δεν υπάρχει πλέον αυτό, στράφηκα σε άλλα μαγαζιά. Δεν έχει σημασία αν έχει λογική η κίνησή μου, έχει σημασία πως αυτό έκανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα και τωρα μπορεις να το επισκεφτεις, τι αλλαξε?

 

Επεσε η ψυχολογια σου?...

Ναι. Πήγαινα μόνο εκεί και ήξερα τι θα βρισκα. Δεν υπάρχει πλέον αυτό, στράφηκα σε άλλα μαγαζιά. Δεν έχει σημασία αν έχει λογική η κίνησή μου, έχει σημασία πως αυτό έκανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το site λενε στο τηλεφωνο οτι ενημερωνεται καθε μιση ωρα. Εδω και δυο εβδομαδες εμφανιζεται ενα κουτι που στο καταστημα Γλυφαδας δεν το εχουν, στο email δεν απαντανε.

 

Τωρα οσον αφορα την ασφαλεια και την αποζημιωση των κερδων ενα εχω να πω. Δυστηχια μεγαλη οταν προσδοκας να καθαρισεις 10 εκατομμυρια ευρω να σου ερχονται τελικα μονο τα 8 εκατομμυρια, για ελεημοσυνη ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το site λενε στο τηλεφωνο οτι ενημερωνεται καθε μιση ωρα. Εδω και δυο εβδομαδες εμφανιζεται ενα κουτι που στο καταστημα Γλυφαδας δεν το εχουν, στο email δεν απαντανε.

 

Τωρα οσον αφορα την ασφαλεια και την αποζημιωση των κερδων ενα εχω να πω. Δυστηχια μεγαλη οταν προσδοκας να καθαρισεις 10 εκατομμυρια ευρω να σου ερχονται τελικα μονο τα 8 εκατομμυρια, για ελεημοσυνη ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Πήγαινα μόνο εκεί και ήξερα τι θα βρισκα. Δεν υπάρχει πλέον αυτό, στράφηκα σε άλλα μαγαζιά. Δεν έχει σημασία αν έχει λογική η κίνησή μου, έχει σημασία πως αυτό έκανα.

 

Δε σε καταλαβαινω, το Πλαισιο υπαρχει και τωρα στη θεση του, μετακομισε απεναντι. Εμεινε κλειστο για πολυ λιγο. Εγω εξακολουθω να ψωνιζω κανονικα απ το Πλαισιο. Εσυ φαινεται επηρεαστηκες απο τους εμπρηστες, παντως το οτι εκανες αυτην την παραλογη οπως λες κινηση δεν εχει σημασια, ενας πελατης ειναι σταγονα στον ωκεανο για το απεραντο πελατολογιο της αλλυσιδας αυτης;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Πήγαινα μόνο εκεί και ήξερα τι θα βρισκα. Δεν υπάρχει πλέον αυτό, στράφηκα σε άλλα μαγαζιά. Δεν έχει σημασία αν έχει λογική η κίνησή μου, έχει σημασία πως αυτό έκανα.

 

Δε σε καταλαβαινω, το Πλαισιο υπαρχει και τωρα στη θεση του, μετακομισε απεναντι. Εμεινε κλειστο για πολυ λιγο. Εγω εξακολουθω να ψωνιζω κανονικα απ το Πλαισιο. Εσυ φαινεται επηρεαστηκες απο τους εμπρηστες, παντως το οτι εκανες αυτην την παραλογη οπως λες κινηση δεν εχει σημασια, ενας πελατης ειναι σταγονα στον ωκεανο για το απεραντο πελατολογιο της αλλυσιδας αυτης;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks που προσπαθείς να με κάνεις να νιώσω μοναδικός αλλά δυστυχώς υπάρχουν και 2-3 φίλοι που έπαψαν ν αγοράζουν σχεδόν αποκλειστικά απ το Πλαίσιο μετά το κάψιμο του εν λόγω καταστήματος :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks που προσπαθείς να με κάνεις να νιώσω μοναδικός αλλά δυστυχώς υπάρχουν και 2-3 φίλοι που έπαψαν ν αγοράζουν σχεδόν αποκλειστικά απ το Πλαίσιο μετά το κάψιμο του εν λόγω καταστήματος :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lol, 3 φευγουν 23 ερχονται... σκεψου ποσοι ενημερωθηκαν απ τη διαφημιση αυτη και τη προβολη. Και η νεα γενια ακολουθει.

Μην τους κλαις φιλε μου, δεν εχουν αναγκη :-)

 

Το να απορριψεις ξαφνικα ενα καταστημα επειδη εγινε στοχος εμπρηστων ειλικρινα δεν το καταλαβαινω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lol, 3 φευγουν 23 ερχονται... σκεψου ποσοι ενημερωθηκαν απ τη διαφημιση αυτη και τη προβολη. Και η νεα γενια ακολουθει.

Μην τους κλαις φιλε μου, δεν εχουν αναγκη :-)

 

Το να απορριψεις ξαφνικα ενα καταστημα επειδη εγινε στοχος εμπρηστων ειλικρινα δεν το καταλαβαινω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη ρε παιδιά αλλα το κάψιμο του καταστήματος δεν έπαιξε κανένα ρόλο στην πολτική του Πλαισίου. Εκτοτε άνοιξε αλλα 3-4 καταστήματα. Απλά οι άνθρωποι θα αλλάξανε κανένα διευθυντή πρόσφατα και θα είχε την φαεινή ιδέα να βγάλουμε τα πάντα στο σφυρί. Ε δεν τους έκατσε και τώρα τρέχουνε και δεν φτάνουνε. Η κρίση έχει επηρεάσει ώς ένα βαθμό το γεγονός οτι δεν κρατάνε το στόκ που έιχαν(το e-shop στα ίδια χάλια είναι) αλλα η πολιτική είναι καθαρά εκ των άνωθεν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη ρε παιδιά αλλα το κάψιμο του καταστήματος δεν έπαιξε κανένα ρόλο στην πολτική του Πλαισίου. Εκτοτε άνοιξε αλλα 3-4 καταστήματα. Απλά οι άνθρωποι θα αλλάξανε κανένα διευθυντή πρόσφατα και θα είχε την φαεινή ιδέα να βγάλουμε τα πάντα στο σφυρί. Ε δεν τους έκατσε και τώρα τρέχουνε και δεν φτάνουνε. Η κρίση έχει επηρεάσει ώς ένα βαθμό το γεγονός οτι δεν κρατάνε το στόκ που έιχαν(το e-shop στα ίδια χάλια είναι) αλλα η πολιτική είναι καθαρά εκ των άνωθεν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχοντας διαβασει οοοοοολο το "νημα" εχω να προσθεσω και εγω Μερικα πραγματα.....

 

Γνωριζοντας απο πολυ καλο μου φιλο που δουλευε τα "καλα" ειδη "προσφορας" σε ποοοολυ μεγαλο ποσοστο "φευγουν" πριν καν ερθουν στο καταστημα σε φιλους και γνωστους που τους ενημερωναν οι ιδιοι οι πωλητες, αλλα και μεταξυ τους, προσωπικα αγορασα παιχνιδι για το Playstation 3 (XMEN Wolverine συγκεκριμενα) που ηταν να βγει σε προσφορα πριν την "επισημη" αναρτηση της και οταν την επομενη ημερα (της αναρτησης) πηγα σε 2 καταστηματα με φιλο για να το αγορασει και αυτος (οταν του ειπα την τιμη που το πηρα, αλλα και επειδη δεν μπορουσε να μου "βρει" αλλο ενα ο γνωστος μου) απλα δεν υπηρχε πουθενα η συγκεκριμενη προσφορα (παρολα αυτα και στο site αλλα και στο τηλεφωνο για αυτους ακομα υπηρχαν αποθεματα σε μαγαζια τους ανα την Αττικη....

 

Τωρα οσον αφορα τις τιμες σε διαφορα ειδη, ο εκαστοτε "διευθυντης" - "υπευθυνος τμηματος" εχει (ή καλυτερα ειχε γιατι δεν ξερω εαν ισχυει ακομα) τη δυνατοτητα να προσδιορισει την τιμη πωλησης (προς τα κατω παντα) αναλογως το ποσο "καλος" πελατης εισαι, προσωπικα παλι, αγορασα laptop συγκεκριμενης μαρκας απο 2900Ε, 2000Ε και σε 12 ατοκες δοσεις....ολα αυτα ομως οσο δουλευε εκει.....απο τοτε που εφυγε και παει πια το "βυσμα" ευελπιστω πλεον στην καλη διαθεση των πωλητων...

 

Προσφατα παραδειγματα λοιπον δικα μου στην μετα φιλου εποχη :):).... ειχα κανει κρατηση την Multimedia-gaming Πολυθρονα (τα Χριστουγεννα που μας περασαν) που διαφημιζαν στην ομολογουμενως καταπληκτικη τιμη των 79Ε και αφου ειχα ζητησει να παει σε συγκεκριμενο καταστημα.... και αφου μου ειχε ερθει email επιβεβαιωσης.....και αφου πηρα και εγω τηλ για να το επιβεβαιωσω.....και αφου πηγα....απλα στο καταστημα δεν με ηξεραν (λογικο) αλλα ουτε και η παραγγελια δεν ειχε φτασει στα "χερια" τους...αλλα και δεν υπηρχε για να μπορεσουν να μου την φερουν...δευτερο παραδειγμα....θελω να αγορασω ενα HD-monitor-TV για τις κονσολιτσες μου ωστε να μην απασχολω την "μεγαλη" τηλεοραση στο σαλονι :):)....μετα απο ερευνα καταληγω σε μια 23'' SAMSUNG η οποια ΥΠΗΡΧΕ στο ΠΛΑΙΣΙΟ σε τιμη ιδιαιτερα προσιτη....παιρνω τηλ για επιβεβαιωση οτι υπαρχει στο συγκεκριμενο καταστημα και τη "κλεινω".... παω στο καταστημα....μου την φερνουν...."κλειστη" ψιλο κακην κακως....(σημαδι οτι ή ηταν demo ή επιστροφη, συμφωνα με τον παραπανω φιλο μου επρεπε να τα προσεχω αυτα) τους λεω οτι δεν τη θελω για τον λογο του οτι ειναι ανοιχτη...να επιμενει η πωλητρια οτι εχω ειμαι υπερβολικη και οτι απλα ειχε ανοιχτει για επιδειξη σε πελατη...αρα της λεω δεν ειμαι υπερβολικη ειναι πραγματι ανοιχτη....μου τα "μασαει" τελος παντων ερχετε ο υπευθυνος του τμηματος (δεν ημασταν και πολλα ατομα στον οροφο) ευγενεστατος ρωταει τι εγινε.....του απανταει η κακιασμενη....αφου τελειωσε η στιχομυθια με ρωταει τι θα ηθελα...του απανταω το αυτονοητο αλλη συσκευασια....τελος παντων για να μην μακρηγορω και κουραζω μου το αλλαξαν με αλλο κλειστο και τελος καλο οοοολλλλα καλα.

 

Μετα απο τα παραπανω (αλλα και πολλων αλλων περιστατικων που ειτε διαβασα ειτε μαθαινω απο φιλους και γνωστους) κατεληξα και εγω οτι πλεον το ΠΛΑΙΣΙΟ δεν ειναι το ΠΛΑΙΣΙΟ που ηταν κααααποτε....και εαν δεν κανει κατι το βλεπω ΑΠΑΤΟ και ειναι κριμα!!!!!

 

Οσο για το καταστημα στη Στουρναρη πραγματι εχει "κοψει" πολυ μεγαλο τζιρο απο την αλυσιδα μετα τον εμπρησμο....

Επεξ/σία από spinemm
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Οσο για το καταστημα στη Στουρναρη πραγματι εχει "κοψει" πολυ μεγαλο τζιρο απο την αλυσιδα μετα τον εμπρησμο....

 

To πιθανοτερο ειναι οτι θα αυξηθηκε ο τζιρος του μετα την εμμεση διαφημιση. Εσυ πως ξερεις οτι εκοψε?

Εντωμεταξυ, το καταστημα μεταστεγαστηκε απεναντι σε ενα χωρο μικροτερο απ τον προηγουμενο, οποτε αναγκαστικά εχει και μικροτερο εμπορευμα και λιγοτερη πελατεια, αλλα οι περισσοτεροι κανουν τις παραγγελιες τους τηλεφωνικως ή μεσω ιντερνετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...