Προς το περιεχόμενο

O σπουδαιότερος μπασκεμπολίστας όλων των εποχών;


Voodooman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 270
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

washcloud απαντηση βαριεμαι να σου δωσω καθως ετσι οπως εκανες το quote ειναι τραγικο και πρεπει να κανω επεξεργασια και copy-paste τα λεγομενα σου ενα-ενα και ειναι κουραστικο.

 

 

Kανεις δε μπορει να βαλει 95/100. Αν εισαι καλος παιχτης δεν θα σε αφησουν στιγμη αμαρκαριστο.

Του Γκαλη το οπλο φυσικα και ηταν το σουτ, με αυτο οργιαζε. Ποιο ηταν δηλαδη, το ριμπαουντ?

Αντε παλι. Το σουτ απο κοντινη αποσταση δεν συνηθιζουμε εδω και αιωνες στο μπασκετ να το θεωρουμε σουτ.

Η διεισδυση ηταν και οχι το σουτ το μεγαλο πλεονεκτημα του Γκαλη. Και φυσικα απο κοντα ηταν και ευστοχος αλλά αυτο δεν τον κανει σουτερ.

 

Καταλαβα τι εσυ θεωρεις σουτερ, αλλα οι παιχτες που ειναι μονο για να σουταρουν και τιποτ αλλο δεν εχουν μεγαλη αξια.

Ναι ολοι αυτοι που ανεφερα δεν εχουν μεγαλη αξια. :-( Εξαλλου εγω δεν ειπα οτι οι σουτερ το μόνο που κανουν ειναι να σουταρουν.

 

 

Ποια αριστερα-δεξια προσποιηση με το δεξι χερι...?!

Φιλε μου, επειδη απ οτι καταλαβαινω δεν εχεις μεγαλη ιδεα, σου προτεινω να βρεις και να παρακολουθησεις καποιους πληρεις αγωνες με το Γκαλη εν δρασει. Τοτε θα καταλαβεις για τι λεω;)

Δεν εχω μεγαλη ιδεα??????? Μαλιστα. Ο,τι να'ναι!! :-( :-( :-(

Μπορεις να απαντησεις τουλαχιστον σε ΜΙΑ ερωτηση? Σε αυτη που σου εκανα!

ΣΕ ΠΟΙΑ ΤΡΙΠΛΑ ΤΟΥ ΓΚΑΛΗ ΑΝΑΦΕΡΕΣΑΙ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΟΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ Ή ΔΕΝ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ ΤΩΡΑ?

Μια απλη ερωτηση εκανα πριν και ξανακανω τωρα. Πόσο δυσκολο ειναι να απαντησεις?? :-( :fear: :fear: Τα παιχνιδια του Γκαλη τα εβλεπα τα περισσοτερα και δεν μπορω να σκεφτω ποια τριπλα λες. απλη ερωτηση. Απλη απαντηση. :-(

 

 

 

Σωστα, οι αμυνες που αντιμεωπιζε ο Γκαλης ηταν πιο δυσκολες γιατι οι αντιπαλοι του τον γνωριζαν κι επεφταν ολοι πανω του! Υπαρχει σημερα παιχτης που να ειναι τοσο επικινδυνος ωστε να απαιτειται ολοκληρη η αντιπαλη αμυνα να προσαρμοζεται πανω του?

Λαθος. Δεν το ειπα για αυτο. Καμια σχεση.

Το ειπα διοτι τοτε οι αμυνες τοτε ηταν παιδικου επιπεδου κυριολεκτικα σε σχεση με τις σημερινες.

Σαφως και ο Γκαλης αντιμετωπισε πολυ πολυ πολυ ευκολοτερες αμυνες σε σχεση με αυτες που παιζονται τωρα στην ευρωπη.

 

 

Παντως παιχτης που να ειναι ταυτοχρονα αστερι και στην αμυνα και στην επιθεση δεν υπαρχει.

Τζορνταν.

Μπερντ.

Ντειβιντ Ρομπινσον.

Πατρικ Γιουιν.

Κομπι στην αρχη της καριερας του.

Διαμαντιδης. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

washcloud απαντηση βαριεμαι να σου δωσω καθως ετσι οπως εκανες το quote ειναι τραγικο και πρεπει να κανω επεξεργασια και copy-paste τα λεγομενα σου ενα-ενα και ειναι κουραστικο.

Δεν πειράζει σύντροφε. Καλή πατρίδα.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ τώρα ο Κόμπε δεν είναι αστέρι αμυντικά.

Τωρα αυτο το λες για ανεκδοτο?

Δεν ειναι πετυχημενο ετσι και αλλιως.

 

Φυσικα και ο Κομπι εδω και 4 χρονια εχει ξεχασει τι θα πει αμυνα. Δεν παιζει πια αμυνα. Ξεκουραζεται στην αμυνα!

Μαρκαρει απο αποσταση σε καθε αγωνα εκτός απο ελαχιστους κρισιμους αγωνες καθως και εκτός απο τα παιχνιδια που πανε στον ποντο και στις κρισιμες φασεις.

 

Και ομως συνεχιζει να κερδιζει τα στημενα βραβεια καλυτερης αμυντικης πενταδας(All defensive team) για να διατηρηθει το ειδωλο Κομπε στα "μικρα παιδακια" και η δημοσιοτητα κλπ κλπ ετσι ωστε να επωφελειται βεβαια το ΝΒΑ σε θεματα μαρκετινγκ απο τα χιλιαδες "παιδακια" που βλεπουν τον Κομπι να σαρωνει σε ολα και τρελενονται.

 

Φυσικα και ειναι ΜΕΓΑ ΑΗΔΙΑ για το ΝΒΑ ο Πιπεν να εχει κερδισει ακριβως οσα All defensive team συμμετοχες/διακρισεις εχιε και ο Κομπι.

Ο Πιπεν. Αυτος που εκανες ΑΠΕΙΡΩΣ καλυτερη αμυνα απο τον Κομπι σε ΚΑΘΕ ματς, σε ΚΑΘΕ φαση! Ενας απο τους καλυτερους αμυντικους ολων των εποχων. Και το κωλομαρκετινγκ του ΝΒΑ να δινει τα τελευταια χρονια με το ετσι θελω χωρις να τα αξιζει τα βραβεια καλυτερης αμυντικης πενταδας στο Κομπε(να τον συμπεριλαμβανει σε αυτη δηλαδη).

Και δεν θα μου κανει εντυπωση αν φετος ο Κομπε ξεπερασει τον Πιπεν σε αυτο. Μια απο τις μεγαλυτερες ΑΗΔΙΕΣ του ΝΒΑ που θα υπαρξουν, μαζι με αυτην που εξελισσεται εδω και 3-4 χρονια.

 

Ενας Πιπεν που σοτ πικ της αμυνας του ηταν πολυ καλυτερος απο το πικ του Κομπι, αλλά και γενικα ο Πιπεν παντα σε καθε ματς σε καθε φαση εδινε τα παντα στην αμυνα και εσβηνε τον αντιπαλο. Κοντο ή ψηλο ή ακομα και σεντερ!

Σε καθε ματς για οσα χρονια επαιξε(καλα τα τελευταια του 2 χρονια στους Μπλειζερς και την τελευταια του τιμιτικη χρονια στους Μπουλς που πηγε μετα ειχε πεσει πολυ) ηταν σε σουπερ επιπεδα στην αμυνα.

 

Ο Κομπε απο το 2006 και μετα αρχισε να παραταει ΤΕΛΕΙΩΣ την αμυνα. Σε καθε ματς παιζει αμυνα ειτε αν ειναι κρισιμο σημειο του αγωνα, ειτε αν νευριασει(πχ φαει ταπα ή του κανει ο αντιπαλος καλη αμυνα κλπ) ειτε αν εχει καποιον γνωστο αντιπαλο σε μεγαλη ομαδα(πχ Πιρς, Γουειντ κλπ). Μόνο τοτε προσπαθει. Ασε που δεν παιρνει ποτέ σχεδον πλεον τον δυσκολοτερο παικτη της αντιπαλης ομαδας.

Παλια επαιζε αμυνα ο Κομπι. Απο ενα σημειο και μετα σιγα σιγα αρχισε να μην παιζει καθολου.

Φυσικα ομως το μαρκετινγκ του ΝΒΑ δεν μπορει να τον αφησει με λιγα βραβεια, διοτι τα χαζοχαρουμενα που τον εχουν για το μεγαλο ειδωλο τους(χαζοχαρουμενα διοτι νομιζουν οτι ειναι ο θεος του μπασκετ) τα χρειαζεται το ΝΒΑ. Πρεπει να στηριξει το ΝΒΑ τα ειδωλα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο το ότι ξεκουράζεται για τα play-offs, και άλλο οτι δεν είναι καλός αμυντικά. Όταν είσαι σε μία ομάδα όπου είσαι ο μόνος εκτελεστής και βέβαια κρατάς δυνάμεις. Όταν έπαιζε ο Αρίζα στο ΛΑ ο Κόμπε ήταν ακόμα καλύτερος.

 

Μην τρελαθούμε, ο Κόμπε αυτή την στιγμή είναι ο καλύτερος παίκτης του ΝΒΑ με τεράστια διαφορά απο τον δεύτερο. Σε όλα τα σημεία. Επίθεση, άμυνα, ασίστς, μπασκετικό IQ. Και το λέω εγώ που είμαι Celtics και φανατικός anti-Laker.

 

Θα τολμούσα να πώ οτι είναι ίσως ο καλύτερος παίκτης της δεκαετίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. · Κρυμμένο από Snoob, 31 Μαρτίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος
Κρυμμένο από Snoob, 31 Μαρτίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος

Άλλο το ότι ξεκουράζεται για τα play-offs, και άλλο οτι δεν είναι καλός αμυντικά.

???????????????

Δηλαδη? Εχει τις ικανοτητες να ειναι πολυ καλος αμυντικος αλλά ξεκουραζεται?

Αστεια πραγματα. Και τι λεει αυτο? Οτι αξιζει να μπαινει στην καλυτερη αμυντικη πενταδα της χρονιας ΕΠΕΙΔΗ ΜΠΟΡΕΙ να παιξει καλη αμυνα????

Πιο χαζο επιχειρημα δεν εχω ξαναακουσει.

 

Στην καλυτερη αμυντικη πενταδα μπαινουν ή πρεπει να μπαινουν αυτοι που ΗΤΑΝ οι καλυτεροι αμυντικοι της χρονιας. Και οχι ποιοι μπορουσαν αλλά για το χψζ λογο δεν το εκαναν.

 

 

Όταν είσαι σε μία ομάδα όπου είσαι ο μόνος εκτελεστής και βέβαια κρατάς δυνάμεις. Όταν έπαιζε ο Αρίζα στο ΛΑ ο Κόμπε ήταν ακόμα καλύτερος.

Ας κραταει. Ειπα εγω να μην κραταει? Να μην του δινουν ομως τελειως χαριστικα λογω ονοματος τον τιτλο του να μπαινει στην καλυτερη αμυντικη πενταδα.

 

 

Μην τρελαθούμε, ο Κόμπε αυτή την στιγμή είναι ο καλύτερος παίκτης του ΝΒΑ με τεράστια διαφορά απο τον δεύτερο. Σε όλα τα σημεία. Επίθεση, άμυνα, ασίστς, μπασκετικό IQ.

Προφανως δεν βλεπεις ΚΑΘΟΛΟΥ ΝΒΑ και προφανως εισαι παπαγαλος που σε ταιζουν με ψευτικες ψευδιασθησεις. Ή απλως εισαι φαν του Κομπι.

Αυτα που λες ειναι για γέλια και τελειως εκτός πραγματικοτητας.

 

Απο που και ως που ο Κομπι ειναι ο καλυτερος στην αμυνα αυτη τη στιγμη? Εχεις δει πως παιζει?

Ουτε καν στους καλυτερους 50 αμυντικους παικτες δεν μπαινει αυτη τη στιγμη.

 

Απο που και ως που ο Κομπι ειναι ο καλυτερος στις ασιστ αυτη τη στιγμη???? Μα τι λεμε?????

Ο,ΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΛΕΜΕ????????????????????? :-( :-( :-( :-( :-(

Ροντο, Νας, Πολ, Ντερον, Λεμπρον, Κιντ, Γουεστμπρουκ, Ροουζ, Παρκερ, Μπιλαπς, Φελτον κλπ κλπ ειναι πολυ καλυτεροι.

Για να μην μιλησω για τους 8 πρωτους που ανεφερα που ειναι 3 κλασεις ανωτεροι στις ασιστ απο τον Κομπι φετος. Οχι 1 και 2 κλασεις. Τρεις!

Πραγματικα πετας φωτιες χαζομαρας με τα λεγομενα σου.

 

 

Ξαναλεω οτι σε ταιζουν ψεμματα για τον Κομπι και εσυ τα τρως. Ή απλως εισαι φαν του Κομπι. :rolleyes:

 

Δες κανενα ματς και μετα ελα να μου τα πεις αυτα. Εχω δει καμια 40ρια ματς των Λεικερς φετος και άλλα περιπου 40 απο ολες τις ομαδες δεν τα λεω οπως εσυ μόνο και μόνο για να υποστηριξω το ειδωλο μου.

 

Οσο για το ο καλυτερος παικτης με τεραστια διαφορά φυσικα και εδω κάνεις λαθος.

Σου διαλυω το ειδωλο σου ε? Δεν με ενδιαφερει διοτι λες τεραστιες ανακριβειες!!

Απο που και ως που ειναι ο καλυτερος παικτης αυτη τη στιγμη και μαλιστα με τεραστια κιολας διαφορά???????

Με βαση ποιο σκεπτικο?

Οι καλυτεροι αυτη τη στιγμη ειναι ο Ντουραντ, ο Λεμπρον, ο Γουειντ, ο Ροουζ και ο Μπραιαντ. Απο που και ως που τον βγαζεις πρωτο και μαλιστα με διαφορά????? Ποσους αγωνες εχεις δει αληθεια(αληθεια) φετος?

Και γιατι τον βγαζεις πρωτο με διαφορά κιολας?

 

 

Θα τολμούσα να πώ οτι είναι ίσως ο καλύτερος παίκτης της δεκαετίας.

Αλλο αυτο. Αυτο ισχυει.

Αλλα φετος?? Φετος????????? Δεν βλεπεις τι γινεται??

Ραγδαιως φθινουσα πορεια που δυστυχως ετσι οπως παει το πραγμα λιγο ακομα θα τον απολαυσουμε τον Κομπε στα γηπεδα. :( :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Δημοσ. · Κρυμμένο από Snoob, 31 Μαρτίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος
Κρυμμένο από Snoob, 31 Μαρτίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος

Κροκόδειλε, αρχικά μάθε να μιλάς καλύτερα στον συνομιλητή σου, και κόψε τα "παπαγάλος" " πετάς χαζομάρες" "σε ταίζουν". Εγώ δεν σου μίλησα έτσι.

 

Απο εκεί και πέρα δεν είμαι φάν του Κόμπε, αντιπαθώ τους Lakers, αλλά αυτή είναι η πικρή αλήθεια όσο και να μην αρέσει. Αμυντικά ο Κόμπε είναι βράχος, άσχετα αν δεν παίζει άμυνα λόγω Αρτέστ, Γκασόλ, Μπάινουμ που τσακίζουν κόκκαλα.

 

Εκεί που πρέπει οι μεγάλοι παίκτες δίνουν το 100%. Τι να κάτσει τώρα ο Κόμπε να παίξει άμυνα απέναντι σε ποιόν; Το πλάνο του Τζάκσον φέτος (λόγω γερασμένου ρόστερ) είναι να πάνε στραβά-κουτσά στα Play-offs και ύστερα να φορτσάρει η ομάδα για να πάνε τελικούς. Εκεί θα δείς την άμυνα που παίζει ο Κόμπε. (Αλήθεια είδες περσυνούς τελικούς; Αμφιβάλλω).

 

Αυτοί που μου αναφέρεις στις ασίστ είναι παίκτες όπου έχουν περάσει μια ζωή στην προπόνηση για βγάζουν ασίστ. Εγώ σου μιλώ για έναν all-around παίκτη (τύπου Διαμαντίδη) όπου είναι σπεσιαλίστας παντού.

 

Είναι σαν να μου συγκρίνεις Διαμαντίδη με Ρούμπιο, ΜακΚάλεμπ, Πριτζιόνι, Τεόντοσιτς κτλ. Τελείως διαφορετικοί ρόλοι, θέσεις.

 

Όσον αφορά τον καλύτερο παίκτη, σε κανονική περίοδο στο NBA μπορεί να βγεί ο πιο απίθανος MVP. Στα Play-offs ξεχωρίζουν οι άντρες απο τα γατάκια, εκεί που σφίγγουν οι κώλοι δηλαδή. Εκεί που βλέπεις άμυνες απο τσιμέντο, εκεί που βλέπεις να σπάνε κόκκαλα, εκεί που είτε η μπάλα θα περάσει, είτε εσύ (δεν υπάρχει μέση κατάσταση). Εκεί που ο Λεμπρόν, ο Γουέιντ, και λοιποί κομήτες κατουριούνται πάνω τους.

 

Στη συγκριση με James τι εχετε να πειτε?

 

Κατ' αρχήν ο Λεμπρόν είναι ο πιο συνεπής και αγαπημένος πελάτης του Πίρς.

 

Απο εκεί και πέρα μεγάλος παίκτης, αλλά σε καμία περίπτωση δεν έχει το ρεπερτόριο, την ένταση, το IQ και τα "καρύδια" του Κόμπε. Τον θεωρώ looser, και αν δεν καταφέρει και φέτος να πάρει πρωτάθλημα με τους Heat, δεν θα πάρει ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε

Στη συγκριση με James τι εχετε να πειτε?

 

Κατ' αρχήν ο Λεμπρόν είναι ο καλύτερος και ο πιο συνεπής πελάτης του Πίρς. Απο 'κει και πέρα, μεγάλος παίκτης αλλά γατάκι στα Play-offs (εκεί που ξεχωρίζουν οι άντρες απο τα παιδάκια). Πιστεύω οτι αν δεν πάρει πρωτάθλημα φέτος με τους Χίτ, δεν θα πάρει ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε παλι. Το σουτ απο κοντινη αποσταση δεν συνηθιζουμε εδω και αιωνες στο μπασκετ να το θεωρουμε σουτ.

Η διεισδυση ηταν και οχι το σουτ το μεγαλο πλεονεκτημα του Γκαλη. Και φυσικα απο κοντα ηταν και ευστοχος αλλά αυτο δεν τον κανει σουτερ.

 

Tι να την κανεις τη διεισδυση αν δε μπει το καλαθι στο τελικο σουτ.

 

Ο Γκαλης συνηθως δεν σουταρε από κοντα, αυτο το κανουν οι pivots. Σουτινγκ γκαρντ ηταν και σουτ από ολες τις μεριες και τις αποστασεις εκανε.

 

Από κοντα δεν σημαινει ότι θα εισαι πιο ευκολα ευστοχος, γιατι θα πεσουν τα γομαρια πανω σου :-)

 

Το να σουταρεις στις συνθηκες που σουταρε ο Γκαλης, να βαζεις πολλα καλαθια σταθερα σε ΚΑΘΕ παιχνιδι(μ.ο 35-45 ποντοι), να εχεις ευστοχια 70%, τοτε μόνο εισαι Γκαλης;)

 

Σημερα αν καποιος παιχτης ξεπερασει του 25 ποντους σε έναν αγωνα του γραφουν διρυθαμβους, λενε ότι ηταν η βραδυα του, ότι ηταν η καλυτερη εμφανιση του στην ομαδα κλπ… Ο Νικ εβαζε 30 ποντους στη ξεφτιλα του :lol:

 

Ναι ολοι αυτοι που ανεφερα δεν εχουν μεγαλη αξια. Εξαλλου εγω δεν ειπα οτι οι σουτερ το μόνο που κανουν ειναι να σουταρουν.

 

Αρα κανουν και διεισδηση τελικα?:-)

 

Φιλε μου, εγω δεν ειπα ότι αυτοι που ανεφερες δεν εχουν μεγαλη αξια, άλλο ειπα.

 

Δεν εχω μεγαλη ιδεα??????? Μαλιστα. Ο,τι να'ναι!!

Μπορεις να απαντησεις τουλαχιστον σε ΜΙΑ ερωτηση? Σε αυτη που σου εκανα!

ΣΕ ΠΟΙΑ ΤΡΙΠΛΑ ΤΟΥ ΓΚΑΛΗ ΑΝΑΦΕΡΕΣΑΙ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΟΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ Ή ΔΕΝ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ ΤΩΡΑ?

Μια απλη ερωτηση εκανα πριν και ξανακανω τωρα. Πόσο δυσκολο ειναι να απαντησεις?? Τα παιχνιδια του Γκαλη τα εβλεπα τα περισσοτερα και δεν μπορω να σκεφτω ποια τριπλα λες. απλη ερωτηση. Απλη απαντηση.

 

Η απλη αυτή ερωτηση θα σου φυγει όταν παρακολουθησεις καποιους πληρεις αγωνες της δεκαετιας του ’80.

 

Ο Γκαλης μπορουσε να παρει τη μπαλα απ τη σεντρα, να περασει 4 αντιπαλους με προσποιησεις και να βαλει το καλαθι. Oλη την ωρα. Προσεξε, δε μιλαω για μπασιμο.

 

Ξερεις κανεναν που το κανει αυτο σημερα?

 

Λαθος. Δεν το ειπα για αυτο. Καμια σχεση.

Το ειπα διοτι τοτε οι αμυνες τοτε ηταν παιδικου επιπεδου κυριολεκτικα σε σχεση με τις σημερινες.

Σαφως και ο Γκαλης αντιμετωπισε πολυ πολυ πολυ ευκολοτερες αμυνες σε σχεση με αυτες που παιζονται τωρα στην ευρωπη.

 

Βρε εγω ξερω για τι το ειπες. Απλά σε ενημερωσα. Τις αμυνες που αντιμετωπιζε τοτε ο Γκαλης δεν τις αντιμετωπιζει κανεις σημερινος παιχτης(γιατι απλουστατα κανεις δεν είναι τοσο επικινδυνος).

 

«Ευκολοτερη αμυνα» να πεφτει ολη η αντιπαλη ομαδα πανω σου?! Πλακα κανεις, ετσι? "πολυ πολυ πολυ ευκολοτερη" κιολας... τον αφηναν δηλαδη ανενοχλητο να τους ρημαζει.

 

Ο καλος αμυντικος και τοτε και τωρα θα κανει καλη αμυνα. Δεν ειναι θεμα εποχης.

 

Τζορνταν.

Μπερντ.

Ντειβιντ Ρομπινσον.

Πατρικ Γιουιν.

Κομπι στην αρχη της καριερας του.

Διαμαντιδης.

 

Μα αυτοι φιλε μου είναι ΝΒΑers… τοσες φορες δεν ειπαμε να μη συγκρινουμε ανομοια πραγματα?

 

Βαζει ο Διαμαντιδης 40 ποντους ανα αγωνα και δεν το πηρα χαμπαρι?:rolleyes:

 

Kαι μια ερωτηση για τον Τζορνταν, σοβαρα ηταν καλος αμυντικος οσο και καλος επιθετικος? Για δωσε στατιστικα…πόσα κλεψιματα, ποσα κοψιματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Γκάλης έπαιζε και 41 λεπτά μέσο όρο ε. Για βρες κάποιον με μέσο όρο συμμετοχής πάνω από 25λεπτο σήμερα. Αλλά τζάμπα το λέω ε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ο Γκαλης ηταν σωματικα τερας, ειχε τη δυνατοτητα να αγωνιζεται 40' χωρις να κουραστει. Εχει επισημανθει απο ολους τους προπονητες του(πχ. Ιωαννιδης). Αυτο φυσικα ειναι πλεονεκτημα.

 

Μην λες προκαταβολικα οτι λες κατι τσαμπα. Πεστο πρωτα και μετα περιμενε να σου πει ο αλλος αν οντως το λες τσαμπα:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άνθρωπε, το έγραψα επειδή είχες γράψει κάτι περί πόντων ανά παιχνίδι...Όχι για να μιλήσουμε για την -αδιαμφισβήτητη- κράση του Γκάλη...

 

Και είναι αυτό ακριβώς που έγραψα κι άλλη φορά : ΜΗΝ του προσδίδεις "υπερβολικά" χαρακτηριστικά - μείνε στα υπάρχοντα (που ουκ ολίγα είναι). Ασ' τον θνητό όπως ήταν. Μεγαλύτερη αξία έχει αυτό, από τα "παραφουσκώματα". <-Με αυτά είναι που τον μειώνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απλη καταγραφη της πραγματικοτητας δεν ειναι μειωση, ειναι τουλαχιστον σεβασμος. Εσυ με αυτα που εχεις γραψει προσπαθησεις να τον μειωσεις... ανθρωπε.

 

Πες μου ενα παραφουσκωμα που εγραψα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...